Folders |
2016 Results - California CIF SJS Subsection XC Championships - Sac-Joaquin SectionPublished by
Results: Red Cap Timing Sac-Joaquin Subsection Cross Country Meet
Frogtown, Angel's Camp, CA
11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 1
Event No. 1 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 1131 Patrick McGonigle 9 1 Sheldon 11:33.9 t
2 2 555 Talon Krieger 9 1 Jesuit 11:43.7 t
3 3 176 Teagan Favorite 9 1 Davis 11:49.6 t
4 4 570 Caelin Sutch 9 1 Jesuit 11:54.2 t
5 5 1124 Manuel Lara 9 1 Sheldon 11:54.9 t
6 6 160 Zeno Castiglioni 9 1 Davis 11:57.4 t
7 7 552 Eric Huitt 9 1 Jesuit 12:06.0 t
8 8 75 Joshua Baptiste 9 1 Cosumnes Oaks 12:10.3 t
9 9 923 Erik Cosca 9 1 Napa 12:26.0 i
10 10 350 Isreal Alfaro 9 1 Folsom 12:27.1 i
11 11 282 Kyle Wittkop 9 1 Davis 12:30.1 t
12 12 558 Jayson Leach 9 1 Jesuit 12:30.1 t
13 316 Noah Fuster 9 1 Enochs 12:30.6 i
14 13 669 Patrick Revives 9 1 Lincoln (s) 12:32.6 i
15 14 147 Nick Blakewell 9 1 Davis 12:33.4 t
16 15 1098 Miguel Ayala 9 1 Sheldon 12:37.5 t
17 16 202 James Leistikow 9 1 Davis 12:38.1 t
18 17 554 Connor King 9 1 Jesuit 12:41.6 t
19 18 134 Tyler Yeates 9 1 Cosumnes Oaks 12:42.8 t
20 19 632 Anthony Fonseca 9 1 Lincoln (s) 12:46.4 i
21 20 1186 Jose Luna Gomez 9 1 Tracy 12:48.9 i
22 21 561 Josh Noll 9 1 Jesuit 12:49.5 t
23 22 495 Zachary Eve 9 1 Gregori 12:50.0 i
24 23 493 Cole Edgar 9 1 Gregori 12:52.5 i
25 1022 Chet Barnes 9 1 Pleasant Grove 12:53.1 i
26 24 1159 Josh Vallejo 9 1 Sheldon 12:57.1 t
27 25 422 Ryan Miller 9 1 Franklin (eg) 12:57.7 i
28 26 843 Mario-Adonis Ron 9 1 Modesto 12:57.7 t
29 27 423 Isaac Negrete 9 1 Franklin (eg) 12:58.1
30 28 892 Dom Nai 9 1 Monterey Trail 12:59.1 t
31 29 885 Kendon Luu 9 1 Monterey Trail 13:02.1 t
32 30 267 Andy Tobia 9 1 Davis 13:02.7 t
33 31 834 Michael Perillo 9 1 Modesto 13:05.4 t
34 32 896 Jay Ninh 9 1 Monterey Trail 13:05.7 t
35 33 1150 Allon Si 9 1 Sheldon 13:06.0 t
36 34 128 Noah Vasquez 9 1 Cosumnes Oaks 13:08.3 t
37 35 966 Cole Bricca 9 1 Oak Ridge 13:11.1
38 36 593 Mugita Kurosaki 9 1 Kennedy 13:12.5
39 37 906 Wilson Toy 9 1 Monterey Trail 13:15.2 t
40 38 601 Cole Rodriguez 9 1 Kennedy 13:19.3
41 39 490 Brent Chen 9 1 Gregori 13:20.7
42 307 Christian Cabello 9 1 Enochs 13:23.4
43 40 140 Ari Asera 9 1 Davis 13:24.3 t
44 41 807 Jeremy Kwon 9 1 Modesto 13:27.2 t
45 173 Owen Dulcich 9 1 Davis 13:29.4
46 749 Kyler Kasarda 9 1 Merrill West 13:29.7
47 765 Emmanoel Sianipar 9 1 Merrill West 13:31.5
48 42 573 Jacob Weil 9 1 Jesuit 13:31.9 t
49 43 89 Connor Gill 9 1 Cosumnes Oaks 13:32.9 t
50 44 970 Alex Dean 9 1 Oak Ridge 13:33.1
51 45 73 Christian Awori 9 1 Cosumnes Oaks 13:34.0 t
52 46 365 Calvin Frink 9 1 Folsom 13:35.1
53 207 Mathew Lloyd 9 1 Davis 13:35.9
54 47 897 Josue Ortiz-Arayon 9 1 Monterey Trail 13:36.4 t
55 48 74 Joseph Babbitt Jr 9 1 Cosumnes Oaks 13:37.2 t
56 49 1119 Antoine Huynh 9 1 Sheldon 13:37.9 t
57 50 533 Aiden Wells 9 1 Gregori 13:40.5
58 51 677 Dan Spoelstra 9 1 Lincoln (s) 13:40.7
59 52 944 Bryce Ogden 9 1 Napa 13:42.9
60 53 112 Isaac Martinez 9 1 Cosumnes Oaks 13:50.8 t
61 54 827 Devin Pedron 9 1 Modesto 13:52.2 t
62 55 963 Nolan Berringer 9 1 Oak Ridge 13:52.6
63 56 352 Brian Blockmon 9 1 Folsom 13:53.1
64 57 600 Michael Rock 9 1 Kennedy 13:53.2
65 58 1104 Joshua Daniels 9 1 Sheldon 13:54.5 t
66 59 914 Liangjie(wil Ye 9 1 Monterey Trail 13:57.0 t
67 60 980 Cameron Hughes 9 1 Oak Ridge 13:57.4
68 61 954 Elliot Surh 10 1 Napa 13:58.9
69 62 814 Gabriel Moreno 9 1 Modesto 13:59.4 t
70 63 918 Miguel Bustos 9 1 Napa 13:59.9
71 310 Jonathan Comacho 9 1 Enochs 14:00.6
72 64 825 Ayush Patel 9 1 Modesto 14:00.8 t
73 65 383 Matthew Poon 9 1 Folsom 14:03.7
74 66 656 Krishna Meas 9 1 Lincoln (s) 14:04.9
75 67 967 Aidan Campbell 9 1 Oak Ridge 14:05.4
76 1129 Steven Mai 9 1 Sheldon 14:07.9
77 68 935 Jacks Madigan 9 1 Napa 14:09.8
78 69 392 Joey Weil 9 1 Folsom 14:10.9
79 70 431 Alex Vail 9 1 Franklin (eg) 14:11.4
80 71 930 Lane Hartless 9 1 Napa 14:15.9
81 72 420 Landon Lee 9 1 Franklin (eg) 14:17.2
82 1034 Jason Dodson 9 1 Pleasant Grove 14:19.5
83 73 667 Oscar Ramos 9 1 Lincoln (s) 14:20.8
84 74 1173 Daniel Daly 9 1 Tracy 14:21.3
85 75 873 Dyllan Her 9 1 Monterey Trail 14:22.3 t
86 76 815 Donnavin Ngov 9 1 Modesto 14:26.0 t
87 268 Austin Toups 9 1 Davis 14:27.5
88 77 374 Javier Legrande 9 1 Folsom 14:27.8
89 847 Calvin Sokk 9 1 Modesto 14:27.9
90 78 584 Jahon Eslamian 9 1 Kennedy 14:31.9
91 866 Calvin Chen 9 1 Monterey Trail 14:33.4
92 79 631 Julius Ellis 9 1 Lincoln (s) 14:36.7
93 900 Reis Rogers 9 1 Monterey Trail 14:48.0
94 882 Addison Lor 9 1 Monterey Trail 14:56.1
95 769 Dalton Young 9 1 Merrill West 14:56.9
96 80 351 Robbie Biggers 9 1 Folsom 14:59.6
97 81 655 Christopher Martin 9 1 Lincoln (s) 15:00.1
98 82 520 Nathan Robinson 9 1 Gregori 15:03.4
99 850 Joseph-Leona Tecson 9 1 Modesto 15:07.2
100 854 Amoury Vizcaino 9 1 Modesto 15:13.7
101 126 Aj Topete 9 1 Cosumnes Oaks 15:15.6
102 633 Erick Fonseca 9 1 Lincoln (s) 15:18.8
103 83 1082 Antonio Robles 9 1 River City 15:19.8
104 84 1076 Ikram Khan 9 1 River City 15:23.9
105 465 Omar Martinez 9 1 Franklin (s) 15:25.4
106 1149 Khalifa Shabazz 9 1 Sheldon 15:26.6
107 85 1175 Omari Debre 9 1 Tracy 15:36.4
108 86 585 Joshua Godoy 9 1 Kennedy 15:39.1
109 438 Mauricio Arias 9 1 Franklin (s) 15:40.5
110 87 590 Rohit Jhawar 9 1 Kennedy 15:43.3
111 1100 Heman Bhatti 9 1 Sheldon 15:48.1
112 356 Tristan Cai 9 1 Folsom 15:58.2
113 886 Newland Luu 9 1 Monterey Trail 16:07.8
114 364 Blaine Freestone 9 1 Folsom 16:13.8
115 874 Kevin Her 9 1 Monterey Trail 16:15.7
116 1025 Karenvir Bhandal 9 1 Pleasant Grove 16:17.2
117 876 Elijah Jordan 9 1 Monterey Trail 16:17.2
118 1050 Jacob Peterman 9 1 Pleasant Grove 16:18.9
119 638 Maxwell Herriage 9 1 Lincoln (s) 16:27.5
120 872 Philip Doan 9 1 Monterey Trail 16:27.6
121 88 1089 Julian Torrente 9 1 River City 16:35.3
122 89 410 Nate Hanna 9 1 Franklin (eg) 16:40.1
123 90 1075 Jayden Ivers 9 1 River City 16:58.1
124 91 1199 Octavio Torres 9 1 Tracy 16:58.8
125 92 1083 Vincent Robles 9 1 River City 17:00.5
126 662 Aiden Pogue 9 1 Lincoln (s) 17:02.1
127 644 Ethan Jamosmos 9 1 Lincoln (s) 17:10.9
128 93 606 Mark Valdez 9 1 Kennedy 17:32.6
129 545 David Dardis 9 1 Jesuit 17:36.5
130 751 Seth Lawson 9 1 Merrill West 17:46.9
131 550 Riley Goebels 9 1 Jesuit 18:28.5
132 94 1181 Patrick Gutierrez 9 1 Tracy 18:32.8
133 172 Sean Duffy 9 1 Davis 20:06.0
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 42 Jesuit (12:11.2 60:55.6 0:57.9)
==========================================
1 2 555 Talon Krieger 9 1 11:43.7
2 4 570 Caelin Sutch 9 1 11:54.2
3 7 552 Eric Huitt 9 1 12:06.0
4 12 558 Jayson Leach 9 1 12:30.1
5 17 554 Connor King 9 1 12:41.6
6 ( 21) 561 Josh Noll 9 1 12:49.5
7 ( 42) 573 Jacob Weil 9 1 13:31.9
2. 50 Davis (12:17.8 61:28.6 0:48.5)
==========================================
1 3 176 Teagan Favorite 9 1 11:49.6
2 6 160 Zeno Castiglioni 9 1 11:57.4
3 11 282 Kyle Wittkop 9 1 12:30.1
4 14 147 Nick Blakewell 9 1 12:33.4
5 16 202 James Leistikow 9 1 12:38.1
6 ( 30) 267 Andy Tobia 9 1 13:02.7
7 ( 40) 140 Ari Asera 9 1 13:24.3
3. 78 Sheldon (12:25.9 62:09.4 1:32.1)
==========================================
1 1 1131 Patrick McGonigle 9 1 11:33.9
2 5 1124 Manuel Lara 9 1 11:54.9
3 15 1098 Miguel Ayala 9 1 12:37.5
4 24 1159 Josh Vallejo 9 1 12:57.1
5 33 1150 Allon Si 9 1 13:06.0
6 ( 49) 1119 Antoine Huynh 9 1 13:37.9
7 ( 58) 1104 Joshua Daniels 9 1 13:54.5
4. 148 Cosumnes Oaks (13:01.7 65:08.3 1:23.7)
==========================================
1 8 75 Joshua Baptiste 9 1 12:10.3
2 18 134 Tyler Yeates 9 1 12:42.8
3 34 128 Noah Vasquez 9 1 13:08.3
4 43 89 Connor Gill 9 1 13:32.9
5 45 73 Christian Awori 9 1 13:34.0
6 ( 48) 74 Joseph Babbitt Jr 9 1 13:37.2
7 ( 53) 112 Isaac Martinez 9 1 13:50.8
5. 173 Monterey Trail (13:11.7 65:58.5 0:37.3)
==========================================
1 28 892 Dom Nai 9 1 12:59.1
2 29 885 Kendon Luu 9 1 13:02.1
3 32 896 Jay Ninh 9 1 13:05.7
4 37 906 Wilson Toy 9 1 13:15.2
5 47 897 Josue Ortiz-Arayon 9 1 13:36.4
6 ( 59) 914 Liangjie(wil Ye 9 1 13:57.0
7 ( 75) 873 Dyllan Her 9 1 14:22.3
6. 214 Modesto (13:28.4 67:21.9 1:01.7)
==========================================
1 26 843 Mario-Adonis Ron 9 1 12:57.7
2 31 834 Michael Perillo 9 1 13:05.4
3 41 807 Jeremy Kwon 9 1 13:27.2
4 54 827 Devin Pedron 9 1 13:52.2
5 62 814 Gabriel Moreno 9 1 13:59.4
6 ( 64) 825 Ayush Patel 9 1 14:00.8
7 ( 76) 815 Donnavin Ngov 9 1 14:26.0
7. 216 Gregori (13:33.5 67:47.1 2:13.4)
==========================================
1 22 495 Zachary Eve 9 1 12:50.0
2 23 493 Cole Edgar 9 1 12:52.5
3 39 490 Brent Chen 9 1 13:20.7
4 50 533 Aiden Wells 9 1 13:40.5
5 82 520 Nathan Robinson 9 1 15:03.4
8. 222 Lincoln (S) (13:29.1 67:25.4 1:48.2)
==========================================
1 13 669 Patrick Revives 9 1 12:32.6
2 19 632 Anthony Fonseca 9 1 12:46.4
3 51 677 Dan Spoelstra 9 1 13:40.7
4 66 656 Krishna Meas 9 1 14:04.9
5 73 667 Oscar Ramos 9 1 14:20.8
6 ( 79) 631 Julius Ellis 9 1 14:36.7
7 ( 81) 655 Christopher Martin 9 1 15:00.1
9. 246 Folsom (13:38.0 68:09.9 1:43.8)
==========================================
1 10 350 Isreal Alfaro 9 1 12:27.1
2 46 365 Calvin Frink 9 1 13:35.1
3 56 352 Brian Blockmon 9 1 13:53.1
4 65 383 Matthew Poon 9 1 14:03.7
5 69 392 Joey Weil 9 1 14:10.9
6 ( 77) 374 Javier Legrande 9 1 14:27.8
7 ( 80) 351 Robbie Biggers 9 1 14:59.6
10. 253 Napa (13:39.5 68:17.5 1:43.8)
==========================================
1 9 923 Erik Cosca 9 1 12:26.0
2 52 944 Bryce Ogden 9 1 13:42.9
3 61 954 Elliot Surh 10 1 13:58.9
4 63 918 Miguel Bustos 9 1 13:59.9
5 68 935 Jacks Madigan 9 1 14:09.8
6 ( 71) 930 Lane Hartless 9 1 14:15.9
11. 261 Oak Ridge (13:44.0 68:39.6 0:54.3)
==========================================
1 35 966 Cole Bricca 9 1 13:11.1
2 44 970 Alex Dean 9 1 13:33.1
3 55 963 Nolan Berringer 9 1 13:52.6
4 60 980 Cameron Hughes 9 1 13:57.4
5 67 967 Aidan Campbell 9 1 14:05.4
12. 283 Franklin (EG) (14:12.9 71:04.5 3:42.4)
==========================================
1 25 422 Ryan Miller 9 1 12:57.7
2 27 423 Isaac Negrete 9 1 12:58.1
3 70 431 Alex Vail 9 1 14:11.4
4 72 420 Landon Lee 9 1 14:17.2
5 89 410 Nate Hanna 9 1 16:40.1
13. 295 Kennedy (14:07.2 70:36.0 2:26.6)
==========================================
1 36 593 Mugita Kurosaki 9 1 13:12.5
2 38 601 Cole Rodriguez 9 1 13:19.3
3 57 600 Michael Rock 9 1 13:53.2
4 78 584 Jahon Eslamian 9 1 14:31.9
5 86 585 Joshua Godoy 9 1 15:39.1
6 ( 87) 590 Rohit Jhawar 9 1 15:43.3
7 ( 93) 606 Mark Valdez 9 1 17:32.6
14. 364 Tracy (15:39.7 78:18.2 5:43.9)
==========================================
1 20 1186 Jose Luna Gomez 9 1 12:48.9
2 74 1173 Daniel Daly 9 1 14:21.3
3 85 1175 Omari Debre 9 1 15:36.4
4 91 1199 Octavio Torres 9 1 16:58.8
5 94 1181 Patrick Gutierrez 9 1 18:32.8
15. 437 River City (16:15.6 81:17.6 1:40.7)
==========================================
1 83 1082 Antonio Robles 9 1 15:19.8
2 84 1076 Ikram Khan 9 1 15:23.9
3 88 1089 Julian Torrente 9 1 16:35.3
4 90 1075 Jayden Ivers 9 1 16:58.1
5 92 1083 Vincent Robles 9 1 17:00.5
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 2
Event No. 1 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 1907 Davis Olsen 9 2 Nevada Union 11:26.6 t
2 2 1434 Jamie Hawkins 9 2 Bella Vista 11:40.5 t
3 3 1855 Jesus Santillan 9 2 Lodi 11:44.3 t
4 4 1831 Lucas Fonda 9 2 Lodi 11:48.6 t
5 5 2104 Jacob Polivka 9 2 Rocklin 11:58.5 t
6 6 1959 Ben Longaker 9 2 Oakmont 11:59.9 t
7 7 2360 David Silva 9 2 Vacaville 12:11.3 t
8 8 2298 Mateo Arevalo 9 2 Vacaville 12:13.1 t
9 9 1446 Jeremy Laporte 9 2 Bella Vista 12:17.2 t
10 10 1860 Tylor Tankersly 9 2 Lodi 12:20.7 t
11 11 2101 Keaton Murphy 9 2 Rocklin 12:21.4 t
12 12 2283 Benjamin Scott 9 2 Tokay 12:21.7 i
13 13 2098 Daniel McElhinney 9 2 Rocklin 12:23.4 t
14 14 2287 Cameron Taylor 9 2 Tokay 12:26.5 i
15 15 2356 Cooper Sandahl 9 2 Vacaville 12:27.9 t
16 16 1538 Sebastian Pena 9 2 Central Valley 12:29.6 i
17 17 1851 Mark O'Hannigan 9 2 Lodi 12:32.1 t
18 18 1783 Levi Barnby 9 2 Lincoln-L 12:32.5 i
19 19 1918 Kiyo Yokanaka 9 2 Nevada Union 12:34.9 t
20 20 1422 Jacob Crummett 9 2 Bella Vista 12:35.3 t
21 21 1884 Cole Barton 9 2 Nevada Union 12:40.1 t
22 22 1530 Enrique Martinez 9 2 Central Valley 12:43.9 i
23 23 1890 Riley Cotton 9 2 Nevada Union 12:46.7 t
24 24 1844 Kobe Linson 9 2 Lodi 12:46.8 t
25 25 2317 Brandon Fien 9 2 Vacaville 12:47.2 t
26 26 2371 David Psaila 9 2 Vacaville 12:54.0 t
27 27 1960 Sam Marchetti 9 2 Oakmont 12:55.5 t
28 2478 Atticus Driver 9 2 Yuba City 13:00.1 i
29 28 1432 Cody Harlow 9 2 Bella Vista 13:00.9 t
30 29 1929 Nate Carter 9 2 Oakmont 13:01.6 t
31 30 2335 Robert Martin 9 2 Vacaville 13:03.8 t
32 31 1452 Evan Manley 9 2 Bella Vista 13:06.6 t
33 32 2417 Adam Beard 9 2 Whitney 13:07.0 i
34 33 1416 Will Buckerfield 9 2 Bella Vista 13:07.5 t
35 34 2264 Josue Herrera 9 2 Tokay 13:11.0 i
36 2154 William Bautista 9 2 Roseville 13:11.6 i
37 35 1906 Ryan Morgan 9 2 Nevada Union 13:13.7 t
38 36 1707 Nathan Wong 9 2 Granite Bay 13:14.4 i
39 37 1905 Skylar Mims 9 2 Nevada Union 13:14.6 t
40 38 1803 Tyler Nielsen 9 2 Lincoln-L 13:18.8
41 39 2077 Bowyn Burke 9 2 Rocklin 13:19.2 t
42 40 1908 Cole Retzler 9 2 Nevada Union 13:21.3 t
43 1283 Austin Sweetman 9 2 Antelope 13:22.1
44 1895 Ethan Flecksteiner 9 2 Nevada Union 13:22.9
45 1910 Oliver Roperto 9 2 Nevada Union 13:25.3
46 41 1733 Deven Hernandez 9 2 Inderkum 13:29.4
47 42 1988 Stephen Wilcox 9 2 Oakmont 13:32.2 t
48 2482 Brennan Johnson 9 2 Yuba City 13:32.2
49 43 2337 Cody Mendenhall 9 2 Vacaville 13:33.0 t
50 2351 Dominic Rivera 9 2 Vacaville 13:35.7
51 44 1991 Alex Zasso 9 2 Oakmont 13:35.9 t
52 45 1734 Christopher Jones 9 2 Inderkum 13:37.1
53 46 2436 Connor Hedman 9 2 Whitney 13:37.2
54 2361 Blake Stewart 9 2 Vacaville 13:38.7
55 1277 Anthony Macias 9 2 Antelope 13:39.2
56 1888 Nathan Cator 9 2 Nevada Union 13:39.9
57 47 2084 Jackson Cone 9 2 Rocklin 13:41.1 t
58 48 2442 Robby Jones 9 2 Whitney 13:43.2
59 1626 Jacob Carlson 9 2 Elk Grove 13:47.6
60 2148 Zack Zambrano 9 2 Rodriguez 13:53.8
61 49 1938 Brandon Frost 9 2 Oakmont 13:55.6 t
62 50 1713 Joshua Arsenault 9 2 Inderkum 13:56.4
63 1472 Drew Camp 9 2 Buhach Colony 14:03.0
64 1630 Bryant Giger 9 2 Elk Grove 14:03.2
65 1273 Derek Dunn 9 2 Antelope 14:04.5
66 51 2070 Alex Courville 9 2 Rocklin 14:05.1 t
67 52 2071 Tad Ballmer 9 2 Rocklin 14:08.4 t
68 53 1828 Liam Epperson-Dorsa 9 2 Lodi 14:16.6 t
69 54 1675 Oliver Jacobsen 9 2 Granite Bay 14:21.2
70 55 2424 Logun De La Mora 9 2 Whitney 14:21.6
71 56 1740 Alec Orozco 9 2 Inderkum 14:21.8
72 57 1524 Favio Gonzalez 9 2 Central Valley 14:23.9
73 58 1465 Holden Thibideau 9 2 Bella Vista 14:24.9 t
74 1456 Austin Parks 9 2 Bella Vista 14:26.2
75 2369 Ian Weber 9 2 Vacaville 14:26.7
76 59 1789 Kai Christensen 9 2 Lincoln-L 14:35.9
77 1585 Gabriel Villa 9 2 Del Campo 14:43.5
78 60 1545 Patric Senesom 9 2 Central Valley 14:44.1
79 61 1671 Mathew Gai 9 2 Granite Bay 14:44.4
80 62 1705 Mason Wolfe 9 2 Granite Bay 14:46.0
81 63 2251 Ethan Bradley 9 2 Tokay 14:47.7
82 64 1835 Robertson Glenn 9 2 Lodi 14:50.0 t
83 2144 Luke Taylor 9 2 Rodriguez 14:52.3
84 65 1732 Cole Henson 9 2 Inderkum 14:54.1
85 1848 Hernan Mendez 9 2 Lodi 14:56.4
86 2501 David York 9 2 Yuba City 14:56.5
87 66 2258 Jayden Franklin 9 2 Tokay 14:56.6
88 67 1964 Mercer Monroe 9 2 Oakmont 15:00.7 t
89 1947 Jilian Hidalgo 9 2 Oakmont 15:01.2
90 2142 Abe Solomon 9 2 Rodriguez 15:07.3
91 1475 Daniel Dabney 9 2 Buhach Colony 15:09.8
92 68 2459 Jared Regan 9 2 Whitney 15:12.0
93 2149 Matthew Aceves 9 2 Roseville 15:17.3
94 69 1651 Joshua Anderson 9 2 Granite Bay 15:19.7
95 2347 Jacob White 9 2 Vacaville 15:20.4
96 2295 Francis Agbayani 9 2 Vacaville 15:23.6
97 70 1810 Wilson Rogers 9 2 Lincoln-L 15:25.5
98 71 1802 Spencer Merrill 9 2 Lincoln-L 15:26.1
99 1477 Jayden Duenas 9 2 Buhach Colony 15:28.3
100 72 1652 Brendan Arikawa 9 2 Granite Bay 15:29.7
101 73 1814 Parker Summerhays 9 2 Lincoln-L 15:33.3
102 74 2276 Joshua Moreno 9 2 Tokay 15:41.2
103 75 2286 Nicholas Slater 9 2 Tokay 15:43.8
104 1296 Nick Chen 9 2 Atwater 15:44.2
105 76 1544 Robert Schmachtenber 9 2 Central Valley 15:52.1
106 77 1701 Nick Vandenbogaerd 9 2 Granite Bay 15:58.7
107 1395 Michael Park 9 2 Bear Creek 16:05.6
108 78 1712 Devon Angle 9 2 Inderkum 16:11.0
109 2477 Carson Bender 9 2 Yuba City 16:20.4
110 79 1786 Beau Brockway 9 2 Lincoln-L 16:21.2
111 1756 Jeffrey Huynh 9 2 Johansen 16:22.1
112 1367 Emmanuel Bernabe 9 2 Bear Creek 16:30.5
113 1943 Matthew Guemmer 9 2 Oakmont 16:44.4
114 1333 Steven Ramirez 9 2 Atwater 17:23.4
115 80 1729 Zachary Guesnon 9 2 Inderkum 17:58.6
116 1970 Gabriel Olalde 9 2 Oakmont 19:17.2
117 1731 Fernando Guzman 9 2 Inderkum 20:41.5
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 58 Lodi (12:14.5 61:12.5 1:02.5)
==========================================
1 3 1855 Jesus Santillan 9 2 11:44.3
2 4 1831 Lucas Fonda 9 2 11:48.6
3 10 1860 Tylor Tankersly 9 2 12:20.7
4 17 1851 Mark O'Hannigan 9 2 12:32.1
5 24 1844 Kobe Linson 9 2 12:46.8
6 ( 53) 1828 Liam Epperson-Dorsa 9 2 14:16.6
7 ( 64) 1835 Robertson Glenn 9 2 14:50.0
2. 81 Vacaville (12:30.7 62:33.5 0:42.7)
==========================================
1 7 2360 David Silva 9 2 12:11.3
2 8 2298 Mateo Arevalo 9 2 12:13.1
3 15 2356 Cooper Sandahl 9 2 12:27.9
4 25 2317 Brandon Fien 9 2 12:47.2
5 26 2371 David Psaila 9 2 12:54.0
6 ( 30) 2335 Robert Martin 9 2 13:03.8
7 ( 43) 2337 Cody Mendenhall 9 2 13:33.0
3. 90 Bella Vista (12:32.1 62:40.5 1:26.1)
==========================================
1 2 1434 Jamie Hawkins 9 2 11:40.5
2 9 1446 Jeremy Laporte 9 2 12:17.2
3 20 1422 Jacob Crummett 9 2 12:35.3
4 28 1432 Cody Harlow 9 2 13:00.9
5 31 1452 Evan Manley 9 2 13:06.6
6 ( 33) 1416 Will Buckerfield 9 2 13:07.5
7 ( 58) 1465 Holden Thibideau 9 2 14:24.9
4. 99 Nevada Union (12:32.4 62:42.0 1:47.1)
==========================================
1 1 1907 Davis Olsen 9 2 11:26.6
2 19 1918 Kiyo Yokanaka 9 2 12:34.9
3 21 1884 Cole Barton 9 2 12:40.1
4 23 1890 Riley Cotton 9 2 12:46.7
5 35 1906 Ryan Morgan 9 2 13:13.7
6 ( 37) 1905 Skylar Mims 9 2 13:14.6
7 ( 40) 1908 Cole Retzler 9 2 13:21.3
5. 115 Rocklin (12:44.8 63:43.6 1:42.6)
==========================================
1 5 2104 Jacob Polivka 9 2 11:58.5
2 11 2101 Keaton Murphy 9 2 12:21.4
3 13 2098 Daniel McElhinney 9 2 12:23.4
4 39 2077 Bowyn Burke 9 2 13:19.2
5 47 2084 Jackson Cone 9 2 13:41.1
6 ( 51) 2070 Alex Courville 9 2 14:05.1
7 ( 52) 2071 Tad Ballmer 9 2 14:08.4
6. 148 Oakmont (13:01.1 65:05.1 1:36.0)
==========================================
1 6 1959 Ben Longaker 9 2 11:59.9
2 27 1960 Sam Marchetti 9 2 12:55.5
3 29 1929 Nate Carter 9 2 13:01.6
4 42 1988 Stephen Wilcox 9 2 13:32.2
5 44 1991 Alex Zasso 9 2 13:35.9
6 ( 49) 1938 Brandon Frost 9 2 13:55.6
7 ( 67) 1964 Mercer Monroe 9 2 15:00.7
7. 189 Tokay (13:32.7 67:43.5 2:34.9)
==========================================
1 12 2283 Benjamin Scott 9 2 12:21.7
2 14 2287 Cameron Taylor 9 2 12:26.5
3 34 2264 Josue Herrera 9 2 13:11.0
4 63 2251 Ethan Bradley 9 2 14:47.7
5 66 2258 Jayden Franklin 9 2 14:56.6
6 ( 74) 2276 Joshua Moreno 9 2 15:41.2
7 ( 75) 2286 Nicholas Slater 9 2 15:43.8
8. 231 Central Valley (14:02.8 70:13.6 3:22.5)
==========================================
1 16 1538 Sebastian Pena 9 2 12:29.6
2 22 1530 Enrique Martinez 9 2 12:43.9
3 57 1524 Favio Gonzalez 9 2 14:23.9
4 60 1545 Patric Senesom 9 2 14:44.1
5 76 1544 Robert Schmachtenber 9 2 15:52.1
9. 249 Whitney (14:00.2 70:01.0 2:05.0)
==========================================
1 32 2417 Adam Beard 9 2 13:07.0
2 46 2436 Connor Hedman 9 2 13:37.2
3 48 2442 Robby Jones 9 2 13:43.2
4 55 2424 Logun De La Mora 9 2 14:21.6
5 68 2459 Jared Regan 9 2 15:12.0
10. 256 Lincoln-L (14:15.8 71:18.8 2:53.6)
==========================================
1 18 1783 Levi Barnby 9 2 12:32.5
2 38 1803 Tyler Nielsen 9 2 13:18.8
3 59 1789 Kai Christensen 9 2 14:35.9
4 70 1810 Wilson Rogers 9 2 15:25.5
5 71 1802 Spencer Merrill 9 2 15:26.1
6 ( 73) 1814 Parker Summerhays 9 2 15:33.3
7 ( 79) 1786 Beau Brockway 9 2 16:21.2
11. 257 Inderkum (14:03.8 70:18.8 1:24.7)
==========================================
1 41 1733 Deven Hernandez 9 2 13:29.4
2 45 1734 Christopher Jones 9 2 13:37.1
3 50 1713 Joshua Arsenault 9 2 13:56.4
4 56 1740 Alec Orozco 9 2 14:21.8
5 65 1732 Cole Henson 9 2 14:54.1
6 ( 78) 1712 Devon Angle 9 2 16:11.0
7 ( 80) 1729 Zachary Guesnon 9 2 17:58.6
12. 282 Granite Bay (14:29.2 72:25.7 2:05.3)
==========================================
1 36 1707 Nathan Wong 9 2 13:14.4
2 54 1675 Oliver Jacobsen 9 2 14:21.2
3 61 1671 Mathew Gai 9 2 14:44.4
4 62 1705 Mason Wolfe 9 2 14:46.0
5 69 1651 Joshua Anderson 9 2 15:19.7
6 ( 72) 1652 Brendan Arikawa 9 2 15:29.7
7 ( 77) 1701 Nick Vandenbogaerd 9 2 15:58.7
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 1
Event No. 2 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 238 Shannon Perry 9 1 Davis 13:50.3 t
2 2 157 Lilian Byrne 9 1 Davis 13:56.0 t
3 3 137 Selby Anderson 9 1 Davis 13:57.7 t
4 4 313 Greta Erlingis 10 1 Enochs 13:59.4 i
5 5 252 Kylie Seward 9 1 Davis 14:04.2 t
6 6 216 Auden Marsh-Armstron 9 1 Davis 14:10.2 t
7 7 386 Mariam Samara 10 1 Folsom 14:18.7 t
8 8 368 McKayla Hodson 10 1 Folsom 14:20.2 t
9 9 163 Nellie Cox 9 1 Davis 14:22.1 t
10 10 104 Hailee Kesler 10 1 Cosumnes Oaks 14:24.9 i
11 407 Sydney Davies 9 1 Franklin (eg) 14:26.0 i
12 11 508 Morgan McKay 10 1 Gregori 14:26.4 t
13 12 168 Mia Di Genova 9 1 Davis 14:26.7 t
14 13 668 Katiana Reedy 10 1 Lincoln (s) 14:26.9 t
15 411 Keiko Helmick 9 1 Franklin (eg) 14:34.4 i
16 14 1006 Mavleen Mann 10 1 Pitman 14:44.5 t
17 15 18 Kayla Gacosta 10 1 Armijo 14:44.9 i
18 212 Hannah Lybbert 10 1 Davis 14:45.2 i
19 16 523 Eva Rodriguez 10 1 Gregori 14:45.6 t
20 17 707 Quincy Johnston 10 1 McClatchy 14:48.6 i
21 139 Krystle Aquino 10 1 Davis 14:59.7 i
22 602 Emma Shoemaker 10 1 Kennedy 15:00.5 i
23 18 1166 Savannah Alejandro 9 1 Tracy 15:02.1 i
24 978 Courtney Heller 10 1 Oak Ridge 15:03.0
25 19 637 Yasmyn Harris 10 1 Lincoln (s) 15:04.0 t
26 20 696 Camille Combrink 9 1 McClatchy 15:04.5
27 21 1228 Hailey Ward 9 1 Turlock 15:06.7 t
28 22 105 Allison Kile 9 1 Cosumnes Oaks 15:08.9
29 23 995 Jordan Bettencourt 10 1 Pitman 15:10.2 t
30 408 Julia Escudero 10 1 Franklin (eg) 15:11.5
31 24 11 Ehrin Dix 10 1 Armijo 15:13.1
32 25 653 Lauren Lozano 10 1 Lincoln (s) 15:18.0 t
33 26 784 Adelina Castellanos 10 1 Modesto 15:20.7
34 27 993 Hanna Arreola 9 1 Pitman 15:21.3 t
35 28 1214 Katja Guerrero 9 1 Turlock 15:25.8 t
36 29 514 Shannon Paulson 9 1 Gregori 15:26.4 t
37 30 690 Paige Anderson 10 1 McClatchy 15:27.2
38 961 Alaina Baxter 10 1 Oak Ridge 15:29.3
39 31 1218 Bailey Kindle 9 1 Turlock 15:30.7 t
40 32 793 Adele Dumars 10 1 Modesto 15:31.5
41 33 513 Angela Orozco 9 1 Gregori 15:33.7 t
42 34 921 Noelle Core 10 1 Napa 15:34.3
43 35 83 Mikayla Cullers 10 1 Cosumnes Oaks 15:34.4
44 229 Kaylee Morgan 9 1 Davis 15:35.9
45 36 1014 Sarah Siegel 10 1 Pitman 15:35.9 t
46 142 Madison Barth 9 1 Davis 15:36.9
47 274 Lindsey Vernau 10 1 Davis 15:38.9
48 37 1205 Galilea Alvarez 9 1 Turlock 15:41.4 t
49 38 1170 Corrine Chandler 10 1 Tracy 15:42.6
50 39 649 Alisyn King 10 1 Lincoln (s) 15:44.8 t
51 40 809 Jessica Lobato 9 1 Modesto 15:45.3
52 234 Catherine Nguyen 9 1 Davis 15:45.4
53 41 389 Natalie Stoesser 10 1 Folsom 15:46.4 t
54 42 1180 Mia Guillen 9 1 Tracy 15:46.4
55 43 816 Izabella Nunez 9 1 Modesto 15:47.5
56 44 726 Lauren Stiles 10 1 McClatchy 15:48.8
57 45 503 Hailey Langpaap 10 1 Gregori 15:49.5 t
58 46 1195 Mikayla Rozal 10 1 Tracy 15:51.7
59 47 119 Megan Rodriguez 10 1 Cosumnes Oaks 15:53.7
60 271 Elise Turkovich 10 1 Davis 15:56.6
61 48 524 Kassandra Rojas 10 1 Gregori 15:57.0 t
62 49 373 Afton Lea 9 1 Folsom 15:58.5 t
63 50 1005 Destiny Magana 10 1 Pitman 15:59.2 t
64 51 323 Camille Hartley 10 1 Enochs 16:00.0
65 1040 Angelica Johnson 9 1 Pleasant Grove 16:00.4
66 52 1217 Danica Hulbert 9 1 Turlock 16:05.5 t
67 53 927 Jada Dunn 9 1 Napa 16:05.5
68 54 956 Maija Turjanis 9 1 Napa 16:05.7
69 55 665 Jillian Rafert 10 1 Lincoln (s) 16:07.6 t
70 974 Abby Gladwell 9 1 Oak Ridge 16:09.4
71 266 Jade Taylor 9 1 Davis 16:10.5
72 56 379 Marissa Ostdiek 9 1 Folsom 16:10.7 t
73 57 123 Kennedy Stevens 10 1 Cosumnes Oaks 16:11.0
74 58 1011 Annalia Rodriquez 9 1 Pitman 16:18.7 t
75 439 Marcia Barajas 9 1 Franklin (s) 16:24.1
76 59 322 Mia Hargrave 10 1 Enochs 16:25.7
77 60 723 Lauren Shintaku 9 1 McClatchy 16:26.0
78 61 682 Anna Tran 10 1 Lincoln (s) 16:28.4 t
79 62 642 Marissa Jaime 9 1 Lincoln (s) 16:29.7 t
80 158 Alissa Casillas 10 1 Davis 16:33.0
81 221 Chloe Meyer 10 1 Davis 16:33.0
82 485 Hayden Withers 9 1 Franklin (s) 16:36.9
83 175 Isabelle Farrand 10 1 Davis 16:37.3
84 63 760 Puja Patel 9 1 Merrill West 16:41.5
85 1054 Marion Semana 10 1 Pleasant Grove 16:45.1
86 64 998 Ellie Carlson 9 1 Pitman 16:45.9 t
87 214 Aditi Mahajan 10 1 Davis 16:45.9
88 65 1188 Hana Ngai 10 1 Tracy 16:49.9
89 145 Jessica Bennett 9 1 Davis 16:51.5
90 417 Jessica Jimenez 9 1 Franklin (eg) 16:54.2
91 66 950 Gracie Pridmore 10 1 Napa 17:12.2
92 625 Clare Deng 10 1 Lincoln (s) 17:14.5
93 67 355 Emily Bursee 9 1 Folsom 17:15.0 t
94 68 948 Rachel Phar 10 1 Napa 17:17.6
95 69 946 Mia Oggenfuss 9 1 Napa 17:20.4
96 675 Alexis Sosa 9 1 Lincoln (s) 17:22.2
97 623 McKenzie Burnett 9 1 Lincoln (s) 17:22.7
98 678 Miranda Standing 10 1 Lincoln (s) 17:25.1
99 70 931 Emma Healy 10 1 Napa 17:26.7
100 71 6 Karina Cervantes 10 1 Armijo 17:27.4
101 72 35 Grace McSweeney 10 1 Armijo 17:28.1
102 73 738 Hannah Dominguez 10 1 Merrill West 17:28.7
103 154 Andrea Bryant 9 1 Davis 17:36.1
104 74 837 Natalie Portillo 9 1 Modesto 17:40.4
105 284 Aileen Xiang 10 1 Davis 17:42.8
106 75 812 Patty-Alejan Mendez 9 1 Modesto 17:43.2
107 76 329 Luisa Limon 10 1 Enochs 17:44.1
108 77 390 Rebecca Sutera 10 1 Folsom 17:46.4 t
109 634 Brenda Galindo 10 1 Lincoln (s) 17:46.6
110 78 762 Aliana Ramirez 9 1 Merrill West 17:47.5
111 79 308 Iris Camacho 9 1 Enochs 17:55.6
112 80 806 Ann-Dayoung Kang 9 1 Modesto 17:55.7
113 149 Allison Bobrowsky 10 1 Davis 17:58.4
114 790 Jasmeet Dhami 10 1 Modesto 18:02.1
115 919 Emily Chapman 10 1 Napa 18:18.5
116 781 Lauren Byerly 10 1 Modesto 18:19.4
117 1047 Isabelle Nguyen 9 1 Pleasant Grove 18:20.2
118 81 1130 Gabi Martinez 9 1 Sheldon 18:28.2
119 82 26 Divya Kharbanda 10 1 Armijo 18:29.7
120 579 Lindsey Dea 10 1 Kennedy 18:35.2
121 83 33 Yzabel Martinez 9 1 Armijo 18:37.5
122 84 302 Olivia Alva 9 1 Enochs 18:44.4
123 685 Isabel Wanket 9 1 Lincoln (s) 18:45.1
124 85 746 Jada Hallman 10 1 Merrill West 18:46.5
125 612 Abigail Alcain 10 1 Lincoln (s) 18:48.5
126 261 Isma Sultan 10 1 Davis 18:48.5
127 920 Kelsey Clark 10 1 Napa 18:50.7
128 657 Micaela Moore 9 1 Lincoln (s) 18:53.5
129 795 Gabriela Felix 9 1 Modesto 18:56.6
130 86 1147 Kari Rogers 10 1 Sheldon 18:59.9
131 87 131 Annie Wendley 9 1 Cosumnes Oaks 19:01.5
132 597 Anahi Martinez 10 1 Kennedy 19:03.1
133 88 1138 Destiny Nguyen 10 1 Sheldon 19:10.2
134 925 Lena Demsky 9 1 Napa 19:17.2
135 848 Belen Solis 10 1 Modesto 19:21.8
136 89 1139 Emily Nguyen 10 1 Sheldon 19:22.0
137 90 1189 Brenna Norwood 9 1 Tracy 19:26.6
138 583 Julia Erlewine 9 1 Kennedy 19:41.6
139 91 1190 Hena Osmani 10 1 Tracy 19:54.7
140 384 Emily Rodgers 9 1 Folsom 19:55.6
141 1071 Mirian Garcia 10 1 River City 19:58.5
142 1018 Grace Westbrook 10 1 Pitman 20:01.7
143 92 736 Isabel Cruz 10 1 Merrill West 20:05.1
144 211 Ixchel Lopez 10 1 Davis 20:06.0
145 93 127 Allie Tucker 10 1 Cosumnes Oaks 20:07.5
146 259 Valerie Stewart 10 1 Davis 20:15.0
147 94 1102 Ana Caraveo 9 1 Sheldon 20:20.2
148 797 Mercedes Garcia 9 1 Modesto 20:21.7
149 103 Manveer Kaur 10 1 Cosumnes Oaks 20:22.7
150 95 43 Jasmine Ruedas 9 1 Armijo 20:24.2
151 65 Kaleena Quintero 9 1 Chavez 20:37.5
152 96 346 Aamiyah Wilson 10 1 Enochs 20:42.2
153 832 Jarely Perez 9 1 Modesto 20:45.4
154 620 Amber Betita 9 1 Lincoln (s) 20:52.6
155 828 Jobanna Peralta 9 1 Modesto 20:59.7
156 453 Yanelie Gonzalez 10 1 Franklin (s) 21:05.6
157 658 Melissa Mosqueda 10 1 Lincoln (s) 21:17.3
158 839 Britney Reyes 10 1 Modesto 21:24.9
159 97 1133 Jordan Moreno 9 1 Sheldon 21:31.5
160 789 Jessica Delira 10 1 Modesto 21:40.4
161 387 Dani Sisson 9 1 Folsom 22:04.2
162 291 Jacqueline Garcia 10 1 Edison 22:12.9
163 618 Mikaila Barnes 10 1 Lincoln (s) 22:44.7
164 98 756 Sehr Malik 9 1 Merrill West 23:11.9
165 800 Alexia Gutierrez 9 1 Modesto 23:15.8
166 394 Kyiah Wright 9 1 Folsom 23:28.2
167 796 Brianna Garcia 10 1 Modesto 23:51.4
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 17 Davis (13:59.7 69:58.4 0:19.9)
==========================================
1 1 238 Shannon Perry 9 1 13:50.3
2 2 157 Lilian Byrne 9 1 13:56.0
3 3 137 Selby Anderson 9 1 13:57.7
4 5 252 Kylie Seward 9 1 14:04.2
5 6 216 Auden Marsh-Armstron 9 1 14:10.2
6 ( 9) 163 Nellie Cox 9 1 14:22.1
7 ( 12) 168 Mia Di Genova 9 1 14:26.7
2. 134 Gregori (15:12.4 76:01.6 1:23.1)
==========================================
1 11 508 Morgan McKay 10 1 14:26.4
2 16 523 Eva Rodriguez 10 1 14:45.6
3 29 514 Shannon Paulson 9 1 15:26.4
4 33 513 Angela Orozco 9 1 15:33.7
5 45 503 Hailey Langpaap 10 1 15:49.5
6 ( 48) 524 Kassandra Rojas 10 1 15:57.0
3. 150 Pitman (15:22.3 76:51.1 1:14.7)
==========================================
1 14 1006 Mavleen Mann 10 1 14:44.5
2 23 995 Jordan Bettencourt 10 1 15:10.2
3 27 993 Hanna Arreola 9 1 15:21.3
4 36 1014 Sarah Siegel 10 1 15:35.9
5 50 1005 Destiny Magana 10 1 15:59.2
6 ( 58) 1011 Annalia Rodriquez 9 1 16:18.7
7 ( 64) 998 Ellie Carlson 9 1 16:45.9
4. 151 Lincoln (S) (15:20.3 76:41.3 1:40.7)
==========================================
1 13 668 Katiana Reedy 10 1 14:26.9
2 19 637 Yasmyn Harris 10 1 15:04.0
3 25 653 Lauren Lozano 10 1 15:18.0
4 39 649 Alisyn King 10 1 15:44.8
5 55 665 Jillian Rafert 10 1 16:07.6
6 ( 61) 682 Anna Tran 10 1 16:28.4
7 ( 62) 642 Marissa Jaime 9 1 16:29.7
5. 161 Folsom (15:18.9 76:34.5 1:52.0)
==========================================
1 7 386 Mariam Samara 10 1 14:18.7
2 8 368 McKayla Hodson 10 1 14:20.2
3 41 389 Natalie Stoesser 10 1 15:46.4
4 49 373 Afton Lea 9 1 15:58.5
5 56 379 Marissa Ostdiek 9 1 16:10.7
6 ( 67) 355 Emily Bursee 9 1 17:15.0
7 ( 77) 390 Rebecca Sutera 10 1 17:46.4
6. 169 Turlock (15:34.1 77:50.1 0:58.8)
==========================================
1 21 1228 Hailey Ward 9 1 15:06.7
2 28 1214 Katja Guerrero 9 1 15:25.8
3 31 1218 Bailey Kindle 9 1 15:30.7
4 37 1205 Galilea Alvarez 9 1 15:41.4
5 52 1217 Danica Hulbert 9 1 16:05.5
7. 171 Cosumnes Oaks (15:26.6 77:12.9 1:46.1)
==========================================
1 10 104 Hailee Kesler 10 1 14:24.9
2 22 105 Allison Kile 9 1 15:08.9
3 35 83 Mikayla Cullers 10 1 15:34.4
4 47 119 Megan Rodriguez 10 1 15:53.7
5 57 123 Kennedy Stevens 10 1 16:11.0
6 ( 87) 131 Annie Wendley 9 1 19:01.5
7 ( 93) 127 Allie Tucker 10 1 20:07.5
8. 171 McClatchy (15:31.1 77:35.1 1:37.4)
==========================================
1 17 707 Quincy Johnston 10 1 14:48.6
2 20 696 Camille Combrink 9 1 15:04.5
3 30 690 Paige Anderson 10 1 15:27.2
4 44 726 Lauren Stiles 10 1 15:48.8
5 60 723 Lauren Shintaku 9 1 16:26.0
9. 209 Tracy (15:50.6 79:12.7 1:47.8)
==========================================
1 18 1166 Savannah Alejandro 9 1 15:02.1
2 38 1170 Corrine Chandler 10 1 15:42.6
3 42 1180 Mia Guillen 9 1 15:46.4
4 46 1195 Mikayla Rozal 10 1 15:51.7
5 65 1188 Hana Ngai 10 1 16:49.9
6 ( 90) 1189 Brenna Norwood 9 1 19:26.6
7 ( 91) 1190 Hena Osmani 10 1 19:54.7
10. 215 Modesto (16:01.1 80:05.4 2:19.7)
==========================================
1 26 784 Adelina Castellanos 10 1 15:20.7
2 32 793 Adele Dumars 10 1 15:31.5
3 40 809 Jessica Lobato 9 1 15:45.3
4 43 816 Izabella Nunez 9 1 15:47.5
5 74 837 Natalie Portillo 9 1 17:40.4
6 ( 75) 812 Patty-Alejan Mendez 9 1 17:43.2
7 ( 80) 806 Ann-Dayoung Kang 9 1 17:55.7
11. 264 Armijo (16:40.7 83:23.2 3:44.8)
==========================================
1 15 18 Kayla Gacosta 10 1 14:44.9
2 24 11 Ehrin Dix 10 1 15:13.1
3 71 6 Karina Cervantes 10 1 17:27.4
4 72 35 Grace McSweeney 10 1 17:28.1
5 82 26 Divya Kharbanda 10 1 18:29.7
6 ( 83) 33 Yzabel Martinez 9 1 18:37.5
7 ( 95) 43 Jasmine Ruedas 9 1 20:24.2
12. 269 Enochs (16:25.0 82:04.8 3:56.2)
==========================================
1 4 313 Greta Erlingis 10 1 13:59.4
2 51 323 Camille Hartley 10 1 16:00.0
3 59 322 Mia Hargrave 10 1 16:25.7
4 76 329 Luisa Limon 10 1 17:44.1
5 79 308 Iris Camacho 9 1 17:55.6
6 ( 84) 302 Olivia Alva 9 1 18:44.4
7 ( 96) 346 Aamiyah Wilson 10 1 20:42.2
13. 275 Napa (16:27.1 82:15.3 1:43.3)
==========================================
1 34 921 Noelle Core 10 1 15:34.3
2 53 927 Jada Dunn 9 1 16:05.5
3 54 956 Maija Turjanis 9 1 16:05.7
4 66 950 Gracie Pridmore 10 1 17:12.2
5 68 948 Rachel Phar 10 1 17:17.6
6 ( 69) 946 Mia Oggenfuss 9 1 17:20.4
7 ( 70) 931 Emma Healy 10 1 17:26.7
14. 391 Merrill West (18:09.9 90:49.3 3:23.6)
==========================================
1 63 760 Puja Patel 9 1 16:41.5
2 73 738 Hannah Dominguez 10 1 17:28.7
3 78 762 Aliana Ramirez 9 1 17:47.5
4 85 746 Jada Hallman 10 1 18:46.5
5 92 736 Isabel Cruz 10 1 20:05.1
6 ( 98) 756 Sehr Malik 9 1 23:11.9
15. 438 Sheldon (19:16.1 96:20.5 1:52.0)
==========================================
1 81 1130 Gabi Martinez 9 1 18:28.2
2 86 1147 Kari Rogers 10 1 18:59.9
3 88 1138 Destiny Nguyen 10 1 19:10.2
4 89 1139 Emily Nguyen 10 1 19:22.0
5 94 1102 Ana Caraveo 9 1 20:20.2
6 ( 97) 1133 Jordan Moreno 9 1 21:31.5
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 2
Event No. 3 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 2082 Shane Burton 10 2 Rocklin 11:19.6 t
2 2 1420 Spencer Cochran 10 2 Bella Vista 11:34.9 t
3 3 2069 Trevor Asbury 10 2 Rocklin 11:36.8 t
4 4 1874 Cole McKain 9 2 Merced 11:43.9 t
5 5 1868 David Granados 10 2 Merced 11:51.3 t
6 6 1975 Landon Shea 10 2 Oakmont 11:54.5 t
7 7 1836 Bryson Goehring 10 2 Lodi 11:57.2 i
8 8 1924 Andrew Beevers 10 2 Oakmont 11:59.9 t
9 9 1899 Wyatt Gough 10 2 Nevada Union 12:00.2 i
10 10 1421 Zachary Conwell 10 2 Bella Vista 12:00.7 t
11 11 1928 Sam Cambra 10 2 Oakmont 12:03.6 t
12 12 1934 Luke Davies 10 2 Oakmont 12:06.2 t
13 13 1879 William Perez-Rios 10 2 Merced 12:06.9 t
14 14 2092 Thomas Gonzales 10 2 Rocklin 12:07.0 t
15 15 1843 Aman Khan 10 2 Lodi 12:08.0 i
16 16 2121 Hunter Bennion 9 2 Rodriguez 12:10.1 i
17 17 1513 Chase Bogart 10 2 Central Valley 12:13.8 i
18 18 2103 Alexander Pitts 10 2 Rocklin 12:14.4 t
19 19 2030 Gabriel Neff 10 2 Ponderosa 12:16.8 i
20 20 1984 Caleb Wallentine 10 2 Oakmont 12:20.2 t
21 21 2391 Dylan Frye 9 2 Vintage 12:22.1 t
22 22 2126 Christopher Cortes 10 2 Rodriguez 12:26.3 i
23 23 1688 Kai Niimi 10 2 Granite Bay 12:26.3 i
24 24 1684 Kyle Miller 9 2 Granite Bay 12:26.6 i
25 25 1474 Angel Coronado 10 2 Buhach Colony 12:28.5 t
26 26 2096 Sutton Lay 10 2 Rocklin 12:29.3 t
27 27 1487 Richard Gutierrez 10 2 Buhach Colony 12:30.7 t
28 28 1507 Gavin Stoddard 9 2 Buhach Colony 12:31.6 t
29 29 1941 Anthony Giammona 10 2 Oakmont 12:32.0 t
30 30 1946 Thor Herrera 10 2 Oakmont 12:32.8 t
31 31 1807 Christopher Pickett 10 2 Lincoln-L 12:33.0 i
32 32 1387 Ryen Loy 10 2 Bear Creek 12:33.6
33 33 1489 Derek Hightower 9 2 Buhach Colony 12:33.8 t
34 34 1892 Tynan Douros 10 2 Nevada Union 12:34.3
35 35 1689 Ryan Pizzo 10 2 Granite Bay 12:34.7
36 36 1736 Zack Mason 10 2 Inderkum 12:36.2
37 37 1597 Joel Cardoza 9 2 Downey 12:38.8
38 38 1612 Loch Names 10 2 Downey 12:41.4
39 2460 Evan Risucci 10 2 Whitney 12:42.3
40 39 2380 Fernando Cisneros 10 2 Vintage 12:42.8 t
41 40 2009 Sam Hall 10 2 Ponderosa 12:43.5
42 1311 Andrew Huerta 10 2 Atwater 12:43.9
43 2499 Taylor Schlutsmeyer 10 2 Yuba City 12:44.0
44 41 2390 Jacob Frommelt-Colom 10 2 Vintage 12:44.7 t
45 42 1595 Christian Bickel 10 2 Downey 12:45.8
46 43 2403 Ryan Olson 10 2 Vintage 12:48.0 t
47 44 2000 Cameron Cole 9 2 Ponderosa 12:49.2
48 45 1856 Daniel Santillian-Ch 10 2 Lodi 12:49.4
49 46 1748 Kelson Winn-Whiley 10 2 Inderkum 12:50.7
50 47 2407 Cole Renfro 10 2 Vintage 12:52.2 t
51 48 1366 Michael Bambico 9 2 Bear Creek 12:52.9
52 1974 Bradley Rodriguez 10 2 Oakmont 12:53.1
53 49 1488 Ethan Hewitt 10 2 Buhach Colony 12:53.8 t
54 50 2146 Alejandro Ventura 10 2 Rodriguez 12:56.6
55 2449 Joey Lombardo 10 2 Whitney 12:58.2
56 51 1603 Mark Faraday 10 2 Downey 12:58.3
57 52 2019 Sam Lebeck 9 2 Ponderosa 12:58.8
58 53 1902 Cayden Hennessey 10 2 Nevada Union 12:59.5
59 54 1702 Cameron Wade 10 2 Granite Bay 13:00.1
60 1561 Max Knight 10 2 Del Campo 13:00.7
61 2463 Chanakya Sharma 10 2 Whitney 13:03.0
62 55 2011 Logan Hester 9 2 Ponderosa 13:03.8
63 56 1482 Acxel Gaytan 10 2 Buhach Colony 13:04.9 t
64 57 2004 Camden Funk 10 2 Ponderosa 13:06.1
65 58 1660 Ryan Cohen 9 2 Granite Bay 13:07.1
66 59 1457 Andrew Payne 10 2 Bella Vista 13:07.6 t
67 60 1425 Joshua Ford 10 2 Bella Vista 13:12.5 t
68 61 1414 Sean Bradford 10 2 Bella Vista 13:12.6 t
69 62 1495 Dakota Leach 9 2 Buhach Colony 13:13.1 t
70 2289 David Trujillo 10 2 Tokay 13:14.7
71 63 2333 Turner Lovell 10 2 Vacaville 13:15.2
72 64 1739 Antonio Modena 10 2 Inderkum 13:15.8
73 1931 Jacob Christensen 10 2 Oakmont 13:16.0
74 1942 Hector Gonzalez 10 2 Oakmont 13:16.0
75 65 1654 Nima Bayati 10 2 Granite Bay 13:16.2
76 66 1901 Stephen Hansen 10 2 Nevada Union 13:16.6
77 67 2029 Matthew Mickelson 10 2 Ponderosa 13:19.1
78 68 1781 Hiram Stewart 10 2 Laguna Creek 13:19.9
79 69 1703 Caleb Wiederhold 10 2 Granite Bay 13:20.4
80 70 1611 Matt Molten 9 2 Downey 13:20.5
81 71 1812 Nathan Stewart 10 2 Lincoln-L 13:21.6
82 72 1885 Joseph Baught 10 2 Nevada Union 13:22.7
83 73 2128 Dane Elder 9 2 Rodriguez 13:23.0
84 74 2321 Carson Haven 10 2 Vacaville 13:23.4
85 75 1778 Brandon Potter 10 2 Laguna Creek 13:24.1
86 76 2379 Connor Castelazo 10 2 Vintage 13:24.2 t
87 2028 Aiden McPherson 9 2 Ponderosa 13:26.2
88 77 1383 Jacob Ha 9 2 Bear Creek 13:26.6
89 78 2341 Jordan Mooney 10 2 Vacaville 13:27.2
90 1496 William Marcos 10 2 Buhach Colony 13:28.7
91 1645 Trenton Taylor 10 2 Elk Grove 13:30.1
92 79 1376 Ryley Donato 10 2 Bear Creek 13:34.2
93 80 1833 Jonathan Garcia 10 2 Lodi 13:35.7
94 1695 Jack Shores 10 2 Granite Bay 13:37.6
95 2152 Joe Balestrini 10 2 Roseville 13:38.1
96 81 1780 Angel Ruiz 9 2 Laguna Creek 13:38.7
97 2281 Marcelino Sanchez 10 2 Tokay 13:39.2
98 82 1771 John Jaro 9 2 Laguna Creek 13:40.1
99 1982 Will Wade 10 2 Oakmont 13:42.9
100 1655 Nick Beck 10 2 Granite Bay 13:44.1
101 1706 Zachary Wong 10 2 Granite Bay 13:45.2
102 83 1883 Dominic Valadez 9 2 Merced 13:45.8 t
103 84 1804 Bailey Oram 10 2 Lincoln-L 13:46.1
104 85 1873 Ben Livermore 9 2 Merced 13:50.4 t
105 86 2127 Isaac Elahi 9 2 Rodriguez 13:51.7
106 87 2075 Tucker Bohatch 10 2 Rocklin 13:52.8 t
107 88 2088 Spencer Durose 10 2 Rocklin 13:53.7 t
108 1298 David Dailey 10 2 Atwater 13:55.7
109 1999 Drew Churning-Siber 9 2 Ponderosa 13:56.6
110 89 1382 Benjamin Gyman 10 2 Bear Creek 13:56.7
111 90 2324 Nikolas Hilario 10 2 Vacaville 13:59.2
112 91 1782 Jacob Vela 9 2 Laguna Creek 14:00.2
113 92 1853 Casimiro Rodriguez 10 2 Lodi 14:03.0
114 93 1801 Arturo Medina 10 2 Lincoln-L 14:06.4
115 1932 Jordan Cooper 10 2 Oakmont 14:07.6
116 1554 Danylo Buinievich 10 2 Del Campo 14:09.2
117 1990 Alex Wu 10 2 Oakmont 14:10.0
118 1620 Yousef Adam 10 2 Elk Grove 14:11.2
119 94 1871 Daniel Hidalgo 10 2 Merced 14:15.0 t
120 1653 Nickzad Bayati 10 2 Granite Bay 14:16.1
121 1558 Elias Heninger 10 2 Del Campo 14:17.8
122 1479 Alex Farias 10 2 Buhach Colony 14:19.6
123 95 1518 Javier Cuevas Sanche 10 2 Central Valley 14:19.9
124 96 1396 Johnathon Paz 9 2 Bear Creek 14:21.4
125 97 1537 Alejandro Orozco 10 2 Central Valley 14:21.6
126 2014 Adam Jensen 10 2 Ponderosa 14:21.9
127 1998 Kyle Campbell 9 2 Ponderosa 14:22.2
128 98 1880 Tanner Phillips 9 2 Merced 14:24.1 t
129 99 2344 Brandon Over 10 2 Vacaville 14:26.8
130 100 1549 Sabino Urrutia 10 2 Central Valley 14:26.9
131 101 2145 Austin Todd 10 2 Rodriguez 14:33.0
132 2172 Alexander Schott 10 2 Roseville 14:33.1
133 1996 Mason Borba 9 2 Ponderosa 14:33.4
134 1285 Anthony Williams 10 2 Antelope 14:38.0
135 1504 Jose Luis Perez 9 2 Buhach Colony 14:41.6
136 1360 Cristian Zamora 10 2 Atwater 14:45.7
137 102 1404 Nathan To 9 2 Bear Creek 14:46.6
138 103 1415 James Brennan 10 2 Bella Vista 14:54.0 t
139 1497 Ryan Meidlinger 10 2 Buhach Colony 14:54.5
140 104 1770 Christopher Hava 10 2 Laguna Creek 14:57.5
141 2423 Christian Cunningham 10 2 Whitney 15:04.0
142 2035 James Pohl 10 2 Ponderosa 15:04.9
143 105 1728 Augustin Gonzales 10 2 Inderkum 15:08.1
144 1403 Even Sollie 10 2 Bear Creek 15:13.5
145 106 2316 Omar El-Mahmoud 10 2 Vacaville 15:15.7
146 2001 Michael Collins 10 2 Ponderosa 15:21.9
147 107 2409 Michael Roseland 9 2 Vintage 15:30.2 t
148 2040 Trevor Shoemaker 9 2 Ponderosa 15:35.8
149 108 1721 Isaac Cortez 10 2 Inderkum 15:38.9
150 109 2294 Jalen Ware 10 2 Vacaville 15:40.8
151 110 1715 Sidiki Ba 10 2 Inderkum 15:53.2
152 2392 Caden Gallaway 10 2 Vintage 15:58.1
153 2398 Zach Joson 10 2 Vintage 15:59.0
154 1385 Chase Hudson 9 2 Bear Creek 16:10.3
155 1397 Ethan Peterson 10 2 Bear Creek 16:16.0
156 1754 Jesus Campos Gonzale 10 2 Johansen 16:30.1
157 2280 Miguel Perez 10 2 Tokay 16:34.6
158 111 1526 Samson Gonzalez 10 2 Central Valley 16:55.2
159 112 1800 Brandon Martinez 10 2 Lincoln-L 17:39.9
160 2261 Felipe A. Gonzalez 10 2 Tokay 18:06.8
161 1318 Serafin Martinez 10 2 Atwater 18:41.5
162 113 1520 Sanvir Dhillion 10 2 Central Valley 20:40.5
163 114 1547 Jared Sinlapaxay 10 2 Central Valley 22:02.4
164 115 1793 Joerell Fulmore 10 2 Lincoln-L 24:33.7
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 57 Oakmont (12:04.9 60:24.4 0:25.7)
==========================================
1 6 1975 Landon Shea 10 2 11:54.5
2 8 1924 Andrew Beevers 10 2 11:59.9
3 11 1928 Sam Cambra 10 2 12:03.6
4 12 1934 Luke Davies 10 2 12:06.2
5 20 1984 Caleb Wallentine 10 2 12:20.2
6 ( 29) 1941 Anthony Giammona 10 2 12:32.0
7 ( 30) 1946 Thor Herrera 10 2 12:32.8
2. 62 Rocklin (11:57.5 59:47.1 1:09.7)
==========================================
1 1 2082 Shane Burton 10 2 11:19.6
2 3 2069 Trevor Asbury 10 2 11:36.8
3 14 2092 Thomas Gonzales 10 2 12:07.0
4 18 2103 Alexander Pitts 10 2 12:14.4
5 26 2096 Sutton Lay 10 2 12:29.3
6 ( 87) 2075 Tucker Bohatch 10 2 13:52.8
7 ( 88) 2088 Spencer Durose 10 2 13:53.7
3. 162 Buhach Colony (12:35.7 62:58.4 0:25.3)
==========================================
1 25 1474 Angel Coronado 10 2 12:28.5
2 27 1487 Richard Gutierrez 10 2 12:30.7
3 28 1507 Gavin Stoddard 9 2 12:31.6
4 33 1489 Derek Hightower 9 2 12:33.8
5 49 1488 Ethan Hewitt 10 2 12:53.8
6 ( 56) 1482 Acxel Gaytan 10 2 13:04.9
7 ( 62) 1495 Dakota Leach 9 2 13:13.1
4. 190 Merced (12:39.7 63:18.3 2:06.5)
==========================================
1 4 1874 Cole McKain 9 2 11:43.9
2 5 1868 David Granados 10 2 11:51.3
3 13 1879 William Perez-Rios 10 2 12:06.9
4 83 1883 Dominic Valadez 9 2 13:45.8
5 85 1873 Ben Livermore 9 2 13:50.4
6 ( 94) 1871 Daniel Hidalgo 10 2 14:15.0
7 ( 98) 1880 Tanner Phillips 9 2 14:24.1
5. 191 Vintage (12:42.0 63:29.8 0:30.1)
==========================================
1 21 2391 Dylan Frye 9 2 12:22.1
2 39 2380 Fernando Cisneros 10 2 12:42.8
3 41 2390 Jacob Frommelt-Colom 10 2 12:44.7
4 43 2403 Ryan Olson 10 2 12:48.0
5 47 2407 Cole Renfro 10 2 12:52.2
6 ( 76) 2379 Connor Castelazo 10 2 13:24.2
7 (107) 2409 Michael Roseland 9 2 15:30.2
6. 192 Bella Vista (12:37.7 63:08.3 1:37.7)
==========================================
1 2 1420 Spencer Cochran 10 2 11:34.9
2 10 1421 Zachary Conwell 10 2 12:00.7
3 59 1457 Andrew Payne 10 2 13:07.6
4 60 1425 Joshua Ford 10 2 13:12.5
5 61 1414 Sean Bradford 10 2 13:12.6
6 (103) 1415 James Brennan 10 2 14:54.0
7. 194 Granite Bay (12:43.0 63:34.8 0:40.8)
==========================================
1 23 1688 Kai Niimi 10 2 12:26.3
2 24 1684 Kyle Miller 9 2 12:26.6
3 35 1689 Ryan Pizzo 10 2 12:34.7
4 54 1702 Cameron Wade 10 2 13:00.1
5 58 1660 Ryan Cohen 9 2 13:07.1
6 ( 65) 1654 Nima Bayati 10 2 13:16.2
7 ( 69) 1703 Caleb Wiederhold 10 2 13:20.4
8. 210 Ponderosa (12:46.5 63:52.1 0:47.0)
==========================================
1 19 2030 Gabriel Neff 10 2 12:16.8
2 40 2009 Sam Hall 10 2 12:43.5
3 44 2000 Cameron Cole 9 2 12:49.2
4 52 2019 Sam Lebeck 9 2 12:58.8
5 55 2011 Logan Hester 9 2 13:03.8
6 ( 57) 2004 Camden Funk 10 2 13:06.1
7 ( 67) 2029 Matthew Mickelson 10 2 13:19.1
9. 234 Nevada Union (12:50.7 64:13.3 1:22.5)
==========================================
1 9 1899 Wyatt Gough 10 2 12:00.2
2 34 1892 Tynan Douros 10 2 12:34.3
3 53 1902 Cayden Hennessey 10 2 12:59.5
4 66 1901 Stephen Hansen 10 2 13:16.6
5 72 1885 Joseph Baught 10 2 13:22.7
10. 238 Downey (12:53.0 64:24.8 0:41.7)
==========================================
1 37 1597 Joel Cardoza 9 2 12:38.8
2 38 1612 Loch Names 10 2 12:41.4
3 42 1595 Christian Bickel 10 2 12:45.8
4 51 1603 Mark Faraday 10 2 12:58.3
5 70 1611 Matt Molten 9 2 13:20.5
11. 239 Lodi (12:54.7 64:33.3 2:05.8)
==========================================
1 7 1836 Bryson Goehring 10 2 11:57.2
2 15 1843 Aman Khan 10 2 12:08.0
3 45 1856 Daniel Santillian-Cha 10 2 12:49.4
4 80 1833 Jonathan Garcia 10 2 13:35.7
5 92 1853 Casimiro Rodriguez 10 2 14:03.0
12. 247 Rodriguez (12:57.6 64:47.7 1:41.6)
==========================================
1 16 2121 Hunter Bennion 9 2 12:10.1
2 22 2126 Christopher Cortes 10 2 12:26.3
3 50 2146 Alejandro Ventura 10 2 12:56.6
4 73 2128 Dane Elder 9 2 13:23.0
5 86 2127 Isaac Elahi 9 2 13:51.7
6 (101) 2145 Austin Todd 10 2 14:33.0
13. 325 Bear Creek (13:16.8 66:24.0 1:23.1)
==========================================
1 32 1387 Ryen Loy 10 2 12:33.6
2 48 1366 Michael Bambico 9 2 12:52.9
3 77 1383 Jacob Ha 9 2 13:26.6
4 79 1376 Ryley Donato 10 2 13:34.2
5 89 1382 Benjamin Gyman 10 2 13:56.7
6 ( 96) 1396 Johnathon Paz 9 2 14:21.4
7 (102) 1404 Nathan To 9 2 14:46.6
14. 359 Inderkum (13:54.0 69:29.7 3:02.7)
==========================================
1 36 1736 Zack Mason 10 2 12:36.2
2 46 1748 Kelson Winn-Whiley 10 2 12:50.7
3 64 1739 Antonio Modena 10 2 13:15.8
4 105 1728 Augustin Gonzales 10 2 15:08.1
5 108 1721 Isaac Cortez 10 2 15:38.9
6 (110) 1715 Sidiki Ba 10 2 15:53.2
15. 391 Lincoln-L (14:17.4 71:27.0 5:06.9)
==========================================
1 31 1807 Christopher Pickett 10 2 12:33.0
2 71 1812 Nathan Stewart 10 2 13:21.6
3 84 1804 Bailey Oram 10 2 13:46.1
4 93 1801 Arturo Medina 10 2 14:06.4
5 112 1800 Brandon Martinez 10 2 17:39.9
6 (115) 1793 Joerell Fulmore 10 2 24:33.7
16. 397 Laguna Creek (13:36.6 68:03.0 0:40.3)
==========================================
1 68 1781 Hiram Stewart 10 2 13:19.9
2 75 1778 Brandon Potter 10 2 13:24.1
3 81 1780 Angel Ruiz 9 2 13:38.7
4 82 1771 John Jaro 9 2 13:40.1
5 91 1782 Jacob Vela 9 2 14:00.2
6 (104) 1770 Christopher Hava 10 2 14:57.5
17. 404 Vacaville (13:42.4 68:31.8 1:11.6)
==========================================
1 63 2333 Turner Lovell 10 2 13:15.2
2 74 2321 Carson Haven 10 2 13:23.4
3 78 2341 Jordan Mooney 10 2 13:27.2
4 90 2324 Nikolas Hilario 10 2 13:59.2
5 99 2344 Brandon Over 10 2 14:26.8
6 (106) 2316 Omar El-Mahmoud 10 2 15:15.7
7 (109) 2294 Jalen Ware 10 2 15:40.8
18. 420 Central Valley (14:27.5 72:17.4 4:41.4)
==========================================
1 17 1513 Chase Bogart 10 2 12:13.8
2 95 1518 Javier Cuevas Sanchez 10 2 14:19.9
3 97 1537 Alejandro Orozco 10 2 14:21.6
4 100 1549 Sabino Urrutia 10 2 14:26.9
5 111 1526 Samson Gonzalez 10 2 16:55.2
6 (113) 1520 Sanvir Dhillion 10 2 20:40.5
7 (114) 1547 Jared Sinlapaxay 10 2 22:02.4
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 2
Event No. 4 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 1664 Claire Davidian 10 2 Granite Bay 13:37.7 t
2 2 1310 Clara Harman 10 2 Atwater 13:42.7 t
3 3 2199 Cassidy Lourim 10 2 St Francis (sac) 13:54.5 t
4 4 1857 Paige Sefreid 10 2 Lodi 13:59.6 t
5 5 2205 Marie Pahos 10 2 St Francis (sac) 14:03.0 t
6 6 1913 Hanna Tiffany 9 2 Nevada Union 14:05.9 i
7 7 1601 Hayley Correia 9 2 Downey 14:13.3 i
8 8 2200 Noelle Lynch 10 2 St Francis (sac) 14:19.3 t
9 9 1598 Alondra Cardoza 9 2 Downey 14:23.5 i
10 10 1661 Emily Craven 9 2 Granite Bay 14:29.4 t
11 11 1839 Ruth Hernandez 10 2 Lodi 14:30.2 t
12 12 2457 Rachel Payan 10 2 Whitney 14:39.5 t
13 13 2431 Brooke Giorgi 9 2 Whitney 14:41.9 t
14 14 1502 Reyna Ochoa 10 2 Buhach Colony 14:42.5 i
15 15 1915 Syenna Velasquez 10 2 Nevada Union 14:45.0 i
16 16 1458 Abigail Rasmussen 10 2 Bella Vista 14:46.0 t
17 17 2208 Elizabeth Ramm 9 2 St Francis (sac) 14:49.0 t
18 18 2211 Grace Rogers 10 2 St Francis (sac) 14:49.8 t
19 19 2226 Morgan Watson 10 2 St Francis (sac) 14:50.5 t
20 20 2201 Nicole McBride 9 2 St Francis (sac) 14:51.6 t
21 21 1683 Nicole Macres 9 2 Granite Bay 14:55.0 t
22 22 1648 Jhenelle Vincoy 9 2 Elk Grove 14:56.1 i
23 23 2116 Skylee Young 10 2 Rocklin 14:56.7 i
24 24 1680 Ashley Lindsay 9 2 Granite Bay 14:57.0 t
25 25 1429 Kendra Gottardi 10 2 Bella Vista 14:57.5 t
26 26 1290 Eliza Barocio 9 2 Atwater 14:57.5 t
27 27 1431 Jordan Grafton 10 2 Bella Vista 15:00.4 t
28 28 2384 Chase Debow 9 2 Vintage 15:03.9 i
29 29 1411 Haley Bartlett 9 2 Bella Vista 15:04.9 t
30 30 2302 Ella Bernard 9 2 Vacaville 15:05.9 i
31 31 1451 Jaime Mabbutt 10 2 Bella Vista 15:07.9 t
32 32 1356 Arely Venegas 10 2 Atwater 15:09.9 t
33 33 1852 Madison Rishwain 9 2 Lodi 15:10.5 t
34 34 1641 Kimberly Rameriz 9 2 Elk Grove 15:13.9 i
35 35 1842 Georgia Kelly 9 2 Lodi 15:17.7 t
36 36 1847 Yasmin Melendrez 9 2 Lodi 15:20.6 t
37 2479 Tamara Grimes 10 2 Yuba City 15:22.1
38 37 1696 Cate Snedecor 10 2 Granite Bay 15:22.5 t
39 38 1662 Nicole Criscione 9 2 Granite Bay 15:23.0 t
40 39 2430 Jessica Franco 9 2 Whitney 15:27.9 t
41 40 2416 Mikayla Barkve 10 2 Whitney 15:29.7 t
42 41 2412 Bailey Stone 10 2 Vintage 15:30.9
43 42 1687 Becca Nelson 9 2 Granite Bay 15:32.0 t
44 43 2472 Melanie Walsh 10 2 Whitney 15:32.1 t
45 44 1354 Lizette Vargas 10 2 Atwater 15:32.4 t
46 45 1337 Grace Reyes 10 2 Atwater 15:41.9 t
47 46 1625 Natalie Cadrett 10 2 Elk Grove 15:42.0
48 47 1891 Lylli Davidson 10 2 Nevada Union 15:46.2
49 48 1418 Jordyn Centerwall 10 2 Bella Vista 15:50.4 t
50 49 1508 Ana Veloz 10 2 Buhach Colony 15:52.1
51 50 2365 Peyton Traywick 10 2 Vacaville 15:52.6
52 2195 Meghan Ladd 9 2 St Francis (sac) 15:52.9
53 51 1897 Jenna Gilbert 9 2 Nevada Union 15:53.9
54 52 2388 Alaina Feldstein 9 2 Vintage 15:54.0
55 2192 Grace Harrison 9 2 St Francis (sac) 15:54.3
56 53 1478 Abigail Ezzre 9 2 Buhach Colony 15:54.4
57 54 2413 Lauren Wagner 9 2 Vintage 15:55.3
58 55 1480 Edith Farias 10 2 Buhach Colony 15:58.0
59 56 1350 Alexandra Tristan 10 2 Atwater 15:58.7 t
60 1704 Jacquelyn Wild 10 2 Granite Bay 15:59.3
61 57 2265 Jeniffer Jimenez 10 2 Tokay 16:01.1
62 58 2301 Avery Bernard 9 2 Vacaville 16:02.0
63 59 1338 Sophia Rhoades 9 2 Atwater 16:03.0 t
64 60 1823 Katrina Chang 9 2 Lodi 16:04.8 t
65 61 1717 Hannah Butler 9 2 Inderkum 16:07.3
66 2213 Megan Seifert 9 2 St Francis (sac) 16:07.9
67 62 1438 Grace Holmes 10 2 Bella Vista 16:08.0 t
68 2143 Gina Stevens 10 2 Rodriguez 16:08.9
69 2139 Rachel Perez 10 2 Rodriguez 16:10.6
70 63 2275 Brittany Mogler 10 2 Tokay 16:10.9
71 1307 Vanessa Garcia 10 2 Atwater 16:11.6
72 64 1985 Pippa Weber 9 2 Oakmont 16:12.9
73 65 1596 Jodi Bucklin 9 2 Downey 16:17.8
74 66 2410 Maya Sapienza 10 2 Vintage 16:18.7
75 67 1730 Maricella Gutierrez 9 2 Inderkum 16:22.1
76 68 1599 Alyssa Castillo 9 2 Downey 16:22.1
77 69 1724 Veda Fanning 9 2 Inderkum 16:22.2
78 70 1613 Annaleece Perez 10 2 Downey 16:24.8
79 2224 Chloe Vessigault 10 2 St Francis (sac) 16:25.6
80 71 2076 Jessica Bullock 9 2 Rocklin 16:25.8
81 1673 Jessica Gong 9 2 Granite Bay 16:26.2
82 72 2252 Claire Brucker 9 2 Tokay 16:27.1
83 73 2411 Malia Sittler 10 2 Vintage 16:27.5
84 2048 Lola Watts 9 2 Ponderosa 16:34.0
85 2141 Crystal Smith 10 2 Rodriguez 16:34.6
86 1663 Sophie Criscione 9 2 Granite Bay 16:35.2
87 74 1649 Ashley Wong 9 2 Elk Grove 16:36.0
88 75 1527 Aryanna Jimenez 9 2 Central Valley 16:36.0
89 76 1834 Audrey Garcia 9 2 Lodi 16:38.3 t
90 1796 Macy Hopping 10 2 Lincoln-L 16:38.8
91 77 1749 Maria Isabel Zaragoz 9 2 Inderkum 16:41.0
92 78 2072 Alexa Bellows 10 2 Rocklin 16:42.8
93 79 2357 Averyahna Scavetta 10 2 Vacaville 16:43.0
94 80 2314 Sophie Doerfert 9 2 Vacaville 16:44.2
95 81 1631 Haley Good 10 2 Elk Grove 16:47.4
96 1439 Faith Kidd 9 2 Bella Vista 16:48.8
97 1837 Emily Hale 9 2 Lodi 16:52.4
98 1694 Eva Shaw 9 2 Granite Bay 16:52.7
99 82 2073 Sophia Beloud 10 2 Rocklin 16:53.9
100 2500 Kylie Wada 10 2 Yuba City 16:55.0
101 83 1500 Araceli Munoz 10 2 Buhach Colony 16:55.7
102 84 2421 Emily Britt 9 2 Whitney 16:59.7 t
103 85 1405 Araceli Torrez 9 2 Bear Creek 17:02.4
104 2207 Marisa Petersen 9 2 St Francis (sac) 17:02.7
105 86 1501 Andrea Navarro 10 2 Buhach Colony 17:03.8
106 2022 Jaidan Little-Fry 9 2 Ponderosa 17:04.4
107 1363 Sheila Zavala 10 2 Atwater 17:07.1
108 87 1481 Litzy Garcia 9 2 Buhach Colony 17:11.0
109 88 1516 Vanessa Contreras 10 2 Central Valley 17:11.9
110 1799 Lauryn Mahoney 9 2 Lincoln-L 17:12.9
111 89 1634 Kaleigh Kwong 9 2 Elk Grove 17:13.6
112 90 1615 Abigail Sainz 9 2 Downey 17:18.2
113 2188 Madeline Dunlay 9 2 St Francis (sac) 17:19.6
114 2492 Mariah Myers 10 2 Yuba City 17:21.6
115 2162 Gracie Hirota 10 2 Roseville 17:22.1
116 1872 Bethany Lawrence 9 2 Merced 17:22.2
117 91 2415 Emma Accacian 10 2 Whitney 17:22.7 t
118 92 1894 Dhara Durkin 9 2 Nevada Union 17:31.6
119 93 1389 Debanhi Mata 10 2 Bear Creek 17:32.2
120 1795 Marin Garrett 10 2 Lincoln-L 17:34.2
121 94 2086 Allegra Diaz 9 2 Rocklin 17:34.8
122 95 2397 Teah Horton 9 2 Vintage 17:35.0
123 96 1926 Ali Bunz 9 2 Oakmont 17:35.6
124 2375 Lexi Allen 9 2 Vintage 17:36.4
125 97 1972 Dora Rasch 10 2 Oakmont 17:36.5
126 1674 Rebecca Gong 9 2 Granite Bay 17:41.6
127 1693 Carlee Ryder 10 2 Granite Bay 17:46.9
128 2225 Olivia Walbeck 9 2 St Francis (sac) 17:49.4
129 1827 Amanda Dominguez 9 2 Lodi 17:50.7
130 1353 Leslie Valencia 9 2 Atwater 17:51.8
131 98 1618 Jessica Siverio 9 2 Downey 17:52.2
132 99 1534 Kelsy Naranjo 9 2 Central Valley 17:55.3
133 2422 Zoey Cummings 10 2 Whitney 18:02.4
134 100 1370 Melissa Bustos 10 2 Bear Creek 18:06.3
135 1506 Joanna Rodriguez 10 2 Buhach Colony 18:08.0
136 1319 Vanessa Martinez 10 2 Atwater 18:08.8
137 101 1935 Becca Davis 10 2 Oakmont 18:11.5
138 1777 Iana Pacuraru 9 2 Laguna Creek 18:15.5
139 102 1958 Eliza Lipps 9 2 Oakmont 18:23.3
140 103 1727 Rosa Gallardo 10 2 Inderkum 18:24.3
141 104 2259 Michelle Garcia 9 2 Tokay 18:26.2
142 2181 Ella Adamson 9 2 St Francis (sac) 18:26.5
143 105 1378 Caitlin Fink 9 2 Bear Creek 18:30.6
144 1486 Vanessa Guido 9 2 Buhach Colony 18:33.1
145 2408 Clarise Rivera 9 2 Vintage 18:33.8
146 1347 Daisi Taber 10 2 Atwater 18:39.3
147 106 1380 Maria Gonzalez 9 2 Bear Creek 18:40.2
148 1570 Lehtsa O'Campo 9 2 Del Campo 18:50.2
149 2191 Isabelle Grassel 10 2 St Francis (sac) 18:50.9
150 107 2362 Tamia Stringfellow 9 2 Vacaville 18:51.0
151 1816 Lauren Torgersen 9 2 Lincoln-L 18:54.2
152 108 1393 Lauren Oaks 9 2 Bear Creek 18:54.7
153 2012 Mary Hoffman 9 2 Ponderosa 18:55.3
154 1357 Monica Verdugo 10 2 Atwater 19:01.2
155 109 1372 Cassidy Byrne 10 2 Bear Creek 19:01.5
156 110 2350 Lindsay Rice 9 2 Vacaville 19:05.8
157 1335 Maren Reed 9 2 Atwater 19:06.4
158 1309 Janell Gonzalez 10 2 Atwater 19:06.9
159 1345 Jackelyne Sandoval 10 2 Atwater 19:07.4
160 2469 Emma Totaro 9 2 Whitney 19:08.9
161 1329 Katie Porter 9 2 Atwater 19:11.2
162 111 2250 Lauren Blanchard 10 2 Tokay 19:20.4
163 2183 Gabby Bell 9 2 St Francis (sac) 19:22.3
164 2017 Marisa King 10 2 Ponderosa 19:27.2
165 2221 Sasha Utter 9 2 St Francis (sac) 19:28.9
166 112 2253 Alexia Cruz 9 2 Tokay 19:29.6
167 1469 Nancy Aguirre 10 2 Buhach Colony 19:35.3
168 113 2274 Monique Meza 9 2 Tokay 19:49.6
169 114 1535 Ketzia Naranjo 9 2 Central Valley 19:51.3
170 1390 Sarah Melendez 9 2 Bear Creek 19:54.2
171 1286 Lizette Alcocer 10 2 Atwater 19:54.2
172 2266 Haylei Johnson 9 2 Tokay 19:58.2
173 2315 Asel Dombrowski 9 2 Vacaville 20:01.4
174 1493 Kate Larios 10 2 Buhach Colony 20:06.1
175 1352 Carelia Valencia 10 2 Atwater 20:11.7
176 115 1922 Shreya Batra 10 2 Oakmont 20:13.5
177 1291 Yesenia Becerra 9 2 Atwater 20:26.6
178 1346 Mariana Soria 10 2 Atwater 20:28.0
179 1776 Yvette Ozobiani 10 2 Laguna Creek 20:36.6
180 2272 Ashley McCracken 9 2 Tokay 20:36.8
181 2382 Jacqueline Coronado 9 2 Vintage 20:45.7
182 2196 Kayla Largent 9 2 St Francis (sac) 20:48.0
183 2166 Mariah McMahon 10 2 Roseville 20:52.2
184 2185 Sophia Breslau 9 2 St Francis (sac) 21:56.2
185 1355 Jocelyn Vasquez 10 2 Atwater 22:21.7
186 1340 Raquel Rodriquez 10 2 Atwater 22:27.9
187 116 1517 Liliana Cruz 10 2 Central Valley 22:45.0
188 117 1711 Gillian Anderson 10 2 Inderkum 24:08.9
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 51 St Francis (Sac) (14:23.2 71:55.6 0:55.3)
==========================================
1 3 2199 Cassidy Lourim 10 2 13:54.5
2 5 2205 Marie Pahos 10 2 14:03.0
3 8 2200 Noelle Lynch 10 2 14:19.3
4 17 2208 Elizabeth Ramm 9 2 14:49.0
5 18 2211 Grace Rogers 10 2 14:49.8
6 ( 19) 2226 Morgan Watson 10 2 14:50.5
7 ( 20) 2201 Nicole McBride 9 2 14:51.6
2. 93 Granite Bay (14:40.4 73:21.6 1:44.8)
==========================================
1 1 1664 Claire Davidian 10 2 13:37.7
2 10 1661 Emily Craven 9 2 14:29.4
3 21 1683 Nicole Macres 9 2 14:55.0
4 24 1680 Ashley Lindsay 9 2 14:57.0
5 37 1696 Cate Snedecor 10 2 15:22.5
6 ( 38) 1662 Nicole Criscione 9 2 15:23.0
7 ( 42) 1687 Becca Nelson 9 2 15:32.0
3. 119 Lodi (14:51.8 74:18.6 1:21.0)
==========================================
1 4 1857 Paige Sefreid 10 2 13:59.6
2 11 1839 Ruth Hernandez 10 2 14:30.2
3 33 1852 Madison Rishwain 9 2 15:10.5
4 35 1842 Georgia Kelly 9 2 15:17.7
5 36 1847 Yasmin Melendrez 9 2 15:20.6
6 ( 60) 1823 Katrina Chang 9 2 16:04.8
7 ( 76) 1834 Audrey Garcia 9 2 16:38.3
4. 128 Bella Vista (14:59.4 74:56.7 0:21.9)
==========================================
1 16 1458 Abigail Rasmussen 10 2 14:46.0
2 25 1429 Kendra Gottardi 10 2 14:57.5
3 27 1431 Jordan Grafton 10 2 15:00.4
4 29 1411 Haley Bartlett 9 2 15:04.9
5 31 1451 Jaime Mabbutt 10 2 15:07.9
6 ( 48) 1418 Jordyn Centerwall 10 2 15:50.4
7 ( 62) 1438 Grace Holmes 10 2 16:08.0
5. 147 Whitney (15:10.3 75:51.1 0:52.6)
==========================================
1 12 2457 Rachel Payan 10 2 14:39.5
2 13 2431 Brooke Giorgi 9 2 14:41.9
3 39 2430 Jessica Franco 9 2 15:27.9
4 40 2416 Mikayla Barkve 10 2 15:29.7
5 43 2472 Melanie Walsh 10 2 15:32.1
6 ( 84) 2421 Emily Britt 9 2 16:59.7
7 ( 91) 2415 Emma Accacian 10 2 17:22.7
6. 149 Atwater (15:00.9 75:04.4 1:59.2)
==========================================
1 2 1310 Clara Harman 10 2 13:42.7
2 26 1290 Eliza Barocio 9 2 14:57.5
3 32 1356 Arely Venegas 10 2 15:09.9
4 44 1354 Lizette Vargas 10 2 15:32.4
5 45 1337 Grace Reyes 10 2 15:41.9
6 ( 56) 1350 Alexandra Tristan 10 2 15:58.7
7 ( 59) 1338 Sophia Rhoades 9 2 16:03.0
7. 211 Nevada Union (15:36.6 78:02.6 3:25.7)
==========================================
1 6 1913 Hanna Tiffany 9 2 14:05.9
2 15 1915 Syenna Velasquez 10 2 14:45.0
3 47 1891 Lylli Davidson 10 2 15:46.2
4 51 1897 Jenna Gilbert 9 2 15:53.9
5 92 1894 Dhara Durkin 9 2 17:31.6
8. 219 Downey (15:32.3 77:41.5 2:11.5)
==========================================
1 7 1601 Hayley Correia 9 2 14:13.3
2 9 1598 Alondra Cardoza 9 2 14:23.5
3 65 1596 Jodi Bucklin 9 2 16:17.8
4 68 1599 Alyssa Castillo 9 2 16:22.1
5 70 1613 Annaleece Perez 10 2 16:24.8
6 ( 90) 1615 Abigail Sainz 9 2 17:18.2
7 ( 98) 1618 Jessica Siverio 9 2 17:52.2
9. 241 Vintage (15:44.6 78:42.8 1:14.8)
==========================================
1 28 2384 Chase Debow 9 2 15:03.9
2 41 2412 Bailey Stone 10 2 15:30.9
3 52 2388 Alaina Feldstein 9 2 15:54.0
4 54 2413 Lauren Wagner 9 2 15:55.3
5 66 2410 Maya Sapienza 10 2 16:18.7
6 ( 73) 2411 Malia Sittler 10 2 16:27.5
7 ( 95) 2397 Teah Horton 9 2 17:35.0
10. 254 Buhach Colony (15:52.6 79:22.7 2:13.2)
==========================================
1 14 1502 Reyna Ochoa 10 2 14:42.5
2 49 1508 Ana Veloz 10 2 15:52.1
3 53 1478 Abigail Ezzre 9 2 15:54.4
4 55 1480 Edith Farias 10 2 15:58.0
5 83 1500 Araceli Munoz 10 2 16:55.7
6 ( 86) 1501 Andrea Navarro 10 2 17:03.8
7 ( 87) 1481 Litzy Garcia 9 2 17:11.0
11. 257 Elk Grove (15:51.1 79:15.4 1:51.3)
==========================================
1 22 1648 Jhenelle Vincoy 9 2 14:56.1
2 34 1641 Kimberly Rameriz 9 2 15:13.9
3 46 1625 Natalie Cadrett 10 2 15:42.0
4 74 1649 Ashley Wong 9 2 16:36.0
5 81 1631 Haley Good 10 2 16:47.4
6 ( 89) 1634 Kaleigh Kwong 9 2 17:13.6
12. 297 Vacaville (16:05.6 80:27.7 1:38.3)
==========================================
1 30 2302 Ella Bernard 9 2 15:05.9
2 50 2365 Peyton Traywick 10 2 15:52.6
3 58 2301 Avery Bernard 9 2 16:02.0
4 79 2357 Averyahna Scavetta 10 2 16:43.0
5 80 2314 Sophie Doerfert 9 2 16:44.2
6 (107) 2362 Tamia Stringfellow 9 2 18:51.0
7 (110) 2350 Lindsay Rice 9 2 19:05.8
13. 348 Rocklin (16:30.8 82:34.0 2:38.1)
==========================================
1 23 2116 Skylee Young 10 2 14:56.7
2 71 2076 Jessica Bullock 9 2 16:25.8
3 78 2072 Alexa Bellows 10 2 16:42.8
4 82 2073 Sophia Beloud 10 2 16:53.9
5 94 2086 Allegra Diaz 9 2 17:34.8
14. 377 Inderkum (16:47.4 83:56.9 2:17.0)
==========================================
1 61 1717 Hannah Butler 9 2 16:07.3
2 67 1730 Maricella Gutierrez 9 2 16:22.1
3 69 1724 Veda Fanning 9 2 16:22.2
4 77 1749 Maria Isabel Zaragoza 9 2 16:41.0
5 103 1727 Rosa Gallardo 10 2 18:24.3
6 (117) 1711 Gillian Anderson 10 2 24:08.9
15. 407 Tokay (17:17.2 86:25.7 3:19.3)
==========================================
1 57 2265 Jeniffer Jimenez 10 2 16:01.1
2 63 2275 Brittany Mogler 10 2 16:10.9
3 72 2252 Claire Brucker 9 2 16:27.1
4 104 2259 Michelle Garcia 9 2 18:26.2
5 111 2250 Lauren Blanchard 10 2 19:20.4
6 (112) 2253 Alexia Cruz 9 2 19:29.6
7 (113) 2274 Monique Meza 9 2 19:49.6
16. 460 Oakmont (17:36.0 87:59.8 2:10.4)
==========================================
1 64 1985 Pippa Weber 9 2 16:12.9
2 96 1926 Ali Bunz 9 2 17:35.6
3 97 1972 Dora Rasch 10 2 17:36.5
4 101 1935 Becca Davis 10 2 18:11.5
5 102 1958 Eliza Lipps 9 2 18:23.3
6 (115) 1922 Shreya Batra 10 2 20:13.5
17. 489 Bear Creek (17:58.4 89:51.7 1:37.8)
==========================================
1 85 1405 Araceli Torrez 9 2 17:02.4
2 93 1389 Debanhi Mata 10 2 17:32.2
3 100 1370 Melissa Bustos 10 2 18:06.3
4 105 1378 Caitlin Fink 9 2 18:30.6
5 106 1380 Maria Gonzalez 9 2 18:40.2
6 (108) 1393 Lauren Oaks 9 2 18:54.7
7 (109) 1372 Cassidy Byrne 10 2 19:01.5
18. 492 Central Valley (18:51.9 94:19.5 6:09.0)
==========================================
1 75 1527 Aryanna Jimenez 9 2 16:36.0
2 88 1516 Vanessa Contreras 10 2 17:11.9
3 99 1534 Kelsy Naranjo 9 2 17:55.3
4 114 1535 Ketzia Naranjo 9 2 19:51.3
5 116 1517 Liliana Cruz 10 2 22:45.0
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 1
Event No. 5 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 413 Jason Holland-Morris 10 1 Franklin (eg) 11:23.7 t
2 1197 Alex Spencer 10 1 Tracy 11:36.6 i
3 2 121 Josh Spowart 10 1 Cosumnes Oaks 11:38.4 t
4 3 254 Daniel Smith 10 1 Davis 11:41.7 t
5 4 492 Jackson Duchala 9 1 Gregori 11:44.2 t
6 5 288 Juan Zarate-Sanchez 10 1 Davis 11:49.4 t
7 6 90 Joshua Gleim 10 1 Cosumnes Oaks 11:53.4 t
8 7 1221 Bryan Quinto 10 1 Turlock 11:54.5 i
9 8 759 Ethan Millar 10 1 Merrill West 11:55.2 i
10 9 541 Colin Brannan 10 1 Jesuit 11:55.9 t
11 10 564 Anthony Rogado 10 1 Jesuit 11:56.6 t
12 11 542 Robert Canalas 10 1 Jesuit 11:57.7 t
13 1191 Bryce Pasquale 10 1 Tracy 11:59.0 i
14 12 560 Steven Noll 10 1 Jesuit 11:59.8 t
15 13 434 Joshua Ward 9 1 Franklin (eg) 11:59.9 t
16 14 556 Russell Kustic 10 1 Jesuit 12:00.8 t
17 15 42 Aaron Roth 10 1 Armijo 12:02.7 i
18 16 645 Josh Jantz 10 1 Lincoln (s) 12:03.2 t
19 17 624 Alexander De Leon 10 1 Lincoln (s) 12:04.3 t
20 18 568 Hunter Smith 10 1 Jesuit 12:04.7 t
21 19 1204 Uriel Alvarez 10 1 Turlock 12:05.9 i
22 20 187 Kyle Henricson 10 1 Davis 12:08.9 t
23 21 85 Diego Davis 10 1 Cosumnes Oaks 12:09.6 t
24 22 565 Todd Russell 10 1 Jesuit 12:10.5 t
25 23 702 Matthew Gerigk 10 1 McClatchy 12:11.3 i
26 24 1000 Ethen Collins 10 1 Pitman 12:11.9 i
27 25 400 Humaid Ali 10 1 Franklin (eg) 12:13.7 t
28 26 611 Calvin Abbott 10 1 Lincoln (s) 12:15.2 t
29 27 253 Henry Siegler 10 1 Davis 12:15.3 t
30 28 501 Spencer Jeppson 10 1 Gregori 12:15.4 t
31 29 262 Nathan Sweet 10 1 Davis 12:15.7 t
32 30 184 Tomas Harding 10 1 Davis 12:16.0 t
33 31 174 William Ewens 10 1 Davis 12:16.7 t
34 260 Tristan Sturm 10 1 Davis 12:19.1 i
35 32 378 Jack Neria 10 1 Folsom 12:19.2 i
36 33 1015 Jordan Tasho 9 1 Pitman 12:19.3
37 34 518 Jaxon Reeves 10 1 Gregori 12:24.5 t
38 35 360 Christian Crebar 10 1 Folsom 12:25.7
39 36 488 Derek Bakker 10 1 Gregori 12:26.0 t
40 37 1010 Kristian Robles 10 1 Pitman 12:26.5
41 557 Vicente Lamera 10 1 Jesuit 12:28.5
42 270 Adam Tran 10 1 Davis 12:29.4
43 38 24 Zachary Johnson 10 1 Armijo 12:29.5
44 39 689 Erik Amaro 10 1 McClatchy 12:32.9
45 40 118 Ethan Rodriguez 10 1 Cosumnes Oaks 12:34.0 t
46 41 651 Yudi Lai 10 1 Lincoln (s) 12:34.2 t
47 42 531 Justin Thomas 10 1 Gregori 12:35.3 t
48 549 Nicholas Gamette 10 1 Jesuit 12:37.8
49 43 349 Jackson Abello 10 1 Folsom 12:38.8
50 44 1017 Bryce Van Allen 9 1 Pitman 12:39.4
51 45 1002 Alec Gutierrez 10 1 Pitman 12:40.1
52 46 506 Carter Mannon 10 1 Gregori 12:42.7 t
53 47 381 Adam Pettingill 10 1 Folsom 12:43.1
54 48 527 Noah Salsedo 10 1 Gregori 12:43.7 t
55 981 Colin Kong 10 1 Oak Ridge 12:44.1
56 505 Mason Lewis 10 1 Gregori 12:44.1
57 49 758 Felipe Martinez 10 1 Merrill West 12:45.9
58 50 402 Akul Bajaj 10 1 Franklin (eg) 12:46.8 t
59 51 406 Jeremy Daneluk 10 1 Franklin (eg) 12:46.9 t
60 245 Arvind Ramakrishnan 10 1 Davis 12:47.2
61 52 752 Brandon Lindner 9 1 Merrill West 12:47.5
62 53 743 Paul Garin 10 1 Merrill West 12:48.1
63 54 93 Jacob Grupe 10 1 Cosumnes Oaks 12:48.9 t
64 544 Seamus Caslin 10 1 Jesuit 12:51.8
65 55 730 Erik Arellano 10 1 Merrill West 12:52.0
66 56 1231 Henry Wooley 10 1 Turlock 12:52.4
67 57 836 Oscar Portillo 10 1 Modesto 12:52.7
68 559 Gregg Neves 10 1 Jesuit 12:54.8
69 979 Aidan Hite 10 1 Oak Ridge 12:55.4
70 58 720 Jackson Reddick 9 1 McClatchy 12:56.8
71 59 80 Brandon Casey 10 1 Cosumnes Oaks 12:57.9 t
72 60 735 Carlos Cruz 10 1 Merrill West 12:59.9
73 61 991 Geovanny Aceves 10 1 Pitman 13:01.4
74 62 641 Cameron Huff 10 1 Lincoln (s) 13:01.6 t
75 63 1007 Jayson Martin 9 1 Pitman 13:03.1
76 1012 Andrew Rosero 10 1 Pitman 13:04.5
77 179 Ludwig Fiehn 10 1 Davis 13:05.3
78 264 Kyle Tanner 10 1 Davis 13:09.6
79 64 5 Steven Brandt 9 1 Armijo 13:10.2
80 65 841 Nicholas Rocha 10 1 Modesto 13:10.5
81 529 Jacob Sanders 10 1 Gregori 13:10.8
82 66 629 Alex Edelstein 10 1 Lincoln (s) 13:11.3 t
83 67 47 Jack Stanley 9 1 Armijo 13:11.7
84 68 680 Matthew Tolentino 10 1 Lincoln (s) 13:11.8 t
85 497 Brian Felton 10 1 Gregori 13:14.4
86 143 Corbin Beck 10 1 Davis 13:16.2
87 69 380 Brennan Pelayo 10 1 Folsom 13:16.5
88 70 849 Michael Tecson 10 1 Modesto 13:19.5
89 71 840 Christopher Rocha 10 1 Modesto 13:21.0
90 189 Jona Hijmans-Maless 10 1 Davis 13:21.6
91 72 1210 William Cooke 10 1 Turlock 13:21.8
92 577 Harrison Arakawa 10 1 Kennedy 13:23.6
93 984 Daniel Nelhams 10 1 Oak Ridge 13:24.1
94 73 111 Chris Martinez 10 1 Cosumnes Oaks 13:24.3 t
95 74 818 Ian Olivant 10 1 Modesto 13:25.7
96 277 Sean West 10 1 Davis 13:26.3
97 934 Jordan Locke 10 1 Napa 13:27.5
98 539 Saverio Bernardi 10 1 Jesuit 13:28.1
99 75 1229 Sam Wilson 10 1 Turlock 13:28.3
100 76 747 Kristian Ibale 10 1 Merrill West 13:29.1
101 77 835 Corey Pfitzer 10 1 Modesto 13:33.3
102 78 464 Mauro Magallanes 10 1 Franklin (s) 13:34.5
103 141 Aaron Bardsley 10 1 Davis 13:35.4
104 231 Ben Moxon 10 1 Davis 13:35.9
105 79 691 Jake Austin 10 1 McClatchy 13:37.2
106 80 1112 James Easter 10 1 Sheldon 13:37.8
107 81 831 Gustavo Perez 10 1 Modesto 13:38.6
108 82 430 Isaac Toscano 10 1 Franklin (eg) 13:39.4 t
109 83 1215 Pablo Guizar 9 1 Turlock 13:43.4
110 1183 Bailey Henderson 10 1 Tracy 13:43.7
111 813 Julian Moran 10 1 Modesto 13:44.2
112 1003 Isaac Harp 9 1 Pitman 13:44.5
113 155 Malcolm Burns 10 1 Davis 13:45.5
114 84 715 Nelson McMahon 9 1 McClatchy 13:45.8
115 209 Evan Long 10 1 Davis 13:47.6
116 85 722 Alex Schulke 10 1 McClatchy 13:48.1
117 86 44 Emmanuel Sandoval 10 1 Armijo 13:50.1
118 87 19 Juan Gallegos 10 1 Armijo 13:51.3
119 761 Marx Pena 10 1 Merrill West 13:51.7
120 191 Stephen Jee 10 1 Davis 13:57.2
121 598 Alfonso Navarro 10 1 Kennedy 13:58.4
122 88 1126 Ricky Le 10 1 Sheldon 13:59.5
123 941 Will McLoughlin 10 1 Napa 14:05.0
124 89 48 David Tellez 10 1 Armijo 14:05.1
125 90 481 Imanol Torres 10 1 Franklin (s) 14:07.6
126 857 Edward Wiegman 10 1 Modesto 14:07.9
127 91 309 Kenyattu Claridy 10 1 Enochs 14:12.6
128 983 Parker Loggins 10 1 Oak Ridge 14:14.8
129 1004 Jonah Lascano 10 1 Pitman 14:14.8
130 92 1146 Antonio Rocha 10 1 Sheldon 14:15.1
131 93 1111 Henry Duong 10 1 Sheldon 14:16.0
132 94 328 Alexander Larsen 10 1 Enochs 14:16.0
133 1184 Steven Henson 10 1 Tracy 14:18.1
134 95 367 Jonathan Harding 10 1 Folsom 14:18.8
135 616 Joseph Armstrong 10 1 Lincoln (s) 14:26.7
136 164 Will Craig 10 1 Davis 14:33.6
137 955 Jeremy Tsujihara 10 1 Napa 14:34.6
138 546 Keaton Debencik 10 1 Jesuit 14:37.1
139 96 354 Aidan Budge 10 1 Folsom 14:37.5
140 136 Matthew Alden 10 1 Davis 14:37.6
141 732 Christian Cayabyab 10 1 Merrill West 14:38.0
142 86 Chris Espinoza 10 1 Cosumnes Oaks 14:41.1
143 97 327 Ethan Lam 10 1 Enochs 14:42.3
144 98 424 Alex Ohnemus 10 1 Franklin (eg) 14:42.9 t
145 228 Austin Moore 10 1 Davis 14:51.1
146 244 Nick Preisler 10 1 Davis 14:53.0
147 50 James Untalan 10 1 Armijo 14:59.1
148 1067 Kaden Flynn 10 1 River City 15:01.9
149 772 Ethan Adamson 10 1 Modesto 15:03.2
150 938 Kai Matthiasson 10 1 Napa 15:04.0
151 38 Alex Moreno 10 1 Armijo 15:06.2
152 686 Jerryl Wong 10 1 Lincoln (s) 15:08.4
153 99 695 Marc Christensen 9 1 McClatchy 15:09.6
154 100 475 Carlos Ramirez 10 1 Franklin (s) 15:11.9
155 670 Youssef Saleh 10 1 Lincoln (s) 15:12.8
156 362 Jonathan Depena 10 1 Folsom 15:14.0
157 808 Andrew Liang 10 1 Modesto 15:14.6
158 188 James Herrgesell 10 1 Davis 15:17.5
159 101 318 Inderbir Gill 10 1 Enochs 15:20.3
160 193 Silas Kirsch 10 1 Davis 15:23.0
161 1077 Andrew Kotenko 10 1 River City 15:34.5
162 777 Johnie Baker 10 1 Modesto 15:35.0
163 28 Nathan Klassen 9 1 Armijo 15:52.0
164 1090 David Tovmaassian 9 1 River City 15:58.6
165 909 Dylan Tuyen 10 1 Monterey Trail 16:08.7
166 763 Micah Rosch 10 1 Merrill West 16:14.6
167 788 Jesse Delira 10 1 Modesto 16:16.9
168 293 Darren Kaseumsouk 10 1 Edison 16:37.1
169 880 Roger Lee 10 1 Monterey Trail 16:39.1
170 683 Joseph Ung 10 1 Lincoln (s) 16:41.3
171 102 1144 Aman Rana 10 1 Sheldon 16:51.4
172 755 Sumeer Malik 10 1 Merrill West 16:52.4
173 103 451 Brandon Garcia 10 1 Franklin (s) 16:56.8
174 104 1158 Benjamin Tran Vo 10 1 Sheldon 16:57.2
175 596 David Ma 10 1 Kennedy 17:21.3
176 105 317 Jonathan Gain 10 1 Enochs 17:37.2
177 294 Devan Lala 10 1 Edison 18:16.5
178 106 468 Carlos Medina 10 1 Franklin (s) 18:43.2
179 1030 Tyler Burdullis 10 1 Pleasant Grove 19:12.8
180 222 Aakash Mishra 10 1 Davis 19:58.5
181 120 Bryce Ruo 10 1 Cosumnes Oaks 20:20.1
182 846 Gagandeep Singh 10 1 Modesto 21:44.1
183 107 332 Andres Negrete 10 1 Enochs 24:51.1
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 56 Jesuit (11:58.2 59:50.8 0:04.9)
==========================================
1 9 541 Colin Brannan 10 1 11:55.9
2 10 564 Anthony Rogado 10 1 11:56.6
3 11 542 Robert Canalas 10 1 11:57.7
4 12 560 Steven Noll 10 1 11:59.8
5 14 556 Russell Kustic 10 1 12:00.8
6 ( 18) 568 Hunter Smith 10 1 12:04.7
7 ( 22) 565 Todd Russell 10 1 12:10.5
2. 84 Davis (12:02.2 60:11.0 0:34.0)
==========================================
1 3 254 Daniel Smith 10 1 11:41.7
2 5 288 Juan Zarate-Sanchez 10 1 11:49.4
3 20 187 Kyle Henricson 10 1 12:08.9
4 27 253 Henry Siegler 10 1 12:15.3
5 29 262 Nathan Sweet 10 1 12:15.7
6 ( 30) 184 Tomas Harding 10 1 12:16.0
7 ( 31) 174 William Ewens 10 1 12:16.7
3. 123 Cosumnes Oaks (12:12.9 61:04.3 1:10.5)
==========================================
1 2 121 Josh Spowart 10 1 11:38.4
2 6 90 Joshua Gleim 10 1 11:53.4
3 21 85 Diego Davis 10 1 12:09.6
4 40 118 Ethan Rodriguez 10 1 12:34.0
5 54 93 Jacob Grupe 10 1 12:48.9
6 ( 59) 80 Brandon Casey 10 1 12:57.9
7 ( 73) 111 Chris Martinez 10 1 13:24.3
4. 140 Franklin (EG) (12:14.2 61:11.0 1:23.2)
==========================================
1 1 413 Jason Holland-Morris 10 1 11:23.7
2 13 434 Joshua Ward 9 1 11:59.9
3 25 400 Humaid Ali 10 1 12:13.7
4 50 402 Akul Bajaj 10 1 12:46.8
5 51 406 Jeremy Daneluk 10 1 12:46.9
6 ( 82) 430 Isaac Toscano 10 1 13:39.4
7 ( 98) 424 Alex Ohnemus 10 1 14:42.9
5. 144 Gregori (12:17.1 61:25.4 0:51.1)
==========================================
1 4 492 Jackson Duchala 9 1 11:44.2
2 28 501 Spencer Jeppson 10 1 12:15.4
3 34 518 Jaxon Reeves 10 1 12:24.5
4 36 488 Derek Bakker 10 1 12:26.0
5 42 531 Justin Thomas 10 1 12:35.3
6 ( 46) 506 Carter Mannon 10 1 12:42.7
7 ( 48) 527 Noah Salsedo 10 1 12:43.7
6. 162 Lincoln (S) (12:23.7 61:58.5 0:58.4)
==========================================
1 16 645 Josh Jantz 10 1 12:03.2
2 17 624 Alexander De Leon 10 1 12:04.3
3 26 611 Calvin Abbott 10 1 12:15.2
4 41 651 Yudi Lai 10 1 12:34.2
5 62 641 Cameron Huff 10 1 13:01.6
6 ( 66) 629 Alex Edelstein 10 1 13:11.3
7 ( 68) 680 Matthew Tolentino 10 1 13:11.8
7. 183 Pitman (12:27.5 62:17.2 0:28.2)
==========================================
1 24 1000 Ethen Collins 10 1 12:11.9
2 33 1015 Jordan Tasho 9 1 12:19.3
3 37 1010 Kristian Robles 10 1 12:26.5
4 44 1017 Bryce Van Allen 9 1 12:39.4
5 45 1002 Alec Gutierrez 10 1 12:40.1
6 ( 61) 991 Geovanny Aceves 10 1 13:01.4
7 ( 63) 1007 Jayson Martin 9 1 13:03.1
8. 217 Merrill West (12:37.8 63:08.7 0:56.8)
==========================================
1 8 759 Ethan Millar 10 1 11:55.2
2 49 758 Felipe Martinez 10 1 12:45.9
3 52 752 Brandon Lindner 9 1 12:47.5
4 53 743 Paul Garin 10 1 12:48.1
5 55 730 Erik Arellano 10 1 12:52.0
6 ( 60) 735 Carlos Cruz 10 1 12:59.9
7 ( 76) 747 Kristian Ibale 10 1 13:29.1
9. 226 Folsom (12:40.7 63:23.3 0:57.3)
==========================================
1 32 378 Jack Neria 10 1 12:19.2
2 35 360 Christian Crebar 10 1 12:25.7
3 43 349 Jackson Abello 10 1 12:38.8
4 47 381 Adam Pettingill 10 1 12:43.1
5 69 380 Brennan Pelayo 10 1 13:16.5
6 ( 95) 367 Jonathan Harding 10 1 14:18.8
7 ( 96) 354 Aidan Budge 10 1 14:37.5
10. 229 Turlock (12:44.6 63:42.9 1:33.8)
==========================================
1 7 1221 Bryan Quinto 10 1 11:54.5
2 19 1204 Uriel Alvarez 10 1 12:05.9
3 56 1231 Henry Wooley 10 1 12:52.4
4 72 1210 William Cooke 10 1 13:21.8
5 75 1229 Sam Wilson 10 1 13:28.3
6 ( 83) 1215 Pablo Guizar 9 1 13:43.4
11. 270 Armijo (12:56.9 64:44.2 1:47.4)
==========================================
1 15 42 Aaron Roth 10 1 12:02.7
2 38 24 Zachary Johnson 10 1 12:29.5
3 64 5 Steven Brandt 9 1 13:10.2
4 67 47 Jack Stanley 9 1 13:11.7
5 86 44 Emmanuel Sandoval 10 1 13:50.1
6 ( 87) 19 Juan Gallegos 10 1 13:51.3
7 ( 89) 48 David Tellez 10 1 14:05.1
12. 283 McClatchy (13:00.8 65:04.0 1:34.5)
==========================================
1 23 702 Matthew Gerigk 10 1 12:11.3
2 39 689 Erik Amaro 10 1 12:32.9
3 58 720 Jackson Reddick 9 1 12:56.8
4 79 691 Jake Austin 10 1 13:37.2
5 84 715 Nelson McMahon 9 1 13:45.8
6 ( 85) 722 Alex Schulke 10 1 13:48.1
7 ( 99) 695 Marc Christensen 9 1 15:09.6
13. 337 Modesto (13:13.9 66:09.4 0:33.0)
==========================================
1 57 836 Oscar Portillo 10 1 12:52.7
2 65 841 Nicholas Rocha 10 1 13:10.5
3 70 849 Michael Tecson 10 1 13:19.5
4 71 840 Christopher Rocha 10 1 13:21.0
5 74 818 Ian Olivant 10 1 13:25.7
6 ( 77) 835 Corey Pfitzer 10 1 13:33.3
7 ( 81) 831 Gustavo Perez 10 1 13:38.6
14. 455 Sheldon (14:36.0 72:59.8 3:13.6)
==========================================
1 80 1112 James Easter 10 1 13:37.8
2 88 1126 Ricky Le 10 1 13:59.5
3 92 1146 Antonio Rocha 10 1 14:15.1
4 93 1111 Henry Duong 10 1 14:16.0
5 102 1144 Aman Rana 10 1 16:51.4
6 (104) 1158 Benjamin Tran Vo 10 1 16:57.2
15. 477 Franklin (S) (15:42.8 78:34.0 5:08.7)
==========================================
1 78 464 Mauro Magallanes 10 1 13:34.5
2 90 481 Imanol Torres 10 1 14:07.6
3 100 475 Carlos Ramirez 10 1 15:11.9
4 103 451 Brandon Garcia 10 1 16:56.8
5 106 468 Carlos Medina 10 1 18:43.2
16. 488 Enochs (15:13.7 76:08.4 3:24.6)
==========================================
1 91 309 Kenyattu Claridy 10 1 14:12.6
2 94 328 Alexander Larsen 10 1 14:16.0
3 97 327 Ethan Lam 10 1 14:42.3
4 101 318 Inderbir Gill 10 1 15:20.3
5 105 317 Jonathan Gain 10 1 17:37.2
6 (107) 332 Andres Negrete 10 1 24:51.1
------------------------------------------------------------------------
JV Boys Divisions 1-2
Event No. 6 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 574 Miles Worthen 10 1 Jesuit 17:06.6 t
2 2 1412 Benjamin Blankenburg 11 2 Bella Vista 17:12.4 t
3 3 543 Patrick Caslin 12 1 Jesuit 17:19.0 t
4 4 153 James Brunette 11 1 Davis 17:31.7 t
5 5 1128 Ben Lucca 12 1 Sheldon 17:35.5 t
6 6 225 Jamie Moddelmog 11 1 Davis 17:36.8 t
7 7 571 Alex Tyree 12 1 Jesuit 17:40.2 t
8 8 1251 Kaden McKay 9 1 Woodcreek 17:43.5 t
9 9 162 Fox Conner 12 1 Davis 17:45.0 t
10 10 1426 David Gonzalez 12 2 Bella Vista 17:56.2 t
11 11 144 Evan Belk 11 1 Davis 18:00.0 t
12 12 1427 Kevin Gonzalez 12 2 Bella Vista 18:01.1 t
13 13 235 Stephen Nichols 11 1 Davis 18:01.9 t
14 14 1448 Hayden Low 11 2 Bella Vista 18:02.8 t
15 15 2299 Shawn Behrens 12 2 Vacaville 18:05.0 i
16 16 1409 Gabriel Alderman 11 2 Bella Vista 18:06.0 t
17 17 575 Kyle Young 11 1 Jesuit 18:07.4 t
18 18 98 Quinn Inguez 11 1 Cosumnes Oaks 18:08.6 t
19 19 1455 Dayton Miers 12 2 Bella Vista 18:13.8 t
20 20 536 Boston Williams 11 1 Gregori 18:14.5 i
21 21 1449 Joseph Lowenstein 11 2 Bella Vista 18:16.1 t
22 22 1255 Landon Farnworth 10 1 Woodcreek 18:17.1 t
23 1433 Chris Hatch 11 2 Bella Vista 18:19.0 i
24 23 1267 Tony Zortman 11 1 Woodcreek 18:19.6 t
25 1436 Cameron Holland 12 2 Bella Vista 18:20.6 i
26 24 521 Nathan Rodriguez 12 1 Gregori 18:24.5 i
27 25 135 Ron Michael Yu 11 1 Cosumnes Oaks 18:25.1 t
28 1443 Justin Lack 11 2 Bella Vista 18:26.7 i
29 26 819 Dante Orendain 11 1 Modesto 18:28.3 i
30 27 91 Eduardo Gonzalez 11 1 Cosumnes Oaks 18:30.6 t
31 28 710 Mark Lambert 11 1 McClatchy 18:31.2 i
32 29 269 Kyle Tran 12 1 Davis 18:31.5 t
33 30 40 Nate Oriarte 11 1 Armijo 18:32.5 i
34 31 1677 Mason Kohls 12 2 Granite Bay 18:33.7 i
35 32 177 Jeremy Fee 11 1 Davis 18:37.7 t
36 33 51 Alejandro Vera 11 1 Armijo 18:41.6
37 34 2473 Austin Willems 11 2 Whitney 18:42.7
38 1462 Nathaniel Slaughter 12 2 Bella Vista 18:43.6
39 35 2106 Connor Rainey 12 2 Rocklin 18:44.6
40 1576 Tim Pyryev 9 2 Del Campo 18:45.1
41 36 1668 Ricky Frank 11 2 Granite Bay 18:47.1
42 37 1249 Alex Ly 12 1 Woodcreek 18:48.5 t
43 38 537 Cole Baer 11 1 Jesuit 18:49.2 t
44 1444 Vincent Lafe 12 2 Bella Vista 18:49.2
45 39 1258 Ryan Peri 11 1 Woodcreek 18:49.9 t
46 1822 Damien Biegler 11 2 Lodi 18:50.4
47 40 779 Elias Barrera 11 1 Modesto 18:51.0
48 41 845 Cristian Silva 10 1 Modesto 18:53.6
49 42 1153 Vik Singh 11 1 Sheldon 18:54.7 t
50 43 704 Brian Hayden-Brewer 11 1 McClatchy 18:55.1
51 197 Sylus Krall 11 1 Davis 18:55.3
52 44 572 David Vincent 11 1 Jesuit 18:55.3 t
53 45 1121 De'joun Johnson 12 1 Sheldon 18:56.3 t
54 46 1132 Isaac McInnes 10 1 Sheldon 18:56.4 t
55 47 1236 Julian Diaz 10 1 Woodcreek 18:58.2 t
56 48 3 Aaron Boggs 11 1 Armijo 18:59.0
57 49 1154 Gavin Sou 10 1 Sheldon 18:59.2 t
58 50 2359 Brandyn Silva 11 2 Vacaville 19:01.9
59 51 2452 Garrett McGuire 12 2 Whitney 19:07.3
60 52 540 Tim Brannan 12 1 Jesuit 19:10.6 t
61 53 36 Oscar Morales 11 1 Armijo 19:12.2
62 54 713 Christian McAmis 12 1 McClatchy 19:12.3
63 55 2328 Christopher Johnston 11 2 Vacaville 19:13.4
64 169 Collin Drown 11 1 Davis 19:15.0
65 56 2336 Trevor Maynard 11 2 Vacaville 19:16.5
66 57 99 Thomas Ito 11 1 Cosumnes Oaks 19:17.6 t
67 58 519 Louis Roach 12 1 Gregori 19:18.1
68 218 Grayson McKim 11 1 Davis 19:18.4
69 1588 Tim Xiong 12 2 Del Campo 19:20.3
70 59 1023 Wyatt Bartholomew 12 1 Pleasant Grove 19:21.9
71 60 1678 Thomas Larkin 11 2 Granite Bay 19:22.2
72 61 2105 Aidan Rainey 11 2 Rocklin 19:23.2
73 1840 David Higuera 12 2 Lodi 19:25.1
74 547 Anthony Flores 12 1 Jesuit 19:25.6
75 62 1248 Jacob Larson 9 1 Woodcreek 19:26.4 t
76 63 1116 Kamil Grimes 10 1 Sheldon 19:26.7 t
77 64 693 Xavier Bauer-Martin 11 1 McClatchy 19:28.1
78 186 Brandon Hein 12 1 Davis 19:29.5
79 138 Mattias Apse 11 1 Davis 19:30.2
80 65 1028 Brendan Brown 10 1 Pleasant Grove 19:30.8
81 66 783 Adrien Castellanos 12 1 Modesto 19:31.6
82 67 133 Jeremy Wong 11 1 Cosumnes Oaks 19:34.4 t
83 68 2447 Jordan Lienhard 12 2 Whitney 19:35.4
84 69 2345 David Palm 11 2 Vacaville 19:36.0
85 70 489 Tristan Blevins 11 1 Gregori 19:36.2
86 71 2325 Jack Hobbs 11 2 Vacaville 19:36.5
87 72 2079 Christian Burrows 12 2 Rocklin 19:37.5
88 73 29 Abel Lopez Monter 11 1 Armijo 19:38.5
89 74 1351 Isaias Valdez 12 2 Atwater 19:39.0
90 75 115 Emil Cedric Mirano 11 1 Cosumnes Oaks 19:39.5 t
91 76 2109 Jakob Taylor 11 2 Rocklin 19:40.4
92 77 826 Trevor Pedron 11 1 Modesto 19:40.5
93 78 1320 Kyle Neal 11 2 Atwater 19:45.2
94 227 Spencer Moore 12 1 Davis 19:46.6
95 1260 Carlo Safra 11 1 Woodcreek 19:48.4
96 79 811 Aidan McAllister 11 1 Modesto 19:49.2
97 80 1968 Dzuy Nguyen 11 2 Oakmont 19:50.3
98 1239 Patrick Dunakin 10 1 Woodcreek 19:51.3
99 81 1019 Gadiel Ahumada 11 1 Pleasant Grove 19:51.9
100 82 1697 Connor Stanford 11 2 Granite Bay 19:52.6
101 83 2468 Julian Templeton 11 2 Whitney 19:55.2
102 84 1698 Ethan Tabaie 11 2 Granite Bay 19:55.4
103 85 724 Shelby Sindle 11 1 McClatchy 19:56.5
104 1460 Thomas Roussel 12 2 Bella Vista 19:56.9
105 86 801 Erik Hansen 12 1 Modesto 19:58.8
106 87 2441 Sean Jones 11 2 Whitney 19:59.1
107 88 2458 Collin Pitts 11 2 Whitney 20:00.0
108 89 2303 Robert Blair 11 2 Vacaville 20:01.6
109 1238 Anthony Dipentino 9 1 Woodcreek 20:02.6
110 2343 Christian Noveras 12 2 Vacaville 20:04.4
111 90 1961 Brian Medellin 11 2 Oakmont 20:06.1
112 91 1152 Anthony Simons 10 1 Sheldon 20:07.3 t
113 1264 James Tami 9 1 Woodcreek 20:07.5
114 92 1051 Grayson Pilloff 11 1 Pleasant Grove 20:09.3
115 2348 Sebastian Ramirez 11 2 Vacaville 20:09.8
116 1245 Jonah Heninger 10 1 Woodcreek 20:11.7
117 803 George Hernandez 12 1 Modesto 20:16.2
118 93 4 Caden Boss 11 1 Armijo 20:18.5
119 94 1358 Ricardo Villa 12 2 Atwater 20:23.8
120 95 100 Josiah Johnson 11 1 Cosumnes Oaks 20:25.8 t
121 96 1665 Teague Dilbeck 11 2 Granite Bay 20:26.1
122 975 Rodrigo Gonzalez 11 1 Oak Ridge 20:26.4
123 97 1324 Pedro Pacheco 12 2 Atwater 20:26.9
124 98 496 Ian Felton 11 1 Gregori 20:29.9
125 117 Daniel Rodriguez 11 1 Cosumnes Oaks 20:31.5
126 1134 David Nguyen 12 1 Sheldon 20:32.7
127 99 1038 Andrew Hamel 9 1 Pleasant Grove 20:33.0
128 287 Miles Zabala 11 1 Davis 20:36.1
129 1096 Thomas Abbott 11 1 Sheldon 20:39.6
130 786 Daniel Choahn 11 1 Modesto 20:40.3
131 100 2024 Joseph Lyssand 11 2 Ponderosa 20:41.6
132 101 2429 Andrew Franco 11 2 Whitney 20:41.8
133 102 1058 Ethan Verdoorn 11 1 Pleasant Grove 20:41.8
134 2427 Alex Eickmann 11 2 Whitney 20:44.4
135 2428 Troy Farnworth 12 2 Whitney 20:51.1
136 116 Aidan Payne 11 1 Cosumnes Oaks 20:53.1
137 1097 Sammy Al-Janabi 12 1 Sheldon 20:53.8
138 1503 Jose Orozco 12 2 Buhach Colony 20:54.9
139 103 312 Ryan Counter 12 1 Enochs 20:57.4
140 104 1980 Jon Tuso 11 2 Oakmont 20:59.6
141 105 502 Joshua Johnson 11 1 Gregori 20:59.6
142 106 2039 Carl Shearer 12 2 Ponderosa 21:00.3
143 107 1995 Scott Bond 12 2 Ponderosa 21:00.3
144 108 337 Deepan Patel 12 1 Enochs 21:00.5
145 949 Diego Prado 11 1 Napa 21:01.8
146 109 2089 Matthew Elliot 11 2 Rocklin 21:02.4
147 110 2005 Connor Gigone 12 2 Ponderosa 21:03.9
148 185 James Hasson Snell 11 1 Davis 21:05.2
149 205 Alex Limon 12 1 Davis 21:07.6
150 111 1920 Matthew Alley 10 2 Oakmont 21:08.7
151 375 Dominik Lovric 11 1 Folsom 21:09.4
152 962 Andrew Bellas 11 1 Oak Ridge 21:16.4
153 112 2078 Thomas Burket 11 2 Rocklin 21:17.0
154 113 1973 Jude Raya 12 2 Oakmont 21:19.1
155 1160 Evan Williams 12 1 Sheldon 21:19.4
156 1859 James Sunseri 11 2 Lodi 21:19.5
157 114 2041 Grayson Silva 12 2 Ponderosa 21:19.5
158 115 1994 Will Beezley 11 2 Ponderosa 21:21.3
159 116 2044 Chase Starr 12 2 Ponderosa 21:22.9
160 1107 Jacob Demesa 11 1 Sheldon 21:24.8
161 117 1692 Jonny Romero 11 2 Granite Bay 21:24.9
162 824 Shivam Patel 11 1 Modesto 21:26.9
163 1672 Ryan Gong 11 2 Granite Bay 21:29.9
164 118 903 Austin Ta 12 1 Monterey Trail 21:31.0
165 2165 Christian McKittrick 12 2 Roseville 21:33.6
166 119 525 Rafael Rojel 12 1 Gregori 21:35.9
167 2151 Cooper Baddley 11 2 Roseville 21:36.8
168 120 1386 Carter Johnson 11 2 Bear Creek 21:38.4
169 1142 Marc Olson 11 1 Sheldon 21:40.3
170 2034 Grayson Peterson 12 2 Ponderosa 21:41.7
171 679 Eddie Talamantes 11 1 Lincoln (s) 21:45.8
172 1468 Casey Zundel 11 2 Bella Vista 21:47.0
173 530 Ethan Switzer 11 1 Gregori 21:49.5
174 1557 Bud Grant 12 2 Del Campo 21:50.4
175 121 1989 Christian Wright 12 2 Oakmont 21:51.6
176 122 902 Wesley Smith 11 1 Monterey Trail 21:52.6
177 522 Ronin Rodriguez 11 1 Gregori 21:56.0
178 856 Rohin Walia 11 1 Modesto 21:59.4
179 123 1361 Ricardo Zavala 11 2 Atwater 22:00.4
180 219 David Meddin 12 1 Davis 22:01.0
181 124 429 Tyler Toan 11 1 Franklin (eg) 22:01.2
182 1413 Adrien Bourassa 11 2 Bella Vista 22:01.6
183 125 415 Bryant Huynh 11 1 Franklin (eg) 22:07.6
184 767 Alexis Vazquez 12 1 Merrill West 22:10.2
185 1809 Truman Rogers 11 2 Lincoln-L 22:10.7
186 126 426 Jacob Rodriguez 11 1 Franklin (eg) 22:12.6
187 2033 Tyler Ou 11 2 Ponderosa 22:13.1
188 127 432 Philip Wang 11 1 Franklin (eg) 22:16.1
189 1110 Albert Duong 11 1 Sheldon 22:17.2
190 128 867 Allen Chiu 11 1 Monterey Trail 22:24.1
191 129 1948 Dylan Hocking 11 2 Oakmont 22:26.7
192 130 1401 Jacob Rodriguez 12 2 Bear Creek 22:27.6
193 673 Chad Shimozaki 12 1 Lincoln (s) 22:30.0
194 131 865 Justin Chen 12 1 Monterey Trail 22:30.6
195 776 Gurvir Aujla 11 1 Modesto 22:36.0
196 132 335 Jaime Ornelas 11 1 Enochs 22:38.6
197 798 Sam Gierhan 11 1 Modesto 22:40.2
198 133 2110 Ian Thomas 11 2 Rocklin 22:40.5
199 1484 Ivan Gopar 11 2 Buhach Colony 22:42.6
200 2031 Jackson Nelson 12 2 Ponderosa 22:43.6
201 134 27 James Klassen 11 1 Armijo 22:43.8
202 860 Michael Zheng 11 1 Modesto 22:44.3
203 106 Robert Kimura 11 1 Cosumnes Oaks 22:47.9
204 210 Jackson Looney 11 1 Davis 22:49.9
205 135 863 Adolkaseem Chau 12 1 Monterey Trail 22:51.8
206 2310 Daniel Crist 11 2 Vacaville 22:53.8
207 511 Sam Montero 12 1 Gregori 22:56.0
208 1135 Johnny Nguyen 11 1 Sheldon 23:00.9
209 929 Jorge Garcia 12 1 Napa 23:06.7
210 200 Kevin Lau 11 1 Davis 23:08.2
211 161 Daniel Chao 11 1 Davis 23:08.8
212 136 712 Aldo Martinez 11 1 McClatchy 23:09.2
213 137 319 Alex Gomes 11 1 Enochs 23:09.6
214 734 Nathan Cruit 11 1 Merrill West 23:11.1
215 138 409 Nathan Fong 11 1 Franklin (eg) 23:12.3
216 242 Iason Pitsillides 11 1 Davis 23:15.1
217 150 Justice Borchard 11 1 Davis 23:15.9
218 646 Kyle Johnson 12 1 Lincoln (s) 23:19.1
219 947 Erik Pena 11 1 Napa 23:21.8
220 855 Rahul Walia 11 1 Modesto 23:22.8
221 190 Peter Holderbein 11 1 Davis 23:30.1
222 1921 Javier Barajas 10 2 Oakmont 23:30.4
223 2304 James Bloesch 12 2 Vacaville 23:37.1
224 1624 Gabriel Benson 11 2 Elk Grove 23:48.6
225 139 1300 Eduardo Diaz 11 2 Atwater 23:48.8
226 562 Edwin Perez 12 1 Jesuit 23:49.8
227 844 Manuel Sainz 11 1 Modesto 23:57.7
228 1957 Wan-Zhan Lee 12 2 Oakmont 23:58.4
229 140 1377 Gilbert Escalante 12 2 Bear Creek 24:15.0
230 194 Eben Kohn 12 1 Davis 24:16.9
231 141 890 Manuel Maciel 11 1 Monterey Trail 24:17.2
232 817 Jose Ochoa 11 1 Modesto 24:17.7
233 861 David Zhu 11 1 Modesto 24:24.0
234 2331 Aaron Lampert 11 2 Vacaville 24:33.6
235 2330 Macgregor Killeen 11 2 Vacaville 24:34.7
236 243 Kyle Powell 11 1 Davis 24:40.5
237 2008 Michael Collins 10 2 Ponderosa 24:41.9
238 196 Drew Kraft 11 1 Davis 25:10.3
239 1951 Jean Ignacio 12 2 Oakmont 25:53.6
240 2370 Owen Weigart 11 2 Vacaville 25:56.2
241 1971 Kamal Padda 12 2 Oakmont 26:22.5
242 142 904 William Tang 11 1 Monterey Trail 26:44.1
243 879 David Lee 11 1 Monterey Trail 26:44.7
244 30 Cameron Lucas 11 1 Armijo 26:47.2
245 884 Wijdan Luqman 12 1 Monterey Trail 26:50.0
246 143 1057 Kevon Slade 11 1 Pleasant Grove 27:02.1
247 2171 Alexander Schlaman 12 2 Roseville 27:05.2
248 911 Tou Vang 11 1 Monterey Trail 27:17.3
249 1 Karim Aljamal 11 1 Armijo 27:28.3
250 842 Brandon Rodriguez 11 1 Modesto 27:45.6
251 1045 Luis Moya 11 1 Pleasant Grove 27:46.5
252 2342 Mario Moreno 12 2 Vacaville 27:48.4
253 144 1406 George Trammel 11 2 Bear Creek 28:19.2
254 907 David Tran 12 1 Monterey Trail 28:48.0
255 145 321 Brandon Gutierrez 11 1 Enochs 29:51.2
256 146 343 Brinder Singh 11 1 Enochs 29:51.3
257 147 340 Jason Rubio 12 1 Enochs 30:22.1
258 148 1407 Ivan Trujillo 12 2 Bear Creek 30:42.8
259 2161 Hunter Hammond 11 2 Roseville 33:30.1
------------------------------------------------------------------------
JV Boys Divisions 1-2
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 43 Davis (17:47.1 88:55.4 0:30.2)
==========================================
1 4 153 James Brunette 11 1 17:31.7
2 6 225 Jamie Moddelmog 11 1 17:36.8
3 9 162 Fox Conner 12 1 17:45.0
4 11 144 Evan Belk 11 1 18:00.0
5 13 235 Stephen Nichols 11 1 18:01.9
6 ( 29) 269 Kyle Tran 12 1 18:31.5
7 ( 32) 177 Jeremy Fee 11 1 18:37.7
2. 54 Bella Vista (17:51.7 89:18.5 0:53.6)
==========================================
1 2 1412 Benjamin Blankenburg 11 2 17:12.4
2 10 1426 David Gonzalez 12 2 17:56.2
3 12 1427 Kevin Gonzalez 12 2 18:01.1
4 14 1448 Hayden Low 11 2 18:02.8
5 16 1409 Gabriel Alderman 11 2 18:06.0
6 ( 19) 1455 Dayton Miers 12 2 18:13.8
7 ( 21) 1449 Joseph Lowenstein 11 2 18:16.1
3. 66 Jesuit (17:48.5 89:02.4 1:42.6)
==========================================
1 1 574 Miles Worthen 10 1 17:06.6
2 3 543 Patrick Caslin 12 1 17:19.0
3 7 571 Alex Tyree 12 1 17:40.2
4 17 575 Kyle Young 11 1 18:07.4
5 38 537 Cole Baer 11 1 18:49.2
6 ( 44) 572 David Vincent 11 1 18:55.3
7 ( 52) 540 Tim Brannan 12 1 19:10.6
4. 129 Woodcreek (18:23.8 91:58.6 1:06.4)
==========================================
1 8 1251 Kaden McKay 9 1 17:43.5
2 22 1255 Landon Farnworth 10 1 18:17.1
3 23 1267 Tony Zortman 11 1 18:19.6
4 37 1249 Alex Ly 12 1 18:48.5
5 39 1258 Ryan Peri 11 1 18:49.9
6 ( 47) 1236 Julian Diaz 10 1 18:58.2
7 ( 62) 1248 Jacob Larson 9 1 19:26.4
5. 187 Sheldon (18:40.5 93:22.1 1:23.7)
==========================================
1 5 1128 Ben Lucca 12 1 17:35.5
2 42 1153 Vik Singh 11 1 18:54.7
3 45 1121 De'joun Johnson 12 1 18:56.3
4 46 1132 Isaac McInnes 10 1 18:56.4
5 49 1154 Gavin Sou 10 1 18:59.2
6 ( 63) 1116 Kamil Grimes 10 1 19:26.7
7 ( 91) 1152 Anthony Simons 10 1 20:07.3
6. 194 Cosumnes Oaks (18:47.3 93:56.3 1:25.8)
==========================================
1 18 98 Quinn Inguez 11 1 18:08.6
2 25 135 Ron Michael Yu 11 1 18:25.1
3 27 91 Eduardo Gonzalez 11 1 18:30.6
4 57 99 Thomas Ito 11 1 19:17.6
5 67 133 Jeremy Wong 11 1 19:34.4
6 ( 75) 115 Emil Cedric Mirano 11 1 19:39.5
7 ( 95) 100 Josiah Johnson 11 1 20:25.8
7. 237 Armijo (19:00.8 95:03.8 1:06.0)
==========================================
1 30 40 Nate Oriarte 11 1 18:32.5
2 33 51 Alejandro Vera 11 1 18:41.6
3 48 3 Aaron Boggs 11 1 18:59.0
4 53 36 Oscar Morales 11 1 19:12.2
5 73 29 Abel Lopez Monter 11 1 19:38.5
6 ( 93) 4 Caden Boss 11 1 20:18.5
7 (134) 27 James Klassen 11 1 22:43.8
8. 245 Vacaville (19:02.6 95:12.8 1:31.0)
==========================================
1 15 2299 Shawn Behrens 12 2 18:05.0
2 50 2359 Brandyn Silva 11 2 19:01.9
3 55 2328 Christopher Johnston 11 2 19:13.4
4 56 2336 Trevor Maynard 11 2 19:16.5
5 69 2345 David Palm 11 2 19:36.0
6 ( 71) 2325 Jack Hobbs 11 2 19:36.5
7 ( 89) 2303 Robert Blair 11 2 20:01.6
9. 250 Modesto (19:05.0 95:25.0 1:12.2)
==========================================
1 26 819 Dante Orendain 11 1 18:28.3
2 40 779 Elias Barrera 11 1 18:51.0
3 41 845 Cristian Silva 10 1 18:53.6
4 66 783 Adrien Castellanos 12 1 19:31.6
5 77 826 Trevor Pedron 11 1 19:40.5
6 ( 79) 811 Aidan McAllister 11 1 19:49.2
7 ( 86) 801 Erik Hansen 12 1 19:58.8
10. 270 Gregori (19:12.7 96:03.2 2:15.4)
==========================================
1 20 536 Boston Williams 11 1 18:14.5
2 24 521 Nathan Rodriguez 12 1 18:24.5
3 58 519 Louis Roach 12 1 19:18.1
4 70 489 Tristan Blevins 11 1 19:36.2
5 98 496 Ian Felton 11 1 20:29.9
6 (105) 502 Joshua Johnson 11 1 20:59.6
7 (119) 525 Rafael Rojel 12 1 21:35.9
11. 274 McClatchy (19:12.7 96:03.2 1:25.3)
==========================================
1 28 710 Mark Lambert 11 1 18:31.2
2 43 704 Brian Hayden-Brewer 11 1 18:55.1
3 54 713 Christian McAmis 12 1 19:12.3
4 64 693 Xavier Bauer-Martin 11 1 19:28.1
5 85 724 Shelby Sindle 11 1 19:56.5
6 (136) 712 Aldo Martinez 11 1 23:09.2
12. 293 Granite Bay (19:18.2 96:31.0 1:21.7)
==========================================
1 31 1677 Mason Kohls 12 2 18:33.7
2 36 1668 Ricky Frank 11 2 18:47.1
3 60 1678 Thomas Larkin 11 2 19:22.2
4 82 1697 Connor Stanford 11 2 19:52.6
5 84 1698 Ethan Tabaie 11 2 19:55.4
6 ( 96) 1665 Teague Dilbeck 11 2 20:26.1
7 (117) 1692 Jonny Romero 11 2 21:24.9
13. 323 Whitney (19:28.0 97:19.7 1:16.4)
==========================================
1 34 2473 Austin Willems 11 2 18:42.7
2 51 2452 Garrett McGuire 12 2 19:07.3
3 68 2447 Jordan Lienhard 12 2 19:35.4
4 83 2468 Julian Templeton 11 2 19:55.2
5 87 2441 Sean Jones 11 2 19:59.1
6 ( 88) 2458 Collin Pitts 11 2 20:00.0
7 (101) 2429 Andrew Franco 11 2 20:41.8
14. 353 Rocklin (19:41.7 98:28.1 2:17.8)
==========================================
1 35 2106 Connor Rainey 12 2 18:44.6
2 61 2105 Aidan Rainey 11 2 19:23.2
3 72 2079 Christian Burrows 12 2 19:37.5
4 76 2109 Jakob Taylor 11 2 19:40.4
5 109 2089 Matthew Elliot 11 2 21:02.4
6 (112) 2078 Thomas Burket 11 2 21:17.0
7 (133) 2110 Ian Thomas 11 2 22:40.5
15. 396 Pleasant Grove (19:53.4 99:26.9 1:11.1)
==========================================
1 59 1023 Wyatt Bartholomew 12 1 19:21.9
2 65 1028 Brendan Brown 10 1 19:30.8
3 81 1019 Gadiel Ahumada 11 1 19:51.9
4 92 1051 Grayson Pilloff 11 1 20:09.3
5 99 1038 Andrew Hamel 9 1 20:33.0
6 (102) 1058 Ethan Verdoorn 11 1 20:41.8
7 (143) 1057 Kevon Slade 11 1 27:02.1
16. 466 Atwater (20:27.1 102:15.3 2:21.4)
==========================================
1 74 1351 Isaias Valdez 12 2 19:39.0
2 78 1320 Kyle Neal 11 2 19:45.2
3 94 1358 Ricardo Villa 12 2 20:23.8
4 97 1324 Pedro Pacheco 12 2 20:26.9
5 123 1361 Ricardo Zavala 11 2 22:00.4
6 (139) 1300 Eduardo Diaz 11 2 23:48.8
17. 498 Oakmont (20:40.8 103:23.8 1:28.8)
==========================================
1 80 1968 Dzuy Nguyen 11 2 19:50.3
2 90 1961 Brian Medellin 11 2 20:06.1
3 104 1980 Jon Tuso 11 2 20:59.6
4 111 1920 Matthew Alley 10 2 21:08.7
5 113 1973 Jude Raya 12 2 21:19.1
6 (121) 1989 Christian Wright 12 2 21:51.6
7 (129) 1948 Dylan Hocking 11 2 22:26.7
18. 537 Ponderosa (21:01.2 105:05.6 0:37.9)
==========================================
1 100 2024 Joseph Lyssand 11 2 20:41.6
2 106 2039 Carl Shearer 12 2 21:00.3
3 107 1995 Scott Bond 12 2 21:00.3
4 110 2005 Connor Gigone 12 2 21:03.9
5 114 2041 Grayson Silva 12 2 21:19.5
6 (115) 1994 Will Beezley 11 2 21:21.3
7 (116) 2044 Chase Starr 12 2 21:22.9
19. 625 Enochs (23:31.5 117:37.3 8:53.8)
==========================================
1 103 312 Ryan Counter 12 1 20:57.4
2 108 337 Deepan Patel 12 1 21:00.5
3 132 335 Jaime Ornelas 11 1 22:38.6
4 137 319 Alex Gomes 11 1 23:09.6
5 145 321 Brandon Gutierrez 11 1 29:51.2
6 (146) 343 Brinder Singh 11 1 29:51.3
7 (147) 340 Jason Rubio 12 1 30:22.1
20. 634 Monterey Trail (22:14.1 111:10.1 1:20.8)
==========================================
1 118 903 Austin Ta 12 1 21:31.0
2 122 902 Wesley Smith 11 1 21:52.6
3 128 867 Allen Chiu 11 1 22:24.1
4 131 865 Justin Chen 12 1 22:30.6
5 135 863 Adolkaseem Chau 12 1 22:51.8
6 (141) 890 Manuel Maciel 11 1 24:17.2
7 (142) 904 William Tang 11 1 26:44.1
21. 640 Franklin (EG) (22:22.0 111:49.8 1:11.1)
==========================================
1 124 429 Tyler Toan 11 1 22:01.2
2 125 415 Bryant Huynh 11 1 22:07.6
3 126 426 Jacob Rodriguez 11 1 22:12.6
4 127 432 Philip Wang 11 1 22:16.1
5 138 409 Nathan Fong 11 1 23:12.3
22. 682 Bear Creek (25:28.6 127:23.0 9:04.4)
==========================================
1 120 1386 Carter Johnson 11 2 21:38.4
2 130 1401 Jacob Rodriguez 12 2 22:27.6
3 140 1377 Gilbert Escalante 12 2 24:15.0
4 144 1406 George Trammel 11 2 28:19.2
5 148 1407 Ivan Trujillo 12 2 30:42.8
------------------------------------------------------------------------
JV Girls Divisions 1-2
Event No. 7 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 250 Lyla Schoenig 11 1 Davis 21:02.3 t
2 2 2219 Samantha Tran 11 2 St Francis (sac) 21:25.9 t
3 3 199 Hallie Lassiter 12 1 Davis 21:31.0 t
4 4 2197 Teresa Lee 11 2 St Francis (sac) 21:31.8 t
5 5 1241 Abigail Farr 9 1 Woodcreek 21:33.4 t
6 6 2186 Erica Cradeur 11 2 St Francis (sac) 21:35.4 t
7 7 1243 Lillian Gregg 9 1 Woodcreek 21:45.0 t
8 8 1461 Hannah Sims 12 2 Bella Vista 21:50.4 t
9 9 233 Amanda Nazario 11 1 Davis 21:56.0 t
10 10 2297 Yoanna Arenas 12 2 Vacaville 21:56.5 t
11 11 2313 Hannah Doerfert 12 2 Vacaville 22:02.0 t
12 12 1244 Natalie Gubbins 10 1 Woodcreek 22:02.9 t
13 13 2432 Hannah Gottenberg 11 2 Whitney 22:03.1 t
14 14 1424 Alyssa Egbert 12 2 Bella Vista 22:04.1 t
15 15 246 Abby Reina-Guerra 11 1 Davis 22:04.5 t
16 16 1453 Brittney McCown 11 2 Bella Vista 22:08.8 t
17 17 251 Odessa Seng 11 1 Davis 22:13.1 t
18 18 248 Anna Sanchirico 11 1 Davis 22:16.9 t
19 19 2307 Hannah Case 12 2 Vacaville 22:17.0 t
20 20 1666 Kristine Dunn 12 2 Granite Bay 22:21.0 i
21 21 2015 Lauren Joy 12 2 Ponderosa 22:31.4 i
22 22 1428 Emily Gottardi 12 2 Bella Vista 22:34.6 t
23 23 2203 Ava Nkadi 11 2 St Francis (sac) 22:35.6 t
24 24 167 Claire Deamer 11 1 Davis 22:37.4 t
25 25 2440 Misha Johnson 12 2 Whitney 22:43.1 t
26 26 1261 Alexandra Sandoval 10 1 Woodcreek 22:43.6 t
27 192 Jeanne Kim 12 1 Davis 22:49.7 i
28 27 1232 Lauren Alexander 12 1 Woodcreek 22:51.0 t
29 28 1265 McKenna Weitzel 12 1 Woodcreek 22:52.5 t
30 275 Esther Wang 12 1 Davis 22:55.6 i
31 29 1450 Sophie Luke 12 2 Bella Vista 22:56.5 t
32 226 Willa Moffatt 12 1 Davis 23:02.1 i
33 1919 Alyssa Yonenaka 11 2 Nevada Union 23:09.4 i
34 30 2202 Savanna McGrew 11 2 St Francis (sac) 23:15.5 t
35 31 1253 Regina Melo 10 1 Woodcreek 23:21.1 t
36 32 1463 Kinsey Stephen 11 2 Bella Vista 23:25.2 t
37 33 705 Melanie Holst 11 1 McClatchy 23:27.6 i
38 34 2021 Erin Ling 12 2 Ponderosa 23:33.9 i
39 35 55 Jade Walker 11 1 Armijo 23:35.1 i
40 36 2038 Trinitie Seeber 11 2 Ponderosa 23:39.8 i
41 1235 Katrina Campbell 12 1 Woodcreek 23:40.3
42 37 2023 Maria Lopez 11 2 Ponderosa 23:41.4
43 38 15 Sharleen Esico 11 1 Armijo 23:42.9
44 1233 Hannah Appleby 12 1 Woodcreek 23:43.7
45 39 92 Savannah Groves 12 1 Cosumnes Oaks 23:47.7
46 152 Simone Brantschen 11 1 Davis 23:52.2
47 40 113 Lindsey Maseba 11 1 Cosumnes Oaks 23:52.4
48 41 2212 Isabella Rudis 11 2 St Francis (sac) 23:54.8 t
49 42 2420 Jessica Britt 12 2 Whitney 23:55.3 t
50 369 Mahlea Hopkins 12 1 Folsom 24:01.6
51 43 2456 Nivrit Nijjar 12 2 Whitney 24:02.4 t
52 44 2228 Penelope Zavala 11 2 St Francis (sac) 24:04.9 t
53 45 1700 Sadie Vandenbogaerd 11 2 Granite Bay 24:06.1
54 46 46 Diana Souki 12 1 Armijo 24:06.4
55 276 Haoyi Wen 11 1 Davis 24:06.9
56 232 Leah Murray 11 1 Davis 24:08.7
57 2215 Amanda Sieverts 11 2 St Francis (sac) 24:09.0
58 215 Autumn Marcheschi 11 1 Davis 24:09.6
59 47 1682 Malia Luna 11 2 Granite Bay 24:13.5
60 289 Annabelle Zhou 12 1 Davis 24:18.8
61 48 2355 Emma Ryder 11 2 Vacaville 24:29.5 t
62 49 1464 Nicole Strand 11 2 Bella Vista 24:31.0 t
63 285 Anna Young 12 1 Davis 24:31.9
64 171 Nicola Duffy 11 1 Davis 24:34.4
65 2164 Emma Mays 11 2 Roseville 24:36.0
66 50 2025 Kendyl Maher 12 2 Ponderosa 24:38.1
67 51 2091 Anne Fey 11 2 Rocklin 24:38.8
68 52 109 Marissa Lee 11 1 Cosumnes Oaks 24:40.1
69 357 Sarah Canzoneri 12 1 Folsom 24:41.0
70 53 694 Michelle Brandabur 11 1 McClatchy 24:42.0
71 54 2451 Emily Manzer 11 2 Whitney 24:43.6 t
72 55 2465 Megan Soares 11 2 Whitney 24:43.8 t
73 1912 Sara Thomas 12 2 Nevada Union 24:46.9
74 56 333 Angelica Nila 12 1 Enochs 24:53.5
75 57 2113 Shilla Varasteh 10 2 Rocklin 24:54.1
76 58 2418 Allison Bedrin 12 2 Whitney 25:01.0 t
77 1600 Yovana Chavarria 11 2 Downey 25:02.2
78 59 433 Jasmine Ward 12 1 Franklin (eg) 25:07.9
79 60 2320 Kristen Hamilton 12 2 Vacaville 25:09.1 t
80 61 14 Anahi Escobedo 12 1 Armijo 25:09.8
81 181 Arielle Fletter 12 1 Davis 25:11.6
82 62 342 Claire Seymour 12 1 Enochs 25:13.6
83 63 706 Esmeralda Jimenez 11 1 McClatchy 25:14.3
84 64 1103 Emily Chang 11 1 Sheldon 25:14.5
85 988 Madeline Vanhonsebro 11 1 Oak Ridge 25:15.3
86 1250 Amanda Ly 12 1 Woodcreek 25:15.8
87 151 Sabrina Borchard 12 1 Davis 25:16.3
88 1459 Hannah Robinson 12 2 Bella Vista 25:16.9
89 663 Nayeli Prado 11 1 Lincoln (s) 25:17.1
90 65 101 Promise Johnson 11 1 Cosumnes Oaks 25:17.3
91 1619 Jessica Vasquez 11 2 Downey 25:20.1
92 1616 Lourdes Sifuentes 11 2 Downey 25:20.3
93 66 2108 Katelyn Suggs 11 2 Rocklin 25:21.4
94 67 1163 Jean Yasis 12 1 Sheldon 25:22.5
95 68 2349 Savana Reynolds 11 2 Vacaville 25:30.6 t
96 69 132 Chantel Williams 11 1 Cosumnes Oaks 25:34.6
97 70 304 Delaney Bray 12 1 Enochs 25:44.2
98 71 1122 Hayeon Kim 10 1 Sheldon 25:46.0
99 241 Sophia Pinter 11 1 Davis 25:47.8
100 72 1686 Katie Misik 11 2 Granite Bay 25:52.1
101 2474 Madison Willems 12 2 Whitney 25:53.8
102 73 1949 Madison Honegger 12 2 Oakmont 25:55.0
103 74 88 Mariah Forster 11 1 Cosumnes Oaks 25:55.7
104 75 82 Alexandra Covert 11 1 Cosumnes Oaks 26:03.5
105 1632 Miranda Gutierrez 12 2 Elk Grove 26:08.7
106 76 2327 Emilee Jauregui 11 2 Vacaville 26:09.9 t
107 77 341 Paty Ruiz-Ortega 12 1 Enochs 26:11.7
108 78 1341 Zitlalith Ruelas 11 2 Atwater 26:12.4
109 79 1161 Mary Williams 9 1 Sheldon 26:17.9
110 2193 Chynna Hinrichsen 11 2 St Francis (sac) 26:18.4
111 80 1933 Izzy Daniel 12 2 Oakmont 26:20.8
112 81 2 Paige Baker 12 1 Armijo 26:22.6
113 82 1679 Sami Larsh 11 2 Granite Bay 26:26.6
114 83 805 Berenice Jacobo 11 1 Modesto 26:35.1
115 84 2400 Skyler Lines 12 2 Vintage 26:36.6
116 85 2374 Savannah Abernathy 12 2 Vintage 26:41.2
117 86 397 Hannah Abellana 11 1 Franklin (eg) 26:43.7
118 87 314 Elizabeth Figueroa 11 1 Enochs 26:44.3
119 239 Antonia Pertuze 11 1 Davis 26:45.0
120 88 2381 Asha Cooper 11 2 Vintage 26:45.4
121 89 427 Jairaj Sandhu 12 1 Franklin (eg) 26:45.4
122 90 851 Evangelina Torres 11 1 Modesto 26:48.9
123 91 41 Rebecca Ramirez 10 1 Armijo 26:52.6
124 630 Haley Eggeman 11 1 Lincoln (s) 26:56.2
125 92 1330 Jessica Prado 12 2 Atwater 26:58.9
126 2204 Lauren Nolan 11 2 St Francis (sac) 27:00.2
127 217 Tess McDaniel 12 1 Davis 27:03.2
128 622 Jessica Brogna 11 1 Lincoln (s) 27:07.3
129 93 774 Brigie Angeles 11 1 Modesto 27:13.5
130 2306 Karla Cardinal 11 2 Vacaville 27:15.6
131 871 Daniela Diego 12 1 Monterey Trail 27:17.4
132 1640 Martha Perez 12 2 Elk Grove 27:18.3
133 60 Monica Cervantes 10 1 Chavez 27:19.8
134 94 2137 Gabriella Maugeri 11 2 Rodriguez 27:20.0
135 95 1331 Giselle Ramirez 11 2 Atwater 27:25.5
136 96 2107 Emma Silva 11 2 Rocklin 27:27.7
137 278 Olivia Whitehead 11 1 Davis 27:42.4
138 97 1297 Leivy Craig 11 2 Atwater 27:47.2
139 98 1317 Melissa Martinez 11 2 Atwater 27:47.7
140 99 719 Hilda Ramirez 11 1 McClatchy 27:47.9
141 881 Jiewen Li 11 1 Monterey Trail 27:51.2
142 100 2136 Siena Licausi 11 2 Rodriguez 27:54.4
143 101 853 Lucy Villanueva 11 1 Modesto 28:03.9
144 395 Samra Zaheer 11 1 Folsom 28:04.6
145 382 Jennifer Pollock 11 1 Folsom 28:04.6
146 102 2414 Lauren Webster 11 2 Vintage 28:10.4
147 230 Anna Morse 11 1 Davis 28:11.1
148 103 1939 Kristine Galutira 12 2 Oakmont 28:13.2
149 104 1967 Christine Neumaier 12 2 Oakmont 28:16.9
150 105 703 Maryn Graskey 11 1 McClatchy 28:25.5
151 106 339 Hanna Rivera 12 1 Enochs 28:33.5
152 2179 Megan Vinther 11 2 Roseville 28:35.2
153 1623 Jasmine Bejarano 11 2 Elk Grove 28:38.8
154 107 25 Harmin Kaur 11 1 Armijo 28:39.7
155 108 2389 Rory Fiztgerald 11 2 Vintage 28:41.5
156 204 Carolina Leshuk 12 1 Davis 28:46.1
157 109 2118 Risham Aulakh 11 2 Rodriguez 28:57.3
158 110 404 Karla Chanthavisith 11 1 Franklin (eg) 28:59.6
159 2358 Sierra Scholtes 11 2 Vacaville 29:11.7
160 111 2114 Brooke Waechtler 12 2 Rocklin 29:22.0
161 112 802 Meadow Hansen 11 1 Modesto 29:22.4
162 113 1295 Hannah Carrillo 11 2 Atwater 29:22.7
163 114 782 Yasmin Caballero 11 1 Modesto 30:03.5
164 115 2125 Darla Cooper 12 2 Rodriguez 30:04.0
165 626 Emily Doe 11 1 Lincoln (s) 30:14.7
166 116 437 Vienna Wong 11 1 Franklin (eg) 30:23.8
167 908 Annie Tran 11 1 Monterey Trail 30:28.7
168 117 1978 Hayli Stevens 11 2 Oakmont 30:32.6
169 118 852 Arianna Valle 11 1 Modesto 30:51.3
170 119 1127 Katelynn Lee 11 1 Sheldon 31:48.3
171 120 1969 Tini Nguyen 12 2 Oakmont 31:49.4
172 121 1925 Taylor Born 11 2 Oakmont 31:50.3
173 2268 Jendannie Kim 11 2 Tokay 32:32.4
174 823 Amrit Pannu 12 1 Modesto 32:49.8
175 122 436 Charisse Williams 12 1 Franklin (eg) 32:55.0
176 123 2016 Emily Kennedy 11 2 Ponderosa 33:04.6
177 124 1348 Allison Thomas 12 2 Atwater 33:38.7
178 1327 Ashley Perez 11 2 Atwater 33:40.3
179 67 Keren Reyes 10 1 Chavez 33:41.5
180 125 1145 Nova Robinson 11 1 Sheldon 35:20.3
181 126 2119 Meleena Banda-Garcia 11 2 Rodriguez 35:57.3
182 775 Mira Arce 11 1 Modesto 39:32.2
------------------------------------------------------------------------
JV Girls Divisions 1-2
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 45 Davis (21:45.4 108:46.9 1:10.8)
==========================================
1 1 250 Lyla Schoenig 11 1 21:02.3
2 3 199 Hallie Lassiter 12 1 21:31.0
3 9 233 Amanda Nazario 11 1 21:56.0
4 15 246 Abby Reina-Guerra 11 1 22:04.5
5 17 251 Odessa Seng 11 1 22:13.1
6 ( 18) 248 Anna Sanchirico 11 1 22:16.9
7 ( 24) 167 Claire Deamer 11 1 22:37.4
2. 65 St Francis (Sac) (22:04.9 110:24.2 1:49.6)
==========================================
1 2 2219 Samantha Tran 11 2 21:25.9
2 4 2197 Teresa Lee 11 2 21:31.8
3 6 2186 Erica Cradeur 11 2 21:35.4
4 23 2203 Ava Nkadi 11 2 22:35.6
5 30 2202 Savanna McGrew 11 2 23:15.5
6 ( 41) 2212 Isabella Rudis 11 2 23:54.8
7 ( 44) 2228 Penelope Zavala 11 2 24:04.9
3. 77 Woodcreek (22:11.2 110:55.9 1:17.6)
==========================================
1 5 1241 Abigail Farr 9 1 21:33.4
2 7 1243 Lillian Gregg 9 1 21:45.0
3 12 1244 Natalie Gubbins 10 1 22:02.9
4 26 1261 Alexandra Sandoval 10 1 22:43.6
5 27 1232 Lauren Alexander 12 1 22:51.0
6 ( 28) 1265 McKenna Weitzel 12 1 22:52.5
7 ( 31) 1253 Regina Melo 10 1 23:21.1
4. 89 Bella Vista (22:18.9 111:34.4 1:06.1)
==========================================
1 8 1461 Hannah Sims 12 2 21:50.4
2 14 1424 Alyssa Egbert 12 2 22:04.1
3 16 1453 Brittney McCown 11 2 22:08.8
4 22 1428 Emily Gottardi 12 2 22:34.6
5 29 1450 Sophie Luke 12 2 22:56.5
6 ( 32) 1463 Kinsey Stephen 11 2 23:25.2
7 ( 49) 1464 Nicole Strand 11 2 24:31.0
5. 148 Vacaville (23:10.9 115:54.1 3:12.6)
==========================================
1 10 2297 Yoanna Arenas 12 2 21:56.5
2 11 2313 Hannah Doerfert 12 2 22:02.0
3 19 2307 Hannah Case 12 2 22:17.0
4 48 2355 Emma Ryder 11 2 24:29.5
5 60 2320 Kristen Hamilton 12 2 25:09.1
6 ( 68) 2349 Savana Reynolds 11 2 25:30.6
7 ( 76) 2327 Emilee Jauregui 11 2 26:09.9
6. 177 Whitney (23:29.5 117:27.5 2:40.5)
==========================================
1 13 2432 Hannah Gottenberg 11 2 22:03.1
2 25 2440 Misha Johnson 12 2 22:43.1
3 42 2420 Jessica Britt 12 2 23:55.3
4 43 2456 Nivrit Nijjar 12 2 24:02.4
5 54 2451 Emily Manzer 11 2 24:43.6
6 ( 55) 2465 Megan Soares 11 2 24:43.8
7 ( 58) 2418 Allison Bedrin 12 2 25:01.0
7. 178 Ponderosa (23:37.0 118:04.6 2:06.7)
==========================================
1 21 2015 Lauren Joy 12 2 22:31.4
2 34 2021 Erin Ling 12 2 23:33.9
3 36 2038 Trinitie Seeber 11 2 23:39.8
4 37 2023 Maria Lopez 11 2 23:41.4
5 50 2025 Kendyl Maher 12 2 24:38.1
6 (123) 2016 Emily Kennedy 11 2 33:04.6
8. 261 Armijo (24:35.4 122:56.8 2:47.5)
==========================================
1 35 55 Jade Walker 11 1 23:35.1
2 38 15 Sharleen Esico 11 1 23:42.9
3 46 46 Diana Souki 12 1 24:06.4
4 61 14 Anahi Escobedo 12 1 25:09.8
5 81 2 Paige Baker 12 1 26:22.6
6 ( 91) 41 Rebecca Ramirez 10 1 26:52.6
7 (107) 25 Harmin Kaur 11 1 28:39.7
9. 265 Cosumnes Oaks (24:38.5 123:12.1 1:46.9)
==========================================
1 39 92 Savannah Groves 12 1 23:47.7
2 40 113 Lindsey Maseba 11 1 23:52.4
3 52 109 Marissa Lee 11 1 24:40.1
4 65 101 Promise Johnson 11 1 25:17.3
5 69 132 Chantel Williams 11 1 25:34.6
6 ( 74) 88 Mariah Forster 11 1 25:55.7
7 ( 75) 82 Alexandra Covert 11 1 26:03.5
10. 266 Granite Bay (24:35.9 122:59.3 4:05.6)
==========================================
1 20 1666 Kristine Dunn 12 2 22:21.0
2 45 1700 Sadie Vandenbogaerd 11 2 24:06.1
3 47 1682 Malia Luna 11 2 24:13.5
4 72 1686 Katie Misik 11 2 25:52.1
5 82 1679 Sami Larsh 11 2 26:26.6
11. 352 Enochs (25:45.5 128:47.3 1:50.8)
==========================================
1 56 333 Angelica Nila 12 1 24:53.5
2 62 342 Claire Seymour 12 1 25:13.6
3 70 304 Delaney Bray 12 1 25:44.2
4 77 341 Paty Ruiz-Ortega 12 1 26:11.7
5 87 314 Elizabeth Figueroa 11 1 26:44.3
6 (106) 339 Hanna Rivera 12 1 28:33.5
12. 353 McClatchy (25:55.5 129:37.3 4:57.9)
==========================================
1 33 705 Melanie Holst 11 1 23:27.6
2 53 694 Michelle Brandabur 11 1 24:42.0
3 63 706 Esmeralda Jimenez 11 1 25:14.3
4 99 719 Hilda Ramirez 11 1 27:47.9
5 105 703 Maryn Graskey 11 1 28:25.5
13. 381 Rocklin (26:20.8 131:44.0 4:43.2)
==========================================
1 51 2091 Anne Fey 11 2 24:38.8
2 57 2113 Shilla Varasteh 10 2 24:54.1
3 66 2108 Katelyn Suggs 11 2 25:21.4
4 96 2107 Emma Silva 11 2 27:27.7
5 111 2114 Brooke Waechtler 12 2 29:22.0
14. 400 Sheldon (26:53.9 134:29.2 6:33.8)
==========================================
1 64 1103 Emily Chang 11 1 25:14.5
2 67 1163 Jean Yasis 12 1 25:22.5
3 71 1122 Hayeon Kim 10 1 25:46.0
4 79 1161 Mary Williams 9 1 26:17.9
5 119 1127 Katelynn Lee 11 1 31:48.3
6 (125) 1145 Nova Robinson 11 1 35:20.3
15. 460 Atwater (27:14.4 136:11.7 1:35.3)
==========================================
1 78 1341 Zitlalith Ruelas 11 2 26:12.4
2 92 1330 Jessica Prado 12 2 26:58.9
3 95 1331 Giselle Ramirez 11 2 27:25.5
4 97 1297 Leivy Craig 11 2 27:47.2
5 98 1317 Melissa Martinez 11 2 27:47.7
6 (113) 1295 Hannah Carrillo 11 2 29:22.7
7 (124) 1348 Allison Thomas 12 2 33:38.7
16. 460 Franklin (EG) (27:36.1 138:00.4 5:15.9)
==========================================
1 59 433 Jasmine Ward 12 1 25:07.9
2 86 397 Hannah Abellana 11 1 26:43.7
3 89 427 Jairaj Sandhu 12 1 26:45.4
4 110 404 Karla Chanthavisith 11 1 28:59.6
5 116 437 Vienna Wong 11 1 30:23.8
6 (122) 436 Charisse Williams 12 1 32:55.0
17. 467 Vintage (27:23.1 136:55.1 2:04.9)
==========================================
1 84 2400 Skyler Lines 12 2 26:36.6
2 85 2374 Savannah Abernathy 12 2 26:41.2
3 88 2381 Asha Cooper 11 2 26:45.4
4 102 2414 Lauren Webster 11 2 28:10.4
5 108 2389 Rory Fiztgerald 11 2 28:41.5
18. 477 Oakmont (27:51.7 139:18.5 4:37.6)
==========================================
1 73 1949 Madison Honegger 12 2 25:55.0
2 80 1933 Izzy Daniel 12 2 26:20.8
3 103 1939 Kristine Galutira 12 2 28:13.2
4 104 1967 Christine Neumaier 12 2 28:16.9
5 117 1978 Hayli Stevens 11 2 30:32.6
6 (120) 1969 Tini Nguyen 12 2 31:49.4
7 (121) 1925 Taylor Born 11 2 31:50.3
19. 479 Modesto (27:36.8 138:03.8 2:47.3)
==========================================
1 83 805 Berenice Jacobo 11 1 26:35.1
2 90 851 Evangelina Torres 11 1 26:48.9
3 93 774 Brigie Angeles 11 1 27:13.5
4 101 853 Lucy Villanueva 11 1 28:03.9
5 112 802 Meadow Hansen 11 1 29:22.4
6 (114) 782 Yasmin Caballero 11 1 30:03.5
7 (118) 852 Arianna Valle 11 1 30:51.3
20. 544 Rodriguez (30:02.6 150:13.0 8:37.3)
==========================================
1 94 2137 Gabriella Maugeri 11 2 27:20.0
2 100 2136 Siena Licausi 11 2 27:54.4
3 109 2118 Risham Aulakh 11 2 28:57.3
4 115 2125 Darla Cooper 12 2 30:04.0
5 126 2119 Meleena Banda-Garcia 11 2 35:57.3
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 1
Event No. 8 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 1237 Angela Dipentino 12 1 Woodcreek 19:03.3 t
2 2 717 Clarissa Nowag-Nelso 11 1 McClatchy 19:08.9 t
3 3 84 Eden David 11 1 Cosumnes Oaks 19:26.8 t
4 4 359 Kat Copeland 12 1 Folsom 19:27.0 i
5 498 Briseida Garcia 10 1 Gregori 19:38.7 i
6 5 721 Ashley Reid 11 1 McClatchy 19:47.2 t
7 6 1120 Carmen Iturriaga 9 1 Sheldon 19:47.6 t
8 7 971 Elena Denner 11 1 Oak Ridge 19:55.7 t
9 8 1060 Rachel Victor 12 1 Pleasant Grove 19:56.5 t
10 9 1246 Lisa Irvine 9 1 Woodcreek 20:00.7 t
11 10 224 Charlotte Mitchell 10 1 Davis 20:01.7 t
12 11 972 Maddy Denner 11 1 Oak Ridge 20:01.9 t
13 12 236 Olivia O'Keeffe 11 1 Davis 20:02.3 t
14 13 208 Sophia Lodigiani 10 1 Davis 20:02.3 t
15 14 159 Sofia Castiglioni 12 1 Davis 20:02.3 t
16 15 180 Abigail Fisk 12 1 Davis 20:02.5 t
17 16 223 Aniela Mitchell 10 1 Davis 20:02.6 t
18 17 969 Haley Dean 11 1 Oak Ridge 20:02.6 t
19 18 17 Alysia Foley 11 1 Armijo 20:04.0 t
20 19 1162 Lauren Windmiller 12 1 Sheldon 20:08.4 t
21 20 922 Charlotte Cosca 11 1 Napa 20:13.6 t
22 21 1252 Annika Mellquist 11 1 Woodcreek 20:15.5 t
23 22 1242 Anitha Graves 11 1 Woodcreek 20:19.0 t
24 23 1115 Perla Gonzalez 12 1 Sheldon 20:24.7 t
25 24 830 Hilda Perez 12 1 Modesto 20:32.2 i
26 25 125 Mia Terry 10 1 Cosumnes Oaks 20:36.8 t
27 26 1035 Sara Fisher 12 1 Pleasant Grove 20:40.8 t
28 27 833 Aryana Perillo 11 1 Modesto 20:42.7 i
29 28 1227 Maria Varela 12 1 Turlock 20:43.2 t
30 29 1206 Sofia Andres 10 1 Turlock 20:44.1 t
31 30 1263 Claire Tami 11 1 Woodcreek 20:45.1 t
32 31 708 Justine Kanzler 10 1 McClatchy 20:47.9 t
33 32 97 Millie Hoyt 10 1 Cosumnes Oaks 20:54.8 t
34 33 1213 Adelae Fredeen 12 1 Turlock 21:01.3 t
35 34 976 Sage Green 11 1 Oak Ridge 21:05.0 t
36 35 699 Sophia Deboer 11 1 McClatchy 21:06.9 t
37 36 265 Sage Taylor 11 1 Davis 21:09.2 t
38 37 939 Molly McGrath 9 1 Napa 21:17.3 t
39 38 1167 Kayla Archer 11 1 Tracy 21:26.6 i
40 39 1049 Kaylie Pak 10 1 Pleasant Grove 21:29.8 t
41 40 94 Jade Guerrero 10 1 Cosumnes Oaks 21:31.4 t
42 41 614 Arica Aninag 11 1 Lincoln (s) 21:34.3 i
43 42 977 Skylar Hayward 9 1 Oak Ridge 21:36.0 t
44 43 700 Ally Feickert 12 1 McClatchy 21:39.6 t
45 44 1211 Macie Ericksen 11 1 Turlock 21:39.7 t
46 45 951 Abby Richards-Hatto 12 1 Napa 21:41.6 t
47 46 122 Julia Spowart 12 1 Cosumnes Oaks 21:42.5 t
48 47 1234 Laura Bohannon 12 1 Woodcreek 21:43.2 t
49 48 1118 Amber Hughes 11 1 Sheldon 21:43.2 t
50 49 16 Zhane Fernandez 12 1 Armijo 21:43.9 t
51 50 718 Megan Poon 10 1 McClatchy 21:45.9 t
52 51 57 Adrien York 12 1 Armijo 21:47.2 t
53 52 416 Tatiana Jimenez 12 1 Franklin (eg) 21:48.7 i
54 53 1222 Emily Ramirez 10 1 Turlock 21:53.8 t
55 54 9 Mykala Dechant 12 1 Armijo 21:57.2 t
56 55 858 Kerry Young 12 1 Modesto 22:06.0 i
57 56 403 Kaila Bishop 11 1 Franklin (eg) 22:07.6 i
58 57 973 Sarah Dolley 12 1 Oak Ridge 22:10.9 t
59 58 1226 Sandra Tovar 9 1 Turlock 22:11.6 t
60 59 727 Sydney Walthall 10 1 McClatchy 22:13.8 t
61 60 994 Priscilla Bazan 11 1 Pitman 22:16.6 i
62 61 615 Ashley Aninag 11 1 Lincoln (s) 22:27.4
63 62 748 Hannah James 11 1 Merrill West 22:39.2
64 63 53 Abby Vigil 11 1 Armijo 22:46.1 t
65 64 1194 Danielle Rozal 11 1 Tracy 22:51.1
66 65 87 Michelle Ficht 12 1 Cosumnes Oaks 22:51.5 t
67 494 Sienna Espinoza 11 1 Gregori 22:57.4
68 66 1036 Maxine Garcia 11 1 Pleasant Grove 23:00.2 t
69 67 1143 Liliana Ramirez 10 1 Sheldon 23:04.9 t
70 68 377 Emily Neria 12 1 Folsom 23:08.4
71 69 1027 Mykell Bouwhuis 9 1 Pleasant Grove 23:12.5 t
72 70 385 Jessie Ryce 12 1 Folsom 23:17.8
73 71 366 Eliza Harding 12 1 Folsom 23:20.2
74 72 940 Jane McLoughlin 10 1 Napa 23:23.4 t
75 73 49 Sierra Todd 12 1 Armijo 23:24.3 t
76 74 7 Devin Cox 12 1 Armijo 23:24.5 t
77 75 396 Katie Zumwalt 12 1 Folsom 23:27.1
78 76 1009 Mikayla Perry 11 1 Pitman 23:35.5
79 77 1136 Priscilla Nguyen 10 1 Sheldon 23:36.7 t
80 78 401 Julissa Avila 11 1 Franklin (eg) 23:44.6
81 79 1008 Carolina Nunez 11 1 Pitman 23:46.0
82 499 Jacklyn Grubb 11 1 Gregori 23:47.7
83 80 1033 Emily Dewolfe 12 1 Pleasant Grove 23:52.2 t
84 81 999 Jennifer Chavez-Rio 11 1 Pitman 23:54.7
85 82 647 Arvinder Kaur 11 1 Lincoln (s) 23:55.8
86 83 130 Kayla Welch 11 1 Cosumnes Oaks 23:59.3 t
87 84 1059 Kathryn Vess 11 1 Pleasant Grove 24:00.5 t
88 85 599 Alina Pincombe 12 1 Kennedy 24:04.8
89 1032 Alison Dewolfe 12 1 Pleasant Grove 24:05.3
90 86 676 Ileanna Spoelstra 12 1 Lincoln (s) 24:12.1
91 87 1172 Michelle Cho 12 1 Tracy 24:20.5
92 88 582 Ada Erlewine 12 1 Kennedy 24:26.2
93 89 1013 Mkhayla Sandoval 11 1 Pitman 24:31.7
94 90 997 Jazmin Camacho 12 1 Pitman 24:35.6
95 91 636 Megan Hansen 11 1 Lincoln (s) 24:36.5
96 92 936 Saisha Marroquin 12 1 Napa 24:43.9 t
97 93 412 Brandy Hoang 11 1 Franklin (eg) 24:45.5
98 1029 Allison Burdullis 12 1 Pleasant Grove 24:47.0
99 94 791 Jasmin Dominguez 11 1 Modesto 24:50.7
100 95 898 Annette Ramirez 12 1 Monterey Trail 24:52.3
101 96 912 Lori Voong 11 1 Monterey Trail 24:55.9
102 97 905 Isabella Titco 12 1 Monterey Trail 25:11.1
103 98 607 Maya Vargas 11 1 Kennedy 25:21.5
104 99 913 Betty Wang 11 1 Monterey Trail 25:22.2
105 100 405 Krisha Cuasay 11 1 Franklin (eg) 25:23.5
106 101 414 Sunshine Hurtienne 11 1 Franklin (eg) 25:27.2
107 102 681 Hong Tran 12 1 Lincoln (s) 25:30.7
108 103 810 Jennifer Lopez 11 1 Modesto 25:33.9
109 104 780 Darlene Barry 11 1 Modesto 25:34.6
110 105 671 Sarah Selfaison 11 1 Lincoln (s) 25:34.9
111 106 399 Chloe Agustin 11 1 Franklin (eg) 25:41.3
112 107 1165 Biennell Aldave 11 1 Tracy 25:53.6
113 108 787 Diana Cruz 11 1 Modesto 25:55.3
114 292 Vivianna Gardea 10 1 Edison 26:07.7
115 109 1081 Zoe Pryor 10 1 River City 26:08.8
116 110 1174 Delayne Darroux 12 1 Tracy 26:08.8
117 111 870 Valeria Diego 11 1 Monterey Trail 26:18.8
118 112 1178 Brooklyn Gifford 11 1 Tracy 26:23.2
119 113 1087 Trinity Taylor 10 1 River City 26:39.4
120 114 1063 Alissa Bissegger 12 1 River City 26:41.0
121 115 945 Bella Oggenfuss 11 1 Napa 26:43.2 t
122 116 891 Bayleigh Mitchell 12 1 Monterey Trail 26:51.7
123 117 933 Sarah Lippman 12 1 Napa 27:06.9 t
124 118 894 Tulinh Nguyen 12 1 Monterey Trail 27:08.8
125 119 1085 Esperanza Rodriquez 11 1 River City 27:23.0
126 120 1091 Michelle Trussell 12 1 River City 27:39.3
127 121 1177 Isabelle Frazier 12 1 Tracy 28:08.8
128 122 603 Michelle Tam 12 1 Kennedy 28:10.6
129 123 578 Ashley Chin 12 1 Kennedy 28:24.4
130 124 608 Ivy Wang 11 1 Kennedy 28:26.0
131 125 731 Carrie Buckley 12 1 Merrill West 28:40.2
132 126 740 Chaztine Embucado 11 1 Merrill West 28:45.6
133 127 1066 Ashley Davis 12 1 River City 28:47.1
134 128 301 Subinu Abulaiti 10 1 Enochs 28:58.8
135 129 305 Monroy-Ramos Brenda 9 1 Enochs 29:04.7
136 957 Marianna Wentzel 11 1 Napa 29:34.9
137 130 320 Mariana Gutierrez 11 1 Enochs 29:36.2
138 131 744 Kayla Goldsby 12 1 Merrill West 29:48.7
139 132 745 Kassandra Gomez 12 1 Merrill West 29:49.5
140 469 Erika Mendez 12 1 Franklin (s) 30:09.3
141 133 1070 Ariana Garcia 10 1 River City 30:59.8
142 134 604 Amy Toy 12 1 Kennedy 31:01.3
143 1065 Athena Chaparro 11 1 River City 31:11.2
144 135 768 Jasmin Villa 12 1 Merrill West 31:28.1
145 136 753 Alissa Luangrath 12 1 Merrill West 32:24.8
146 137 315 Yesenia Flores 10 1 Enochs 32:49.8
147 589 Ritika Jhawar 11 1 Kennedy 34:05.3
148 138 330 Danyell Magana 11 1 Enochs 34:09.0
149 1176 Kacey Dement 11 1 Tracy 34:29.0
150 473 Jocelyn Phanin 11 1 Franklin (s) 34:51.6
151 139 336 Riya Patel 9 1 Enochs 35:04.5
152 449 Maya Flucas 12 1 Franklin (s) 39:45.0
153 1202 Sky Xyphaladt 12 1 Tracy 40:57.5
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 64 Davis (20:02.3 100:11.1 0:00.8)
==========================================
1 10 224 Charlotte Mitchell 10 1 20:01.7
2 12 236 Olivia O'Keeffe 11 1 20:02.3
3 13 208 Sophia Lodigiani 10 1 20:02.3
4 14 159 Sofia Castiglioni 12 1 20:02.3
5 15 180 Abigail Fisk 12 1 20:02.5
6 ( 16) 223 Aniela Mitchell 10 1 20:02.6
7 ( 36) 265 Sage Taylor 11 1 21:09.2
2. 83 Woodcreek (20:04.8 100:23.6 1:41.8)
==========================================
1 1 1237 Angela Dipentino 12 1 19:03.3
2 9 1246 Lisa Irvine 9 1 20:00.7
3 21 1252 Annika Mellquist 11 1 20:15.5
4 22 1242 Anitha Graves 11 1 20:19.0
5 30 1263 Claire Tami 11 1 20:45.1
6 ( 47) 1234 Laura Bohannon 12 1 21:43.2
3. 111 Oak Ridge (20:32.3 102:41.2 1:40.3)
==========================================
1 7 971 Elena Denner 11 1 19:55.7
2 11 972 Maddy Denner 11 1 20:01.9
3 17 969 Haley Dean 11 1 20:02.6
4 34 976 Sage Green 11 1 21:05.0
5 42 977 Skylar Hayward 9 1 21:36.0
6 ( 57) 973 Sarah Dolley 12 1 22:10.9
4. 116 McClatchy (20:30.1 102:30.5 2:30.7)
==========================================
1 2 717 Clarissa Nowag-Nelson 11 1 19:08.9
2 5 721 Ashley Reid 11 1 19:47.2
3 31 708 Justine Kanzler 10 1 20:47.9
4 35 699 Sophia Deboer 11 1 21:06.9
5 43 700 Ally Feickert 12 1 21:39.6
6 ( 50) 718 Megan Poon 10 1 21:45.9
7 ( 59) 727 Sydney Walthall 10 1 22:13.8
5. 146 Cosumnes Oaks (20:50.5 104:12.3 2:15.7)
==========================================
1 3 84 Eden David 11 1 19:26.8
2 25 125 Mia Terry 10 1 20:36.8
3 32 97 Millie Hoyt 10 1 20:54.8
4 40 94 Jade Guerrero 10 1 21:31.4
5 46 122 Julia Spowart 12 1 21:42.5
6 ( 65) 87 Michelle Ficht 12 1 22:51.5
7 ( 83) 130 Kayla Welch 11 1 23:59.3
6. 163 Sheldon (21:01.8 105:08.8 3:17.3)
==========================================
1 6 1120 Carmen Iturriaga 9 1 19:47.6
2 19 1162 Lauren Windmiller 12 1 20:08.4
3 23 1115 Perla Gonzalez 12 1 20:24.7
4 48 1118 Amber Hughes 11 1 21:43.2
5 67 1143 Liliana Ramirez 10 1 23:04.9
6 ( 77) 1136 Priscilla Nguyen 10 1 23:36.7
7. 187 Turlock (21:12.5 106:02.1 1:10.6)
==========================================
1 28 1227 Maria Varela 12 1 20:43.2
2 29 1206 Sofia Andres 10 1 20:44.1
3 33 1213 Adelae Fredeen 12 1 21:01.3
4 44 1211 Macie Ericksen 11 1 21:39.7
5 53 1222 Emily Ramirez 10 1 21:53.8
6 ( 58) 1226 Sandra Tovar 9 1 22:11.6
8. 208 Pleasant Grove (21:40.0 108:19.8 3:16.0)
==========================================
1 8 1060 Rachel Victor 12 1 19:56.5
2 26 1035 Sara Fisher 12 1 20:40.8
3 39 1049 Kaylie Pak 10 1 21:29.8
4 66 1036 Maxine Garcia 11 1 23:00.2
5 69 1027 Mykell Bouwhuis 9 1 23:12.5
6 ( 80) 1033 Emily Dewolfe 12 1 23:52.2
7 ( 84) 1059 Kathryn Vess 11 1 24:00.5
9. 235 Armijo (21:39.7 108:18.4 2:42.1)
==========================================
1 18 17 Alysia Foley 11 1 20:04.0
2 49 16 Zhane Fernandez 12 1 21:43.9
3 51 57 Adrien York 12 1 21:47.2
4 54 9 Mykala Dechant 12 1 21:57.2
5 63 53 Abby Vigil 11 1 22:46.1
6 ( 73) 49 Sierra Todd 12 1 23:24.3
7 ( 74) 7 Devin Cox 12 1 23:24.5
10. 266 Napa (22:16.0 111:19.8 4:30.3)
==========================================
1 20 922 Charlotte Cosca 11 1 20:13.6
2 37 939 Molly McGrath 9 1 21:17.3
3 45 951 Abby Richards-Hatto 12 1 21:41.6
4 72 940 Jane McLoughlin 10 1 23:23.4
5 92 936 Saisha Marroquin 12 1 24:43.9
6 (115) 945 Bella Oggenfuss 11 1 26:43.2
7 (117) 933 Sarah Lippman 12 1 27:06.9
11. 288 Folsom (22:32.1 112:40.5 4:00.1)
==========================================
1 4 359 Kat Copeland 12 1 19:27.0
2 68 377 Emily Neria 12 1 23:08.4
3 70 385 Jessie Ryce 12 1 23:17.8
4 71 366 Eliza Harding 12 1 23:20.2
5 75 396 Katie Zumwalt 12 1 23:27.1
12. 303 Modesto (22:45.1 113:45.5 5:01.7)
==========================================
1 24 830 Hilda Perez 12 1 20:32.2
2 27 833 Aryana Perillo 11 1 20:42.7
3 55 858 Kerry Young 12 1 22:06.0
4 94 791 Jasmin Dominguez 11 1 24:50.7
5 103 810 Jennifer Lopez 11 1 25:33.9
6 (104) 780 Darlene Barry 11 1 25:34.6
7 (108) 787 Diana Cruz 11 1 25:55.3
13. 361 Lincoln (S) (23:21.3 116:46.1 3:02.2)
==========================================
1 41 614 Arica Aninag 11 1 21:34.3
2 61 615 Ashley Aninag 11 1 22:27.4
3 82 647 Arvinder Kaur 11 1 23:55.8
4 86 676 Ileanna Spoelstra 12 1 24:12.1
5 91 636 Megan Hansen 11 1 24:36.5
6 (102) 681 Hong Tran 12 1 25:30.7
7 (105) 671 Sarah Selfaison 11 1 25:34.9
14. 379 Franklin (EG) (23:34.0 117:49.9 3:34.8)
==========================================
1 52 416 Tatiana Jimenez 12 1 21:48.7
2 56 403 Kaila Bishop 11 1 22:07.6
3 78 401 Julissa Avila 11 1 23:44.6
4 93 412 Brandy Hoang 11 1 24:45.5
5 100 405 Krisha Cuasay 11 1 25:23.5
6 (101) 414 Sunshine Hurtienne 11 1 25:27.2
7 (106) 399 Chloe Agustin 11 1 25:41.3
15. 385 Pitman (23:36.9 118:04.5 2:15.1)
==========================================
1 60 994 Priscilla Bazan 11 1 22:16.6
2 76 1009 Mikayla Perry 11 1 23:35.5
3 79 1008 Carolina Nunez 11 1 23:46.0
4 81 999 Jennifer Chavez-Rio 11 1 23:54.7
5 89 1013 Mkhayla Sandoval 11 1 24:31.7
6 ( 90) 997 Jazmin Camacho 12 1 24:35.6
16. 406 Tracy (24:08.2 120:40.6 4:42.2)
==========================================
1 38 1167 Kayla Archer 11 1 21:26.6
2 64 1194 Danielle Rozal 11 1 22:51.1
3 87 1172 Michelle Cho 12 1 24:20.5
4 107 1165 Biennell Aldave 11 1 25:53.6
5 110 1174 Delayne Darroux 12 1 26:08.8
6 (112) 1178 Brooklyn Gifford 11 1 26:23.2
7 (121) 1177 Isabelle Frazier 12 1 28:08.8
17. 498 Monterey Trail (25:20.1 126:40.3 1:26.5)
==========================================
1 95 898 Annette Ramirez 12 1 24:52.3
2 96 912 Lori Voong 11 1 24:55.9
3 97 905 Isabella Titco 12 1 25:11.1
4 99 913 Betty Wang 11 1 25:22.2
5 111 870 Valeria Diego 11 1 26:18.8
6 (116) 891 Bayleigh Mitchell 12 1 26:51.7
7 (118) 894 Tulinh Nguyen 12 1 27:08.8
18. 516 Kennedy (26:05.5 130:27.5 4:19.6)
==========================================
1 85 599 Alina Pincombe 12 1 24:04.8
2 88 582 Ada Erlewine 12 1 24:26.2
3 98 607 Maya Vargas 11 1 25:21.5
4 122 603 Michelle Tam 12 1 28:10.6
5 123 578 Ashley Chin 12 1 28:24.4
6 (124) 608 Ivy Wang 11 1 28:26.0
7 (134) 604 Amy Toy 12 1 31:01.3
19. 575 River City (26:54.3 134:31.5 1:30.5)
==========================================
1 109 1081 Zoe Pryor 10 1 26:08.8
2 113 1087 Trinity Taylor 10 1 26:39.4
3 114 1063 Alissa Bissegger 12 1 26:41.0
4 119 1085 Esperanza Rodriquez 11 1 27:23.0
5 120 1091 Michelle Trussell 12 1 27:39.3
6 (127) 1066 Ashley Davis 12 1 28:47.1
7 (133) 1070 Ariana Garcia 10 1 30:59.8
20. 576 Merrill West (27:56.7 139:43.2 7:10.3)
==========================================
1 62 748 Hannah James 11 1 22:39.2
2 125 731 Carrie Buckley 12 1 28:40.2
3 126 740 Chaztine Embucado 11 1 28:45.6
4 131 744 Kayla Goldsby 12 1 29:48.7
5 132 745 Kassandra Gomez 12 1 29:49.5
6 (135) 768 Jasmin Villa 12 1 31:28.1
7 (136) 753 Alissa Luangrath 12 1 32:24.8
21. 662 Enochs (30:55.7 154:38.5 5:10.2)
==========================================
1 128 301 Subinu Abulaiti 10 1 28:58.8
2 129 305 Monroy-Ramos Brenda 9 1 29:04.7
3 130 320 Mariana Gutierrez 11 1 29:36.2
4 137 315 Yesenia Flores 10 1 32:49.8
5 138 330 Danyell Magana 11 1 34:09.0
6 (139) 336 Riya Patel 9 1 35:04.5
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Event No. 9 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 1691 Jake Ritter 12 2 Granite Bay 15:54.8 t
2 2 2279 Aldo Perez 12 2 Tokay 16:09.6 t
3 3 1566 Sergio Lopez 11 2 Del Campo 16:10.5 t
4 4 1681 Tre Lockwood 12 2 Granite Bay 16:17.8 t
5 5 2282 Andres Sandoval 12 2 Tokay 16:20.2 t
6 6 2426 Logan Dodge 12 2 Whitney 16:20.3 t
7 7 2085 Andrew Craft 11 2 Rocklin 16:27.8 t
8 8 1898 Garrett Gough 10 2 Nevada Union 16:35.5 t
9 1869 John Hagerman 11 2 Merced 16:41.8 i
10 9 1441 Damian King 10 2 Bella Vista 16:47.6 t
11 10 1583 Phillip Tasabia 12 2 Del Campo 16:48.0 t
12 11 1435 Bret Henkel 11 2 Bella Vista 16:49.0 t
13 12 1442 Tristan King 10 2 Bella Vista 16:50.4 t
14 13 1419 Jaxon Clausen 12 2 Bella Vista 16:50.7 t
15 14 2395 Emanuel Guzman 10 2 Vintage 16:51.1 i
16 15 2405 Vadim Pelavin 12 2 Vintage 16:52.0 i
17 16 1563 Jeremy Lanthier 11 2 Del Campo 16:52.5 t
18 17 1644 Noah Seto 11 2 Elk Grove 16:52.9 i
19 18 1505 Jose Prado 12 2 Buhach Colony 16:57.8 t
20 19 2300 Alex Benson 11 2 Vacaville 17:00.0 t
21 20 1820 Logan Arlin 12 2 Lodi 17:00.3 t
22 21 2026 Shane Marshall 12 2 Ponderosa 17:00.7 i
23 22 2269 Peter Love 12 2 Tokay 17:02.8 t
24 23 1592 Moises Benavides 11 2 Downey 17:03.3 i
25 24 2100 James Murphy 10 2 Rocklin 17:04.9 t
26 25 2322 Daniel Hernandez 9 2 Vacaville 17:05.3 t
27 26 1305 Raul Flores 11 2 Atwater 17:07.9 i
28 27 2443 Josh Kling 11 2 Whitney 17:11.1 t
29 28 2464 Austin Shields 11 2 Whitney 17:11.5 t
30 29 2115 Bennett Woodward 10 2 Rocklin 17:11.8 t
31 30 1832 Stuart Fuller 12 2 Lodi 17:15.6 t
32 31 1896 Ben Fogiel 11 2 Nevada Union 17:20.1 t
33 32 1447 Nathaniel Lasalle 11 2 Bella Vista 17:21.8 t
34 33 1485 Jeremy Gouveia 12 2 Buhach Colony 17:23.5 t
35 34 2087 Brendan Dowling 10 2 Rocklin 17:24.4 t
36 35 2305 Austin Bunting 10 2 Vacaville 17:24.7 t
37 36 1605 Sammy Gutierrez 12 2 Downey 17:26.0 i
38 37 2471 Austin Vasquez 9 2 Whitney 17:26.6 t
39 38 1979 Mauricio Tinoco 12 2 Oakmont 17:28.4 i
40 39 1718 Michael Charbonneau 12 2 Inderkum 17:30.3 i
41 40 1325 Christian Parga 10 2 Atwater 17:32.2
42 41 1638 Nate Montoya 12 2 Elk Grove 17:35.0
43 42 2372 Jacob Windham 12 2 Vacaville 17:36.1 t
44 43 1742 Mateo Ramirez 12 2 Inderkum 17:36.6
45 44 2467 Josh Tajiri 9 2 Whitney 17:38.9 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Event No. 9 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 45 1637 Tanner Mendoza 10 2 Elk Grove 17:41.4
47 46 2150 Trenton Artica 9 2 Roseville 17:42.0
48 47 2439 Brenden Jacoby 9 2 Whitney 17:44.6 t
49 48 1669 Connor Frisch 12 2 Granite Bay 17:44.6 t
50 49 2097 Andrei Matei 12 2 Rocklin 17:45.5 t
51 50 1863 Peter Vo 11 2 Lodi 17:45.9 t
52 51 1813 Preston Summerhays 11 2 Lincoln-L 17:46.6
53 52 2094 Justin Johnson 12 2 Rocklin 17:46.6 t
54 53 1471 Thomas Brinkop 12 2 Buhach Colony 17:47.0 t
55 54 1490 Harrison Hobbs 12 2 Buhach Colony 17:47.1 t
56 55 1604 Cristian Gutierrez 11 2 Downey 17:48.3
57 56 1903 Decker Krogh 10 2 Nevada Union 17:48.6 t
58 57 1854 Mohamad Saleh 11 2 Lodi 17:50.0 t
59 58 1315 Abraham Maldonado 11 2 Atwater 17:52.3
60 59 1591 Rodrigo Aguilar 12 2 Downey 17:55.9
61 60 2273 Alex Medina 12 2 Tokay 17:57.6 t
62 61 1284 Morgan Walser 12 2 Antelope 17:57.7
63 62 1819 James Angel 11 2 Lodi 17:59.5 t
64 63 1744 Blake Silvey 12 2 Inderkum 17:59.8
65 64 1440 Eugene Kim 12 2 Bella Vista 18:01.2 t
66 65 1364 Justin Alexander 11 2 Bear Creek 18:01.6
67 66 2364 Pedro Traviesa 10 2 Vacaville 18:06.1 t
68 67 1586 Salvador Villegas 11 2 Del Campo 18:08.8 t
69 68 1976 Josh Simpson 12 2 Oakmont 18:09.5
70 69 1911 Josh Ross 11 2 Nevada Union 18:10.2 t
71 70 1955 Jordan Knoblock 11 2 Oakmont 18:13.0
72 71 1987 Albert Wilcox 11 2 Oakmont 18:13.7
73 72 2292 Cameron Wisely 11 2 Tokay 18:14.9 t
74 73 1769 Cory Hagel 12 2 Laguna Creek 18:16.6
75 74 2354 Dillon Ryder 12 2 Vacaville 18:17.3 t
76 75 2138 Jason Mosher 11 2 Rodriguez 18:17.8
77 76 2386 John Eberling 12 2 Vintage 18:18.1
78 77 2173 Ellis Shaw 12 2 Roseville 18:19.0
79 78 2326 Renan Jauregui 12 2 Vacaville 18:21.2 t
80 79 1743 Xander Reimers 10 2 Inderkum 18:22.2
81 80 2176 Maddox Smith 10 2 Roseville 18:23.3
82 81 1312 Gerardo Infante 11 2 Atwater 18:23.7
83 82 1909 Cameron Richards 11 2 Nevada Union 18:23.8 t
84 83 1821 Nick Benincasa 12 2 Lodi 18:28.0 t
85 84 2090 Justin Ferraro 11 2 Rocklin 18:29.1 t
86 85 1708 Michael Zagaynov 9 2 Granite Bay 18:30.0 t
87 86 1639 Jarred Paguio 11 2 Elk Grove 18:34.3
88 87 1288 Leonardo Araujo 12 2 Atwater 18:35.2
89 88 1573 Nick Paron 11 2 Del Campo 18:37.3 t
90 89 1826 Tyler Davis 11 2 Lodi 18:39.0 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Event No. 9 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 90 2060 Edward Lopez 11 2 Rio Linda 18:39.7
92 91 1670 Chris Gai 11 2 Granite Bay 18:40.5 t
93 92 2376 Anthony Berghout 10 2 Vintage 18:43.1
94 93 1580 Matthew Rizzi 9 2 Del Campo 18:43.8 t
95 94 1628 Spencer Francesconi 11 2 Elk Grove 18:47.8
96 95 2284 Andrew Shaw 12 2 Tokay 18:47.9 t
97 96 2256 Alek Francovich 10 2 Tokay 18:48.5 t
98 97 1676 Joseph Kennedy 10 2 Granite Bay 18:49.3 t
99 2271 Forest Mayo 11 2 Tokay 18:49.5
100 98 1659 Evan Chinn 11 2 Granite Bay 18:50.8 t
101 99 1646 Luis Velasquez 11 2 Elk Grove 18:55.1
102 100 1499 Isidro Mota 12 2 Buhach Colony 18:56.2 t
103 101 1997 Andrew Cambridge 10 2 Ponderosa 18:56.7
104 102 2247 Ernesto Valencia 12 2 Stagg 18:58.5
105 1752 Darren Guildry 11 2 Jesse Bethel 18:59.9
106 103 2006 Kyle Gillaspy 12 2 Ponderosa 19:04.5
107 104 2231 Ricardo Avalos 9 2 Stagg 19:05.8
108 105 1977 Hunter Souza 11 2 Oakmont 19:08.1
109 106 1893 James Durkin 11 2 Nevada Union 19:11.0 t
110 107 2435 Jacob Harbert 9 2 Whitney 19:14.0 t
111 108 1470 Arturo Anaya 12 2 Buhach Colony 19:15.6 t
112 109 1765 Nick Cain 12 2 Laguna Creek 19:18.2
113 110 1737 Jakob Meuser 12 2 Inderkum 19:21.1
114 111 1602 Ben Costa 11 2 Downey 19:22.2
115 112 2058 Ramon Juarez 12 2 Rio Linda 19:22.6
116 113 1635 Bryant Lee 11 2 Elk Grove 19:25.9
117 114 2037 Ronnie Rawlins 11 2 Ponderosa 19:27.9
118 115 1476 Angel De La Cruz 11 2 Buhach Colony 19:28.0 t
119 116 2174 Matthew Sheppard 9 2 Roseville 19:34.2
120 117 2027 Mitchell Massera 12 2 Ponderosa 19:38.8
121 118 1719 Tyler Christensen 12 2 Inderkum 19:42.6
122 119 2066 Troy Wheeler 11 2 Rio Linda 19:45.4
123 120 2401 Alexis Martinez 11 2 Vintage 19:45.8
124 121 2042 Tanner Smith 12 2 Ponderosa 19:47.5
125 122 1725 Aidan Fisk 11 2 Inderkum 19:49.5
126 123 2045 Christian Taylor 11 2 Ponderosa 19:51.3
127 124 2378 Christian Brochard 12 2 Vintage 19:52.6
128 125 2055 Cameron Decristofaro 11 2 Rio Linda 19:54.2
129 126 2240 Andrew Methart 12 2 Stagg 19:56.3
130 127 1369 Carter Bryant 11 2 Bear Creek 19:57.2
131 128 1280 Harjot Singh 11 2 Antelope 19:57.3
132 129 2147 Zane Watson 11 2 Rodriguez 20:00.2
133 130 1766 Gurvir Dhillon 12 2 Laguna Creek 20:04.1
134 131 1774 Aydan Novak 11 2 Laguna Creek 20:06.2
135 132 2153 Thomas Ballard 11 2 Roseville 20:08.0
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Event No. 9 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 133 1384 Justin Ho 12 2 Bear Creek 20:08.3
137 134 1914 Michael Trujillo 11 2 Nevada Union 20:08.7 t
138 135 1767 Le Doan 12 2 Laguna Creek 20:13.1
139 136 2056 Jamime Dominguez 10 2 Rio Linda 20:17.7
140 137 2160 Sean Granucci 12 2 Roseville 20:19.5
141 138 1768 Trevon Dunkerson 12 2 Laguna Creek 20:19.8
142 139 2243 Salvador Portales 12 2 Stagg 20:27.2
143 140 2134 Nathan Hefner 11 2 Rodriguez 20:27.3
144 141 1614 Alejandro Pulido 11 2 Downey 20:33.2
145 1875 Joshua Montemayor 11 2 Merced 20:37.0
146 142 2064 Stas Radion 11 2 Rio Linda 20:37.1
147 143 1794 Michael Gage 12 2 Lincoln-L 20:43.2
148 144 2495 Jesus Pinedo 11 2 Yuba City 20:46.8
149 145 2120 Jason Baz 11 2 Rodriguez 20:54.1
150 1636 Andrew McGee 12 2 Elk Grove 20:59.0
151 146 1373 Genesis Campos 12 2 Bear Creek 21:02.6
152 147 1276 Nathan Le 11 2 Antelope 21:07.9
153 148 2133 Jeremy Good 11 2 Rodriguez 21:15.2
154 149 1606 Oscar Herrera 11 2 Downey 21:18.3
155 150 1379 Christopher Gevara 11 2 Bear Creek 21:22.1
156 151 2497 Rogan Rongley 11 2 Yuba City 21:27.1
157 152 1523 Daniel Garrido-Bogar 12 2 Central Valley 21:27.5
158 153 2132 David Flores 11 2 Rodriguez 21:31.3
159 154 1274 Derek Elliott 11 2 Antelope 21:44.2
160 1760 Jacob Rowe 12 2 Johansen 21:47.6
161 2277 Casey Myers 12 2 Tokay 21:51.4
162 155 2239 Daniel Herrera 11 2 Stagg 21:52.5
163 2257 Douglas Francovich 12 2 Tokay 21:52.9
164 156 2483 Alex Lancaster 11 2 Yuba City 21:53.4
165 157 1815 Aydon Torgersen 11 2 Lincoln-L 21:56.9
166 158 2053 Daniel Carbajal 11 2 Rio Linda 21:57.7
167 159 1272 Mario Dunn 12 2 Antelope 21:58.0
168 2052 Daniel Arreola-Gamez 11 2 Rio Linda 22:00.9
169 1753 Matthew Javiner 11 2 Jesse Bethel 22:05.7
170 160 1551 Aaron Vander Wal 11 2 Central Valley 22:13.4
171 1738 Gianni Modena 11 2 Inderkum 22:17.0
172 1747 Kadence Walker 11 2 Inderkum 22:21.8
173 2054 Juan Caro-Sevilla 12 2 Rio Linda 22:21.9
174 161 2496 Sebastian Respicio 11 2 Yuba City 22:24.4
175 1761 Justin Sam 11 2 Johansen 22:24.6
176 162 1514 Alonzo Bustos 11 2 Central Valley 22:26.0
177 163 2232 Martin Ayala 12 2 Stagg 22:26.2
178 164 1553 Ivan Villegas 11 2 Central Valley 22:26.8
179 165 2129 Noah Elomari 11 2 Rodriguez 22:33.5
180 166 2246 Fred Shaddai 10 2 Stagg 22:46.9
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Event No. 9 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
181 167 1791 Ty Fleming 11 2 Lincoln-L 22:47.9
182 1876 Adan Padilla 11 2 Merced 23:04.8
183 168 1792 Jamel Fulmore 12 2 Lincoln-L 23:09.1
184 169 1522 Sergio Garcia 11 2 Central Valley 23:10.6
185 170 1271 Johnathan Chavez 12 2 Antelope 23:20.3
186 171 2488 Trevor Martin 11 2 Yuba City 23:23.7
187 172 1966 Juan Mora 12 2 Oakmont 23:28.7
188 1750 Antonio Ceballos 10 2 Jesse Bethel 23:30.4
189 2057 Josue Gonaleez 12 2 Rio Linda 23:56.2
190 1758 Matthew Rivera 11 2 Johansen 24:19.1
191 2062 Sergio Miranda-Alvar 11 2 Rio Linda 25:29.3
192 173 1268 Raphael Apostol 11 2 Antelope 25:41.5
193 1882 Andrew Rocco 11 2 Merced 25:43.8
194 2140 Elious Shirzai 11 2 Rodriguez 25:50.5
195 174 1539 Carlos Prado Diaz 11 2 Central Valley 25:58.6
196 1278 Sam Maksimovich 11 2 Antelope 26:01.3
197 175 2484 Tom Le 12 2 Yuba City 26:31.2
198 176 1775 Aiseosa Omorogieva 11 2 Laguna Creek 26:48.3
199 177 2393 Harrison Greco 12 2 Vintage 28:05.6
200 1710 Blake Anderson 12 2 Inderkum 29:40.1
201 1762 Aristotle Tagbo 11 2 Johansen 33:54.2
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 77 Bella Vista (16:55.9 84:39.5 0:34.2)
==========================================
1 9 1441 Damian King 10 2 16:47.6
2 11 1435 Bret Henkel 11 2 16:49.0
3 12 1442 Tristan King 10 2 16:50.4
4 13 1419 Jaxon Clausen 12 2 16:50.7
5 32 1447 Nathaniel Lasalle 11 2 17:21.8
6 ( 64) 1440 Eugene Kim 12 2 18:01.2
2. 142 Whitney (17:09.7 85:48.4 1:18.6)
==========================================
1 6 2426 Logan Dodge 12 2 16:20.3
2 27 2443 Josh Kling 11 2 17:11.1
3 28 2464 Austin Shields 11 2 17:11.5
4 37 2471 Austin Vasquez 9 2 17:26.6
5 44 2467 Josh Tajiri 9 2 17:38.9
6 ( 47) 2439 Brenden Jacoby 9 2 17:44.6
7 (107) 2435 Jacob Harbert 9 2 19:14.0
3. 143 Rocklin (17:10.9 85:54.4 1:17.7)
==========================================
1 7 2085 Andrew Craft 11 2 16:27.8
2 24 2100 James Murphy 10 2 17:04.9
3 29 2115 Bennett Woodward 10 2 17:11.8
4 34 2087 Brendan Dowling 10 2 17:24.4
5 49 2097 Andrei Matei 12 2 17:45.5
6 ( 52) 2094 Justin Johnson 12 2 17:46.6
7 ( 84) 2090 Justin Ferraro 11 2 18:29.1
4. 161 Tokay (17:09.1 85:45.1 2:05.3)
==========================================
1 2 2279 Aldo Perez 12 2 16:09.6
2 5 2282 Andres Sandoval 12 2 16:20.2
3 22 2269 Peter Love 12 2 17:02.8
4 60 2273 Alex Medina 12 2 17:57.6
5 72 2292 Cameron Wisely 11 2 18:14.9
6 ( 95) 2284 Andrew Shaw 12 2 18:47.9
7 ( 96) 2256 Alek Francovich 10 2 18:48.5
5. 184 Del Campo (17:19.5 86:37.1 2:26.8)
==========================================
1 3 1566 Sergio Lopez 11 2 16:10.5
2 10 1583 Phillip Tasabia 12 2 16:48.0
3 16 1563 Jeremy Lanthier 11 2 16:52.5
4 67 1586 Salvador Villegas 11 2 18:08.8
5 88 1573 Nick Paron 11 2 18:37.3
6 ( 93) 1580 Matthew Rizzi 9 2 18:43.8
16:11:19 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
6. 187 Vacaville (17:26.5 87:12.2 1:06.1)
==========================================
1 19 2300 Alex Benson 11 2 17:00.0
2 25 2322 Daniel Hernandez 9 2 17:05.3
3 35 2305 Austin Bunting 10 2 17:24.7
4 42 2372 Jacob Windham 12 2 17:36.1
5 66 2364 Pedro Traviesa 10 2 18:06.1
6 ( 74) 2354 Dillon Ryder 12 2 18:17.3
7 ( 78) 2326 Renan Jauregui 12 2 18:21.2
7. 219 Lodi (17:34.3 87:51.3 0:59.2)
==========================================
1 20 1820 Logan Arlin 12 2 17:00.3
2 30 1832 Stuart Fuller 12 2 17:15.6
3 50 1863 Peter Vo 11 2 17:45.9
4 57 1854 Mohamad Saleh 11 2 17:50.0
5 62 1819 James Angel 11 2 17:59.5
6 ( 83) 1821 Nick Benincasa 12 2 18:28.0
7 ( 89) 1826 Tyler Davis 11 2 18:39.0
8. 229 Granite Bay (17:25.6 87:07.7 2:45.7)
==========================================
1 1 1691 Jake Ritter 12 2 15:54.8
2 4 1681 Tre Lockwood 12 2 16:17.8
3 48 1669 Connor Frisch 12 2 17:44.6
4 85 1708 Michael Zagaynov 9 2 18:30.0
5 91 1670 Chris Gai 11 2 18:40.5
6 ( 97) 1676 Joseph Kennedy 10 2 18:49.3
7 ( 98) 1659 Evan Chinn 11 2 18:50.8
9. 246 Nevada Union (17:39.7 88:18.2 1:48.3)
==========================================
1 8 1898 Garrett Gough 10 2 16:35.5
2 31 1896 Ben Fogiel 11 2 17:20.1
3 56 1903 Decker Krogh 10 2 17:48.6
4 69 1911 Josh Ross 11 2 18:10.2
5 82 1909 Cameron Richards 11 2 18:23.8
6 (106) 1893 James Durkin 11 2 19:11.0
7 (134) 1914 Michael Trujillo 11 2 20:08.7
10. 258 Buhach Colony (17:46.4 88:51.6 1:58.4)
==========================================
1 18 1505 Jose Prado 12 2 16:57.8
2 33 1485 Jeremy Gouveia 12 2 17:23.5
3 53 1471 Thomas Brinkop 12 2 17:47.0
4 54 1490 Harrison Hobbs 12 2 17:47.1
5 100 1499 Isidro Mota 12 2 18:56.2
6 (108) 1470 Arturo Anaya 12 2 19:15.6
7 (115) 1476 Angel De La Cruz 11 2 19:28.0
16:11:19 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
11. 283 Elk Grove (17:54.3 89:31.4 1:54.9)
==========================================
1 17 1644 Noah Seto 11 2 16:52.9
2 41 1638 Nate Montoya 12 2 17:35.0
3 45 1637 Tanner Mendoza 10 2 17:41.4
4 86 1639 Jarred Paguio 11 2 18:34.3
5 94 1628 Spencer Francesconi 11 2 18:47.8
6 ( 99) 1646 Luis Velasquez 11 2 18:55.1
7 (113) 1635 Bryant Lee 11 2 19:25.9
12. 284 Downey (17:55.2 89:35.7 2:18.9)
==========================================
1 23 1592 Moises Benavides 11 2 17:03.3
2 36 1605 Sammy Gutierrez 12 2 17:26.0
3 55 1604 Cristian Gutierrez 11 2 17:48.3
4 59 1591 Rodrigo Aguilar 12 2 17:55.9
5 111 1602 Ben Costa 11 2 19:22.2
6 (141) 1614 Alejandro Pulido 11 2 20:33.2
7 (149) 1606 Oscar Herrera 11 2 21:18.3
13. 292 Atwater (17:54.3 89:31.3 1:27.3)
==========================================
1 26 1305 Raul Flores 11 2 17:07.9
2 40 1325 Christian Parga 10 2 17:32.2
3 58 1315 Abraham Maldonado 11 2 17:52.3
4 81 1312 Gerardo Infante 11 2 18:23.7
5 87 1288 Leonardo Araujo 12 2 18:35.2
14. 317 Vintage (18:06.1 90:30.1 2:54.7)
==========================================
1 14 2395 Emanuel Guzman 10 2 16:51.1
2 15 2405 Vadim Pelavin 12 2 16:52.0
3 76 2386 John Eberling 12 2 18:18.1
4 92 2376 Anthony Berghout 10 2 18:43.1
5 120 2401 Alexis Martinez 11 2 19:45.8
6 (124) 2378 Christian Brochard 12 2 19:52.6
7 (177) 2393 Harrison Greco 12 2 28:05.6
15. 334 Inderkum (18:10.0 90:50.0 1:50.8)
==========================================
1 39 1718 Michael Charbonneau 12 2 17:30.3
2 43 1742 Mateo Ramirez 12 2 17:36.6
3 63 1744 Blake Silvey 12 2 17:59.8
4 79 1743 Xander Reimers 10 2 18:22.2
5 110 1737 Jakob Meuser 12 2 19:21.1
6 (118) 1719 Tyler Christensen 12 2 19:42.6
7 (122) 1725 Aidan Fisk 11 2 19:49.5
16:11:19 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
16. 352 Oakmont (18:14.6 91:12.7 1:39.7)
==========================================
1 38 1979 Mauricio Tinoco 12 2 17:28.4
2 68 1976 Josh Simpson 12 2 18:09.5
3 70 1955 Jordan Knoblock 11 2 18:13.0
4 71 1987 Albert Wilcox 11 2 18:13.7
5 105 1977 Hunter Souza 11 2 19:08.1
6 (172) 1966 Juan Mora 12 2 23:28.7
17. 451 Roseville (18:49.3 94:06.5 2:26.0)
==========================================
1 46 2150 Trenton Artica 9 2 17:42.0
2 77 2173 Ellis Shaw 12 2 18:19.0
3 80 2176 Maddox Smith 10 2 18:23.3
4 116 2174 Matthew Sheppard 9 2 19:34.2
5 132 2153 Thomas Ballard 11 2 20:08.0
6 (137) 2160 Sean Granucci 12 2 20:19.5
18. 456 Ponderosa (18:49.8 94:08.6 2:38.1)
==========================================
1 21 2026 Shane Marshall 12 2 17:00.7
2 101 1997 Andrew Cambridge 10 2 18:56.7
3 103 2006 Kyle Gillaspy 12 2 19:04.5
4 114 2037 Ronnie Rawlins 11 2 19:27.9
5 117 2027 Mitchell Massera 12 2 19:38.8
6 (121) 2042 Tanner Smith 12 2 19:47.5
7 (123) 2045 Christian Taylor 11 2 19:51.3
19. 578 Laguna Creek (19:35.7 97:58.2 1:56.5)
==========================================
1 73 1769 Cory Hagel 12 2 18:16.6
2 109 1765 Nick Cain 12 2 19:18.2
3 130 1766 Gurvir Dhillon 12 2 20:04.1
4 131 1774 Aydan Novak 11 2 20:06.2
5 135 1767 Le Doan 12 2 20:13.1
6 (138) 1768 Trevon Dunkerson 12 2 20:19.8
7 (176) 1775 Aiseosa Omorogieva 11 2 26:48.3
20. 582 Rio Linda (19:36.0 97:59.6 1:38.0)
==========================================
1 90 2060 Edward Lopez 11 2 18:39.7
2 112 2058 Ramon Juarez 12 2 19:22.6
3 119 2066 Troy Wheeler 11 2 19:45.4
4 125 2055 Cameron Decristofaro 11 2 19:54.2
5 136 2056 Jamime Dominguez 10 2 20:17.7
6 (142) 2064 Stas Radion 11 2 20:37.1
7 (158) 2053 Daniel Carbajal 11 2 21:57.7
16:11:19 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
21. 621 Bear Creek (20:06.4 100:31.8 3:20.5)
==========================================
1 65 1364 Justin Alexander 11 2 18:01.6
2 127 1369 Carter Bryant 11 2 19:57.2
3 133 1384 Justin Ho 12 2 20:08.3
4 146 1373 Genesis Campos 12 2 21:02.6
5 150 1379 Christopher Gevara 11 2 21:22.1
22. 626 Stagg (20:04.1 100:20.3 2:54.0)
==========================================
1 102 2247 Ernesto Valencia 12 2 18:58.5
2 104 2231 Ricardo Avalos 9 2 19:05.8
3 126 2240 Andrew Methart 12 2 19:56.3
4 139 2243 Salvador Portales 12 2 20:27.2
5 155 2239 Daniel Herrera 11 2 21:52.5
6 (163) 2232 Martin Ayala 12 2 22:26.2
7 (166) 2246 Fred Shaddai 10 2 22:46.9
23. 637 Rodriguez (20:11.0 100:54.6 2:57.4)
==========================================
1 75 2138 Jason Mosher 11 2 18:17.8
2 129 2147 Zane Watson 11 2 20:00.2
3 140 2134 Nathan Hefner 11 2 20:27.3
4 145 2120 Jason Baz 11 2 20:54.1
5 148 2133 Jeremy Good 11 2 21:15.2
6 (153) 2132 David Flores 11 2 21:31.3
7 (165) 2129 Noah Elomari 11 2 22:33.5
24. 649 Antelope (20:33.1 102:45.1 4:00.3)
==========================================
1 61 1284 Morgan Walser 12 2 17:57.7
2 128 1280 Harjot Singh 11 2 19:57.3
3 147 1276 Nathan Le 11 2 21:07.9
4 154 1274 Derek Elliott 11 2 21:44.2
5 159 1272 Mario Dunn 12 2 21:58.0
6 (170) 1271 Johnathan Chavez 12 2 23:20.3
7 (173) 1268 Raphael Apostol 11 2 25:41.5
25. 686 Lincoln-L (21:16.8 106:23.7 5:22.5)
==========================================
1 51 1813 Preston Summerhays 11 2 17:46.6
2 143 1794 Michael Gage 12 2 20:43.2
3 157 1815 Aydon Torgersen 11 2 21:56.9
4 167 1791 Ty Fleming 11 2 22:47.9
5 168 1792 Jamel Fulmore 12 2 23:09.1
16:11:19 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
26. 783 Yuba City (21:59.1 109:55.4 2:36.9)
==========================================
1 144 2495 Jesus Pinedo 11 2 20:46.8
2 151 2497 Rogan Rongley 11 2 21:27.1
3 156 2483 Alex Lancaster 11 2 21:53.4
4 161 2496 Sebastian Respicio 11 2 22:24.4
5 171 2488 Trevor Martin 11 2 23:23.7
6 (175) 2484 Tom Le 12 2 26:31.2
27. 807 Central Valley (22:20.9 111:44.3 1:43.1)
==========================================
1 152 1523 Daniel Garrido-Bogari 12 2 21:27.5
2 160 1551 Aaron Vander Wal 11 2 22:13.4
3 162 1514 Alonzo Bustos 11 2 22:26.0
4 164 1553 Ivan Villegas 11 2 22:26.8
5 169 1522 Sergio Garcia 11 2 23:10.6
6 (174) 1539 Carlos Prado Diaz 11 2 25:58.6
16:11:19 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Event No. 10 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 273 Michael Vernau 12 1 Davis 15:30.3 t
2 2 965 Luke Bricca 12 1 Oak Ridge 16:13.6 t
3 3 1257 Jorge Pena III 11 1 Woodcreek 16:13.8 t
4 4 1266 Robert Williams 12 1 Woodcreek 16:23.7 t
5 5 987 Drew Spencer 11 1 Oak Ridge 16:24.2 t
6 6 551 Benjamin Holland 12 1 Jesuit 16:30.3 t
7 7 728 Jonah Wiener-Brodkey 11 1 McClatchy 16:30.4 t
8 8 553 Brendan Jones 12 1 Jesuit 16:30.5 t
9 9 1256 Derek Parker 12 1 Woodcreek 16:33.9 t
10 10 13 Brendan Erwin 12 1 Armijo 16:40.0 t
11 11 21 Luis Grijalva 12 1 Armijo 16:40.3 t
12 12 711 Derek Lin 11 1 McClatchy 16:40.9 t
13 13 567 Nicholas Salonites 9 1 Jesuit 16:42.5 t
14 14 822 Leo Pando 12 1 Modesto 16:43.3 t
15 15 517 Mason Reeves 11 1 Gregori 16:43.6 t
16 16 829 Josue Perez 11 1 Modesto 16:43.6 t
17 17 526 Santiago Ruiz 11 1 Gregori 16:43.8 t
18 18 54 Zakari Wahid 11 1 Armijo 16:46.9 t
19 19 12 Michael Emerson 11 1 Armijo 16:47.1 t
20 20 110 Sebastian Leon 12 1 Cosumnes Oaks 16:47.4 t
21 21 563 Jordan Rahe 11 1 Jesuit 16:47.6 t
22 22 566 Colin Ryan 10 1 Jesuit 16:47.6 t
23 23 1151 Matt Simons 12 1 Sheldon 16:49.2 t
24 24 491 Sebastian Cronkite 11 1 Gregori 16:49.7 t
25 25 146 Sam Blakewell 11 1 Davis 16:50.2 t
26 26 697 Stephen Crocker 11 1 McClatchy 16:51.4 t
27 27 435 Xavier Weaver 12 1 Franklin (eg) 16:52.0 i
28 28 1101 Ryan Bradley 10 1 Sheldon 16:52.4 t
29 29 952 Marco Rosales 9 1 Napa 16:57.8 i
30 30 419 Jordan Lawrence 11 1 Franklin (eg) 17:00.9 i
31 31 820 Jose Orendain 12 1 Modesto 17:01.1 t
32 32 198 Jackson Laird 12 1 Davis 17:05.0 t
33 33 372 Wade Kiesow 11 1 Folsom 17:05.2 i
34 34 258 Kobe Standefer 10 1 Davis 17:05.5 t
35 35 95 Nick Hall 12 1 Cosumnes Oaks 17:07.2 t
36 36 471 Mario Munoz 11 1 Franklin (s) 17:07.8 i
37 37 77 Jake Bowers 11 1 Cosumnes Oaks 17:09.3 t
38 38 1259 Lucas Reeves 9 1 Woodcreek 17:13.6 t
39 39 1203 Eric Alvarez 12 1 Turlock 17:14.4 i
40 40 1240 Peter Pagel 10 1 Woodcreek 17:14.9 t
41 41 821 Luis Orendain 12 1 Modesto 17:16.1 t
42 42 1109 Derek Dokter 12 1 Sheldon 17:16.9 t
43 43 538 Robert Bell 12 1 Jesuit 17:17.2 t
44 44 652 Raymond Lozano 12 1 Lincoln (s) 17:18.3 i
45 45 698 Jose Cruz 12 1 McClatchy 17:19.9 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Event No. 10 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 46 371 Drew Kiesow 11 1 Folsom 17:21.7 i
47 47 96 Carson Hammond 11 1 Cosumnes Oaks 17:23.5 t
48 48 183 Bryce Gregg 10 1 Davis 17:23.6 t
49 49 701 Marcos Fredrickson 11 1 McClatchy 17:25.2 t
50 50 345 Ryan Weidman 10 1 Enochs 17:25.4 i
51 51 917 Michael Alcantar 11 1 Napa 17:25.7 i
52 52 986 Tyler Salcido 11 1 Oak Ridge 17:26.6 t
53 53 363 Ben Easter 11 1 Folsom 17:30.6
54 54 528 Zachary Sanders 12 1 Gregori 17:30.6 t
55 55 1207 David Bosquez 12 1 Turlock 17:31.9
56 56 507 Matthew Marsh 11 1 Gregori 17:35.0 t
57 57 376 Jackson Meyers 11 1 Folsom 17:36.2
58 58 794 Cameron Duquette 12 1 Modesto 17:36.6 t
59 59 1056 Aidan Singh 9 1 Pleasant Grove 17:36.6
60 60 1106 Johnny Demesa 11 1 Sheldon 17:36.6 t
61 61 201 Nicholas Leacox 12 1 Davis 17:39.4 t
62 62 1247 Nicholas Knight 11 1 Woodcreek 17:41.2 t
63 63 1230 Jack Wooley 12 1 Turlock 17:42.6
64 64 102 Marcellus Jones 12 1 Cosumnes Oaks 17:43.3 t
65 65 81 Ethan Covert 12 1 Cosumnes Oaks 17:44.2 t
66 66 1148 Michael Ruiz 11 1 Sheldon 17:45.9 t
67 67 203 Erickson Lengtat 10 1 Davis 17:46.0 t
68 68 34 Nixon McKenzie 10 1 Armijo 17:46.7 t
69 69 1052 Benjamin Quang 10 1 Pleasant Grove 17:48.0
70 70 516 Hunter Reeves 11 1 Gregori 17:49.4 t
71 71 932 Damian Hoke 12 1 Napa 17:52.8
72 72 10 Ryan Dix 11 1 Armijo 17:56.1 t
73 73 964 Lance Bricca 11 1 Oak Ridge 17:59.1 t
74 74 1113 Ricky Garibaldi 11 1 Sheldon 18:01.1 t
75 75 326 Andrew Keyes 11 1 Enochs 18:01.6
76 76 1043 Blake Miller 12 1 Pleasant Grove 18:02.5
77 77 108 Austin Labry 12 1 Cosumnes Oaks 18:05.9 t
78 78 388 Daniel Stoesser 12 1 Folsom 18:09.7
79 79 Darren Calica 11 1 Cosumnes Oaks 18:12.2
80 79 714 Emmett McMahon 11 1 McClatchy 18:12.8 t
81 80 331 Chris Mariscal 11 1 Enochs 18:15.5
82 81 959 Owen Zuidema 10 1 Napa 18:17.1
83 82 391 Wyatt Vaccaro 11 1 Folsom 18:18.5
84 83 591 Jonathan Joe 12 1 Kennedy 18:19.8
85 84 953 Ben Scudero 11 1 Napa 18:22.4
86 85 982 Ben Langreck 12 1 Oak Ridge 18:24.1 t
87 86 621 Ryan Bonnifield 11 1 Lincoln (s) 18:26.1
88 87 729 Nathaniel Ajel 12 1 Merrill West 18:27.9
89 88 347 Branden Zwahlen 11 1 Enochs 18:29.9
90 89 770 Zayad Zaman 12 1 Merrill West 18:30.3
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Event No. 10 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 90 1192 Kyle Perry 12 1 Tracy 18:31.7
92 91 617 Jonathon Bahr 12 1 Lincoln (s) 18:31.8
93 92 878 Adolph Lawrence 11 1 Monterey Trail 18:32.0
94 93 943 Gustavo Navarro 11 1 Napa 18:33.7
95 94 893 Nathan Ngo 12 1 Monterey Trail 18:35.5
96 95 393 Daniel Wright 12 1 Folsom 18:40.7
97 96 1046 Nicholas Myers 10 1 Pleasant Grove 18:42.0
98 97 398 Jose Acosta 12 1 Franklin (eg) 18:42.4
99 98 1042 Carson McCall 11 1 Pleasant Grove 18:46.5
100 99 1037 Nathan Grimm 9 1 Pleasant Grove 18:47.3
101 100 989 Christian Wilde 11 1 Oak Ridge 18:48.8 t
102 101 1216 Jonathan Hollcraft 12 1 Turlock 18:50.1
103 102 628 Grant Dunaway 12 1 Lincoln (s) 18:50.3
104 103 1209 Edgar Ceballos 11 1 Turlock 18:50.8
105 104 1223 Joe Robison 12 1 Turlock 18:51.4
106 105 648 Benjamin Kern 11 1 Lincoln (s) 18:53.0
107 106 421 Nathaniel Leong 12 1 Franklin (eg) 18:56.3
108 107 500 Hunter Jamison 12 1 Gregori 18:57.5 t
109 108 325 Oscar Hernandez 11 1 Enochs 19:00.2
110 109 1026 Joseph Blakely 10 1 Pleasant Grove 19:01.5
111 58 Rolando Anaya 9 1 Chavez 19:07.6
112 534 Daniel Turn 12 1 Gregori 19:08.6
113 110 968 Aaron Clark 10 1 Oak Ridge 19:08.9 t
114 1044 Brock Miller 12 1 Pleasant Grove 19:09.0
115 111 576 Luke Adel 11 1 Kennedy 19:09.0
116 992 Austin Allen 11 1 Pitman 19:13.7
117 1001 Seth Emsheimer 12 1 Pitman 19:15.0
118 112 334 Nathaniel Oliva 11 1 Enochs 19:16.0
119 113 324 Angel Hernandez 11 1 Enochs 19:18.0
120 338 Armando Felix 11 1 Enochs 19:18.4
121 114 587 Billy Hernandez 11 1 Kennedy 19:18.6
122 115 1219 Rigo Maldonado 12 1 Turlock 19:19.1
123 303 Isaiah Aviles 11 1 Enochs 19:23.0
124 116 1179 Weslee Griffith Kers 11 1 Tracy 19:25.0
125 117 1182 Mo Harrison 12 1 Tracy 19:26.0
126 118 666 Justin Ramos 12 1 Lincoln (s) 19:32.4
127 119 838 Juan Ramos 12 1 Modesto 19:34.1 t
128 120 883 Joshua Loyola 11 1 Monterey Trail 19:34.4
129 121 425 Jupinder Parmar 11 1 Franklin (eg) 19:35.0
130 1016 Joshua Van Allen 12 1 Pitman 19:40.7
131 122 915 Karney Yu 11 1 Monterey Trail 19:44.3
132 123 1074 George Hernandez 12 1 River City 19:48.3
133 124 916 Henry Shuo X Zhou 10 1 Monterey Trail 19:49.2
134 125 684 Cameron Wanket 11 1 Lincoln (s) 19:52.1
135 156 Aaron Bushnell 12 1 Davis 19:53.6
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Event No. 10 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 126 1168 Brian Bennion 11 1 Tracy 19:58.4
137 127 868 Joshua Cua 11 1 Monterey Trail 20:02.3
138 128 1095 Justin Yang 11 1 River City 20:05.4
139 129 1080 Mikhail Petrenko 9 1 River City 20:11.0
140 130 889 Peter Ly 11 1 Monterey Trail 20:17.1
141 131 733 Emmanuel Chavez 11 1 Merrill West 20:21.1
142 132 428 Jordan Tillis 12 1 Franklin (eg) 20:38.5
143 869 Richard Dang 11 1 Monterey Trail 20:47.8
144 1020 Sami Araya 12 1 Pleasant Grove 20:49.7
145 133 924 Willem Demsky 11 1 Napa 20:56.2
146 687 Travis Wynn 12 1 Lincoln (s) 20:59.1
147 134 741 Andrew Enriquez 12 1 Merrill West 20:59.9
148 942 Jackson Miller 11 1 Napa 21:03.2
149 1208 Marc Carrizales 11 1 Turlock 21:03.4
150 135 750 Kyle Koontz 12 1 Merrill West 21:03.5
151 643 Alec Jamosmos 12 1 Lincoln (s) 21:17.1
152 136 1171 Rahul Chikka 11 1 Tracy 21:35.8
153 137 1200 Noah Woodard 12 1 Tracy 21:39.3
154 138 452 Julio Garibay 11 1 Franklin (s) 21:54.7
155 661 Jackson Phipps 11 1 Lincoln (s) 22:08.2
156 63 Adrian Garcia 1 Chavez 22:13.9
157 139 580 Izaack Deguchy 11 1 Kennedy 22:13.9
158 69 Mark Ruiz 11 1 Chavez 22:33.2
159 140 581 Izaaya Deguchy 11 1 Kennedy 22:39.8
160 141 739 Kyle Earle 12 1 Merrill West 23:00.5
161 142 1198 Eduardo Taracena 12 1 Tracy 23:17.4
162 143 1073 Ikaika Griffith 10 1 River City 23:17.5
163 290 Victor Garcia 12 1 Edison 23:48.0
164 144 1069 Miguel Garcia 12 1 River City 23:48.6
165 1169 Marcello Briseno 12 1 Tracy 24:02.1
166 145 486 Nick Yang 11 1 Franklin (s) 24:25.2
167 146 1062 Raul Avila 12 1 River City 24:28.2
168 1185 Clarence Javier 12 1 Tracy 25:28.1
169 147 595 Corey Lyons 12 1 Kennedy 25:56.0
170 66 Anthony Ramirez 11 1 Chavez 26:16.3
171 298 Juan Roldan 12 1 Edison 26:23.0
172 148 610 Henry Womack 11 1 Kennedy 28:57.2
173 149 444 Luis Chavez 12 1 Franklin (s) 29:09.2
174 150 484 Justin Withers 12 1 Franklin (s) 30:57.0
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 70 Jesuit (16:39.7 83:18.5 0:17.3)
==========================================
1 6 551 Benjamin Holland 12 1 16:30.3
2 8 553 Brendan Jones 12 1 16:30.5
3 13 567 Nicholas Salonites 9 1 16:42.5
4 21 563 Jordan Rahe 11 1 16:47.6
5 22 566 Colin Ryan 10 1 16:47.6
6 ( 43) 538 Robert Bell 12 1 17:17.2
2. 94 Woodcreek (16:44.0 83:39.9 1:01.1)
==========================================
1 3 1257 Jorge Pena III 11 1 16:13.8
2 4 1266 Robert Williams 12 1 16:23.7
3 9 1256 Derek Parker 12 1 16:33.9
4 38 1259 Lucas Reeves 9 1 17:13.6
5 40 1240 Peter Pagel 10 1 17:14.9
6 ( 62) 1247 Nicholas Knight 11 1 17:41.2
3. 126 Armijo (16:56.2 84:41.0 1:06.7)
==========================================
1 10 13 Brendan Erwin 12 1 16:40.0
2 11 21 Luis Grijalva 12 1 16:40.3
3 18 54 Zakari Wahid 11 1 16:46.9
4 19 12 Michael Emerson 11 1 16:47.1
5 68 34 Nixon McKenzie 10 1 17:46.7
6 ( 72) 10 Ryan Dix 11 1 17:56.1
4. 139 McClatchy (16:57.6 84:47.8 0:54.8)
==========================================
1 7 728 Jonah Wiener-Brodkey 11 1 16:30.4
2 12 711 Derek Lin 11 1 16:40.9
3 26 697 Stephen Crocker 11 1 16:51.4
4 45 698 Jose Cruz 12 1 17:19.9
5 49 701 Marcos Fredrickson 11 1 17:25.2
6 ( 79) 714 Emmett McMahon 11 1 18:12.8
5. 140 Davis (16:47.0 83:54.6 1:53.3)
==========================================
1 1 273 Michael Vernau 12 1 15:30.3
2 25 146 Sam Blakewell 11 1 16:50.2
3 32 198 Jackson Laird 12 1 17:05.0
4 34 258 Kobe Standefer 10 1 17:05.5
5 48 183 Bryce Gregg 10 1 17:23.6
6 ( 61) 201 Nicholas Leacox 12 1 17:39.4
7 ( 67) 203 Erickson Lengtat 10 1 17:46.0
16:11:20 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
6. 160 Modesto (17:04.2 85:20.7 0:53.3)
==========================================
1 14 822 Leo Pando 12 1 16:43.3
2 16 829 Josue Perez 11 1 16:43.6
3 31 820 Jose Orendain 12 1 17:01.1
4 41 821 Luis Orendain 12 1 17:16.1
5 58 794 Cameron Duquette 12 1 17:36.6
6 (119) 838 Juan Ramos 12 1 19:34.1
7. 166 Gregori (17:04.6 85:22.7 0:51.4)
==========================================
1 15 517 Mason Reeves 11 1 16:43.6
2 17 526 Santiago Ruiz 11 1 16:43.8
3 24 491 Sebastian Cronkite 11 1 16:49.7
4 54 528 Zachary Sanders 12 1 17:30.6
5 56 507 Matthew Marsh 11 1 17:35.0
6 ( 70) 516 Hunter Reeves 11 1 17:49.4
7 (107) 500 Hunter Jamison 12 1 18:57.5
8. 203 Cosumnes Oaks (17:14.2 86:10.7 0:55.9)
==========================================
1 20 110 Sebastian Leon 12 1 16:47.4
2 35 95 Nick Hall 12 1 17:07.2
3 37 77 Jake Bowers 11 1 17:09.3
4 47 96 Carson Hammond 11 1 17:23.5
5 64 102 Marcellus Jones 12 1 17:43.3
6 ( 65) 81 Ethan Covert 12 1 17:44.2
7 ( 77) 108 Austin Labry 12 1 18:05.9
9. 217 Oak Ridge (17:17.6 86:27.6 2:10.5)
==========================================
1 2 965 Luke Bricca 12 1 16:13.6
2 5 987 Drew Spencer 11 1 16:24.2
3 52 986 Tyler Salcido 11 1 17:26.6
4 73 964 Lance Bricca 11 1 17:59.1
5 85 982 Ben Langreck 12 1 18:24.1
6 (100) 989 Christian Wilde 11 1 18:48.8
7 (110) 968 Aaron Clark 10 1 19:08.9
10. 219 Sheldon (17:16.2 86:21.0 0:56.7)
==========================================
1 23 1151 Matt Simons 12 1 16:49.2
2 28 1101 Ryan Bradley 10 1 16:52.4
3 42 1109 Derek Dokter 12 1 17:16.9
4 60 1106 Johnny Demesa 11 1 17:36.6
5 66 1148 Michael Ruiz 11 1 17:45.9
6 ( 74) 1113 Ricky Garibaldi 11 1 18:01.1
16:11:20 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
11. 267 Folsom (17:32.7 87:43.4 1:04.5)
==========================================
1 33 372 Wade Kiesow 11 1 17:05.2
2 46 371 Drew Kiesow 11 1 17:21.7
3 53 363 Ben Easter 11 1 17:30.6
4 57 376 Jackson Meyers 11 1 17:36.2
5 78 388 Daniel Stoesser 12 1 18:09.7
6 ( 82) 391 Wyatt Vaccaro 11 1 18:18.5
7 ( 95) 393 Daniel Wright 12 1 18:40.7
12. 316 Napa (17:47.2 88:55.8 1:24.6)
==========================================
1 29 952 Marco Rosales 9 1 16:57.8
2 51 917 Michael Alcantar 11 1 17:25.7
3 71 932 Damian Hoke 12 1 17:52.8
4 81 959 Owen Zuidema 10 1 18:17.1
5 84 953 Ben Scudero 11 1 18:22.4
6 ( 93) 943 Gustavo Navarro 11 1 18:33.7
7 (133) 924 Willem Demsky 11 1 20:56.2
13. 361 Turlock (18:02.0 90:09.8 1:36.4)
==========================================
1 39 1203 Eric Alvarez 12 1 17:14.4
2 55 1207 David Bosquez 12 1 17:31.9
3 63 1230 Jack Wooley 12 1 17:42.6
4 101 1216 Jonathan Hollcraft 12 1 18:50.1
5 103 1209 Edgar Ceballos 11 1 18:50.8
6 (104) 1223 Joe Robison 12 1 18:51.4
7 (115) 1219 Rigo Maldonado 12 1 19:19.1
14. 381 Franklin (EG) (18:13.4 91:06.6 2:43.0)
==========================================
1 27 435 Xavier Weaver 12 1 16:52.0
2 30 419 Jordan Lawrence 11 1 17:00.9
3 97 398 Jose Acosta 12 1 18:42.4
4 106 421 Nathaniel Leong 12 1 18:56.3
5 121 425 Jupinder Parmar 11 1 19:35.0
6 (132) 428 Jordan Tillis 12 1 20:38.5
15. 398 Pleasant Grove (18:11.2 90:55.6 1:09.9)
==========================================
1 59 1056 Aidan Singh 9 1 17:36.6
2 69 1052 Benjamin Quang 10 1 17:48.0
3 76 1043 Blake Miller 12 1 18:02.5
4 96 1046 Nicholas Myers 10 1 18:42.0
5 98 1042 Carson McCall 11 1 18:46.5
6 ( 99) 1037 Nathan Grimm 9 1 18:47.3
7 (109) 1026 Joseph Blakely 10 1 19:01.5
16:11:20 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
16. 401 Enochs (18:14.6 91:12.6 1:34.8)
==========================================
1 50 345 Ryan Weidman 10 1 17:25.4
2 75 326 Andrew Keyes 11 1 18:01.6
3 80 331 Chris Mariscal 11 1 18:15.5
4 88 347 Branden Zwahlen 11 1 18:29.9
5 108 325 Oscar Hernandez 11 1 19:00.2
6 (112) 334 Nathaniel Oliva 11 1 19:16.0
7 (113) 324 Angel Hernandez 11 1 19:18.0
17. 428 Lincoln (S) (18:23.9 91:59.5 1:34.7)
==========================================
1 44 652 Raymond Lozano 12 1 17:18.3
2 86 621 Ryan Bonnifield 11 1 18:26.1
3 91 617 Jonathon Bahr 12 1 18:31.8
4 102 628 Grant Dunaway 12 1 18:50.3
5 105 648 Benjamin Kern 11 1 18:53.0
6 (118) 666 Justin Ramos 12 1 19:32.4
7 (125) 684 Cameron Wanket 11 1 19:52.1
18. 552 Monterey Trail (19:15.1 96:15.4 1:17.2)
==========================================
1 92 878 Adolph Lawrence 11 1 18:32.0
2 94 893 Nathan Ngo 12 1 18:35.5
3 120 883 Joshua Loyola 11 1 19:34.4
4 122 915 Karney Yu 11 1 19:44.3
5 124 916 Henry Shuo X Zhou 10 1 19:49.2
6 (127) 868 Joshua Cua 11 1 20:02.3
7 (130) 889 Peter Ly 11 1 20:17.1
19. 576 Merrill West (19:52.6 99:22.7 2:35.6)
==========================================
1 87 729 Nathaniel Ajel 12 1 18:27.9
2 89 770 Zayad Zaman 12 1 18:30.3
3 131 733 Emmanuel Chavez 11 1 20:21.1
4 134 741 Andrew Enriquez 12 1 20:59.9
5 135 750 Kyle Koontz 12 1 21:03.5
6 (141) 739 Kyle Earle 12 1 23:00.5
20. 585 Tracy (19:47.4 98:56.9 3:04.1)
==========================================
1 90 1192 Kyle Perry 12 1 18:31.7
2 116 1179 Weslee Griffith Kerse 11 1 19:25.0
3 117 1182 Mo Harrison 12 1 19:26.0
4 126 1168 Brian Bennion 11 1 19:58.4
5 136 1171 Rahul Chikka 11 1 21:35.8
6 (137) 1200 Noah Woodard 12 1 21:39.3
7 (142) 1198 Eduardo Taracena 12 1 23:17.4
16:11:20 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 1
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
21. 587 Kennedy (20:20.3 101:41.1 4:20.0)
==========================================
1 83 591 Jonathan Joe 12 1 18:19.8
2 111 576 Luke Adel 11 1 19:09.0
3 114 587 Billy Hernandez 11 1 19:18.6
4 139 580 Izaack Deguchy 11 1 22:13.9
5 140 581 Izaaya Deguchy 11 1 22:39.8
6 (147) 595 Corey Lyons 12 1 25:56.0
7 (148) 610 Henry Womack 11 1 28:57.2
22. 618 Franklin (S) (24:42.8 123:33.913:49.2)
==========================================
1 36 471 Mario Munoz 11 1 17:07.8
2 138 452 Julio Garibay 11 1 21:54.7
3 145 486 Nick Yang 11 1 24:25.2
4 149 444 Luis Chavez 12 1 29:09.2
5 150 484 Justin Withers 12 1 30:57.0
23. 667 River City (21:26.2 107:10.8 4:00.3)
==========================================
1 123 1074 George Hernandez 12 1 19:48.3
2 128 1095 Justin Yang 11 1 20:05.4
3 129 1080 Mikhail Petrenko 9 1 20:11.0
4 143 1073 Ikaika Griffith 10 1 23:17.5
5 144 1069 Miguel Garcia 12 1 23:48.6
6 (146) 1062 Raul Avila 12 1 24:28.2
16:11:20 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Event No. 11 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 1656 Alexandra Beitia 12 2 Granite Bay 18:49.1 t
2 2 1454 Cessair McKinney 12 2 Bella Vista 18:50.4 t
3 3 1870 Quinn Hagerman 10 2 Merced 18:54.5 t
4 4 1627 Isabella Dobson 12 2 Elk Grove 18:56.7 t
5 5 1944 Alize Hartke 11 2 Oakmont 19:01.8 i
6 6 2323 Gabriela Hernandez 10 2 Vacaville 19:05.7 t
7 7 2189 Isabella Fauria 9 2 St Francis (sac) 19:22.0 t
8 8 2222 Sydney Vandegrift 11 2 St Francis (sac) 19:22.3 t
9 9 1889 Anya Cooper-Hynell 11 2 Nevada Union 19:34.6 t
10 10 1865 Ciara Colon 11 2 Merced 19:38.1 t
11 11 1790 Destiny Everett 10 2 Lincoln-L 19:40.7 i
12 12 1647 Kelli Vierra 9 2 Elk Grove 19:47.9 t
13 13 2373 Jaxin Woodward 10 2 Vacaville 19:51.5 t
14 14 2187 Sophie Debenedetti 10 2 St Francis (sac) 19:52.6 t
15 15 2444 Avery Lambrite 11 2 Whitney 19:54.2 t
16 16 2167 Madison Meade 12 2 Roseville 19:56.3 i
17 17 2216 Haley Silva 9 2 St Francis (sac) 19:56.8 t
18 18 2334 Madeleine Malone 11 2 Vacaville 20:04.6 t
19 19 2111 Alyssa Tremblay 11 2 Rocklin 20:10.5 t
20 20 2074 Emma Bickford 9 2 Rocklin 20:12.7 t
21 21 2194 Emma Hollenbach 9 2 St Francis (sac) 20:17.0 t
22 22 2363 Allie Tigert 10 2 Vacaville 20:17.4 t
23 23 1709 Phoebe Zeiss 12 2 Granite Bay 20:17.8 t
24 24 1917 Erika Wolf 12 2 Nevada Union 20:18.3 t
25 25 2293 Cassidy Aberson 12 2 Vacaville 20:20.6 t
26 26 1716 Caitlyn Butler 11 2 Inderkum 20:22.6 i
27 27 1594 Makaelyn Bickel 11 2 Downey 20:25.4 i
28 28 2419 Jocelyn Brelsford 12 2 Whitney 20:32.1 t
29 29 1467 Alexis Wallace 11 2 Bella Vista 20:32.7 t
30 30 2081 Pearl Burton 10 2 Rocklin 20:39.7 t
31 31 2396 Gabby Herrera 10 2 Vintage 20:39.8 t
32 32 1657 Noelle Berexa 12 2 Granite Bay 20:40.9 t
33 33 1667 Gabrielle Espinoza 10 2 Granite Bay 20:43.0 t
34 34 1590 Esmeralda Aguayo 11 2 Downey 20:47.0 i
35 35 2210 Alana Reyna 11 2 St Francis (sac) 20:51.2 t
36 36 2003 Emilee Edwards 10 2 Ponderosa 20:51.9 i
37 37 2353 Lauren Roe 10 2 Vacaville 20:52.4 t
38 38 2036 Hailey Price 9 2 Ponderosa 20:52.5 i
39 39 2159 Analexis Glaude 10 2 Roseville 21:02.3 i
40 40 2168 Brooke Ortiz 11 2 Roseville 21:02.4 i
41 41 2404 Ana Palafox 12 2 Vintage 21:06.2 t
42 42 1864 Jackie Aleman 11 2 Merced 21:09.7 t
43 43 2399 Michaela Kreps 10 2 Vintage 21:10.0 t
44 44 1445 Macey Lange 12 2 Bella Vista 21:10.7 t
45 45 2043 Siena Stacy 11 2 Ponderosa 21:11.0
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Event No. 11 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 46 2198 Allie Lourim 12 2 St Francis (sac) 21:12.1 t
47 47 2438 Savannah Hill 12 2 Whitney 21:14.0 t
48 48 1900 Sheriane Greene 10 2 Nevada Union 21:15.8 t
49 49 2290 Janette Vazquez 11 2 Tokay 21:16.3
50 50 1690 Jordan Poczobutt 12 2 Granite Bay 21:20.3 t
51 51 1699 Mia Taylor 10 2 Granite Bay 21:20.8 t
52 52 2385 Cailey Eade 12 2 Vintage 21:22.4 t
53 53 1962 Ashley Mendenhall 10 2 Oakmont 21:23.2
54 54 2050 Jessica Wedworth 11 2 Ponderosa 21:24.0
55 55 1923 Kayla Battise 12 2 Oakmont 21:24.1
56 56 2377 Hannah Berry 12 2 Vintage 21:25.2 t
57 57 2466 Olivia Stauffer 11 2 Whitney 21:28.0 t
58 58 1886 Claire Berman 11 2 Nevada Union 21:28.2 t
59 59 1437 Sara Holm 12 2 Bella Vista 21:30.0 t
60 60 1818 Saedy Williamson 10 2 Lincoln-L 21:31.9
61 61 1878 Kaitlynn Perez 9 2 Merced 21:32.0 t
62 62 1423 Victoria Dix 10 2 Bella Vista 21:35.2 t
63 63 2312 Emma Digman 11 2 Vacaville 21:35.2 t
64 64 2445 Haven Lambrite 12 2 Whitney 21:35.7 t
65 65 1622 Kaylah Ball 11 2 Elk Grove 21:36.3 t
66 66 2002 Marlee Duane 12 2 Ponderosa 21:42.3
67 67 2013 Angelie Jaimes 11 2 Ponderosa 21:42.7
68 68 2394 Emily Gullord 12 2 Vintage 21:43.0 t
69 69 1993 Katlyn Arnold 11 2 Ponderosa 21:45.1
70 70 1430 Hannah Gow 10 2 Bella Vista 21:49.3 t
71 71 1642 Karly Scott 10 2 Elk Grove 21:51.1 t
72 72 1608 Megahnn Lofing 11 2 Downey 21:53.4
73 73 1838 Maria Hernandez 11 2 Lodi 21:55.4
74 74 2102 Marie Navarro 11 2 Rocklin 21:56.4 t
75 75 1745 Elizabeth Silvey 10 2 Inderkum 21:59.9
76 76 1805 Sydney Overbay 9 2 Lincoln-L 22:02.2
77 77 1607 Katelyn Krieger 10 2 Downey 22:04.8
78 78 2131 Arianna Fernandes 11 2 Rodriguez 22:05.8
79 79 1986 Megan Welsh 12 2 Oakmont 22:07.5
80 80 1887 McKenna Berman 12 2 Nevada Union 22:10.2 t
81 81 2470 Meghan Townsley 11 2 Whitney 22:11.3 t
82 1336 Carla Reyes 12 2 Atwater 22:13.2
83 82 1846 Rachel Maddox 11 2 Lodi 22:23.6
84 83 1621 Kelly Andrus 10 2 Elk Grove 22:30.5 t
85 84 2461 Gabriela Romero 11 2 Whitney 22:30.8 t
86 85 1610 Meghan Matas 11 2 Downey 22:31.0
87 86 2177 Emma Smith 11 2 Roseville 22:31.2
88 87 2178 Zoe Stephens 12 2 Roseville 22:31.5
89 88 1720 Courtney Cooper 11 2 Inderkum 22:31.9
90 89 1658 Katrina Bresniker 12 2 Granite Bay 22:32.0 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Event No. 11 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 90 1562 Angela Kokhovets 12 2 Del Campo 22:32.9
92 91 1850 Jordan Morton 11 2 Lodi 22:35.7
93 92 2402 Erin Mills 12 2 Vintage 22:38.3 t
94 93 1572 Maria Overton 12 2 Del Campo 22:42.3
95 94 2080 Desiree Burton 12 2 Rocklin 22:44.9 t
96 2236 Veronica Flores 9 2 Stagg 22:51.7
97 95 2095 Sarah Kharaka 12 2 Rocklin 22:51.9 t
98 96 2130 Alana Ewart 12 2 Rodriguez 22:55.0
99 97 1877 Elise Pellissier 11 2 Merced 23:04.7 t
100 98 1609 Erika Martinez 12 2 Downey 23:04.8
101 2020 Jayla Lewis 10 2 Ponderosa 23:10.5
102 99 1940 Andrea Gettys 10 2 Oakmont 23:11.9
103 100 2262 Cailynne Gunderson 12 2 Tokay 23:13.3
104 101 2093 Jourdan Henson 10 2 Rocklin 23:15.5 t
105 102 2059 Micah Lagge 12 2 Rio Linda 23:20.1
106 103 1787 Tara Budge 10 2 Lincoln-L 23:25.5
107 104 1811 Tyler Smith 10 2 Lincoln-L 23:27.4
108 105 1726 Mayanin Gallardo 9 2 Inderkum 23:35.2
109 106 1830 Maricela Farias 12 2 Lodi 23:36.7
110 1294 Jacqueline Butrick 12 2 Atwater 23:39.0
111 107 1589 Leslie Acosta 11 2 Downey 23:40.7
112 108 1746 Jordan Stefani 12 2 Inderkum 23:46.3
113 109 1567 Stephanie McElvain 10 2 Del Campo 23:47.0
114 110 2493 Alexah Owens 11 2 Yuba City 23:51.2
115 1532 Dana Miranda 11 2 Central Valley 23:51.7
116 111 1568 Cerys McLean 10 2 Del Campo 23:54.8
117 112 1560 Avery Hulse 9 2 Del Campo 23:59.3
118 113 2267 Jaelee Juan 12 2 Tokay 24:02.1
119 114 2494 Hannah Owens 11 2 Yuba City 24:03.8
120 1334 Sayra Ramos 11 2 Atwater 24:06.1
121 115 1629 Sophia Gargiulo 10 2 Elk Grove 24:07.8 t
122 116 1797 Lexuz Ledezma 10 2 Lincoln-L 24:10.2
123 117 1858 Kristen Sotelo 12 2 Lodi 24:13.2
124 1371 Delaney Byrne 12 2 Bear Creek 24:24.0
125 118 1845 Gabriela Lopez 11 2 Lodi 24:24.2
126 119 2254 Melisa Flores 12 2 Tokay 24:35.7
127 120 2288 Jullisa Trujillo 12 2 Tokay 24:37.3
128 121 1965 Kenzie Moore 10 2 Oakmont 24:39.9
129 122 2486 Amanda Lewis 12 2 Yuba City 24:59.2
130 1498 Ashley Morales 11 2 Buhach Colony 25:26.4
131 123 2170 Kaitlyn Pon 12 2 Roseville 25:29.5
132 124 2157 Samantha Figgins 10 2 Roseville 25:32.3
133 125 1735 Mya Lewis 11 2 Inderkum 25:37.6
134 126 1881 Elizabeth Rios 12 2 Merced 25:44.3 t
135 127 2124 Alyssa Clark 12 2 Rodriguez 25:47.7
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Event No. 11 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 1483 Brianda Gonzalez 11 2 Buhach Colony 25:58.3
137 128 2122 Keirra Beverley 11 2 Rodriguez 26:01.7
138 129 1954 Lilia Kishchenko 11 2 Oakmont 26:22.1
139 130 2255 Natalie Fornito 11 2 Tokay 26:32.2
140 131 2135 Rachel Levan 11 2 Rodriguez 26:36.8
141 1339 Marcelene Rochin 11 2 Atwater 26:37.1
142 132 2285 Madeline Shumate 11 2 Tokay 26:49.0
143 2234 Lizeth Barajas 11 2 Stagg 26:53.0
144 2244 Lizzete Ramos 11 2 Stagg 26:56.6
145 1279 Lucia Orozco 10 2 Antelope 27:06.5
146 133 1841 Ana Jimenez 11 2 Lodi 27:06.7
147 1275 Paige Husary 11 2 Antelope 27:26.5
148 1519 Emily Curiel 11 2 Central Valley 27:50.6
149 134 2063 Deja Murray 11 2 Rio Linda 27:58.0
150 135 2061 Alicia Martinez-Garl 11 2 Rio Linda 28:06.2
151 136 2476 Mariah Abolt 12 2 Yuba City 28:14.3
152 1402 Anastasia Serratos 11 2 Bear Creek 28:26.7
153 1270 Mikaela Blangeres 12 2 Antelope 28:45.6
154 137 1714 Rhea Atwal 11 2 Inderkum 29:19.4
155 1269 Carmen Barajas 11 2 Antelope 29:29.9
156 2230 Sara Abdeltawab 11 2 Stagg 29:30.5
157 138 2117 Melina Arzadon-Zambr 12 2 Rodriguez 29:39.2
158 1552 Rocio Villasenor 12 2 Central Valley 30:00.7
159 1381 Sarah Gyman 12 2 Bear Creek 30:01.4
160 1399 Linh Phan 12 2 Bear Creek 30:51.5
161 1741 Maya Patel 11 2 Inderkum 30:52.4
162 139 2065 Amanda Volf 9 2 Rio Linda 30:53.8
163 140 2051 Alyssa Delarosa 12 2 Rio Linda 33:06.2
164 141 2485 Talia Le 11 2 Yuba City 33:52.5
165 142 2067 Danielle Zamarippa 12 2 Rio Linda 34:32.4
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 67 St Francis (Sac) (19:46.2 98:50.7 0:55.0)
==========================================
1 7 2189 Isabella Fauria 9 2 19:22.0
2 8 2222 Sydney Vandegrift 11 2 19:22.3
3 14 2187 Sophie Debenedetti 10 2 19:52.6
4 17 2216 Haley Silva 9 2 19:56.8
5 21 2194 Emma Hollenbach 9 2 20:17.0
6 ( 35) 2210 Alana Reyna 11 2 20:51.2
7 ( 46) 2198 Allie Lourim 12 2 21:12.1
2. 84 Vacaville (19:56.0 99:39.8 1:14.9)
==========================================
1 6 2323 Gabriela Hernandez 10 2 19:05.7
2 13 2373 Jaxin Woodward 10 2 19:51.5
3 18 2334 Madeleine Malone 11 2 20:04.6
4 22 2363 Allie Tigert 10 2 20:17.4
5 25 2293 Cassidy Aberson 12 2 20:20.6
6 ( 37) 2353 Lauren Roe 10 2 20:52.4
7 ( 63) 2312 Emma Digman 11 2 21:35.2
3. 139 Granite Bay (20:22.3 101:51.1 2:31.2)
==========================================
1 1 1656 Alexandra Beitia 12 2 18:49.1
2 23 1709 Phoebe Zeiss 12 2 20:17.8
3 32 1657 Noelle Berexa 12 2 20:40.9
4 33 1667 Gabrielle Espinoza 10 2 20:43.0
5 50 1690 Jordan Poczobutt 12 2 21:20.3
6 ( 51) 1699 Mia Taylor 10 2 21:20.8
7 ( 89) 1658 Katrina Bresniker 12 2 22:32.0
4. 196 Bella Vista (20:43.8 103:39.0 2:44.8)
==========================================
1 2 1454 Cessair McKinney 12 2 18:50.4
2 29 1467 Alexis Wallace 11 2 20:32.7
3 44 1445 Macey Lange 12 2 21:10.7
4 59 1437 Sara Holm 12 2 21:30.0
5 62 1423 Victoria Dix 10 2 21:35.2
6 ( 70) 1430 Hannah Gow 10 2 21:49.3
5. 211 Whitney (20:56.8 104:44.0 1:41.5)
==========================================
1 15 2444 Avery Lambrite 11 2 19:54.2
2 28 2419 Jocelyn Brelsford 12 2 20:32.1
3 47 2438 Savannah Hill 12 2 21:14.0
4 57 2466 Olivia Stauffer 11 2 21:28.0
5 64 2445 Haven Lambrite 12 2 21:35.7
6 ( 81) 2470 Meghan Townsley 11 2 22:11.3
7 ( 84) 2461 Gabriela Romero 11 2 22:30.8
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
6. 213 Merced (20:51.8 104:19.0 4:10.2)
==========================================
1 3 1870 Quinn Hagerman 10 2 18:54.5
2 10 1865 Ciara Colon 11 2 19:38.1
3 42 1864 Jackie Aleman 11 2 21:09.7
4 61 1878 Kaitlynn Perez 9 2 21:32.0
5 97 1877 Elise Pellissier 11 2 23:04.7
6 (126) 1881 Elizabeth Rios 12 2 25:44.3
7. 219 Nevada Union (20:57.5 104:47.1 2:35.6)
==========================================
1 9 1889 Anya Cooper-Hynell 11 2 19:34.6
2 24 1917 Erika Wolf 12 2 20:18.3
3 48 1900 Sheriane Greene 10 2 21:15.8
4 58 1886 Claire Berman 11 2 21:28.2
5 80 1887 McKenna Berman 12 2 22:10.2
8. 223 Vintage (21:08.8 105:43.6 0:45.4)
==========================================
1 31 2396 Gabby Herrera 10 2 20:39.8
2 41 2404 Ana Palafox 12 2 21:06.2
3 43 2399 Michaela Kreps 10 2 21:10.0
4 52 2385 Cailey Eade 12 2 21:22.4
5 56 2377 Hannah Berry 12 2 21:25.2
6 ( 68) 2394 Emily Gullord 12 2 21:43.0
7 ( 92) 2402 Erin Mills 12 2 22:38.3
9. 235 Elk Grove (20:56.5 104:42.5 3:33.8)
==========================================
1 4 1627 Isabella Dobson 12 2 18:56.7
2 12 1647 Kelli Vierra 9 2 19:47.9
3 65 1622 Kaylah Ball 11 2 21:36.3
4 71 1642 Karly Scott 10 2 21:51.1
5 83 1621 Kelly Andrus 10 2 22:30.5
6 (115) 1629 Sophia Gargiulo 10 2 24:07.8
10. 237 Rocklin (21:08.9 105:44.2 2:34.4)
==========================================
1 19 2111 Alyssa Tremblay 11 2 20:10.5
2 20 2074 Emma Bickford 9 2 20:12.7
3 30 2081 Pearl Burton 10 2 20:39.7
4 74 2102 Marie Navarro 11 2 21:56.4
5 94 2080 Desiree Burton 12 2 22:44.9
6 ( 95) 2095 Sarah Kharaka 12 2 22:51.9
7 (101) 2093 Jourdan Henson 10 2 23:15.5
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
11. 239 Ponderosa (21:12.4 106:01.7 0:50.4)
==========================================
1 36 2003 Emilee Edwards 10 2 20:51.9
2 38 2036 Hailey Price 9 2 20:52.5
3 45 2043 Siena Stacy 11 2 21:11.0
4 54 2050 Jessica Wedworth 11 2 21:24.0
5 66 2002 Marlee Duane 12 2 21:42.3
6 ( 67) 2013 Angelie Jaimes 11 2 21:42.7
7 ( 69) 1993 Katlyn Arnold 11 2 21:45.1
12. 268 Roseville (21:24.8 107:03.7 2:35.2)
==========================================
1 16 2167 Madison Meade 12 2 19:56.3
2 39 2159 Analexis Glaude 10 2 21:02.3
3 40 2168 Brooke Ortiz 11 2 21:02.4
4 86 2177 Emma Smith 11 2 22:31.2
5 87 2178 Zoe Stephens 12 2 22:31.5
6 (123) 2170 Kaitlyn Pon 12 2 25:29.5
7 (124) 2157 Samantha Figgins 10 2 25:32.3
13. 291 Oakmont (21:25.7 107:08.5 4:10.1)
==========================================
1 5 1944 Alize Hartke 11 2 19:01.8
2 53 1962 Ashley Mendenhall 10 2 21:23.2
3 55 1923 Kayla Battise 12 2 21:24.1
4 79 1986 Megan Welsh 12 2 22:07.5
5 99 1940 Andrea Gettys 10 2 23:11.9
6 (121) 1965 Kenzie Moore 10 2 24:39.9
7 (129) 1954 Lilia Kishchenko 11 2 26:22.1
14. 295 Downey (21:32.4 107:41.6 2:05.6)
==========================================
1 27 1594 Makaelyn Bickel 11 2 20:25.4
2 34 1590 Esmeralda Aguayo 11 2 20:47.0
3 72 1608 Megahnn Lofing 11 2 21:53.4
4 77 1607 Katelyn Krieger 10 2 22:04.8
5 85 1610 Meghan Matas 11 2 22:31.0
6 ( 98) 1609 Erika Martinez 12 2 23:04.8
7 (107) 1589 Leslie Acosta 11 2 23:40.7
15. 354 Lincoln-L (22:01.6 110:07.7 3:46.7)
==========================================
1 11 1790 Destiny Everett 10 2 19:40.7
2 60 1818 Saedy Williamson 10 2 21:31.9
3 76 1805 Sydney Overbay 9 2 22:02.2
4 103 1787 Tara Budge 10 2 23:25.5
5 104 1811 Tyler Smith 10 2 23:27.4
6 (116) 1797 Lexuz Ledezma 10 2 24:10.2
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
16. 402 Inderkum (22:27.2 112:15.9 3:23.7)
==========================================
1 26 1716 Caitlyn Butler 11 2 20:22.6
2 75 1745 Elizabeth Silvey 10 2 21:59.9
3 88 1720 Courtney Cooper 11 2 22:31.9
4 105 1726 Mayanin Gallardo 9 2 23:35.2
5 108 1746 Jordan Stefani 12 2 23:46.3
6 (125) 1735 Mya Lewis 11 2 25:37.6
7 (137) 1714 Rhea Atwal 11 2 29:19.4
17. 469 Lodi (22:57.0 114:44.6 2:17.8)
==========================================
1 73 1838 Maria Hernandez 11 2 21:55.4
2 82 1846 Rachel Maddox 11 2 22:23.6
3 91 1850 Jordan Morton 11 2 22:35.7
4 106 1830 Maricela Farias 12 2 23:36.7
5 117 1858 Kristen Sotelo 12 2 24:13.2
6 (118) 1845 Gabriela Lopez 11 2 24:24.2
7 (133) 1841 Ana Jimenez 11 2 27:06.7
18. 501 Tokay (23:33.0 117:44.7 3:21.0)
==========================================
1 49 2290 Janette Vazquez 11 2 21:16.3
2 100 2262 Cailynne Gunderson 12 2 23:13.3
3 113 2267 Jaelee Juan 12 2 24:02.1
4 119 2254 Melisa Flores 12 2 24:35.7
5 120 2288 Jullisa Trujillo 12 2 24:37.3
6 (130) 2255 Natalie Fornito 11 2 26:32.2
7 (132) 2285 Madeline Shumate 11 2 26:49.0
19. 515 Del Campo (23:23.3 116:56.3 1:26.4)
==========================================
1 90 1562 Angela Kokhovets 12 2 22:32.9
2 93 1572 Maria Overton 12 2 22:42.3
3 109 1567 Stephanie McElvain 10 2 23:47.0
4 111 1568 Cerys McLean 10 2 23:54.8
5 112 1560 Avery Hulse 9 2 23:59.3
20. 560 Rodriguez (24:41.4 123:27.0 4:31.0)
==========================================
1 78 2131 Arianna Fernandes 11 2 22:05.8
2 96 2130 Alana Ewart 12 2 22:55.0
3 127 2124 Alyssa Clark 12 2 25:47.7
4 128 2122 Keirra Beverley 11 2 26:01.7
5 131 2135 Rachel Levan 11 2 26:36.8
6 (138) 2117 Melina Arzadon-Zambra 12 2 29:39.2
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 2
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
21. 623 Yuba City (27:00.2 135:01.010:01.3)
==========================================
1 110 2493 Alexah Owens 11 2 23:51.2
2 114 2494 Hannah Owens 11 2 24:03.8
3 122 2486 Amanda Lewis 12 2 24:59.2
4 136 2476 Mariah Abolt 12 2 28:14.3
5 141 2485 Talia Le 11 2 33:52.5
22. 650 Rio Linda (28:40.9 143:24.3 9:46.1)
==========================================
1 102 2059 Micah Lagge 12 2 23:20.1
2 134 2063 Deja Murray 11 2 27:58.0
3 135 2061 Alicia Martinez-Garli 11 2 28:06.2
4 139 2065 Amanda Volf 9 2 30:53.8
5 140 2051 Alyssa Delarosa 12 2 33:06.2
6 (142) 2067 Danielle Zamarippa 12 2 34:32.4
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Event No. 12 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 2763 Sarah Chaves 10 3 El Camino 18:57.8 t
2 2 3323 Sophia Karperos 9 3 Rio Americano 18:59.4 t
3 3 2755 Alyssa Barnes 10 3 El Camino 19:41.9 t
4 4 3418 Megan Oblin 10 3 Sierra 19:55.8 t
5 5 3331 Meghan Mahoney 11 3 Rio Americano 20:01.7 t
6 6 3489 Sydnee Kizziar 11 3 Vista Del Lago 20:03.6 t
7 7 3541 Caitlin Nguyen 12 3 Will C Wood 20:09.5 t
8 8 3467 Rachel Burgoyne 10 3 Vista Del Lago 20:11.1 t
9 9 3246 Marin Chamberlin 11 3 Placer 20:12.0 t
10 10 3133 Karina Prado 9 3 Oakdale 20:12.8 t
11 11 2683 Cathilyn McIntosh 11 3 Del Oro 20:20.5 t
12 12 3463 Annaka Barragan 11 3 Vista Del Lago 20:27.7 t
13 13 3499 Kendall O'Daniel 10 3 Vista Del Lago 20:36.6 t
14 14 2751 Julia Vezaldenos 10 3 East Union 20:36.7 t
15 15 2994 Leslie Hernandez 10 3 Los Banos 20:44.5 i
16 16 3503 Arabella Perez 9 3 Vista Del Lago 20:46.6 t
17 17 2719 Kelley Higginson 11 3 East Union 20:48.0 t
18 18 3274 Elana Muzzy 11 3 Placer 20:52.8 t
19 19 2705 Abigael Untalan 11 3 Del Oro 20:58.5 t
20 20 2953 Talyn Steffens 10 3 Kimball 20:58.8 t
21 21 3241 Skyler Bray 11 3 Placer 21:05.6 t
22 22 3313 Taylor Gowan 12 3 Rio Americano 21:14.2 t
23 23 2515 Tesia Deleon 12 3 American Canyon 21:15.1 i
24 24 3288 Lisa Vaughan 12 3 Placer 21:17.7 t
25 25 3251 Delaney Garcia 11 3 Placer 21:20.5 t
26 26 3476 Natasha Evans 10 3 Vista Del Lago 21:22.7 t
27 27 3298 Lauren Calcagno 10 3 Rio Americano 21:26.1 t
28 28 2940 Jordyn Gleaton 9 3 Kimball 21:31.1 t
29 29 3426 Savannah Verschuur 12 3 Sierra 21:36.9 t
30 30 2668 Emma Jeppson 12 3 Del Oro 21:38.7 t
31 2813 Jessica Singh 10 3 Fairfield 21:42.8 i
32 31 3126 Kayden Legan 9 3 Oakdale 21:51.3 t
33 32 2931 Waad Ahmed 12 3 Kimball 21:54.4 t
34 33 3294 Georgia Bracchi 11 3 Rio Americano 21:55.7 t
35 34 2930 Haifa Ahmed 10 3 Kimball 21:59.3 t
36 35 2777 Abi McLean 9 3 El Camino 21:59.3 t
37 36 2893 Josette Vigil 10 3 Golden Valley (sj) 22:05.1 i
38 37 2975 Alyssa Catalan 11 3 Los Banos 22:05.9 i
39 38 3308 Alyssa Escay 9 3 Rio Americano 22:19.6 t
40 3148 Haley Merrell 10 3 Pacheco 22:19.9 i
41 39 2709 Megan Wolfe-Polgar 10 3 Del Oro 22:23.6 t
42 40 2764 Carlin Coulam 10 3 El Camino 22:24.4 t
43 41 2878 Samantha Perez 12 3 Golden Valley (sj) 22:27.8 i
44 2809 Kelly Cordova 10 3 Fairfield 22:30.9 i
45 42 3231 Maritza Tellez 10 3 Pioneer 22:32.7 i
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Event No. 12 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 43 3522 Jessica Avila 9 3 Will C Wood 22:33.1 t
47 44 3408 Jasmin Correa 11 3 Sierra 22:39.9 t
48 45 2666 Marissa Heald 10 3 Del Oro 22:43.9 t
49 46 3409 Diana Cruz 12 3 Sierra 22:48.4 t
50 47 2786 Erica Tapia 11 3 El Camino 22:55.2 t
51 48 3550 Paris Wu 9 3 Will C Wood 23:00.0 t
52 2565 Rachel Kravitz 12 3 Benicia 23:00.2 i
53 2556 Rayna Fitzgerald 11 3 Benicia 23:02.0
54 3061 Nathalie Munguia 11 3 McNair 23:12.0
55 49 3527 Gabi Constantino 10 3 Will C Wood 23:13.4 t
56 50 3410 Emily Cunial 11 3 Sierra 23:16.7 t
57 51 2712 Kelly Ball 10 3 East Union 23:17.1 t
58 52 2845 Julia Avila 12 3 Golden Valley (sj) 23:18.8
59 53 3127 Jazmin Martinez 9 3 Oakdale 23:18.9 t
60 54 2728 Ellena Markham 10 3 East Union 23:19.8 t
61 55 3354 Raquel Ballardo 12 3 River Valley 23:26.4
62 56 3117 Kristin Aguilar 12 3 Oakdale 23:28.9 t
63 57 2788 Sarah Tomlinson 10 3 El Camino 23:30.6 t
64 58 2747 Jadyn Snaer 10 3 East Union 23:31.5 t
65 59 2935 Madison Castro 10 3 Kimball 23:33.6 t
66 3448 Maile Dismuke 9 3 Vanden 23:33.6
67 2592 Jenna Stanislaw 11 3 Beyer 23:37.8
68 60 3252 Kelsey Griffin 10 3 Placer 23:54.0 t
69 3402 Bailey Linn 11 3 Rosemont 23:56.7
70 61 3389 Alaira Smith 11 3 River Valley 23:57.1
71 2576 Asha Woodmansee 12 3 Benicia 24:00.0
72 62 2882 Hailey Richardson 10 3 Golden Valley (sj) 24:04.8
73 63 2868 Alexas Lucatero-Ruiz 9 3 Golden Valley (sj) 24:05.8
74 64 2860 Angelina Giron 9 3 Golden Valley (sj) 24:07.7
75 65 3420 Julia Recker 11 3 Sierra 24:09.6 t
76 66 3173 Desirae Ibarra 11 3 Patterson 24:15.7
77 67 2941 Emily Grover 9 3 Kimball 24:17.5 t
78 68 3538 Lei Kenui 10 3 Will C Wood 24:18.2 t
79 69 2535 Isabella Richards 10 3 American Canyon 24:18.6
80 2608 Brisa Gonzalez-Avill 11 3 Ceres 24:22.0
81 70 3424 Hallie Shirley 10 3 Sierra 24:27.3 t
82 71 2767 Dylan Farrell 10 3 El Camino 24:32.7 t
83 72 3119 Kendra Branch 9 3 Oakdale 24:35.4 t
84 3139 Rana Arrocena 9 3 Pacheco 24:40.2
85 73 3530 Shealyn Fraser 11 3 Will C Wood 24:44.4 t
86 74 2948 Vanessa Perez 9 3 Kimball 24:47.4 t
87 2604 Maria Diaz 11 3 Ceres 24:51.4
88 75 2706 Cheridan Wagner 11 3 Del Oro 25:00.8 t
89 2559 Savannah Gomez 11 3 Benicia 25:07.2
90 2901 Alina Bizyayeva 11 3 Grace Davis 25:15.2
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Event No. 12 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 76 2534 Isabelle Ramos 10 3 American Canyon 25:29.1
92 77 2660 Olivia Falco 12 3 Del Oro 25:30.8 t
93 78 3035 Brianna Rodriguez 10 3 Manteca 25:31.5
94 2838 Laila Tauqeer 12 3 Florin 25:32.5
95 79 2536 Rebecca Richards 11 3 American Canyon 25:39.1
96 80 3118 Taylor Aloisio 10 3 Oakdale 25:41.9 t
97 81 3124 Ruby Houchens 11 3 Oakdale 25:43.8 t
98 3134 Suzey Ramirez 11 3 Oakdale 25:44.4
99 82 3171 Jennifer Herrrera 12 3 Patterson 25:58.0
100 83 3182 Eziamaka Ogbuli 10 3 Patterson 26:04.7
101 3120 Piper Collins 12 3 Oakdale 26:07.9
102 2598 Christina Arreola 12 3 Ceres 26:24.4
103 84 2543 Qwencee Stewart 9 3 American Canyon 26:26.9
104 3437 Janet Mercado 11 3 Valley 26:27.8
105 2670 Kendall Konieczny 11 3 Del Oro 26:29.7
106 85 3010 Mansi Patel 11 3 Los Banos 26:31.4
107 2699 Zasu Scott 11 3 Del Oro 26:38.4
108 86 2971 Andrea Briceno 11 3 Los Banos 26:41.7
109 87 2988 Stephanie Galvan 11 3 Los Banos 26:58.6
110 2921 Iris Rodriguez 12 3 Grace Davis 27:00.1
111 88 3199 Kelsie West 12 3 Patterson 27:04.3
112 89 2873 Yensi Mena-Gonzalez 12 3 Golden Valley (sj) 27:11.5
113 90 3211 Devany Garcia 11 3 Pioneer 27:15.0
114 91 3230 Karla Soltero 12 3 Pioneer 27:19.8
115 92 3540 Brooke Martin 11 3 Will C Wood 27:23.7 t
116 93 2995 Marissa Hernandez 11 3 Los Banos 27:38.9
117 2792 Daniela Bernabe 11 3 El Capitan 27:56.7
118 94 3235 Emilia Zarate 11 3 Pioneer 28:10.9
119 95 2504 Karla Aldana 10 3 American Canyon 28:19.3
120 96 3397 Isabel Vasquez 11 3 River Valley 28:36.9
121 3400 Sarah Gogue 11 3 Rosemont 28:54.9
122 97 3094 Maddison Monical 11 3 Mira Loma 29:05.3
123 98 3109 Myrthe Stalenhoef 11 3 Mira Loma 29:07.0
124 2910 Ocean Goldman 11 3 Grace Davis 29:08.7
125 99 3098 Tenley Ong 12 3 Mira Loma 29:15.8
126 3526 Chelsea Cagle 12 3 Will C Wood 29:36.1
127 3138 Ruby Ante 12 3 Pacheco 29:36.4
128 100 3020 Taina Colon 10 3 Manteca 29:41.1
129 101 3222 Norma Platas 11 3 Pioneer 29:45.0
130 102 2548 Kalekidan Yelew 12 3 American Canyon 29:57.2
131 2524 Ailey Leduff 12 3 American Canyon 30:16.7
132 103 3225 Odalis Rodriguez 12 3 Pioneer 30:21.5
133 2806 Esmeralda Venegas 11 3 El Capitan 30:24.1
134 104 3394 Sofia Trotti 12 3 River Valley 30:29.8
135 3545 Jenna Trausch 11 3 Will C Wood 30:30.4
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Event No. 12 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 105 3077 Helen Burch 11 3 Mira Loma 30:46.0
137 106 3218 Katherine McCabe 11 3 Pioneer 30:50.5
138 107 3030 Kathrine Nguyen 11 3 Manteca 30:52.8
139 108 3382 Kenya Rodriguez 11 3 River Valley 32:01.0
140 109 3038 Ariana Zurosky 10 3 Manteca 32:45.8
141 110 3157 Janette Alvarez 11 3 Patterson 32:59.3
142 2529 Jade Miller 10 3 American Canyon 33:02.7
143 111 3034 Isha Patel 3 Manteca 33:33.5
144 2527 Abigail Malagon 10 3 American Canyon 34:20.8
145 112 3111 Tori Tateishi 12 3 Mira Loma 36:03.7
146 113 3078 Adrienne Cloeter 12 3 Mira Loma 36:04.2
147 2540 Laura Schofield 11 3 American Canyon 36:11.5
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 55 Vista Del Lago (20:25.2 102:05.6 0:43.0)
==========================================
1 6 3489 Sydnee Kizziar 11 3 20:03.6
2 8 3467 Rachel Burgoyne 10 3 20:11.1
3 12 3463 Annaka Barragan 11 3 20:27.7
4 13 3499 Kendall O'Daniel 10 3 20:36.6
5 16 3503 Arabella Perez 9 3 20:46.6
6 ( 26) 3476 Natasha Evans 10 3 21:22.7
2. 89 Rio Americano (20:43.5 103:37.1 2:56.3)
==========================================
1 2 3323 Sophia Karperos 9 3 18:59.4
2 5 3331 Meghan Mahoney 11 3 20:01.7
3 22 3313 Taylor Gowan 12 3 21:14.2
4 27 3298 Lauren Calcagno 10 3 21:26.1
5 33 3294 Georgia Bracchi 11 3 21:55.7
6 ( 38) 3308 Alyssa Escay 9 3 22:19.6
3. 97 Placer (20:57.8 104:48.6 1:08.5)
==========================================
1 9 3246 Marin Chamberlin 11 3 20:12.0
2 18 3274 Elana Muzzy 11 3 20:52.8
3 21 3241 Skyler Bray 11 3 21:05.6
4 24 3288 Lisa Vaughan 12 3 21:17.7
5 25 3251 Delaney Garcia 11 3 21:20.5
6 ( 60) 3252 Kelsey Griffin 10 3 23:54.0
4. 126 El Camino (21:11.8 105:58.6 3:57.4)
==========================================
1 1 2763 Sarah Chaves 10 3 18:57.8
2 3 2755 Alyssa Barnes 10 3 19:41.9
3 35 2777 Abi McLean 9 3 21:59.3
4 40 2764 Carlin Coulam 10 3 22:24.4
5 47 2786 Erica Tapia 11 3 22:55.2
6 ( 57) 2788 Sarah Tomlinson 10 3 23:30.6
7 ( 71) 2767 Dylan Farrell 10 3 24:32.7
5. 144 Del Oro (21:37.1 108:05.2 2:23.4)
==========================================
1 11 2683 Cathilyn McIntosh 11 3 20:20.5
2 19 2705 Abigael Untalan 11 3 20:58.5
3 30 2668 Emma Jeppson 12 3 21:38.7
4 39 2709 Megan Wolfe-Polgar 10 3 22:23.6
5 45 2666 Marissa Heald 10 3 22:43.9
6 ( 75) 2706 Cheridan Wagner 11 3 25:00.8
7 ( 77) 2660 Olivia Falco 12 3 25:30.8
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
6. 173 Sierra (22:03.6 110:17.7 3:20.9)
==========================================
1 4 3418 Megan Oblin 10 3 19:55.8
2 29 3426 Savannah Verschuur 12 3 21:36.9
3 44 3408 Jasmin Correa 11 3 22:39.9
4 46 3409 Diana Cruz 12 3 22:48.4
5 50 3410 Emily Cunial 11 3 23:16.7
6 ( 65) 3420 Julia Recker 11 3 24:09.6
7 ( 70) 3424 Hallie Shirley 10 3 24:27.3
7. 173 Kimball (21:59.5 109:57.2 2:34.8)
==========================================
1 20 2953 Talyn Steffens 10 3 20:58.8
2 28 2940 Jordyn Gleaton 9 3 21:31.1
3 32 2931 Waad Ahmed 12 3 21:54.4
4 34 2930 Haifa Ahmed 10 3 21:59.3
5 59 2935 Madison Castro 10 3 23:33.6
6 ( 67) 2941 Emily Grover 9 3 24:17.5
7 ( 74) 2948 Vanessa Perez 9 3 24:47.4
8. 194 East Union (22:18.7 111:33.1 2:54.8)
==========================================
1 14 2751 Julia Vezaldenos 10 3 20:36.7
2 17 2719 Kelley Higginson 11 3 20:48.0
3 51 2712 Kelly Ball 10 3 23:17.1
4 54 2728 Ellena Markham 10 3 23:19.8
5 58 2747 Jadyn Snaer 10 3 23:31.5
9. 215 Will C Wood (22:38.9 113:14.2 4:08.7)
==========================================
1 7 3541 Caitlin Nguyen 12 3 20:09.5
2 43 3522 Jessica Avila 9 3 22:33.1
3 48 3550 Paris Wu 9 3 23:00.0
4 49 3527 Gabi Constantino 10 3 23:13.4
5 68 3538 Lei Kenui 10 3 24:18.2
6 ( 73) 3530 Shealyn Fraser 11 3 24:44.4
7 ( 92) 3540 Brooke Martin 11 3 27:23.7
10. 222 Oakdale (22:41.5 113:27.3 4:22.6)
==========================================
1 10 3133 Karina Prado 9 3 20:12.8
2 31 3126 Kayden Legan 9 3 21:51.3
3 53 3127 Jazmin Martinez 9 3 23:18.9
4 56 3117 Kristin Aguilar 12 3 23:28.9
5 72 3119 Kendra Branch 9 3 24:35.4
6 ( 80) 3118 Taylor Aloisio 10 3 25:41.9
7 ( 81) 3124 Ruby Houchens 11 3 25:43.8
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
11. 254 Golden Valley (SJ) (23:12.5 116:02.3 2:00.7)
==========================================
1 36 2893 Josette Vigil 10 3 22:05.1
2 41 2878 Samantha Perez 12 3 22:27.8
3 52 2845 Julia Avila 12 3 23:18.8
4 62 2882 Hailey Richardson 10 3 24:04.8
5 63 2868 Alexas Lucatero-Ruiz 9 3 24:05.8
6 ( 64) 2860 Angelina Giron 9 3 24:07.7
7 ( 89) 2873 Yensi Mena-Gonzalez 12 3 27:11.5
12. 310 Los Banos (24:36.5 123:02.1 6:14.1)
==========================================
1 15 2994 Leslie Hernandez 10 3 20:44.5
2 37 2975 Alyssa Catalan 11 3 22:05.9
3 85 3010 Mansi Patel 11 3 26:31.4
4 86 2971 Andrea Briceno 11 3 26:41.7
5 87 2988 Stephanie Galvan 11 3 26:58.6
6 ( 93) 2995 Marissa Hernandez 11 3 27:38.9
13. 331 American Canyon (24:37.8 123:08.8 5:11.8)
==========================================
1 23 2515 Tesia Deleon 12 3 21:15.1
2 69 2535 Isabella Richards 10 3 24:18.6
3 76 2534 Isabelle Ramos 10 3 25:29.1
4 79 2536 Rebecca Richards 11 3 25:39.1
5 84 2543 Qwencee Stewart 9 3 26:26.9
6 ( 95) 2504 Karla Aldana 10 3 28:19.3
7 (102) 2548 Kalekidan Yelew 12 3 29:57.2
14. 418 Pioneer (27:00.7 135:03.4 7:12.3)
==========================================
1 42 3231 Maritza Tellez 10 3 22:32.7
2 90 3211 Devany Garcia 11 3 27:15.0
3 91 3230 Karla Soltero 12 3 27:19.8
4 94 3235 Emilia Zarate 11 3 28:10.9
5 101 3222 Norma Platas 11 3 29:45.0
6 (103) 3225 Odalis Rodriguez 12 3 30:21.5
7 (106) 3218 Katherine McCabe 11 3 30:50.5
15. 424 River Valley (27:42.3 138:31.2 8:34.6)
==========================================
1 55 3354 Raquel Ballardo 12 3 23:26.4
2 61 3389 Alaira Smith 11 3 23:57.1
3 96 3397 Isabel Vasquez 11 3 28:36.9
4 104 3394 Sofia Trotti 12 3 30:29.8
5 108 3382 Kenya Rodriguez 11 3 32:01.0
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
16. 429 Patterson (27:16.4 136:22.0 8:43.6)
==========================================
1 66 3173 Desirae Ibarra 11 3 24:15.7
2 82 3171 Jennifer Herrrera 12 3 25:58.0
3 83 3182 Eziamaka Ogbuli 10 3 26:04.7
4 88 3199 Kelsie West 12 3 27:04.3
5 110 3157 Janette Alvarez 11 3 32:59.3
17. 505 Manteca (30:29.0 152:24.7 8:02.0)
==========================================
1 78 3035 Brianna Rodriguez 10 3 25:31.5
2 100 3020 Taina Colon 10 3 29:41.1
3 107 3030 Kathrine Nguyen 11 3 30:52.8
4 109 3038 Ariana Zurosky 10 3 32:45.8
5 111 3034 Isha Patel 3 33:33.5
18. 511 Mira Loma (30:51.6 154:17.8 6:58.4)
==========================================
1 97 3094 Maddison Monical 11 3 29:05.3
2 98 3109 Myrthe Stalenhoef 11 3 29:07.0
3 99 3098 Tenley Ong 12 3 29:15.8
4 105 3077 Helen Burch 11 3 30:46.0
5 112 3111 Tori Tateishi 12 3 36:03.7
6 (113) 3078 Adrienne Cloeter 12 3 36:04.2
16:11:21 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Event No. 13 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 4164 Collin Ullrich 11 4 Liberty Ranch 16:12.0 i
2 2 4559 Tomas Huerta 12 4 Weston Ranch 16:46.3 t
3 3 4393 Jackson McIlroy 12 4 Sonora 16:47.7 t
4 4 3635 Connor Landis 11 4 Bret Harte 16:47.8 i
5 5 4435 Karl Winter 11 4 St Mary's 16:58.4 i
6 6 3911 Robert McGowan 11 4 El Dorado 17:02.3 t
7 7 3675 Jeremy Milligan 9 4 Calaveras 17:10.3 t
8 8 3759 John Isaiah Jimenez 10 4 Christian Brothers 17:13.3 t
9 9 3693 Dallas Curran 11 4 Casa Roble 17:21.4 t
10 10 3787 Patrick Wiseman 11 4 Christian Brothers 17:24.9 t
11 11 3748 Samuel Copley 10 4 Christian Brothers 17:29.8 t
12 12 3673 Saul Macias 10 4 Calaveras 17:31.0 t
13 13 4112 Juan Diaz 12 4 Lathrop 17:32.0 i
14 4441 Colby Dibble 12 4 Summerville 17:33.0 i
15 14 4461 Brett Burink 12 4 Union Mine 17:33.5 i
16 15 3870 Dennis Pesce 12 4 Dixon 17:34.0 t
17 16 3896 Grayson Egbert 11 4 El Dorado 17:37.9 t
18 17 3815 Mason Pierce 12 4 Colfax 17:38.1 t
19 18 4066 Carson Boice 12 4 Hughson 17:39.2 i
20 19 3741 Nevin Afong 10 4 Christian Brothers 17:41.3 t
21 20 3826 Connor Vrooman 10 4 Colfax 17:43.9 t
22 21 3661 Brody Embrey 11 4 Calaveras 17:47.5 t
23 22 3928 Eduardo Calderon 12 4 Escalon 17:47.9 t
24 23 4160 Xavier Morales 10 4 Liberty Ranch 17:51.4 i
25 24 3606 Jp Bzorek 10 4 Bear River 17:51.6 i
26 25 3551 Tyler Anderson 11 4 Amador 17:51.7 t
27 26 4573 Geronimo Hernandez 11 4 Woodland 17:53.8 i
28 27 4564 Jeremiah Robancho 11 4 Weston Ranch 17:55.1 t
29 28 3843 Andrew Vasquez 12 4 Delhi 17:58.7
30 29 4555 Nicholas Curtright 12 4 Weston Ranch 18:00.5 t
31 30 3767 Alberto Mujica 10 4 Christian Brothers 18:00.8 t
32 31 3961 Gabe Romero 9 4 Escalon 18:01.9 t
33 32 4078 Sean Harcrow 12 4 Hughson 18:02.8
34 33 4319 Tim Cribbet 10 4 Ripon 18:04.4
35 34 3860 Cameron Kemper 10 4 Dixon 18:05.1 t
36 35 4518 Jared Cruz 9 4 West Campus 18:06.9
37 36 3801 Billy Groth 9 4 Colfax 18:10.4 t
38 37 3849 Max Davis - Trujil 11 4 Dixon 18:10.5 t
39 38 3734 Ahmed Sulaiman 12 4 Center 18:14.8
40 39 3882 Tim Blumenthal 11 4 El Dorado 18:14.9 t
41 40 3688 Jon Allie 10 4 Casa Roble 18:16.9 t
42 41 4397 Jacob Schader 10 4 Sonora 18:19.1 t
43 42 3958 Emiliano Ramirez 10 4 Escalon 18:20.3 t
44 43 3571 Brett Gibney 11 4 Amador 18:23.8 t
45 44 4432 Isiah Sulivan 11 4 St Mary's 18:24.3
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Event No. 13 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 45 4047 Ethan Barcelos 10 4 Hilmar 18:26.1
47 4373 Chris Martinez 11 4 Riverbank 18:26.5
48 46 4336 Luis Munoz 12 4 Ripon 18:27.0
49 47 3791 Will Yuponce 12 4 Christian Brothers 18:27.2 t
50 48 3937 Zac Gardner 12 4 Escalon 18:28.0 t
51 49 3695 Corbin Farias 10 4 Casa Roble 18:28.6 t
52 50 3960 Rex Robbins 11 4 Escalon 18:28.7 t
53 51 3690 Moses Buryakov 9 4 Casa Roble 18:29.2 t
54 52 4094 Dalton Santiesteban 12 4 Hughson 18:31.6
55 53 3844 Carlos Asencio 11 4 Dixon 18:32.4 t
56 54 4586 Delano Snell 10 4 Woodland 18:35.2
57 55 4132 Vince Prasad 10 4 Lathrop 18:35.4
58 56 4565 Jeremie Robancho 11 4 Weston Ranch 18:35.9 t
59 57 4552 Brian Arevalo 9 4 Weston Ranch 18:36.1 t
60 58 3881 Diego Bartolome 11 4 El Dorado 18:37.4 t
61 59 3711 Mason Rozumowicz 10 4 Casa Roble 18:40.4 t
62 60 4050 Jonathan Chavez 9 4 Hilmar 18:40.9
63 61 3935 Samuel Fletcher 10 4 Escalon 18:41.9 t
64 62 4532 Lupe Orozco 10 4 West Campus 18:42.5
65 63 3617 Brekyn Vasquez 9 4 Bear River 18:44.1
66 64 4540 Noah Spickelmier 12 4 West Campus 18:45.9
67 65 3566 Michael Edmeier 9 4 Amador 18:46.2 t
68 66 4533 Javier Pacheco 10 4 West Campus 18:46.5
69 67 4343 Christian Pelaez 12 4 Ripon 18:47.3
70 68 3639 Jordan Barkley 12 4 Bret Harte 18:48.1
71 3983 Josh Daw 11 4 Foothill (sac) 18:50.9
72 69 4341 Austin Olmos 11 4 Ripon 18:51.2
73 70 3686 Jacob Stricler 12 4 Calaveras 18:52.2 t
74 71 4398 Ian Smith 11 4 Sonora 18:55.0 t
75 72 3805 Spencer Kane 12 4 Colfax 18:55.1 t
76 73 3655 Mateo Alliende 10 4 Calaveras 18:56.6 t
77 74 3553 Hunter Bailey 11 4 Amador 18:57.8 t
78 75 4018 Ethan Reece 9 4 Galt 19:04.4
79 76 3856 Brevin Hensley 12 4 Dixon 19:08.3 t
80 77 3807 Brendan Lynn 12 4 Colfax 19:08.6 t
81 78 4474 Patrick Leonard 9 4 Union Mine 19:09.0
82 79 3560 Anthony D'Agostini 10 4 Amador 19:10.3 t
83 80 3915 Nathan Prettyman 11 4 El Dorado 19:12.0 t
84 81 3724 Brent Kaneyuki 12 4 Center 19:12.1
85 82 4284 Chris Valencia 11 4 Natomas 19:12.2
86 83 3592 Chris Ruiz 11 4 Amador 19:12.6 t
87 84 4390 Dereck Kilgore 9 4 Sonora 19:13.1 t
88 85 4562 Jerry Ramirez 12 4 Weston Ranch 19:13.1 t
89 86 4137 Miguel Salcedo 11 4 Lathrop 19:13.2
90 87 4155 Connor Leipelt 10 4 Liberty Ranch 19:13.8
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Event No. 13 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 88 3819 Dane Reimers 12 4 Colfax 19:13.9 t
92 4263 Jaedon Velez 12 4 Mountain House 19:14.3
93 89 4080 Austin Hoach 10 4 Hughson 19:15.3
94 90 3609 Caleb Edwards 9 4 Bear River 19:15.6
95 91 4414 Mark Goriye 11 4 St Mary's 19:17.2
96 92 4535 Maceo Powers 11 4 West Campus 19:18.8
97 93 3659 Hunter Colborn 11 4 Calaveras 19:19.6 t
98 94 4333 Austin Matthews 11 4 Ripon 19:20.5
99 95 3625 Brendan Dishion 9 4 Bret Harte 19:21.1
100 96 3715 Augustin Vega 10 4 Casa Roble 19:22.3 t
101 97 3717 Dylan Wehling 11 4 Casa Roble 19:22.6 t
102 98 3719 Eric Brown 12 4 Center 19:22.9
103 99 4401 Reginald Vansleet 11 4 Sonora 19:23.9 t
104 100 3806 Griffin Labudde 10 4 Colfax 19:23.9 t
105 101 4148 Rayan Alnasir 11 4 Liberty Ranch 19:25.2
106 102 4482 Rees Verleur 11 4 Union Mine 19:26.6
107 103 3943 Juan Lopez 9 4 Escalon 19:26.7 t
108 104 3847 Benjamin Bodine 9 4 Dixon 19:30.4 t
109 105 4384 Ryan Dunlap 10 4 Sonora 19:33.6 t
110 106 3593 Matt Russell 11 4 Amador 19:36.5 t
111 107 3640 Tyler Queirolo 12 4 Bret Harte 19:39.3
112 108 4156 Austin Marcoccia 10 4 Liberty Ranch 19:39.8
113 109 4219 David Kerstan 12 4 Marysville 19:40.2
114 110 4146 Sergio Zepeda 12 4 Lathrop 19:40.4
115 3574 Corey Hasson 11 4 Amador 19:41.3
116 111 4419 Spencer Loewen 10 4 St Mary's 19:41.4
117 112 4475 Kyle Plunkett 10 4 Union Mine 19:42.2
118 113 4405 Josh Bajaj 11 4 St Mary's 19:42.9
119 4365 Kendall Camp 11 4 Riverbank 19:43.2
120 114 3837 Aldofo Melara 12 4 Delhi 19:43.9
121 115 3729 Vincent Ma 12 4 Center 19:44.4
122 116 3614 Matt Rodriguez 10 4 Bear River 19:45.0
123 117 4127 Noel Ojeda 10 4 Lathrop 19:45.8
124 118 4045 Alberto Alves 10 4 Hilmar 19:45.9
125 119 3850 Keegan Divine 12 4 Dixon 19:46.1 t
126 120 4396 Coleton Sanguinetti 11 4 Sonora 19:47.5 t
127 4206 Salomon Ramos 12 4 Livingston 19:49.4
128 121 3727 Jaden Lewis-Wall 10 4 Center 19:49.4
129 4387 Christian Froehilch 9 4 Sonora 19:49.9
130 122 4159 Derek Miller 12 4 Liberty Ranch 19:50.2
131 123 4486 Michael Wright 9 4 Union Mine 19:50.4
132 124 3604 Jakob Berger 11 4 Bear River 19:51.2
133 125 4576 Chris Lewis 9 4 Woodland 19:51.4
134 126 4217 Cameron Dillon 10 4 Marysville 19:52.0
135 127 4029 Nicholas Contreras 10 4 Highlands 19:54.0
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Event No. 13 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 128 4329 Eric Jaquez 11 4 Ripon 19:55.5
137 129 3743 Joe Archer 11 4 Christian Brothers 19:57.0 t
138 130 3906 Harrison Kuuskvere 12 4 El Dorado 19:59.4 t
139 131 4321 Evan Gibson 11 4 Ripon 19:59.5
140 132 4216 Pierce Desmond 11 4 Marysville 20:01.9
141 133 4048 Dominic Borrelli 12 4 Hilmar 20:02.1
142 134 3735 Nick Thiessen 11 4 Center 20:03.3
143 4379 Zac Richison 11 4 Riverbank 20:04.0
144 135 3608 Sean Cullers 9 4 Bear River 20:05.0
145 136 3832 Alejandro Contreras 12 4 Delhi 20:07.0
146 137 4061 Kevin Williams 12 4 Hilmar 20:07.2
147 138 4472 Benjamin James 11 4 Union Mine 20:10.0
148 4328 Harrison Jackson 11 4 Ripon 20:14.3
149 139 4295 Oscar Madrigal 12 4 Orestimba 20:14.8
150 140 4157 Dylan McDonald 10 4 Liberty Ranch 20:19.1
151 141 4553 Tyler Blea 11 4 Weston Ranch 20:19.3 t
152 142 3631 Ryan Heryford 12 4 Bret Harte 20:23.0
153 143 3721 Justin Falk 12 4 Center 20:25.9
154 144 3914 Jin Oh 11 4 El Dorado 20:27.9 t
155 145 4041 Cristian Tejada 11 4 Highlands 20:28.6
156 146 4538 Rocky Ruckman 11 4 West Campus 20:30.1
157 3714 Thomas Turner 12 4 Casa Roble 20:32.7
158 147 4574 Jack Ibbetson 11 4 Woodland 20:37.1
159 148 4493 Garrison Coit 11 4 Venture Academy 20:38.7
160 149 4577 Owen Linney 9 4 Woodland 20:39.0
161 150 3626 Brandon Dodge 11 4 Bret Harte 20:40.9
162 151 4003 Ivan Arana 10 4 Galt 20:42.5
163 4192 Jonathan Cisneros 11 4 Livingston 20:43.3
164 152 4179 Jason Ohm 12 4 Linden 20:45.3
165 153 4145 Diego Zauala 12 4 Lathrop 20:48.3
166 3979 Dimitriy Biletskiy 11 4 Foothill (sac) 20:48.9
167 154 4093 Joseph Powers 9 4 Hughson 20:51.4
168 155 3660 Aaron Cragun 12 4 Calaveras 20:52.5 t
169 156 4462 Matt Clark 11 4 Union Mine 20:54.5
170 4481 Walker Sundquist 10 4 Union Mine 20:55.4
171 157 4224 James Phillips 9 4 Marysville 20:55.4
172 158 3611 Jet Livingston 9 4 Bear River 20:57.8
173 159 4404 David Angoletta 11 4 St Mary's 20:58.9
174 4332 Adam Lawlor 12 4 Ripon 21:00.6
175 160 4283 Simarjit Sangha 11 4 Natomas 21:03.2
176 3585 Chris Moreno 12 4 Amador 21:05.4
177 161 4244 Dillon Schneider 11 4 Mesa Verde 21:05.9
178 162 4525 Nebaiot Lemma 10 4 West Campus 21:11.9
179 163 4180 Isaac Ordaz 11 4 Linden 21:12.6
180 164 4013 Logan Mayfield 9 4 Galt 21:16.5
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Event No. 13 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
181 165 4069 John Cabral 10 4 Hughson 21:16.8
182 4524 Ryan Kizer 12 4 West Campus 21:20.9
183 4519 Nate Cruz 11 4 West Campus 21:21.4
184 166 4222 Anthony Meyer 10 4 Marysville 21:25.8
185 4158 Cesar Medina 11 4 Liberty Ranch 21:25.8
186 167 4310 Noe Segundo 11 4 Orestimba 21:27.6
187 3731 Aaron Pickett 11 4 Center 21:32.8
188 168 4215 Jayson Deland 11 4 Marysville 21:33.1
189 4191 Rajanvir Chahal 12 4 Livingston 21:36.7
190 169 4124 Julio Morales 12 4 Lathrop 21:38.4
191 170 4514 Carlos Vivero 12 4 Venture Academy 21:39.2
192 171 4268 Jamonte Frazier 12 4 Natomas 21:39.4
193 172 4506 Elijah Raya 11 4 Venture Academy 21:39.7
194 4195 Giovanni Gutierrez 12 4 Livingston 21:41.2
195 3987 Tyler Fries 11 4 Foothill (sac) 21:41.3
196 173 4228 Troy Cook 11 4 Mesa Verde 21:42.0
197 174 4010 Bryce Ipson 12 4 Galt 21:46.8
198 175 4181 Nicholas Perez 9 4 Linden 21:49.1
199 4476 David Rezentes 11 4 Union Mine 21:49.4
200 4444 Samuel Grider 11 4 Summerville 21:51.4
201 3825 Caden Unholz 12 4 Colfax 21:56.2
202 176 4233 Ruvim Gavrilchik 12 4 Mesa Verde 22:02.4
203 4250 Mario Calderon 11 4 Mountain House 22:03.3
204 4345 Edwin Plata 11 4 Ripon 22:05.7
205 177 4511 Dylan Toale 12 4 Venture Academy 22:08.1
206 4547 Alex Walker 11 4 West Campus 22:15.1
207 178 4245 Sergey Smal 11 4 Mesa Verde 22:17.3
208 179 4513 Jordan Treydte 11 4 Venture Academy 22:18.5
209 180 4214 Eugene Barajas 11 4 Marysville 22:20.2
210 181 4298 Guillermo Mendoza 12 4 Orestimba 22:20.3
211 182 3839 Alexander Picazo 12 4 Delhi 22:23.1
212 4256 Martin Gil 10 4 Mountain House 22:25.7
213 183 4038 Saul Ramos 12 4 Highlands 22:26.4
214 3814 Matthew Pfeiffer 12 4 Colfax 22:26.6
215 184 4024 Romeo Anderson 11 4 Highlands 22:30.7
216 4369 Jose Lares 11 4 Riverbank 22:31.9
217 185 4082 Tim Jackson 12 4 Hughson 22:34.6
218 4131 Damien Pierce 12 4 Lathrop 22:35.9
219 186 4281 Abel Romero 11 4 Natomas 22:39.3
220 187 4587 Albert Solano 11 4 Woodland 22:40.3
221 188 4042 Ruben Torres 12 4 Highlands 22:50.6
222 4140 Ekam Singh 12 4 Lathrop 22:55.3
223 189 4407 Norencio Bungalon 11 4 St Mary's 23:06.5
224 3993 Damiyen Lane 11 4 Foothill (sac) 23:07.1
225 190 4023 Rigoberto Yepez 11 4 Galt 23:15.8
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Event No. 13 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
226 4092 Murphy Phillips 10 4 Hughson 23:18.5
227 191 4046 Alec Barcelos 12 4 Hilmar 23:19.8
228 192 4275 Christopher Lopez Va 12 4 Natomas 23:42.9
229 193 4509 Joey Rurup 10 4 Venture Academy 23:47.4
230 194 4291 Danny Jimenez 10 4 Orestimba 23:52.0
231 195 4028 Vincent Cisneros 11 4 Highlands 23:54.5
232 3704 Justin McAfee 12 4 Casa Roble 24:02.0
233 196 4027 Jesus Campos 11 4 Highlands 24:10.4
234 197 4515 Luke Williams 9 4 Venture Academy 24:16.2
235 198 4227 Dallan Basbas 12 4 Mesa Verde 24:29.6
236 4064 Rudy Tobar 12 4 Hughson 24:30.3
237 199 4009 Josef Hand 11 4 Galt 24:30.9
238 200 3838 Arnoldo Perez 12 4 Delhi 24:37.7
239 4253 Yusef Elsherif 12 4 Mountain House 24:54.1
240 201 4276 Gerardo Luna 12 4 Natomas 24:54.9
241 202 4572 Kritzio Cobian 11 4 Woodland 24:56.8
242 4588 Juan Vargas 11 4 Woodland 25:04.8
243 203 4292 Timothy Junkin 10 4 Orestimba 25:05.4
244 204 4173 Cain Melendrez 12 4 Linden 25:09.2
245 4225 Matthew Schuy 11 4 Marysville 25:31.3
246 4508 Isaiah Rodriguez 10 4 Venture Academy 25:32.3
247 205 4266 Lucas Cunha 11 4 Natomas 25:36.8
248 206 4241 Ian Rose 11 4 Mesa Verde 25:41.5
249 207 4016 Conner Pnelan 11 4 Galt 25:48.3
250 3600 Jeremiah Vela-Murphy 11 4 Amador 25:48.8
251 4007 Javier Cortez 12 4 Galt 25:49.2
252 208 4294 Joshua Lucas 9 4 Orestimba 27:13.2
253 209 4296 Isaiah Mar 10 4 Orestimba 27:13.4
254 4299 Monty Montoya 9 4 Orestimba 27:22.8
255 4035 Tristan Nartker 10 4 Highlands 27:31.5
256 4223 Chris Moyer 10 4 Marysville 27:31.6
257 4022 Justin Vermeltfoort 12 4 Galt 27:46.8
258 4455 Griffen Webb-Barela 11 4 Summerville 28:16.8
259 3689 Paul Boucher 12 4 Casa Roble 28:43.8
260 210 4177 Diego Najera 12 4 Linden 29:46.4
261 4019 Steven Sharp 11 4 Galt 31:48.2
262 4488 Josh Ybright 12 4 Union Mine 33:00.9
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 78 Christian Brothers (17:34.1 87:50.1 0:47.5)
==========================================
1 8 3759 John Isaiah Jimenez 10 4 17:13.3
2 10 3787 Patrick Wiseman 11 4 17:24.9
3 11 3748 Samuel Copley 10 4 17:29.8
4 19 3741 Nevin Afong 10 4 17:41.3
5 30 3767 Alberto Mujica 10 4 18:00.8
6 ( 47) 3791 Will Yuponce 12 4 18:27.2
7 (129) 3743 Joe Archer 11 4 19:57.0
2. 171 Weston Ranch (17:58.8 89:53.9 1:49.8)
==========================================
1 2 4559 Tomas Huerta 12 4 16:46.3
2 27 4564 Jeremiah Robancho 11 4 17:55.1
3 29 4555 Nicholas Curtright 12 4 18:00.5
4 56 4565 Jeremie Robancho 11 4 18:35.9
5 57 4552 Brian Arevalo 9 4 18:36.1
6 ( 85) 4562 Jerry Ramirez 12 4 19:13.1
7 (141) 4553 Tyler Blea 11 4 20:19.3
3. 183 Calaveras (18:03.6 90:17.6 1:46.3)
==========================================
1 7 3675 Jeremy Milligan 9 4 17:10.3
2 12 3673 Saul Macias 10 4 17:31.0
3 21 3661 Brody Embrey 11 4 17:47.5
4 70 3686 Jacob Stricler 12 4 18:52.2
5 73 3655 Mateo Alliende 10 4 18:56.6
6 ( 93) 3659 Hunter Colborn 11 4 19:19.6
7 (155) 3660 Aaron Cragun 12 4 20:52.5
4. 193 Escalon (18:13.4 91:06.8 0:40.8)
==========================================
1 22 3928 Eduardo Calderon 12 4 17:47.9
2 31 3961 Gabe Romero 9 4 18:01.9
3 42 3958 Emiliano Ramirez 10 4 18:20.3
4 48 3937 Zac Gardner 12 4 18:28.0
5 50 3960 Rex Robbins 11 4 18:28.7
6 ( 61) 3935 Samuel Fletcher 10 4 18:41.9
7 (103) 3943 Juan Lopez 9 4 19:26.7
5. 199 El Dorado (18:08.9 90:44.5 2:09.7)
==========================================
1 6 3911 Robert McGowan 11 4 17:02.3
2 16 3896 Grayson Egbert 11 4 17:37.9
3 39 3882 Tim Blumenthal 11 4 18:14.9
4 58 3881 Diego Bartolome 11 4 18:37.4
5 80 3915 Nathan Prettyman 11 4 19:12.0
6 (130) 3906 Harrison Kuuskvere 12 4 19:59.4
7 (144) 3914 Jin Oh 11 4 20:27.9
16:11:22 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
6. 208 Casa Roble (18:15.3 91:16.5 1:19.0)
==========================================
1 9 3693 Dallas Curran 11 4 17:21.4
2 40 3688 Jon Allie 10 4 18:16.9
3 49 3695 Corbin Farias 10 4 18:28.6
4 51 3690 Moses Buryakov 9 4 18:29.2
5 59 3711 Mason Rozumowicz 10 4 18:40.4
6 ( 96) 3715 Augustin Vega 10 4 19:22.3
7 ( 97) 3717 Dylan Wehling 11 4 19:22.6
7. 215 Dixon (18:18.1 91:30.3 1:34.3)
==========================================
1 15 3870 Dennis Pesce 12 4 17:34.0
2 34 3860 Cameron Kemper 10 4 18:05.1
3 37 3849 Max Davis - Trujil 11 4 18:10.5
4 53 3844 Carlos Asencio 11 4 18:32.4
5 76 3856 Brevin Hensley 12 4 19:08.3
6 (104) 3847 Benjamin Bodine 9 4 19:30.4
7 (119) 3850 Keegan Divine 12 4 19:46.1
8. 222 Colfax (18:19.3 91:36.1 1:30.5)
==========================================
1 17 3815 Mason Pierce 12 4 17:38.1
2 20 3826 Connor Vrooman 10 4 17:43.9
3 36 3801 Billy Groth 9 4 18:10.4
4 72 3805 Spencer Kane 12 4 18:55.1
5 77 3807 Brendan Lynn 12 4 19:08.6
6 ( 88) 3819 Dane Reimers 12 4 19:13.9
7 (100) 3806 Griffin Labudde 10 4 19:23.9
9. 286 Amador (18:38.0 93:09.8 1:18.6)
==========================================
1 25 3551 Tyler Anderson 11 4 17:51.7
2 43 3571 Brett Gibney 11 4 18:23.8
3 65 3566 Michael Edmeier 9 4 18:46.2
4 74 3553 Hunter Bailey 11 4 18:57.8
5 79 3560 Anthony D'Agostini 10 4 19:10.3
6 ( 83) 3592 Chris Ruiz 11 4 19:12.6
7 (106) 3593 Matt Russell 11 4 19:36.5
10. 298 Sonora (18:31.8 92:38.8 2:36.2)
==========================================
1 3 4393 Jackson McIlroy 12 4 16:47.7
2 41 4397 Jacob Schader 10 4 18:19.1
3 71 4398 Ian Smith 11 4 18:55.0
4 84 4390 Dereck Kilgore 9 4 19:13.1
5 99 4401 Reginald Vansleet 11 4 19:23.9
6 (105) 4384 Ryan Dunlap 10 4 19:33.6
7 (120) 4396 Coleton Sanguinetti 11 4 19:47.5
16:11:22 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
11. 309 Ripon (18:42.1 93:30.4 1:16.1)
==========================================
1 33 4319 Tim Cribbet 10 4 18:04.4
2 46 4336 Luis Munoz 12 4 18:27.0
3 67 4343 Christian Pelaez 12 4 18:47.3
4 69 4341 Austin Olmos 11 4 18:51.2
5 94 4333 Austin Matthews 11 4 19:20.5
6 (128) 4329 Eric Jaquez 11 4 19:55.5
7 (131) 4321 Evan Gibson 11 4 19:59.5
12. 319 West Campus (18:44.2 93:40.6 1:11.9)
==========================================
1 35 4518 Jared Cruz 9 4 18:06.9
2 62 4532 Lupe Orozco 10 4 18:42.5
3 64 4540 Noah Spickelmier 12 4 18:45.9
4 66 4533 Javier Pacheco 10 4 18:46.5
5 92 4535 Maceo Powers 11 4 19:18.8
6 (146) 4538 Rocky Ruckman 11 4 20:30.1
7 (162) 4525 Nebaiot Lemma 10 4 21:11.9
13. 320 Liberty Ranch (18:28.5 92:22.2 3:27.8)
==========================================
1 1 4164 Collin Ullrich 11 4 16:12.0
2 23 4160 Xavier Morales 10 4 17:51.4
3 87 4155 Connor Leipelt 10 4 19:13.8
4 101 4148 Rayan Alnasir 11 4 19:25.2
5 108 4156 Austin Marcoccia 10 4 19:39.8
6 (122) 4159 Derek Miller 12 4 19:50.2
7 (140) 4157 Dylan McDonald 10 4 20:19.1
14. 345 Hughson (18:52.1 94:20.3 3:12.2)
==========================================
1 18 4066 Carson Boice 12 4 17:39.2
2 32 4078 Sean Harcrow 12 4 18:02.8
3 52 4094 Dalton Santiesteban 12 4 18:31.6
4 89 4080 Austin Hoach 10 4 19:15.3
5 154 4093 Joseph Powers 9 4 20:51.4
6 (165) 4069 John Cabral 10 4 21:16.8
7 (185) 4082 Tim Jackson 12 4 22:34.6
15. 364 St Mary's (18:48.9 94:04.2 2:44.5)
==========================================
1 5 4435 Karl Winter 11 4 16:58.4
2 44 4432 Isiah Sulivan 11 4 18:24.3
3 91 4414 Mark Goriye 11 4 19:17.2
4 111 4419 Spencer Loewen 10 4 19:41.4
5 113 4405 Josh Bajaj 11 4 19:42.9
6 (159) 4404 David Angoletta 11 4 20:58.9
7 (189) 4407 Norencio Bungalon 11 4 23:06.5
16:11:22 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
16. 381 Lathrop (18:57.4 94:46.8 2:13.8)
==========================================
1 13 4112 Juan Diaz 12 4 17:32.0
2 55 4132 Vince Prasad 10 4 18:35.4
3 86 4137 Miguel Salcedo 11 4 19:13.2
4 110 4146 Sergio Zepeda 12 4 19:40.4
5 117 4127 Noel Ojeda 10 4 19:45.8
6 (153) 4145 Diego Zauala 12 4 20:48.3
7 (169) 4124 Julio Morales 12 4 21:38.4
17. 416 Bret Harte (18:59.9 94:59.3 3:35.2)
==========================================
1 4 3635 Connor Landis 11 4 16:47.8
2 68 3639 Jordan Barkley 12 4 18:48.1
3 95 3625 Brendan Dishion 9 4 19:21.1
4 107 3640 Tyler Queirolo 12 4 19:39.3
5 142 3631 Ryan Heryford 12 4 20:23.0
6 (150) 3626 Brandon Dodge 11 4 20:40.9
18. 417 Bear River (19:05.5 95:27.5 1:59.6)
==========================================
1 24 3606 Jp Bzorek 10 4 17:51.6
2 63 3617 Brekyn Vasquez 9 4 18:44.1
3 90 3609 Caleb Edwards 9 4 19:15.6
4 116 3614 Matt Rodriguez 10 4 19:45.0
5 124 3604 Jakob Berger 11 4 19:51.2
6 (135) 3608 Sean Cullers 9 4 20:05.0
7 (158) 3611 Jet Livingston 9 4 20:57.8
19. 429 Union Mine (19:08.4 95:41.7 2:16.9)
==========================================
1 14 4461 Brett Burink 12 4 17:33.5
2 78 4474 Patrick Leonard 9 4 19:09.0
3 102 4482 Rees Verleur 11 4 19:26.6
4 112 4475 Kyle Plunkett 10 4 19:42.2
5 123 4486 Michael Wright 9 4 19:50.4
6 (138) 4472 Benjamin James 11 4 20:10.0
7 (156) 4462 Matt Clark 11 4 20:54.5
20. 453 Center (19:16.8 96:23.6 1:34.6)
==========================================
1 38 3734 Ahmed Sulaiman 12 4 18:14.8
2 81 3724 Brent Kaneyuki 12 4 19:12.1
3 98 3719 Eric Brown 12 4 19:22.9
4 115 3729 Vincent Ma 12 4 19:44.4
5 121 3727 Jaden Lewis-Wall 10 4 19:49.4
6 (134) 3735 Nick Thiessen 11 4 20:03.3
7 (143) 3721 Justin Falk 12 4 20:25.9
16:11:22 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
21. 493 Hilmar (19:24.5 97:02.2 1:41.1)
==========================================
1 45 4047 Ethan Barcelos 10 4 18:26.1
2 60 4050 Jonathan Chavez 9 4 18:40.9
3 118 4045 Alberto Alves 10 4 19:45.9
4 133 4048 Dominic Borrelli 12 4 20:02.1
5 137 4061 Kevin Williams 12 4 20:07.2
6 (191) 4046 Alec Barcelos 12 4 23:19.8
22. 501 Woodland (19:31.3 97:36.5 2:45.2)
==========================================
1 26 4573 Geronimo Hernandez 11 4 17:53.8
2 54 4586 Delano Snell 10 4 18:35.2
3 125 4576 Chris Lewis 9 4 19:51.4
4 147 4574 Jack Ibbetson 11 4 20:37.1
5 149 4577 Owen Linney 9 4 20:39.0
6 (187) 4587 Albert Solano 11 4 22:40.3
7 (202) 4572 Kritzio Cobian 11 4 24:56.8
23. 660 Delhi (20:58.1 104:50.4 6:39.0)
==========================================
1 28 3843 Andrew Vasquez 12 4 17:58.7
2 114 3837 Aldofo Melara 12 4 19:43.9
3 136 3832 Alejandro Contreras 12 4 20:07.0
4 182 3839 Alexander Picazo 12 4 22:23.1
5 200 3838 Arnoldo Perez 12 4 24:37.7
24. 690 Marysville (20:23.1 101:55.3 1:45.6)
==========================================
1 109 4219 David Kerstan 12 4 19:40.2
2 126 4217 Cameron Dillon 10 4 19:52.0
3 132 4216 Pierce Desmond 11 4 20:01.9
4 157 4224 James Phillips 9 4 20:55.4
5 166 4222 Anthony Meyer 10 4 21:25.8
6 (168) 4215 Jayson Deland 11 4 21:33.1
7 (180) 4214 Eugene Barajas 11 4 22:20.2
25. 754 Galt (21:13.2 106:06.0 4:11.4)
==========================================
1 75 4018 Ethan Reece 9 4 19:04.4
2 151 4003 Ivan Arana 10 4 20:42.5
3 164 4013 Logan Mayfield 9 4 21:16.5
4 174 4010 Bryce Ipson 12 4 21:46.8
5 190 4023 Rigoberto Yepez 11 4 23:15.8
6 (199) 4009 Josef Hand 11 4 24:30.9
7 (207) 4016 Conner Pnelan 11 4 25:48.3
16:11:22 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
26. 791 Natomas (21:39.4 108:17.0 4:30.7)
==========================================
1 82 4284 Chris Valencia 11 4 19:12.2
2 160 4283 Simarjit Sangha 11 4 21:03.2
3 171 4268 Jamonte Frazier 12 4 21:39.4
4 186 4281 Abel Romero 11 4 22:39.3
5 192 4275 Christopher Lopez Vargas 12 4 23:42.9
6 (201) 4276 Gerardo Luna 12 4 24:54.9
7 (205) 4266 Lucas Cunha 11 4 25:36.8
27. 827 Highlands (21:38.1 108:10.3 2:56.6)
==========================================
1 127 4029 Nicholas Contreras 10 4 19:54.0
2 145 4041 Cristian Tejada 11 4 20:28.6
3 183 4038 Saul Ramos 12 4 22:26.4
4 184 4024 Romeo Anderson 11 4 22:30.7
5 188 4042 Ruben Torres 12 4 22:50.6
6 (195) 4028 Vincent Cisneros 11 4 23:54.5
7 (196) 4027 Jesus Campos 11 4 24:10.4
28. 846 Venture Academy (21:40.9 108:24.2 1:39.8)
==========================================
1 148 4493 Garrison Coit 11 4 20:38.7
2 170 4514 Carlos Vivero 12 4 21:39.2
3 172 4506 Elijah Raya 11 4 21:39.7
4 177 4511 Dylan Toale 12 4 22:08.1
5 179 4513 Jordan Treydte 11 4 22:18.5
6 (193) 4509 Joey Rurup 10 4 23:47.4
7 (197) 4515 Luke Williams 9 4 24:16.2
29. 884 Orestimba (22:36.1 113:00.1 4:50.6)
==========================================
1 139 4295 Oscar Madrigal 12 4 20:14.8
2 167 4310 Noe Segundo 11 4 21:27.6
3 181 4298 Guillermo Mendoza 12 4 22:20.3
4 194 4291 Danny Jimenez 10 4 23:52.0
5 203 4292 Timothy Junkin 10 4 25:05.4
6 (208) 4294 Joshua Lucas 9 4 27:13.2
7 (209) 4296 Isaiah Mar 10 4 27:13.4
30. 886 Mesa Verde (22:19.5 111:37.2 3:23.7)
==========================================
1 161 4244 Dillon Schneider 11 4 21:05.9
2 173 4228 Troy Cook 11 4 21:42.0
3 176 4233 Ruvim Gavrilchik 12 4 22:02.4
4 178 4245 Sergey Smal 11 4 22:17.3
5 198 4227 Dallan Basbas 12 4 24:29.6
6 (206) 4241 Ian Rose 11 4 25:41.5
16:11:22 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
31. 904 Linden (23:44.6 118:42.6 9:01.1)
==========================================
1 152 4179 Jason Ohm 12 4 20:45.3
2 163 4180 Isaac Ordaz 11 4 21:12.6
3 175 4181 Nicholas Perez 9 4 21:49.1
4 204 4173 Cain Melendrez 12 4 25:09.2
5 210 4177 Diego Najera 12 4 29:46.4
16:11:22 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Event No. 14 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 4659 Micah Filer 11 5 Capital Christian 16:56.8 t
2 2 4670 Brett Lombardi 12 5 Capital Christian 17:14.7 t
3 3 4721 Anthony Vazquez 11 5 Central Catholic 17:48.3 t
4 4 4808 Chad Barnett 12 5 Foresthill 17:55.4 t
5 5 4604 Christian Dabler 10 5 Argonaut 18:04.4 t
6 6 4833 Tyler Bingham 11 5 Golden Sierra 18:13.4 t
7 7 4653 Bronson Bodlak 12 5 Capital Christian 18:17.7 t
8 8 4668 Jesaiah Lingenfelter 12 5 Capital Christian 18:23.9 t
9 9 4949 Tyler Bosler 10 5 Vacaville Christia 18:26.6 t
10 10 4687 Max Skinner 11 5 Capital Christian 18:33.8 t
11 4934 Jaydon Spires 9 5 Tioga 18:44.4 i
12 11 4909 Jun Kawano 11 5 Sacramento Waldorf 18:47.1 t
13 12 4952 Jonathan Gaborko 10 5 Vacaville Christia 18:51.7 t
14 13 4614 Noah Skelly 11 5 Argonaut 18:52.3 t
15 4932 Austin Pruitt 12 5 Tioga 18:56.7 i
16 14 4956 Jamir Jones 11 5 Vacaville Christia 19:06.5 t
17 15 5014 Tony Smith 12 5 Woodland Christian 19:10.1 t
18 16 4816 Caleb Medrano 9 5 Foresthill 19:16.1 t
19 4725 Daniel Guerrero 11 5 Cristo Rey 19:16.7 i
20 4621 Noah Byerly 11 5 Bradshaw Christian 19:18.2 i
21 17 4686 Matthew Shuman 10 5 Capital Christian 19:18.8 t
22 18 4951 Alex Foley 11 5 Vacaville Christia 19:24.6 t
23 19 4695 Steve Abbate 12 5 Central Catholic 19:32.2 t
24 20 4983 Zachary Velazquez 10 5 Waterford 19:37.3 t
25 21 4979 Jonathan Staley 9 5 Waterford 19:42.0 t
26 22 4835 Thomas Christner 12 5 Golden Sierra 19:42.7 t
27 23 4766 Joseph Miramontes 11 5 Don Pedro 19:48.8 i
28 24 5001 Matthew Pilawa 11 5 Western Sierra 19:49.4 t
29 25 4880 Talon Waters 12 5 Millennium 19:49.5 i
30 26 4834 Blake Borello 10 5 Golden Sierra 19:50.3 t
31 27 4708 Mario Jauregui 9 5 Central Catholic 19:50.5 t
32 28 4620 Nick White 9 5 Argonaut 19:55.4 t
33 29 5006 Zane Tagatac 10 5 Western Sierra 19:57.6 t
34 30 4813 Matthew Irwin 12 5 Foresthill 19:59.1 t
35 4929 Ian Campbell 12 5 Tioga 19:59.2 i
36 31 4828 Dylan Juarez 11 5 Freedom Christian 20:03.4 i
37 32 4950 Jason Carman 11 5 Vacaville Christia 20:03.7 t
38 33 4840 John MacLatchie 11 5 Golden Sierra 20:05.1 t
39 34 5013 Nicolas Ries 9 5 Woodland Christian 20:09.7 t
40 35 4953 Jack Gardner 11 5 Vacaville Christia 20:13.6 t
41 36 4801 Titus Mireles 11 5 Forest Lake Christ 20:15.3 i
42 4734 Michael Martinez 11 5 Delta 20:16.3 i
43 4781 Awalddin Oriyakhail 11 5 Encina 20:18.9
44 4771 Gage Haun 9 5 El Dorado Adventis 20:20.5
45 37 4838 Anthony Dukes 11 5 Golden Sierra 20:21.4 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Event No. 14 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 38 4790 Bennett Morrison 12 5 Faith Christian 20:22.6
47 39 4822 Benjamin Worton 9 5 Foresthill 20:23.3 t
48 40 4633 Jake Hawley 10 5 Buckingham Charter 20:25.5
49 41 4674 Joshua Malinowski 12 5 Capital Christian 20:25.7 t
50 4778 Alejandro Garcia 11 5 Encina 20:28.1
51 42 4599 Leon Tran 12 5 Able Charter 20:28.8
52 43 4608 Raymond Floyd 11 5 Argonaut 20:29.6 t
53 44 4918 Giovanny Alcaraz 9 5 Sierra Ridge 20:32.4
54 45 4714 Russell Magee 12 5 Central Catholic 20:33.6 t
55 46 4765 Jonathon Miramontes 11 5 Don Pedro 20:37.4
56 47 4702 Elias Fierro 10 5 Central Catholic 20:37.5 t
57 4774 Ryan Koble 12 5 El Dorado Adventis 20:38.7
58 48 4905 Rai Bhachech 10 5 Sacramento Waldorf 20:43.4 t
59 49 4832 Spencer Barta 11 5 Golden Sierra 20:44.0 t
60 50 4973 Adrian Morales 9 5 Waterford 20:55.1 t
61 4688 Nathaniel Sullivan 10 5 Capital Christian 20:57.0
62 51 4590 Reyes Atrain 12 5 Able Charter 21:01.6
63 52 4592 Ismael Contreras 12 5 Able Charter 21:03.8
64 4888 Ryan Mailhot 12 5 Ripon Christian 21:06.2
65 53 5008 Patrick Bajorquez 9 5 Woodland Christian 21:09.2 t
66 4679 Denis Popov 12 5 Capital Christian 21:21.0
67 54 4791 Tye Morrison 10 5 Faith Christian 21:22.0
68 4680 Hunter Powell 11 5 Capital Christian 21:22.2
69 55 4906 Dakota Cooper 12 5 Sacramento Waldorf 21:25.0 t
70 56 4990 Tommy Dunham 11 5 Western Sierra 21:25.2 t
71 57 4603 Jaden Bravo 11 5 Argonaut 21:28.4 t
72 58 4994 Winston Lee 9 5 Western Sierra 21:29.9 t
73 59 4997 Garrett Mitchell 10 5 Western Sierra 21:31.8 t
74 60 4893 Aidan Cunningham 12 5 Sacramento Country 21:32.2
75 61 4821 Allen Seifert 9 5 Foresthill 21:37.9 t
76 4773 Adam Koble 9 5 El Dorado Adventis 21:38.3
77 62 4878 Isaac Torres 11 5 Millennium 21:53.3
78 63 4987 Connor Dilliner 10 5 Western Sierra 21:53.6 t
79 64 4874 Oscar Lopez 10 5 Millennium 21:58.5
80 65 5015 Steven Spurlock 12 5 Woodland Christian 21:59.7 t
81 66 4989 Peter Dunham 12 5 Western Sierra 22:00.1 t
82 4756 Alex Flores 11 5 Denair 22:00.4
83 67 4975 Emanuel Regalado 9 5 Waterford 22:01.7 t
84 68 4980 Ethan Valdez 9 5 Waterford 22:02.3 t
85 69 4865 Angel Ochoa 11 5 Leroy Greene Acade 22:11.9
86 70 4716 Ethan Orcutt 10 5 Central Catholic 22:18.8 t
87 71 4876 Andrew Priela-Soto 12 5 Millennium 22:19.0
88 72 4829 Caleb Kang 10 5 Freedom Christian 22:20.8
89 4939 Liam Jones 10 5 Turlock Christian 22:23.1
90 73 4615 Anthony Smith 11 5 Argonaut 22:24.2 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Event No. 14 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 4882 Ryder Hankins 12 5 Mountain Oaks 22:24.5
92 74 4903 Zak Wright 9 5 Sacramento Country 22:33.6
93 75 4907 Carson Fogg 11 5 Sacramento Waldorf 22:34.8 t
94 76 4800 Daniel Johnson 11 5 Forest Lake Christ 22:36.6
95 4851 Luis Anaya 11 5 Holt Academy 22:37.3
96 77 4958 Michael Logoteta 11 5 Vacaville Christia 22:43.2 t
97 78 4597 Jawan Payne 11 5 Able Charter 22:50.4
98 79 4861 Julian Burres 11 5 Leroy Greene Acade 22:52.3
99 80 4859 Bryan Aranda 11 5 Leroy Greene Acade 22:54.5
100 81 4793 Jacob Ward 11 5 Faith Christian 23:01.0
101 4884 Jarrett Ramirez 11 5 Mountain Oaks 23:01.6
102 4991 Paine Gretler 12 5 Western Sierra 23:01.9
103 82 4802 Lucas Nootbaar 11 5 Forest Lake Christ 23:03.2
104 83 5009 Timothy Chang 11 5 Woodland Christian 23:07.9 t
105 84 4643 Dylan Ocampo 10 5 Buckingham Charter 23:11.5
106 4964 Eli Short 11 5 Vacaville Christia 23:15.2
107 85 4787 Nolan Gobel 11 5 Faith Christian 23:18.3
108 4962 Noah Salas 12 5 Vacaville Christia 23:24.4
109 86 4925 Erasmo Ortiz 11 5 Sierra Ridge 23:30.4
110 4853 Jesse Fernandez 11 5 Holt Academy 23:30.6
111 4931 Jack Pomeroy 11 5 Tioga 23:35.1
112 87 4799 Mitchell Gruner 12 5 Forest Lake Christ 23:36.5
113 88 4638 Elijah McCalister 10 5 Buckingham Charter 23:37.4
114 89 4927 Sean Spears 11 5 Sierra Ridge 23:37.6
115 4735 Anthony Sanchez 9 5 Delta 23:44.8
116 90 4968 Carlos Guevara 9 5 Waterford 23:50.5 t
117 91 4827 Samuel Gould 10 5 Freedom Christian 23:52.2
118 92 4826 Tino Gonzales 12 5 Freedom Christian 24:02.7
119 93 4830 Noah McCutcheon 11 5 Freedom Christian 24:05.6
120 94 4641 Jake Murray 9 5 Buckingham Charter 24:05.9
121 95 4916 Ryan Roehl 10 5 Sacramento Waldorf 24:10.8 t
122 96 4919 Marley Gomez 12 5 Sierra Ridge 24:18.9
123 4890 Justin Sanny 12 5 Ripon Christian 24:26.5
124 97 4895 Emil Erickson 12 5 Sacramento Country 24:29.4
125 98 4795 David Wickline 10 5 Faith Christian 24:34.7
126 4945 Jason Wu 10 5 Turlock Christian 24:44.2
127 99 4866 Bishaal Prasad 11 5 Leroy Greene Acade 24:45.1
128 100 4863 Kamani Jackson-Maxie 11 5 Leroy Greene Acade 24:46.4
129 101 5012 Kenneth Nicholas 10 5 Woodland Christian 24:52.0 t
130 102 4589 Anthony Aguirre 9 5 Able Charter 24:53.8
131 103 4798 Jay Flores 12 5 Forest Lake Christ 24:58.2
132 4892 Kyle Yang 9 5 Ripon Christian 25:04.0
133 104 4805 Austin Schmitt 10 5 Forest Lake Christ 25:09.1
134 105 4902 Christopher Wilson 9 5 Sacramento Country 25:31.0
135 106 4737 Jose Cortez 9 5 Delta Charter 25:34.2
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Event No. 14 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 107 4744 Angel Maciel 11 5 Delta Charter 25:36.3
137 4944 Ben Witort 11 5 Turlock Christian 25:37.1
138 108 4831 Jerel Medel 11 5 Freedom Christian 25:37.8
139 109 4875 Noah` Morales 10 5 Millennium 25:38.8
140 110 4921 Jimmy Herrera 11 5 Sierra Ridge 25:39.2
141 111 4749 Luke Ochoa 11 5 Delta Charter 26:00.6
142 4992 Miles Higashi 11 5 Western Sierra 26:06.2
143 112 4750 Aj Pike 10 5 Delta Charter 26:16.6
144 113 4982 Jorge Vargas 12 5 Waterford 26:27.3 t
145 4883 Jacen Mello 12 5 Mountain Oaks 26:27.3
146 114 4739 Angel Daly 11 5 Delta Charter 26:47.2
147 115 4915 Jonas Poor 10 5 Sacramento Waldorf 26:59.5 t
148 116 4704 Joseph Gonzales 12 5 Central Catholic 27:08.8 t
149 117 4595 Eli'sha (ej) Jackson 9 5 Able Charter 27:28.0
150 118 4825 Serhii Demchuk 11 5 Freedom Christian 27:34.5
151 119 4740 Devin De Lemos 10 5 Delta Charter 27:57.9
152 120 4767 Elzie Pruett 11 5 Don Pedro 28:06.2
153 121 4797 Bradley Ellis 12 5 Forest Lake Christ 28:08.2
154 122 4764 Michael Gross 9 5 Don Pedro 28:13.2
155 123 4769 Noah Von Atta 10 5 Don Pedro 29:14.3
156 124 4647 Lance Pristayok 10 5 Buckingham Charter 29:44.7
157 125 4743 Cole Koontz 12 5 Delta Charter 29:52.1
158 4755 Jon Wimmer 11 5 Delta Charter 29:55.0
159 126 4901 Jaelan Trapp 12 5 Sacramento Country 30:41.3
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 28 Capital Christian (17:53.4 89:26.9 1:37.0)
==========================================
1 1 4659 Micah Filer 11 5 16:56.8
2 2 4670 Brett Lombardi 12 5 17:14.7
3 7 4653 Bronson Bodlak 12 5 18:17.7
4 8 4668 Jesaiah Lingenfelter 12 5 18:23.9
5 10 4687 Max Skinner 11 5 18:33.8
6 ( 17) 4686 Matthew Shuman 10 5 19:18.8
7 ( 41) 4674 Joshua Malinowski 12 5 20:25.7
2. 85 Vacaville Christian (19:10.7 95:53.1 1:37.1)
==========================================
1 9 4949 Tyler Bosler 10 5 18:26.6
2 12 4952 Jonathan Gaborko 10 5 18:51.7
3 14 4956 Jamir Jones 11 5 19:06.5
4 18 4951 Alex Foley 11 5 19:24.6
5 32 4950 Jason Carman 11 5 20:03.7
6 ( 35) 4953 Jack Gardner 11 5 20:13.6
7 ( 77) 4958 Michael Logoteta 11 5 22:43.2
3. 124 Golden Sierra (19:38.6 98:12.9 2:08.0)
==========================================
1 6 4833 Tyler Bingham 11 5 18:13.4
2 22 4835 Thomas Christner 12 5 19:42.7
3 26 4834 Blake Borello 10 5 19:50.3
4 33 4840 John MacLatchie 11 5 20:05.1
5 37 4838 Anthony Dukes 11 5 20:21.4
6 ( 49) 4832 Spencer Barta 11 5 20:44.0
4. 141 Central Catholic (19:40.5 98:22.1 2:49.2)
==========================================
1 3 4721 Anthony Vazquez 11 5 17:48.3
2 19 4695 Steve Abbate 12 5 19:32.2
3 27 4708 Mario Jauregui 9 5 19:50.5
4 45 4714 Russell Magee 12 5 20:33.6
5 47 4702 Elias Fierro 10 5 20:37.5
6 ( 70) 4716 Ethan Orcutt 10 5 22:18.8
7 (116) 4704 Joseph Gonzales 12 5 27:08.8
5. 146 Argonaut (19:46.1 98:50.1 3:24.0)
==========================================
1 5 4604 Christian Dabler 10 5 18:04.4
2 13 4614 Noah Skelly 11 5 18:52.3
3 28 4620 Nick White 9 5 19:55.4
4 43 4608 Raymond Floyd 11 5 20:29.6
5 57 4603 Jaden Bravo 11 5 21:28.4
6 ( 73) 4615 Anthony Smith 11 5 22:24.2
16:11:23 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
6. 150 Foresthill (19:50.4 99:11.8 3:42.5)
==========================================
1 4 4808 Chad Barnett 12 5 17:55.4
2 16 4816 Caleb Medrano 9 5 19:16.1
3 30 4813 Matthew Irwin 12 5 19:59.1
4 39 4822 Benjamin Worton 9 5 20:23.3
5 61 4821 Allen Seifert 9 5 21:37.9
7. 226 Western Sierra (20:50.8 104:13.9 1:42.4)
==========================================
1 24 5001 Matthew Pilawa 11 5 19:49.4
2 29 5006 Zane Tagatac 10 5 19:57.6
3 56 4990 Tommy Dunham 11 5 21:25.2
4 58 4994 Winston Lee 9 5 21:29.9
5 59 4997 Garrett Mitchell 10 5 21:31.8
6 ( 63) 4987 Connor Dilliner 10 5 21:53.6
7 ( 66) 4989 Peter Dunham 12 5 22:00.1
8. 226 Waterford (20:51.7 104:18.4 2:25.0)
==========================================
1 20 4983 Zachary Velazquez 10 5 19:37.3
2 21 4979 Jonathan Staley 9 5 19:42.0
3 50 4973 Adrian Morales 9 5 20:55.1
4 67 4975 Emanuel Regalado 9 5 22:01.7
5 68 4980 Ethan Valdez 9 5 22:02.3
6 ( 90) 4968 Carlos Guevara 9 5 23:50.5
7 (113) 4982 Jorge Vargas 12 5 26:27.3
9. 250 Woodland Christian (21:07.4 105:36.6 3:57.8)
==========================================
1 15 5014 Tony Smith 12 5 19:10.1
2 34 5013 Nicolas Ries 9 5 20:09.7
3 53 5008 Patrick Bajorquez 9 5 21:09.2
4 65 5015 Steven Spurlock 12 5 21:59.7
5 83 5009 Timothy Chang 11 5 23:07.9
6 (101) 5012 Kenneth Nicholas 10 5 24:52.0
10. 284 Sacramento Waldorf (21:32.3 107:41.1 5:23.7)
==========================================
1 11 4909 Jun Kawano 11 5 18:47.1
2 48 4905 Rai Bhachech 10 5 20:43.4
3 55 4906 Dakota Cooper 12 5 21:25.0
4 75 4907 Carson Fogg 11 5 22:34.8
5 95 4916 Ryan Roehl 10 5 24:10.8
6 (115) 4915 Jonas Poor 10 5 26:59.5
16:11:23 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
11. 325 ABLE Charter (22:03.7 110:18.4 4:25.0)
==========================================
1 42 4599 Leon Tran 12 5 20:28.8
2 51 4590 Reyes Atrain 12 5 21:01.6
3 52 4592 Ismael Contreras 12 5 21:03.8
4 78 4597 Jawan Payne 11 5 22:50.4
5 102 4589 Anthony Aguirre 9 5 24:53.8
6 (117) 4595 Eli'sha (ej) Jackson 9 5 27:28.0
12. 331 Millennium (22:19.9 111:39.1 5:49.3)
==========================================
1 25 4880 Talon Waters 12 5 19:49.5
2 62 4878 Isaac Torres 11 5 21:53.3
3 64 4874 Oscar Lopez 10 5 21:58.5
4 71 4876 Andrew Priela-Soto 12 5 22:19.0
5 109 4875 Noah` Morales 10 5 25:38.8
13. 356 Faith Christian (22:31.8 112:38.6 4:12.1)
==========================================
1 38 4790 Bennett Morrison 12 5 20:22.6
2 54 4791 Tye Morrison 10 5 21:22.0
3 81 4793 Jacob Ward 11 5 23:01.0
4 85 4787 Nolan Gobel 11 5 23:18.3
5 98 4795 David Wickline 10 5 24:34.7
14. 379 Freedom Christian (22:53.0 114:24.7 4:02.2)
==========================================
1 31 4828 Dylan Juarez 11 5 20:03.4
2 72 4829 Caleb Kang 10 5 22:20.8
3 91 4827 Samuel Gould 10 5 23:52.2
4 92 4826 Tino Gonzales 12 5 24:02.7
5 93 4830 Noah McCutcheon 11 5 24:05.6
6 (108) 4831 Jerel Medel 11 5 25:37.8
7 (118) 4825 Serhii Demchuk 11 5 27:34.5
15. 384 Forest Lake Christian (22:54.0 114:29.8 4:42.9)
==========================================
1 36 4801 Titus Mireles 11 5 20:15.3
2 76 4800 Daniel Johnson 11 5 22:36.6
3 82 4802 Lucas Nootbaar 11 5 23:03.2
4 87 4799 Mitchell Gruner 12 5 23:36.5
5 103 4798 Jay Flores 12 5 24:58.2
6 (104) 4805 Austin Schmitt 10 5 25:09.1
7 (121) 4797 Bradley Ellis 12 5 28:08.2
16:11:23 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
16. 425 Sierra Ridge (23:31.7 117:38.5 5:06.8)
==========================================
1 44 4918 Giovanny Alcaraz 9 5 20:32.4
2 86 4925 Erasmo Ortiz 11 5 23:30.4
3 89 4927 Sean Spears 11 5 23:37.6
4 96 4919 Marley Gomez 12 5 24:18.9
5 110 4921 Jimmy Herrera 11 5 25:39.2
17. 427 Leroy Greene Academy (23:30.1 117:30.2 2:34.5)
==========================================
1 69 4865 Angel Ochoa 11 5 22:11.9
2 79 4861 Julian Burres 11 5 22:52.3
3 80 4859 Bryan Aranda 11 5 22:54.5
4 99 4866 Bishaal Prasad 11 5 24:45.1
5 100 4863 Kamani Jackson-Maxies 11 5 24:46.4
18. 430 Buckingham Charter (24:13.0 121:05.0 9:19.2)
==========================================
1 40 4633 Jake Hawley 10 5 20:25.5
2 84 4643 Dylan Ocampo 10 5 23:11.5
3 88 4638 Elijah McCalister 10 5 23:37.4
4 94 4641 Jake Murray 9 5 24:05.9
5 124 4647 Lance Pristayok 10 5 29:44.7
19. 434 Don Pedro (25:12.0 125:59.9 9:25.5)
==========================================
1 23 4766 Joseph Miramontes 11 5 19:48.8
2 46 4765 Jonathon Miramontes 11 5 20:37.4
3 120 4767 Elzie Pruett 11 5 28:06.2
4 122 4764 Michael Gross 9 5 28:13.2
5 123 4769 Noah Von Atta 10 5 29:14.3
20. 462 Sacramento Country Day (24:57.5 124:47.5 9:09.1)
==========================================
1 60 4893 Aidan Cunningham 12 5 21:32.2
2 74 4903 Zak Wright 9 5 22:33.6
3 97 4895 Emil Erickson 12 5 24:29.4
4 105 4902 Christopher Wilson 9 5 25:31.0
5 126 4901 Jaelan Trapp 12 5 30:41.3
16:11:23 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
21. 550 Delta Charter (26:03.0 130:14.9 1:13.0)
==========================================
1 106 4737 Jose Cortez 9 5 25:34.2
2 107 4744 Angel Maciel 11 5 25:36.3
3 111 4749 Luke Ochoa 11 5 26:00.6
4 112 4750 Aj Pike 10 5 26:16.6
5 114 4739 Angel Daly 11 5 26:47.2
6 (119) 4740 Devin De Lemos 10 5 27:57.9
7 (125) 4743 Cole Koontz 12 5 29:52.1
16:11:23 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Event No. 15 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 2571 Luis Ramirez 12 3 Benicia 15:55.9 i
2 2 3475 Collin De Julio 12 3 Vista Del Lago 16:14.7 t
3 3 3347 Noah Wallace 12 3 Rio Americano 16:39.0 t
4 4 3084 Ryan Ioanidis 11 3 Mira Loma 16:42.8 t
5 5 3285 Connor Ryan 10 3 Placer 16:45.8 t
6 6 3449 Erick Fierro 12 3 Vanden 16:49.1 t
7 7 2558 Daylon Garcia 11 3 Benicia 16:49.1 i
8 8 3280 Jesus Reyes 10 3 Placer 16:49.8 t
9 9 3477 Henry Fisher 12 3 Vista Del Lago 16:56.0 t
10 10 3342 Jensen Salvatori 10 3 Rio Americano 17:02.7 t
11 11 3349 Bret Wilson 12 3 Rio Americano 17:07.1 t
12 12 3309 Connor Ettinger 10 3 Rio Americano 17:09.9 t
13 13 3301 Jason Chally 12 3 Rio Americano 17:10.2 t
14 14 3198 Thomas Virgen 12 3 Patterson 17:11.9 i
15 15 3415 Jesse Hurtado 10 3 Sierra 17:13.9 t
16 16 3488 Ben Kizziar 11 3 Vista Del Lago 17:16.1 t
17 17 3108 Adith Srivatsa 11 3 Mira Loma 17:20.7 t
18 18 2743 Noe Reyes 11 3 East Union 17:21.1 i
19 19 3311 Chase Gordon 9 3 Rio Americano 17:22.5 t
20 20 2896 Immanuel Wright 12 3 Golden Valley (sj) 17:26.9 t
21 21 3446 Michael Crampton 12 3 Vanden 17:27.8 t
22 22 3481 Jack Hacker 11 3 Vista Del Lago 17:29.4 t
23 23 3244 Jesus Carrasco 10 3 Placer 17:32.6 t
24 24 3502 Aydan Perez 12 3 Vista Del Lago 17:33.9 t
25 25 2580 Andrew Anderson 12 3 Beyer 17:36.0 i
26 26 3272 Wesley Moore 10 3 Placer 17:37.3 t
27 27 3239 Riley Black 12 3 Placer 17:38.6 t
28 28 3419 Lionel Orhiere 12 3 Sierra 17:44.2 t
29 2771 Alex Gomez 10 3 El Camino 17:45.1 i
30 29 3504 Jonah Petersen 9 3 Vista Del Lago 17:45.6 t
31 30 2955 Sinjun Tran 10 3 Kimball 17:47.8 t
32 31 3087 Keir Keenan 10 3 Mira Loma 17:48.3 t
33 32 3271 Brendan Moley 10 3 Placer 17:48.9 t
34 33 3406 Arish Balasubramania 12 3 Sierra 17:50.3 t
35 34 2684 Brayden McLaughlin 10 3 Del Oro 17:56.3 t
36 35 3269 Dan Martin 12 3 Placer 17:56.9 t
37 36 3516 Brad Waterman 10 3 Vista Del Lago 17:57.9 t
38 37 3132 Daniel Prado 11 3 Oakdale 17:58.2 t
39 38 2649 Spencer Blatter 11 3 Del Oro 17:59.0 t
40 39 2976 Jensen Chase 12 3 Los Banos 18:00.2 i
41 40 3423 Trevor Ryan 12 3 Sierra 18:00.4 t
42 41 3336 Jack Murphy 10 3 Rio Americano 18:02.7 t
43 42 2886 Michael Saldana 12 3 Golden Valley (sj) 18:07.5 t
44 43 2663 Sam Frank 11 3 Del Oro 18:07.7 t
45 44 2680 Jake Mann 12 3 Del Oro 18:10.9 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Event No. 15 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 45 3417 Sabas Montes 10 3 Sierra 18:12.5 t
47 46 2947 Nathan Perez 12 3 Kimball 18:13.4 t
48 47 3372 Aiden Jukes 11 3 River Valley 18:17.6 i
49 48 2512 Justin Chang 10 3 American Canyon 18:21.1 i
50 3433 Javier Hardy 12 3 Valley 18:23.6 i
51 49 3452 Drew Ledford 12 3 Vanden 18:25.7 t
52 50 3445 Dylan Cook 10 3 Vanden 18:26.3 t
53 51 3123 Cesar Garcia 11 3 Oakdale 18:26.5 t
54 52 2926 Daniel Torres 12 3 Grace Davis 18:26.8
55 53 3529 Ryan Fino 12 3 Will C Wood 18:27.4
56 54 2810 Xavier Estrada 11 3 Fairfield 18:27.8
57 55 3456 Ben Neura 11 3 Vanden 18:27.9 t
58 56 2648 Parker Bingham 11 3 Del Oro 18:32.1 t
59 57 3122 James Forkner 11 3 Oakdale 18:32.6 t
60 58 3092 Simon Mitchell 10 3 Mira Loma 18:34.8 t
61 59 3128 Cade Middaugh 11 3 Oakdale 18:37.5 t
62 60 3412 Isaias Ghezae 11 3 Sierra 18:38.5 t
63 3250 Adam Fragola 11 3 Placer 18:39.4
64 61 3086 Hersh Joshi 12 3 Mira Loma 18:41.3 t
65 62 3141 Micheal Buchanan 12 3 Pacheco 18:44.5
66 63 3121 Justin Crescenti 12 3 Oakdale 18:45.9 t
67 64 2942 Joshua Hernandez 10 3 Kimball 18:46.6 t
68 65 3129 Ben Miller 11 3 Oakdale 18:47.5 t
69 66 2661 Spencer Farman 11 3 Del Oro 18:49.4 t
70 67 3450 Hassan Kleckley 9 3 Vanden 18:50.0 t
71 68 2920 Miguel Plantillas 12 3 Grace Davis 18:57.0
72 69 3131 Russell Pabalan 11 3 Oakdale 19:00.7 t
73 70 3548 John Weaver 12 3 Will C Wood 19:03.9
74 71 2811 Gabriel Estrada 9 3 Fairfield 19:09.4
75 72 2581 Jared Bingham 12 3 Beyer 19:14.7
76 3125 Cameron Hyde 12 3 Oakdale 19:15.2
77 73 3525 Dru Branson 11 3 Will C Wood 19:15.4
78 74 2579 Isaac Aguiniga 12 3 Beyer 19:15.9
79 75 3413 Oscar Guitron 10 3 Sierra 19:23.0 t
80 76 2711 Cristian Balbuena 11 3 East Union 19:24.1
81 77 2977 Michael Chavarria 11 3 Los Banos 19:26.7
82 78 2934 James Burns 10 3 Kimball 19:29.3 t
83 79 3546 Kevin Valdivia 10 3 Will C Wood 19:33.4
84 80 3447 Anthony Dismuke 10 3 Vanden 19:36.0 t
85 2637 Johnny Garcia 12 3 Cordova 19:40.5
86 81 3093 Declan Molony 12 3 Mira Loma 19:40.6 t
87 82 3537 Aiden Jewell 12 3 Will C Wood 19:44.9
88 83 2861 Savion Gomez 12 3 Golden Valley (sj) 19:45.7 t
89 84 3549 Gabriel Woodward 12 3 Will C Wood 19:47.8
90 85 2862 Nicolas Guzman 12 3 Golden Valley (sj) 19:49.2 t
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Event No. 15 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 86 3188 Sergio Rodriguez 12 3 Patterson 19:49.6
92 87 2880 Antonio Ponce 12 3 Golden Valley (sj) 19:51.0 t
93 3116 Joseph Aguilar 9 3 Oakdale 19:52.0
94 88 2903 Antonio Bravo 12 3 Grace Davis 19:52.8
95 89 2514 Emmanuel Deleon 10 3 American Canyon 19:53.0
96 90 2550 Joseph Carrillo 12 3 Benicia 19:54.5
97 91 2999 Gerardo Lara 12 3 Los Banos 20:02.7
98 92 3045 Juan Castro 11 3 McNair 20:05.0
99 93 2847 Diego Bernal 10 3 Golden Valley (sj) 20:06.0 t
100 94 3149 Benjamin Osorio 10 3 Pacheco 20:07.7
101 95 2528 Wilder Mazariegos 10 3 American Canyon 20:09.7
102 96 2526 Joshua Logan 11 3 American Canyon 20:11.5
103 97 2595 Roman Acosta 12 3 Ceres 20:12.0
104 98 2863 Mario Haro 10 3 Golden Valley (sj) 20:13.6 t
105 2869 Manuel Madrigal 10 3 Golden Valley (sj) 20:15.9
106 99 2613 Christian Linarez 12 3 Ceres 20:16.9
107 100 2620 Dominick Nicastro 11 3 Ceres 20:17.0
108 101 2912 Lorin-Cody Hiatt 11 3 Grace Davis 20:20.3
109 2891 Damien Ureste 10 3 Golden Valley (sj) 20:22.0
110 102 2951 Jared Roque 10 3 Kimball 20:22.4 t
111 103 2588 Erik Nunnally 11 3 Beyer 20:22.9
112 104 3007 Justin Merrell 12 3 Los Banos 20:29.5
113 2793 Filiberto Delgado 11 3 El Capitan 20:32.1
114 105 2614 Joshua Madariaga 11 3 Ceres 20:34.0
115 106 3380 Shayan Raisi 12 3 River Valley 20:35.8
116 107 3533 Victor Harshberger 11 3 Will C Wood 20:39.6
117 108 2752 Brandon Zarate 12 3 East Union 20:40.7
118 3432 Altaaf Hafiz 10 3 Valley 20:45.0
119 109 2814 Mohamed Yousif 9 3 Fairfield 20:46.6
120 110 3079 Joshua Enabnit 12 3 Mira Loma 20:49.5 t
121 111 2919 Tommy Pham 11 3 Grace Davis 20:50.5
122 112 2812 Tyree Lewis 12 3 Fairfield 20:51.1
123 113 3014 Angel Velasquez 12 3 Los Banos 20:52.9
124 3135 Esteban Villasenor 12 3 Oakdale 20:56.3
125 2874 Elijah Merino 11 3 Golden Valley (sj) 20:57.3
126 114 3065 Erik Soto 11 3 McNair 20:57.6
127 115 2973 Ivan Caloca 12 3 Los Banos 20:58.1
128 3082 Carson Flamm 11 3 Mira Loma 20:58.2
129 3100 Kyler Plouffe 12 3 Mira Loma 20:59.0
130 2638 Ludwing Hernandez Ch 3 Cordova 21:02.3
131 116 2740 Christian Ramirez 11 3 East Union 21:03.7
132 117 3155 Raymond Valencia 10 3 Pacheco 21:04.4
133 118 3172 Jerome Hughs 11 3 Patterson 21:11.1
134 119 3386 Dharmvir Singh 12 3 River Valley 21:12.7
135 120 2618 Jaime Mejia 12 3 Ceres 21:13.7
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Event No. 15 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 121 3360 Johnny Dewey 12 3 River Valley 21:16.6
137 122 2944 Jose Nino 11 3 Kimball 21:29.2 t
138 123 3042 Isiah Bartolome 11 3 McNair 21:29.4
139 124 2591 Alexander Salaun 12 3 Beyer 21:35.1
140 3532 Braeden Harris 11 3 Will C Wood 21:35.7
141 125 3152 Gabrial Ramirez 12 3 Pacheco 21:38.9
142 3524 Garrett Borini 12 3 Will C Wood 21:40.1
143 126 3375 Jaskaran Mattu 12 3 River Valley 21:43.4
144 127 3186 Boris Rivadeneyra 11 3 Patterson 21:49.3
145 128 2902 Carlos Bonilla 11 3 Grace Davis 21:50.2
146 129 3197 Diego Virgen 11 3 Patterson 21:54.5
147 130 3145 Alejandro Gonzalez 12 3 Pacheco 21:57.7
148 131 2573 Spencer Terry 11 3 Benicia 21:59.4
149 3403 Johnny Luna 11 3 Rosemont 22:05.4
150 2776 Michael Marcum 11 3 El Camino 22:07.6
151 132 2815 Osman Yousif 10 3 Fairfield 22:09.0
152 2824 Ariel Hernandez 12 3 Florin 22:15.5
153 133 2561 Michael Hickey 11 3 Benicia 22:33.8
154 134 2957 Justin Valerio 11 3 Kimball 22:35.9 t
155 135 3036 John Sabar 12 3 Manteca 22:36.1
156 2789 Cesar Arellano 11 3 El Capitan 22:40.0
157 136 2533 Michael Ramos 11 3 American Canyon 22:45.2
158 137 2749 Jaime Tellez-Patino 12 3 East Union 22:49.0
159 138 2521 Jazjuan Kenion 10 3 American Canyon 22:56.4
160 3543 Joel Porter 11 3 Will C Wood 22:59.7
161 139 3068 Chukeng Vang 11 3 McNair 23:04.4
162 140 2516 Justin Della 12 3 American Canyon 23:04.5
163 141 3064 Jalen Singh 11 3 McNair 23:08.4
164 142 3376 Luis Mendoza 12 3 River Valley 23:09.4
165 2803 Eric Sanchez 11 3 El Capitan 23:11.9
166 143 3200 Luke Wilson 11 3 Patterson 23:19.0
167 2531 Duran Paez 9 3 American Canyon 23:20.0
168 144 3029 Kevin Nguyen 10 3 Manteca 23:21.0
169 145 3033 Edwin Padilla 10 3 Manteca 23:26.3
170 146 3190 Alejandro Sanchez 11 3 Patterson 23:46.7
171 147 3056 Jonathan Mamsaang 12 3 McNair 24:13.7
172 3183 Joshua Perez 12 3 Patterson 24:21.9
173 148 2900 Anthony Berrios 11 3 Grace Davis 24:22.1
174 2505 Elijah Arcebal 12 3 American Canyon 25:10.3
175 2511 Ka Chun Chan 12 3 American Canyon 25:11.0
176 149 3028 Tristan Hofstad 10 3 Manteca 25:29.7
177 150 2553 Hector Cordero 11 3 Benicia 27:01.8
178 3162 Shahil Choweaury 11 3 Patterson 27:23.6
179 151 2567 Kevin McLarty 11 3 Benicia 28:49.9
180 152 3146 Abram Hernandez 12 3 Pacheco 29:41.8
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Event No. 15 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
181 3194 Salvador Tello 12 3 Patterson 30:11.6
182 153 3151 David Quiroz 12 3 Pacheco 31:04.7
183 2757 Aidan Byrd 12 3 El Camino 31:49.7
184 154 3024 Alfredo Garcia 12 3 Manteca 37:04.3
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 49 Rio Americano (17:01.8 85:08.9 0:31.2)
==========================================
1 3 3347 Noah Wallace 12 3 16:39.0
2 10 3342 Jensen Salvatori 10 3 17:02.7
3 11 3349 Bret Wilson 12 3 17:07.1
4 12 3309 Connor Ettinger 10 3 17:09.9
5 13 3301 Jason Chally 12 3 17:10.2
6 ( 19) 3311 Chase Gordon 9 3 17:22.5
7 ( 41) 3336 Jack Murphy 10 3 18:02.7
2. 73 Vista Del Lago (17:06.1 85:30.1 1:19.2)
==========================================
1 2 3475 Collin De Julio 12 3 16:14.7
2 9 3477 Henry Fisher 12 3 16:56.0
3 16 3488 Ben Kizziar 11 3 17:16.1
4 22 3481 Jack Hacker 11 3 17:29.4
5 24 3502 Aydan Perez 12 3 17:33.9
6 ( 29) 3504 Jonah Petersen 9 3 17:45.6
7 ( 36) 3516 Brad Waterman 10 3 17:57.9
3. 89 Placer (17:16.9 86:24.1 0:52.8)
==========================================
1 5 3285 Connor Ryan 10 3 16:45.8
2 8 3280 Jesus Reyes 10 3 16:49.8
3 23 3244 Jesus Carrasco 10 3 17:32.6
4 26 3272 Wesley Moore 10 3 17:37.3
5 27 3239 Riley Black 12 3 17:38.6
6 ( 32) 3271 Brendan Moley 10 3 17:48.9
7 ( 35) 3269 Dan Martin 12 3 17:56.9
4. 161 Sierra (17:48.3 89:01.3 0:58.6)
==========================================
1 15 3415 Jesse Hurtado 10 3 17:13.9
2 28 3419 Lionel Orhiere 12 3 17:44.2
3 33 3406 Arish Balasubramania 12 3 17:50.3
4 40 3423 Trevor Ryan 12 3 18:00.4
5 45 3417 Sabas Montes 10 3 18:12.5
6 ( 60) 3412 Isaias Ghezae 11 3 18:38.5
7 ( 75) 3413 Oscar Guitron 10 3 19:23.0
5. 171 Mira Loma (17:49.6 89:07.9 1:58.5)
==========================================
1 4 3084 Ryan Ioanidis 11 3 16:42.8
2 17 3108 Adith Srivatsa 11 3 17:20.7
3 31 3087 Keir Keenan 10 3 17:48.3
4 58 3092 Simon Mitchell 10 3 18:34.8
5 61 3086 Hersh Joshi 12 3 18:41.3
6 ( 81) 3093 Declan Molony 12 3 19:40.6
7 (110) 3079 Joshua Enabnit 12 3 20:49.5
16:11:24 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
6. 181 Vanden (17:55.4 89:36.8 1:38.8)
==========================================
1 6 3449 Erick Fierro 12 3 16:49.1
2 21 3446 Michael Crampton 12 3 17:27.8
3 49 3452 Drew Ledford 12 3 18:25.7
4 50 3445 Dylan Cook 10 3 18:26.3
5 55 3456 Ben Neura 11 3 18:27.9
6 ( 67) 3450 Hassan Kleckley 9 3 18:50.0
7 ( 80) 3447 Anthony Dismuke 10 3 19:36.0
7. 215 Del Oro (18:09.2 90:46.0 0:35.8)
==========================================
1 34 2684 Brayden McLaughlin 10 3 17:56.3
2 38 2649 Spencer Blatter 11 3 17:59.0
3 43 2663 Sam Frank 11 3 18:07.7
4 44 2680 Jake Mann 12 3 18:10.9
5 56 2648 Parker Bingham 11 3 18:32.1
6 ( 66) 2661 Spencer Farman 11 3 18:49.4
8. 267 Oakdale (18:28.2 92:20.7 0:47.7)
==========================================
1 37 3132 Daniel Prado 11 3 17:58.2
2 51 3123 Cesar Garcia 11 3 18:26.5
3 57 3122 James Forkner 11 3 18:32.6
4 59 3128 Cade Middaugh 11 3 18:37.5
5 63 3121 Justin Crescenti 12 3 18:45.9
6 ( 65) 3129 Ben Miller 11 3 18:47.5
7 ( 69) 3131 Russell Pabalan 11 3 19:00.7
9. 317 Golden Valley (SJ) (19:00.1 95:00.3 2:24.1)
==========================================
1 20 2896 Immanuel Wright 12 3 17:26.9
2 42 2886 Michael Saldana 12 3 18:07.5
3 83 2861 Savion Gomez 12 3 19:45.7
4 85 2862 Nicolas Guzman 12 3 19:49.2
5 87 2880 Antonio Ponce 12 3 19:51.0
6 ( 93) 2847 Diego Bernal 10 3 20:06.0
7 ( 98) 2863 Mario Haro 10 3 20:13.6
10. 320 Kimball (18:55.9 94:39.5 2:34.6)
==========================================
1 30 2955 Sinjun Tran 10 3 17:47.8
2 46 2947 Nathan Perez 12 3 18:13.4
3 64 2942 Joshua Hernandez 10 3 18:46.6
4 78 2934 James Burns 10 3 19:29.3
5 102 2951 Jared Roque 10 3 20:22.4
6 (122) 2944 Jose Nino 11 3 21:29.2
7 (134) 2957 Justin Valerio 11 3 22:35.9
16:11:24 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
11. 357 Will C Wood (19:13.0 96:05.0 1:17.5)
==========================================
1 53 3529 Ryan Fino 12 3 18:27.4
2 70 3548 John Weaver 12 3 19:03.9
3 73 3525 Dru Branson 11 3 19:15.4
4 79 3546 Kevin Valdivia 10 3 19:33.4
5 82 3537 Aiden Jewell 12 3 19:44.9
6 ( 84) 3549 Gabriel Woodward 12 3 19:47.8
7 (107) 3533 Victor Harshberger 11 3 20:39.6
12. 362 Benicia (19:26.6 97:12.7 6:37.9)
==========================================
1 1 2571 Luis Ramirez 12 3 15:55.9
2 7 2558 Daylon Garcia 11 3 16:49.1
3 90 2550 Joseph Carrillo 12 3 19:54.5
4 131 2573 Spencer Terry 11 3 21:59.4
5 133 2561 Michael Hickey 11 3 22:33.8
6 (150) 2553 Hector Cordero 11 3 27:01.8
7 (151) 2567 Kevin McLarty 11 3 28:49.9
13. 398 Beyer (19:37.0 98:04.6 3:59.1)
==========================================
1 25 2580 Andrew Anderson 12 3 17:36.0
2 72 2581 Jared Bingham 12 3 19:14.7
3 74 2579 Isaac Aguiniga 12 3 19:15.9
4 103 2588 Erik Nunnally 11 3 20:22.9
5 124 2591 Alexander Salaun 12 3 21:35.1
14. 420 Grace Davis (19:41.5 98:27.4 2:23.7)
==========================================
1 52 2926 Daniel Torres 12 3 18:26.8
2 68 2920 Miguel Plantillas 12 3 18:57.0
3 88 2903 Antonio Bravo 12 3 19:52.8
4 101 2912 Lorin-Cody Hiatt 11 3 20:20.3
5 111 2919 Tommy Pham 11 3 20:50.5
6 (128) 2902 Carlos Bonilla 11 3 21:50.2
7 (148) 2900 Anthony Berrios 11 3 24:22.1
15. 424 Los Banos (19:46.4 98:52.0 2:52.7)
==========================================
1 39 2976 Jensen Chase 12 3 18:00.2
2 77 2977 Michael Chavarria 11 3 19:26.7
3 91 2999 Gerardo Lara 12 3 20:02.7
4 104 3007 Justin Merrell 12 3 20:29.5
5 113 3014 Angel Velasquez 12 3 20:52.9
6 (115) 2973 Ivan Caloca 12 3 20:58.1
16:11:24 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
16. 455 East Union (20:15.8 101:18.6 5:27.9)
==========================================
1 18 2743 Noe Reyes 11 3 17:21.1
2 76 2711 Cristian Balbuena 11 3 19:24.1
3 108 2752 Brandon Zarate 12 3 20:40.7
4 116 2740 Christian Ramirez 11 3 21:03.7
5 137 2749 Jaime Tellez-Patino 12 3 22:49.0
17. 464 American Canyon (20:16.1 101:20.5 4:24.1)
==========================================
1 48 2512 Justin Chang 10 3 18:21.1
2 89 2514 Emmanuel Deleon 10 3 19:53.0
3 95 2528 Wilder Mazariegos 10 3 20:09.7
4 96 2526 Joshua Logan 11 3 20:11.5
5 136 2533 Michael Ramos 11 3 22:45.2
6 (138) 2521 Jazjuan Kenion 10 3 22:56.4
7 (140) 2516 Justin Della 12 3 23:04.5
18. 474 Patterson (20:23.3 101:56.4 4:42.6)
==========================================
1 14 3198 Thomas Virgen 12 3 17:11.9
2 86 3188 Sergio Rodriguez 12 3 19:49.6
3 118 3172 Jerome Hughs 11 3 21:11.1
4 127 3186 Boris Rivadeneyra 11 3 21:49.3
5 129 3197 Diego Virgen 11 3 21:54.5
6 (143) 3200 Luke Wilson 11 3 23:19.0
7 (146) 3190 Alejandro Sanchez 11 3 23:46.7
19. 478 Fairfield (20:16.8 101:23.9 3:41.2)
==========================================
1 54 2810 Xavier Estrada 11 3 18:27.8
2 71 2811 Gabriel Estrada 9 3 19:09.4
3 109 2814 Mohamed Yousif 9 3 20:46.6
4 112 2812 Tyree Lewis 12 3 20:51.1
5 132 2815 Osman Yousif 10 3 22:09.0
20. 519 River Valley (20:37.3 103:06.1 3:25.8)
==========================================
1 47 3372 Aiden Jukes 11 3 18:17.6
2 106 3380 Shayan Raisi 12 3 20:35.8
3 119 3386 Dharmvir Singh 12 3 21:12.7
4 121 3360 Johnny Dewey 12 3 21:16.6
5 126 3375 Jaskaran Mattu 12 3 21:43.4
6 (142) 3376 Luis Mendoza 12 3 23:09.4
16:11:24 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Boys Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
21. 521 Ceres (20:30.8 102:33.6 1:01.7)
==========================================
1 97 2595 Roman Acosta 12 3 20:12.0
2 99 2613 Christian Linarez 12 3 20:16.9
3 100 2620 Dominick Nicastro 11 3 20:17.0
4 105 2614 Joshua Madariaga 11 3 20:34.0
5 120 2618 Jaime Mejia 12 3 21:13.7
22. 528 Pacheco (20:42.7 103:33.2 3:13.2)
==========================================
1 62 3141 Micheal Buchanan 12 3 18:44.5
2 94 3149 Benjamin Osorio 10 3 20:07.7
3 117 3155 Raymond Valencia 10 3 21:04.4
4 125 3152 Gabrial Ramirez 12 3 21:38.9
5 130 3145 Alejandro Gonzalez 12 3 21:57.7
6 (152) 3146 Abram Hernandez 12 3 29:41.8
7 (153) 3151 David Quiroz 12 3 31:04.7
23. 609 McNair (21:45.0 108:44.8 3:03.4)
==========================================
1 92 3045 Juan Castro 11 3 20:05.0
2 114 3065 Erik Soto 11 3 20:57.6
3 123 3042 Isiah Bartolome 11 3 21:29.4
4 139 3068 Chukeng Vang 11 3 23:04.4
5 141 3064 Jalen Singh 11 3 23:08.4
6 (147) 3056 Jonathan Mamsaang 12 3 24:13.7
24. 727 Manteca (26:23.5 131:57.414:28.2)
==========================================
1 135 3036 John Sabar 12 3 22:36.1
2 144 3029 Kevin Nguyen 10 3 23:21.0
3 145 3033 Edwin Padilla 10 3 23:26.3
4 149 3028 Tristan Hofstad 10 3 25:29.7
5 154 3024 Alfredo Garcia 12 3 37:04.3
16:11:24 11/05/2016
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 4
Event No. 16 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 3624 Kaela Dishion 11 4 Bret Harte 18:26.5 i
2 1 4392 Cassi Land 11 4 Sonora 19:38.6 t
3 2 3887 Jamie Chelberg 12 4 El Dorado 20:18.9 t
4 3 4091 Abigayle Mitchell 12 4 Hughson 20:23.5 t
5 4 3795 Hannah Casteel 10 4 Colfax 20:24.0 t
6 4554 Iris Carrillo 12 4 Weston Ranch 20:24.4 i
7 5 4386 Victoria French 11 4 Sonora 20:33.6 t
8 6 4074 Emily Fife 10 4 Hughson 20:41.4 t
9 7 4487 Michaela Yack 12 4 Union Mine 20:47.8 t
10 8 4327 Kayla Jacklich 11 4 Ripon 20:57.5 t
11 9 3894 Dani Destefano 12 4 El Dorado 20:57.8 t
12 10 3853 Lauren Foster 12 4 Dixon 21:07.2 t
13 11 4101 Elizette Ysias 9 4 Hughson 21:07.2 t
14 12 3921 Qing-Qiu Swain 12 4 El Dorado 21:07.8 t
15 13 3591 Andrea Romero 12 4 Amador 21:07.9 t
16 14 4318 Sandra Castillo 9 4 Ripon 21:08.0 t
17 15 4084 Kinsey Langley 10 4 Hughson 21:08.1 t
18 16 3596 Camille Strazzo 12 4 Amador 21:09.9 t
19 17 3964 Yajaira Salinas 12 4 Escalon 21:11.7 t
20 18 4142 Maria Soto 10 4 Lathrop 21:17.9 i
21 19 3576 Amy Holmes 9 4 Amador 21:24.5 t
22 20 4161 Courtney Robinson 12 4 Liberty Ranch 21:29.1 i
23 21 3822 Alyse Sibley 11 4 Colfax 21:45.1 t
24 22 4466 Rebecca Glaister 12 4 Union Mine 21:45.5 t
25 23 4071 Esmeralda Campos 11 4 Hughson 21:46.6 t
26 24 3607 Viviana Chavez 12 4 Bear River 21:53.5 i
27 25 4367 Alondra Hernandez 11 4 Riverbank 21:55.9 i
28 4445 MacKenzie Hartwig 11 4 Summerville 21:57.4 i
29 26 4104 Crystal Baltazar 12 4 Lathrop 21:59.0 i
30 27 3872 Carissa Rodriguez 10 4 Dixon 22:01.2 t
31 28 3742 Isabel Afong 11 4 Christian Brothers 22:03.0 t
32 29 3569 Amanda Garcia 11 4 Amador 22:07.1 t
33 30 4311 Itzi Segundo 12 4 Orestimba 22:09.5 i
34 31 3590 Elly Renfree 11 4 Amador 22:11.2 t
35 32 3869 Kitsia Pelayo 12 4 Dixon 22:13.8 t
36 33 3892 Kasey Cope 11 4 El Dorado 22:16.0 t
37 34 3754 Aileen Fortin 10 4 Christian Brothers 22:18.3 t
38 35 3610 Anna Larson 11 4 Bear River 22:18.8 i
39 3651 Sarahi Terrones 12 4 Bret Harte 22:19.7
40 36 3708 Eliza Raya 9 4 Casa Roble 22:20.0
41 37 4034 Neveah Monarski 4 Highlands 22:20.9
42 38 3692 Sarah Craig 11 4 Casa Roble 22:21.1
43 39 4149 Toni Arriaga 11 4 Liberty Ranch 22:21.7
44 40 4399 Kaarina Thompson 11 4 Sonora 22:24.2 t
45 41 4015 Madison Petersen 9 4 Galt 22:24.4
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 4
Event No. 16 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
46 42 3903 Madison Hutchings 9 4 El Dorado 22:28.6 t
47 43 3846 Emily Bodine 12 4 Dixon 22:29.4 t
48 3996 Erika Ruiz 11 4 Foothill (sac) 22:30.8
49 44 3954 Nora Nash 12 4 Escalon 22:31.4 t
50 45 3818 Savannah Porter 12 4 Colfax 22:31.9 t
51 46 3942 Jackie Lau 11 4 Escalon 22:37.7 t
52 47 4320 Aiko Dearth 9 4 Ripon 22:38.6 t
53 48 4326 Makeila Hinrichsen 11 4 Ripon 22:38.8 t
54 49 3820 Izzi Reyna 10 4 Colfax 22:40.6 t
55 50 3737 Brook Watson 10 4 Center 22:44.4
56 51 4057 Arianna Lara-Chavez 11 4 Hilmar 22:48.1
57 52 4400 Kristiina Thompson 9 4 Sonora 22:50.2 t
58 53 4473 Lois Kearney 10 4 Union Mine 22:52.0 t
59 54 3588 Raven Owings 10 4 Amador 22:53.3 t
60 55 4485 Breanna Winter 12 4 Union Mine 22:54.4 t
61 56 3797 Carly Cramer 11 4 Colfax 22:56.2 t
62 57 4411 Emily Delgado 11 4 St Mary's 22:56.8
63 58 3828 Janna Woodward 12 4 Colfax 22:57.9 t
64 59 3556 Brittany Barbero 12 4 Amador 22:58.4 t
65 60 4085 Jessie Lawrence 10 4 Hughson 22:58.6 t
66 61 3785 Bridget White 12 4 Christian Brothers 23:03.4 t
67 62 3793 Molly Bradshaw 10 4 Colfax 23:11.2 t
68 63 4527 Sevanna Lopez 11 4 West Campus 23:23.9
69 64 3757 Laura Gorry 12 4 Christian Brothers 23:27.7 t
70 65 4463 Kayla Cook 12 4 Union Mine 23:32.2 t
71 3644 Alyssa Schaffer 12 4 Bret Harte 23:32.7
72 66 4359 Mackenzie Winters 11 4 Ripon 23:34.1 t
73 3802 Sierra Hagen 10 4 Colfax 23:36.8
74 67 3920 Slaney Stringer 11 4 El Dorado 23:38.3 t
75 68 3605 Grace Billingsley 9 4 Bear River 23:48.3
76 69 4362 Valeria Aguiniga 11 4 Riverbank 23:49.4
77 70 4349 Avery Thomason 10 4 Ripon 23:50.2 t
78 3578 Alexa Kerr 12 4 Amador 23:50.4
79 71 3740 Michelle Zhang 11 4 Center 23:50.5
80 72 3919 Brooke Schuld 11 4 El Dorado 23:50.5 t
81 73 4348 Isabel Sweet 10 4 Ripon 23:55.3 t
82 74 4368 Diana Herrera 11 4 Riverbank 24:00.2
83 75 3924 Marisol Aguayo 11 4 Escalon 24:01.9 t
84 3890 Lindsey Constancio 12 4 El Dorado 24:06.0
85 4207 Alma Reyes 11 4 Livingston 24:14.1
86 76 3720 Marianna Coomes 11 4 Center 24:18.2
87 77 4098 Gillyan Valencia 12 4 Hughson 24:22.1 t
88 78 3612 Katelyn Meylor 11 4 Bear River 24:23.9
89 3895 Julia Dreiling 11 4 El Dorado 24:31.0
90 79 4110 Wendy Bucio Martinez 10 4 Lathrop 24:34.7
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 4
Event No. 16 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
91 80 3868 Natalia Palomino 11 4 Dixon 24:35.8 t
92 81 4004 Zada Arias 9 4 Galt 24:36.4
93 82 3706 Sahaana Narayanan 11 4 Casa Roble 24:38.6
94 4259 Renae Machuca 11 4 Mountain House 24:39.0
95 83 4162 Tori Sheridan 9 4 Liberty Ranch 24:45.9
96 84 3929 Lizeth Calderon 11 4 Escalon 24:48.2 t
97 85 4479 Haley Rose 11 4 Union Mine 24:56.8 t
98 86 4410 Tyler Davenport 12 4 St Mary's 24:59.1
99 87 4383 Anastasia Toscano 9 4 Riverbank 25:01.2
100 4436 Haley Brower 11 4 Summerville 25:06.6
101 88 4467 Sydney Goodwalt 10 4 Union Mine 25:08.0 t
102 89 4021 Violet Sommer 9 4 Galt 25:10.2
103 90 4366 Alexa Gutierrez 10 4 Riverbank 25:10.8
104 91 4107 Cynthia Barajas 10 4 Lathrop 25:14.2
105 92 4517 Marisol Contreras 12 4 West Campus 25:16.5
106 93 3771 Amelia Poroli 11 4 Christian Brothers 25:21.1 t
107 94 4167 Kaitlyn Wendell 10 4 Liberty Ranch 25:22.3
108 95 4378 Diane Murillo 9 4 Riverbank 25:27.5
109 4494 Kai Coronado 9 4 Venture Academy 25:39.9
110 96 4121 Victoria Lanzarin 11 4 Lathrop 25:45.7
111 97 4060 Hannah Sanders 12 4 Hilmar 25:45.8
112 98 4389 Natalie Hawks 12 4 Sonora 25:50.4 t
113 99 3733 Sara Robinson 12 4 Center 25:51.3
114 100 3845 Bethany Bodine 11 4 Dixon 25:51.8 t
115 101 4058 Carmen Rabago 11 4 Hilmar 25:52.5
116 102 3862 Kiarra Ko-Madden 11 4 Dixon 25:54.7 t
117 103 3712 Casey Shaw 11 4 Casa Roble 25:55.2
118 4248 Hannah Bittar 11 4 Mountain House 25:55.8
119 4185 Francine Sanchez 10 4 Linden 26:10.3
120 3555 Mara Baker 11 4 Amador 26:12.1
121 104 4408 Brianna Cabrera 12 4 St Mary's 26:14.8
122 4189 Emily Zmurk 11 4 Linden 26:19.1
123 3668 Samantha Hopper 11 4 Calaveras 26:25.8
124 105 4375 Angelina Moreno 11 4 Riverbank 26:30.5
125 106 4152 Lacy Ceremony 11 4 Liberty Ranch 26:36.8
126 107 3769 Julia Padilla 11 4 Christian Brothers 26:41.5 t
127 108 4133 Yolanda Ramirez 10 4 Lathrop 26:48.4
128 109 3691 Julia Carey 12 4 Casa Roble 26:51.3
129 110 4037 Melana Pugach 9 4 Highlands 26:57.8
130 3994 Jasmin Lazaro 11 4 Foothill (sac) 26:57.8
131 111 3925 Gabriella Avalos 12 4 Escalon 27:15.4 t
132 4468 Natalie Guadiana 12 4 Union Mine 27:18.1
133 112 4308 Mary Pimentel 12 4 Orestimba 27:22.6
134 113 3726 Jessica Leontieff 9 4 Center 27:37.6
135 4561 Nataly Perez 12 4 Weston Ranch 27:41.9
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 4
Event No. 16 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
136 114 4290 Sulin Gonzalez 12 4 Orestimba 27:43.5
137 115 4052 Jessica Garcia 9 4 Hilmar 27:45.5
138 116 3713 Kayla Shaw 11 4 Casa Roble 27:53.2
139 3664 Abbie Gifford 11 4 Calaveras 28:14.7
140 4498 Jessica Gonzalez 11 4 Venture Academy 28:25.1
141 117 3736 Jenna Turpin 11 4 Center 28:25.1
142 118 4031 Yajaira Gonzalez 4 Highlands 28:31.9
143 119 4040 Lisbeth Silva 10 4 Highlands 28:33.4
144 120 4030 Regina Garcia 4 Highlands 28:34.5
145 121 3700 Kassandra Kendall 11 4 Casa Roble 28:34.5
146 122 4289 Laura Elizalde 12 4 Orestimba 28:39.5
147 123 3949 Emily McPherrin 11 4 Escalon 28:46.6 t
148 4251 Christy Chueng 12 4 Mountain House 28:49.7
149 4258 Joie Lee 11 4 Mountain House 28:50.9
150 3697 Maizie Frady 11 4 Casa Roble 28:58.9
151 124 4426 Rebecca Parrino 12 4 St Mary's 28:59.7
152 125 4530 Arlette Monterio 11 4 West Campus 29:05.5
153 126 4230 Vanessa Escobedo 12 4 Mesa Verde 29:13.1
154 127 4418 Grace Lin-Cereghino 12 4 St Mary's 29:16.3
155 128 4011 Hana Koyama 11 4 Galt 29:17.1
156 129 4529 Rosa Mercado 11 4 West Campus 29:17.4
157 3927 Anna Bonfiglio 11 4 Escalon 29:25.1
158 3985 Laura Findlay 11 4 Foothill (sac) 29:30.9
159 4218 Emma Hendrix 12 4 Marysville 29:36.4
160 130 4120 Yvette Javier 11 4 Lathrop 29:40.7
161 131 3616 Bailey Tramel 9 4 Bear River 30:02.4
162 4220 Annabelle Mathews 11 4 Marysville 30:15.4
163 132 3738 Melanie Wilson 12 4 Center 30:18.4
164 4560 Karina Loyal 11 4 Weston Ranch 30:23.1
165 133 4305 Sydney Panarra 10 4 Orestimba 30:25.8
166 134 4522 Leslie Gutierrez 11 4 West Campus 30:27.4
167 4000 Diana Tuz 11 4 Foothill (sac) 30:30.1
168 135 4430 Katie Sanguinetti 11 4 St Mary's 30:36.2
169 3939 Gillian Goodman 12 4 Escalon 30:36.9
170 3840 Viviana Solorio 12 4 Delhi 30:49.6
171 136 4054 Nicole Guiterrez 11 4 Hilmar 30:58.0
172 137 4025 Cynthia Arias 4 Highlands 31:01.9
173 4439 Franziska Daumberger 12 4 Summerville 31:05.9
174 4570 Jamilet Castillo 11 4 Woodland 31:10.8
175 4184 Kenia Ruiz 12 4 Linden 31:50.2
176 138 4039 Monica Rodriguez 9 4 Highlands 32:18.5
177 4026 Ruth Cabanas 12 4 Highlands 32:20.1
178 4183 Jasmin Quinonez 11 4 Linden 32:29.8
179 139 3619 Josephine Wilting 11 4 Bear River 33:15.9
180 140 4242 Kelly Sand 11 4 Mesa Verde 33:43.6
181 141 4012 Marcella Lopez 11 4 Galt 33:51.9
182 3842 Danielle Valdez 11 4 Delhi 34:02.5
183 142 3746 Maddy Brock 12 4 Christian Brothers 34:07.8 t
184 143 4232 Sabrina Flores 11 4 Mesa Verde 35:49.2
185 144 4236 Elyssa Leclair 11 4 Mesa Verde 37:06.4
186 145 4238 Kim Nguyen 11 4 Mesa Verde 37:08.0
187 4580 Ayesha Mahboob 11 4 Woodland 37:44.4
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 58 Hughson (21:01.4 105:06.8 1:23.1)
==========================================
1 3 4091 Abigayle Mitchell 12 4 20:23.5
2 6 4074 Emily Fife 10 4 20:41.4
3 11 4101 Elizette Ysias 9 4 21:07.2
4 15 4084 Kinsey Langley 10 4 21:08.1
5 23 4071 Esmeralda Campos 11 4 21:46.6
6 ( 60) 4085 Jessie Lawrence 10 4 22:58.6
7 ( 77) 4098 Gillyan Valencia 12 4 24:22.1
2. 98 El Dorado (21:25.9 107:09.1 2:09.7)
==========================================
1 2 3887 Jamie Chelberg 12 4 20:18.9
2 9 3894 Dani Destefano 12 4 20:57.8
3 12 3921 Qing-Qiu Swain 12 4 21:07.8
4 33 3892 Kasey Cope 11 4 22:16.0
5 42 3903 Madison Hutchings 9 4 22:28.6
6 ( 67) 3920 Slaney Stringer 11 4 23:38.3
7 ( 72) 3919 Brooke Schuld 11 4 23:50.5
3. 108 Amador (21:36.2 108:00.6 1:03.3)
==========================================
1 13 3591 Andrea Romero 12 4 21:07.9
2 16 3596 Camille Strazzo 12 4 21:09.9
3 19 3576 Amy Holmes 9 4 21:24.5
4 29 3569 Amanda Garcia 11 4 22:07.1
5 31 3590 Elly Renfree 11 4 22:11.2
6 ( 54) 3588 Raven Owings 10 4 22:53.3
7 ( 59) 3556 Brittany Barbero 12 4 22:58.4
4. 175 Colfax (22:03.6 110:17.8 2:32.2)
==========================================
1 4 3795 Hannah Casteel 10 4 20:24.0
2 21 3822 Alyse Sibley 11 4 21:45.1
3 45 3818 Savannah Porter 12 4 22:31.9
4 49 3820 Izzi Reyna 10 4 22:40.6
5 56 3797 Carly Cramer 11 4 22:56.2
6 ( 58) 3828 Janna Woodward 12 4 22:57.9
7 ( 62) 3793 Molly Bradshaw 10 4 23:11.2
5. 183 Ripon (22:11.4 110:57.0 2:36.6)
==========================================
1 8 4327 Kayla Jacklich 11 4 20:57.5
2 14 4318 Sandra Castillo 9 4 21:08.0
3 47 4320 Aiko Dearth 9 4 22:38.6
4 48 4326 Makeila Hinrichsen 11 4 22:38.8
5 66 4359 Mackenzie Winters 11 4 23:34.1
6 ( 70) 4349 Avery Thomason 10 4 23:50.2
7 ( 73) 4348 Isabel Sweet 10 4 23:55.3
6. 192 Dixon (22:29.5 112:27.4 3:28.6)
==========================================
1 10 3853 Lauren Foster 12 4 21:07.2
2 27 3872 Carissa Rodriguez 10 4 22:01.2
3 32 3869 Kitsia Pelayo 12 4 22:13.8
4 43 3846 Emily Bodine 12 4 22:29.4
5 80 3868 Natalia Palomino 11 4 24:35.8
6 (100) 3845 Bethany Bodine 11 4 25:51.8
7 (102) 3862 Kiarra Ko-Madden 11 4 25:54.7
7. 196 Sonora (22:15.4 111:17.0 6:11.8)
==========================================
1 1 4392 Cassi Land 11 4 19:38.6
2 5 4386 Victoria French 11 4 20:33.6
3 40 4399 Kaarina Thompson 11 4 22:24.2
4 52 4400 Kristiina Thompson 9 4 22:50.2
5 98 4389 Natalie Hawks 12 4 25:50.4
8. 202 Union Mine (22:22.4 111:51.9 2:44.4)
==========================================
1 7 4487 Michaela Yack 12 4 20:47.8
2 22 4466 Rebecca Glaister 12 4 21:45.5
3 53 4473 Lois Kearney 10 4 22:52.0
4 55 4485 Breanna Winter 12 4 22:54.4
5 65 4463 Kayla Cook 12 4 23:32.2
6 ( 85) 4479 Haley Rose 11 4 24:56.8
7 ( 88) 4467 Sydney Goodwalt 10 4 25:08.0
9. 266 Escalon (23:02.2 115:10.9 3:36.5)
==========================================
1 17 3964 Yajaira Salinas 12 4 21:11.7
2 44 3954 Nora Nash 12 4 22:31.4
3 46 3942 Jackie Lau 11 4 22:37.7
4 75 3924 Marisol Aguayo 11 4 24:01.9
5 84 3929 Lizeth Calderon 11 4 24:48.2
6 (111) 3925 Gabriella Avalos 12 4 27:15.4
7 (123) 3949 Emily McPherrin 11 4 28:46.6
10. 280 Christian Brothers (23:14.7 116:13.5 3:18.1)
==========================================
1 28 3742 Isabel Afong 11 4 22:03.0
2 34 3754 Aileen Fortin 10 4 22:18.3
3 61 3785 Bridget White 12 4 23:03.4
4 64 3757 Laura Gorry 12 4 23:27.7
5 93 3771 Amelia Poroli 11 4 25:21.1
6 (107) 3769 Julia Padilla 11 4 26:41.5
7 (142) 3746 Maddy Brock 12 4 34:07.8
11. 310 Lathrop (23:46.3 118:51.5 4:27.8)
==========================================
1 18 4142 Maria Soto 10 4 21:17.9
2 26 4104 Crystal Baltazar 12 4 21:59.0
3 79 4110 Wendy Bucio Martinez 10 4 24:34.7
4 91 4107 Cynthia Barajas 10 4 25:14.2
5 96 4121 Victoria Lanzarin 11 4 25:45.7
6 (108) 4133 Yolanda Ramirez 10 4 26:48.4
7 (130) 4120 Yvette Javier 11 4 29:40.7
12. 336 Bear River (24:29.4 122:26.9 8:08.9)
==========================================
1 24 3607 Viviana Chavez 12 4 21:53.5
2 35 3610 Anna Larson 11 4 22:18.8
3 68 3605 Grace Billingsley 9 4 23:48.3
4 78 3612 Katelyn Meylor 11 4 24:23.9
5 131 3616 Bailey Tramel 9 4 30:02.4
6 (139) 3619 Josephine Wilting 11 4 33:15.9
13. 342 Liberty Ranch (24:07.2 120:35.8 5:07.7)
==========================================
1 20 4161 Courtney Robinson 12 4 21:29.1
2 39 4149 Toni Arriaga 11 4 22:21.7
3 83 4162 Tori Sheridan 9 4 24:45.9
4 94 4167 Kaitlyn Wendell 10 4 25:22.3
5 106 4152 Lacy Ceremony 11 4 26:36.8
14. 345 Riverbank (23:59.5 119:57.5 3:14.9)
==========================================
1 25 4367 Alondra Hernandez 11 4 21:55.9
2 69 4362 Valeria Aguiniga 11 4 23:49.4
3 74 4368 Diana Herrera 11 4 24:00.2
4 87 4383 Anastasia Toscano 9 4 25:01.2
5 90 4366 Alexa Gutierrez 10 4 25:10.8
6 ( 95) 4378 Diane Murillo 9 4 25:27.5
7 (105) 4375 Angelina Moreno 11 4 26:30.5
15. 368 Casa Roble (24:25.3 122:06.2 4:31.3)
==========================================
1 36 3708 Eliza Raya 9 4 22:20.0
2 38 3692 Sarah Craig 11 4 22:21.1
3 82 3706 Sahaana Narayanan 11 4 24:38.6
4 103 3712 Casey Shaw 11 4 25:55.2
5 109 3691 Julia Carey 12 4 26:51.3
6 (116) 3713 Kayla Shaw 11 4 27:53.2
7 (121) 3700 Kassandra Kendall 11 4 28:34.5
16. 409 Center (24:52.4 124:22.0 4:53.2)
==========================================
1 50 3737 Brook Watson 10 4 22:44.4
2 71 3740 Michelle Zhang 11 4 23:50.5
3 76 3720 Marianna Coomes 11 4 24:18.2
4 99 3733 Sara Robinson 12 4 25:51.3
5 113 3726 Jessica Leontieff 9 4 27:37.6
6 (117) 3736 Jenna Turpin 11 4 28:25.1
7 (132) 3738 Melanie Wilson 12 4 30:18.4
17. 480 Galt (27:04.0 135:20.011:27.5)
==========================================
1 41 4015 Madison Petersen 9 4 22:24.4
2 81 4004 Zada Arias 9 4 24:36.4
3 89 4021 Violet Sommer 9 4 25:10.2
4 128 4011 Hana Koyama 11 4 29:17.1
5 141 4012 Marcella Lopez 11 4 33:51.9
18. 498 St Mary's (26:29.4 132:26.7 6:19.5)
==========================================
1 57 4411 Emily Delgado 11 4 22:56.8
2 86 4410 Tyler Davenport 12 4 24:59.1
3 104 4408 Brianna Cabrera 12 4 26:14.8
4 124 4426 Rebecca Parrino 12 4 28:59.7
5 127 4418 Grace Lin-Cereghino 12 4 29:16.3
6 (135) 4430 Katie Sanguinetti 11 4 30:36.2
19. 500 Hilmar (26:38.0 133:09.9 8:09.9)
==========================================
1 51 4057 Arianna Lara-Chavez 11 4 22:48.1
2 97 4060 Hannah Sanders 12 4 25:45.8
3 101 4058 Carmen Rabago 11 4 25:52.5
4 115 4052 Jessica Garcia 9 4 27:45.5
5 136 4054 Nicole Guiterrez 11 4 30:58.0
20. 504 Highlands (26:59.7 134:58.5 6:13.6)
==========================================
1 37 4034 Neveah Monarski 4 22:20.9
2 110 4037 Melana Pugach 9 4 26:57.8
3 118 4031 Yajaira Gonzalez 4 28:31.9
4 119 4040 Lisbeth Silva 10 4 28:33.4
5 120 4030 Regina Garcia 4 28:34.5
6 (137) 4025 Cynthia Arias 4 31:01.9
7 (138) 4039 Monica Rodriguez 9 4 32:18.5
21. 511 Orestimba (27:16.2 136:20.9 8:16.3)
==========================================
1 30 4311 Itzi Segundo 12 4 22:09.5
2 112 4308 Mary Pimentel 12 4 27:22.6
3 114 4290 Sulin Gonzalez 12 4 27:43.5
4 122 4289 Laura Elizalde 12 4 28:39.5
5 133 4305 Sydney Panarra 10 4 30:25.8
22. 543 West Campus (27:30.2 137:30.7 7:03.5)
==========================================
1 63 4527 Sevanna Lopez 11 4 23:23.9
2 92 4517 Marisol Contreras 12 4 25:16.5
3 125 4530 Arlette Monterio 11 4 29:05.5
4 129 4529 Rosa Mercado 11 4 29:17.4
5 134 4522 Leslie Gutierrez 11 4 30:27.4
23. 698 Mesa Verde (34:36.1 173:00.3 7:54.9)
==========================================
1 126 4230 Vanessa Escobedo 12 4 29:13.1
2 140 4242 Kelly Sand 11 4 33:43.6
3 143 4232 Sabrina Flores 11 4 35:49.2
4 144 4236 Elyssa Leclair 11 4 37:06.4
5 145 4238 Kim Nguyen 11 4 37:08.0
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 5
Event No. 17 -- Individual Results
Advancers: Top 10 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 4912 Emily Parrott 11 5 Sacramento Waldorf 21:08.7 t
2 2 4652 Ariana Barrett 10 5 Capital Christian 21:17.0 t
3 3 4682 Azalea Prince 9 5 Capital Christian 21:36.8 t
4 4 5005 Sara Sabra 9 5 Western Sierra 21:52.7 t
5 5 4640 Natalie Mifflin 11 5 Buckingham Charter 22:12.9 t
6 6 4977 Jaecelyn Romero 9 5 Waterford 22:18.4 i
7 7 4959 Calli Moore 11 5 Vacaville Christia 22:28.0 t
8 8 4814 Megan Knudsvig 10 5 Foresthill 22:31.1 t
9 4733 Sarah Hinton 10 5 Delta 22:32.4 i
10 9 4613 Madison Muschetto 10 5 Argonaut 22:42.1 t
11 10 4955 Jessica Jacobs 11 5 Vacaville Christia 22:49.6 t
12 11 4914 Matea Pfeifer 11 5 Sacramento Waldorf 22:55.7 t
13 12 5007 Jennifer Weiher 12 5 Western Sierra 23:33.1 t
14 13 4657 Mariah Deguara 12 5 Capital Christian 23:35.6 t
15 4938 Kaylee De La Motte 11 5 Turlock Christian 23:45.4 i
16 14 5004 Rhiannon Repetti 10 5 Western Sierra 23:48.2 t
17 15 4639 Joy Merdia 10 5 Buckingham Charter 23:54.5 t
18 4933 Audrey Simmons 10 5 Tioga 23:56.3 i
19 16 4988 Leila Doty 12 5 Western Sierra 24:02.9 t
20 5011 Brooke Faille 9 5 Woodland Christian 24:03.1 i
21 17 4858 Siena Villapuada 10 5 Holt Academy 24:18.6 t
22 18 4635 Natalie Larowe 11 5 Buckingham Charter 24:19.2 t
23 4891 Alysia Templeman 11 5 Ripon Christian 24:33.3 i
24 19 4696 Cecilia Alvarez 10 5 Central Catholic 24:43.1 t
25 20 4712 Momoka Leadon 9 5 Central Catholic 24:45.7 t
26 21 4855 Emilee Schulz 9 5 Holt Academy 24:48.6 t
27 22 4809 Elizabeth Bradley 10 5 Foresthill 24:50.7 t
28 23 4650 Ashley Walker 9 5 Buckingham Charter 24:52.8 t
29 24 4609 Gracie Goldsmith-Din 10 5 Argonaut 24:57.0 t
30 25 4985 Anna Black 11 5 Western Sierra 24:57.1 t
31 26 4651 Olivia Zollinger 11 5 Buckingham Charter 25:00.8 t
32 4896 Heidi Johnson 10 5 Sacramento Country 25:11.3 i
33 27 4660 Megan Filer 11 5 Capital Christian 25:11.7 t
34 4803 Autumn Nootbaar 11 5 Forest Lake Christ 25:28.5 i
35 28 5002 Malia Rebollo 12 5 Western Sierra 25:32.2 t
36 29 4794 Hailey Warta 12 5 Faith Christian 25:35.8 t
37 4885 Brittany Bloemhof 11 5 Ripon Christian 25:36.9 i
38 30 4913 Annabella Pfeifer 12 5 Sacramento Waldorf 25:37.0 t
39 31 4812 Maya Hope 12 5 Foresthill 25:39.9 t
40 32 4917 Angel Tang 11 5 Sacramento Waldorf 25:44.9 t
41 33 4705 Hannah Heath 11 5 Central Catholic 25:45.3 t
42 34 4871 Elena Barajas 10 5 Millennium 25:45.9 i
43 35 4960 Morganne Murphy 11 5 Vacaville Christia 25:49.6 t
44 36 4856 Daniella Villapuada 9 5 Holt Academy 25:50.2 t
45 4804 Angelika Roybal 10 5 Forest Lake Christ 25:54.6
46 37 4673 Michaela Mahnke 12 5 Capital Christian 25:58.9 t
47 38 4877 Olivia Stone 11 5 Millennium 25:59.7
48 4886 Anneke De Vries 10 5 Ripon Christian 26:00.3
49 39 4607 Maria Espino 12 5 Argonaut 26:02.0 t
50 40 4610 Alex Gomez 11 5 Argonaut 26:05.3 t
51 41 4693 Victoria Weldon 9 5 Capital Christian 26:06.8 t
52 4732 Emilia Bumgardner 11 5 Delta 26:20.0
53 42 4911 Sydne Long 10 5 Sacramento Waldorf 26:30.7 t
54 43 4957 Ashley Jones 10 5 Vacaville Christia 26:34.6 t
55 44 4873 Hannah Lee 10 5 Millennium 26:37.4
56 45 4785 Rachelle Calabrese 12 5 Faith Christian 26:41.6 t
57 46 4981 Alexa Valladolid 12 5 Waterford 26:45.1
58 47 4788 Makalyn Hannold 11 5 Faith Christian 26:53.3 t
59 5016 Sydney Stocking 11 5 Woodland Christian 27:04.5
60 48 4820 Brittney Sackett 12 5 Foresthill 27:16.7 t
61 49 4612 Erinn Hrback 11 5 Argonaut 27:23.9 t
62 4807 Ruthie Tracy 11 5 Forest Lake Christ 27:24.6
63 50 4818 Kiera Odell 9 5 Foresthill 28:20.3 t
64 4730 Maria Soto 11 5 Cristo Rey 28:22.5
65 51 4910 Mariah Levangie 11 5 Sacramento Waldorf 28:22.7 t
66 52 4792 Angela Tonn 9 5 Faith Christian 28:39.0 t
67 4724 Anahi Duenas 11 5 Cristo Rey 28:40.6
68 53 4602 Morgyn Berner 12 5 Argonaut 28:43.8 t
69 54 4786 Rachel Garbutt 12 5 Faith Christian 28:53.3 t
70 55 4857 Illiana Villapuada 11 5 Holt Academy 29:05.8 t
71 56 4648 Sophia Ruiz 11 5 Buckingham Charter 29:06.2 t
72 57 4662 Jazmine Garcia 12 5 Capital Christian 29:10.0 t
73 58 4852 Alex Delph 11 5 Holt Academy 29:25.7 t
74 59 4720 Stephanie Valenzuela 10 5 Central Catholic 29:30.8 t
75 60 4789 Isabella Malan 12 5 Faith Christian 29:33.1 t
76 61 4948 Hannah Arbabaraghi 11 5 Vacaville Christia 29:33.1 t
77 62 4972 Victoria Mendoza 12 5 Waterford 29:50.6
78 63 4701 Malia Fernandez 9 5 Central Catholic 30:03.5 t
79 64 4978 Daisy Saldana 10 5 Waterford 30:21.1
80 4663 Elena Hall 11 5 Capital Christian 30:28.3
81 4676 Sneha Mathew 11 5 Capital Christian 30:28.5
82 4899 Riya Rampalli 11 5 Sacramento Country 30:54.3
83 65 4966 Adela Alcazar 11 5 Waterford 31:01.9
84 4780 Maryam Najibullo 12 5 Encina 31:40.4
85 66 4817 Melissa Miller 11 5 Foresthill 32:36.4 t
86 4745 Morgan May 12 5 Delta Charter 32:45.1
87 4591 Claudia Barrios 10 5 Able Charter 32:47.1
88 67 4963 Kara Shaw 11 5 Vacaville Christia 32:49.4 t
89 68 4986 Freya Davis 12 5 Western Sierra 32:58.0 t
90 69 4649 Gina Vite 11 5 Buckingham Charter 33:33.1 t
91 70 4984 Elizabeth Wixom 10 5 Waterford 33:34.5
92 71 4879 Fernanda Valdez 10 5 Millennium 34:00.9
93 72 4796 Emily Xu 11 5 Faith Christian 34:05.5 t
94 73 4872 Alondra Camarena 9 5 Millennium 34:28.1
95 4593 Tiana George 10 5 Able Charter 35:41.4
96 4751 Ashlee Pike 10 5 Delta Charter 37:55.9
------------------------------------------------------------------------
Varsity Girls Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 10 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 71 Western Sierra (23:38.8 118:14.0 3:04.4)
==========================================
1 4 5005 Sara Sabra 9 5 21:52.7
2 12 5007 Jennifer Weiher 12 5 23:33.1
3 14 5004 Rhiannon Repetti 10 5 23:48.2
4 16 4988 Leila Doty 12 5 24:02.9
5 25 4985 Anna Black 11 5 24:57.1
6 ( 28) 5002 Malia Rebollo 12 5 25:32.2
7 ( 68) 4986 Freya Davis 12 5 32:58.0
2. 82 Capital Christian (23:32.0 117:40.0 4:41.9)
==========================================
1 2 4652 Ariana Barrett 10 5 21:17.0
2 3 4682 Azalea Prince 9 5 21:36.8
3 13 4657 Mariah Deguara 12 5 23:35.6
4 27 4660 Megan Filer 11 5 25:11.7
5 37 4673 Michaela Mahnke 12 5 25:58.9
6 ( 41) 4693 Victoria Weldon 9 5 26:06.8
7 ( 57) 4662 Jazmine Garcia 12 5 29:10.0
3. 87 Buckingham Charter (24:04.1 120:20.2 2:47.9)
==========================================
1 5 4640 Natalie Mifflin 11 5 22:12.9
2 15 4639 Joy Merdia 10 5 23:54.5
3 18 4635 Natalie Larowe 11 5 24:19.2
4 23 4650 Ashley Walker 9 5 24:52.8
5 26 4651 Olivia Zollinger 11 5 25:00.8
6 ( 56) 4648 Sophia Ruiz 11 5 29:06.2
7 ( 69) 4649 Gina Vite 11 5 33:33.1
4. 116 Sacramento Waldorf (24:23.4 121:57.0 5:22.0)
==========================================
1 1 4912 Emily Parrott 11 5 21:08.7
2 11 4914 Matea Pfeifer 11 5 22:55.7
3 30 4913 Annabella Pfeifer 12 5 25:37.0
4 32 4917 Angel Tang 11 5 25:44.9
5 42 4911 Sydne Long 10 5 26:30.7
6 ( 51) 4910 Mariah Levangie 11 5 28:22.7
5. 156 Vacaville Christian (25:27.0 127:14.9 7:05.1)
==========================================
1 7 4959 Calli Moore 11 5 22:28.0
2 10 4955 Jessica Jacobs 11 5 22:49.6
3 35 4960 Morganne Murphy 11 5 25:49.6
4 43 4957 Ashley Jones 10 5 26:34.6
5 61 4948 Hannah Arbabaraghi 11 5 29:33.1
6 ( 67) 4963 Kara Shaw 11 5 32:49.4
6. 159 Foresthill (25:43.8 128:38.7 5:49.2)
==========================================
1 8 4814 Megan Knudsvig 10 5 22:31.1
2 22 4809 Elizabeth Bradley 10 5 24:50.7
3 31 4812 Maya Hope 12 5 25:39.9
4 48 4820 Brittney Sackett 12 5 27:16.7
5 50 4818 Kiera Odell 9 5 28:20.3
6 ( 66) 4817 Melissa Miller 11 5 32:36.4
7. 161 Argonaut (25:26.1 127:10.3 4:41.8)
==========================================
1 9 4613 Madison Muschetto 10 5 22:42.1
2 24 4609 Gracie Goldsmith-Ding 10 5 24:57.0
3 39 4607 Maria Espino 12 5 26:02.0
4 40 4610 Alex Gomez 11 5 26:05.3
5 49 4612 Erinn Hrback 11 5 27:23.9
6 ( 53) 4602 Morgyn Berner 12 5 28:43.8
8. 187 Holt Academy (26:41.8 133:28.9 5:07.1)
==========================================
1 17 4858 Siena Villapuada 10 5 24:18.6
2 21 4855 Emilee Schulz 9 5 24:48.6
3 36 4856 Daniella Villapuada 9 5 25:50.2
4 55 4857 Illiana Villapuada 11 5 29:05.8
5 58 4852 Alex Delph 11 5 29:25.7
9. 194 Central Catholic (26:57.7 134:48.4 5:20.4)
==========================================
1 19 4696 Cecilia Alvarez 10 5 24:43.1
2 20 4712 Momoka Leadon 9 5 24:45.7
3 33 4705 Hannah Heath 11 5 25:45.3
4 59 4720 Stephanie Valenzuela-Cor 10 5 29:30.8
5 63 4701 Malia Fernandez 9 5 30:03.5
10. 227 Faith Christian (27:20.6 136:43.0 3:17.5)
==========================================
1 29 4794 Hailey Warta 12 5 25:35.8
2 45 4785 Rachelle Calabrese 12 5 26:41.6
3 47 4788 Makalyn Hannold 11 5 26:53.3
4 52 4792 Angela Tonn 9 5 28:39.0
5 54 4786 Rachel Garbutt 12 5 28:53.3
6 ( 60) 4789 Isabella Malan 12 5 29:33.1
7 ( 72) 4796 Emily Xu 11 5 34:05.5
11. 243 Waterford (28:03.5 140:17.1 8:43.5)
==========================================
1 6 4977 Jaecelyn Romero 9 5 22:18.4
2 46 4981 Alexa Valladolid 12 5 26:45.1
3 62 4972 Victoria Mendoza 12 5 29:50.6
4 64 4978 Daisy Saldana 10 5 30:21.1
5 65 4966 Adela Alcazar 11 5 31:01.9
6 ( 70) 4984 Elizabeth Wixom 10 5 33:34.5
12. 260 Millennium (29:22.4 146:52.0 8:42.2)
==========================================
1 34 4871 Elena Barajas 10 5 25:45.9
2 38 4877 Olivia Stone 11 5 25:59.7
3 44 4873 Hannah Lee 10 5 26:37.4
4 71 4879 Fernanda Valdez 10 5 34:00.9
5 73 4872 Alondra Camarena 9 5 34:28.1
------------------------------------------------------------------------
JV Boys Divisions 3-4-5
Event No. 18 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 3320 Armon Hodge 12 3 Rio Americano 17:46.7 t
2 3399 Ethan Belnap 10 3 Rosemont 17:56.9 i
3 2 3507 Tyler Rosson 11 3 Vista Del Lago 18:04.4 t
4 3422 Erick Ruvalcaba 11 3 Sierra 18:27.3 i
5 2583 Edward Charles 11 3 Beyer 18:27.6 i
6 3 3461 Henry Ankhelyi 12 3 Vista Del Lago 18:31.0 t
7 4 3340 Kaj Olson 11 3 Rio Americano 18:31.5 t
8 5 3482 Daniel Howell 11 3 Vista Del Lago 18:37.4 t
9 6 2688 Cade Nelson 10 3 Del Oro 18:38.2 t
10 7 4684 Tyler Renn 11 5 Capital Christian 18:38.6 i
11 8 2644 Kyle Arteaga 12 3 Del Oro 18:41.1 t
12 9 2667 Ryan Jacobs 12 3 Del Oro 18:47.9 t
13 10 3253 Mark Griffitts 11 3 Placer 18:52.7 t
14 11 3936 Daniel Galvin 11 4 Escalon 18:59.7 t
15 12 3242 Jeremy Brown 12 3 Placer 19:24.5 t
16 13 3328 Brenden Lewis 11 3 Rio Americano 19:26.6 t
17 14 2653 Robert Brock 11 3 Del Oro 19:27.1 t
18 15 3303 Miguel Cruz 12 3 Rio Americano 19:27.2 t
19 4464 Griffin Davies 9 4 Union Mine 19:32.7 i
20 16 3483 Paul Hudson 12 3 Vista Del Lago 19:38.7 t
21 2836 Akashdeep Singh 11 3 Florin 19:42.7 i
22 17 2678 Jacob Lyons 11 3 Del Oro 19:45.1 t
23 18 3277 Joey Poggi 11 3 Placer 19:47.3 t
24 3855 Elias Gutierrez 11 4 Dixon 19:49.2 i
25 19 3884 Thomas Buethe 12 4 El Dorado 19:50.6 t
26 20 3510 Austin Soelzer 11 3 Vista Del Lago 19:53.2 t
27 21 3490 Nathan Koning 11 3 Vista Del Lago 19:53.3 t
28 22 3345 Trevor Singley 12 3 Rio Americano 19:56.3 t
29 23 3103 Sarthak Sharma 11 3 Mira Loma 19:57.4 i
30 24 2547 Daneiel Yalew 9 3 American Canyon 19:59.2 i
31 25 2695 Thomas Puppo 11 3 Del Oro 19:59.9 t
32 26 3518 Alex West 11 3 Vista Del Lago 20:00.6 t
33 27 2725 Richard Lopez 11 3 East Union 20:02.8 i
34 28 2734 Tomohiro Nakanoh 11 3 East Union 20:06.5
35 29 3263 Aidan Keyes 11 3 Placer 20:07.7 t
36 30 4125 Cezar Morgan 10 4 Lathrop 20:08.7
37 3411 Erick Enriquez 11 3 Sierra 20:12.3
38 31 3907 Cole Locher 11 4 El Dorado 20:13.5 t
39 32 3292 Owen Bister 11 3 Rio Americano 20:14.2 t
40 33 2650 Garret Bomhoff 12 3 Del Oro 20:15.7 t
41 34 3627 Anthony Fleck 12 4 Bret Harte 20:21.4
42 35 3316 Raymond Halverson 11 3 Rio Americano 20:27.5 t
43 36 3972 Samuel Thomson 12 4 Escalon 20:28.2 t
44 3657 Uri Bobrycki 11 4 Calaveras 20:33.6
45 37 3723 Armand Hernandez 10 4 Center 20:37.2
46 3514 Shawn Von Chance-Stu 11 3 Vista Del Lago 20:47.3
47 38 3622 Max Clark 11 4 Bret Harte 20:51.9
48 39 3105 Timothy Simanhadi 11 3 Mira Loma 20:58.7
49 40 3877 Issac Aguilar 11 4 El Dorado 20:59.5 t
50 41 4141 Karanveer Singh 10 4 Lathrop 21:01.5
51 3874 Ed Teitgen 12 4 Dixon 21:04.9
52 42 2998 Eddie Lagos 11 3 Los Banos 21:06.2
53 43 2959 Austin Aaron 11 3 Los Banos 21:11.0
54 44 3971 Josh Teske 11 4 Escalon 21:12.0 t
55 45 3761 Russell Lee 12 4 Christian Brothers 21:13.5
56 3326 Nolan Lease 12 3 Rio Americano 21:15.9
57 3454 Horacio Mendoza 11 3 Vanden 21:16.5
58 46 3722 Julian Gonzales 9 4 Center 21:17.6
59 47 4109 Luis Boiso 11 4 Lathrop 21:18.8
60 48 4138 Matthew Schuck 10 4 Lathrop 21:19.8
61 3414 Patrick He 12 3 Sierra 21:20.0
62 3848 Juan Chavez 11 4 Dixon 21:24.6
63 49 4314 Zach Angel 11 4 Ripon 21:25.6
64 50 3784 Evan Watkins 11 4 Christian Brothers 21:29.9
65 4558 Timothy Duong 11 4 Weston Ranch 21:35.8
66 4550 Justin Yu 12 4 West Campus 21:36.8
67 51 4322 Erick Gonzalez 12 4 Ripon 21:37.4
68 52 3803 Shawn Harris 11 4 Colfax 21:37.5
69 53 3732 Netza Ponce 10 4 Center 21:37.6
70 3685 Max Stickels 11 4 Calaveras 21:46.5
71 54 2950 Octavio Ramalho 11 3 Kimball 21:47.2
72 55 2523 Nathan Thao 9 3 American Canyon 21:51.2
73 56 4317 Griffin Brow 11 4 Ripon 21:53.5
74 57 2965 Robert Azevedo 12 3 Los Banos 21:53.8
75 3654 Giovanni Airola 11 4 Calaveras 21:55.3
76 2692 Morgan Pfennig 11 3 Del Oro 21:59.2
77 58 4352 Grayson Wagner 10 4 Ripon 22:01.3
78 4154 Hunter Franklin 11 4 Liberty Ranch 22:02.3
79 59 3941 Lucas Guadagnolo 12 4 Escalon 22:04.1 t
80 60 2871 Steven Maldonaldo 11 3 Golden Valley (sj) 22:04.2
81 61 3775 Nick Rubio 11 4 Christian Brothers 22:05.2
82 2698 Scott Rubaszewski 12 3 Del Oro 22:08.9
83 4458 Devin Bigelow 9 4 Union Mine 22:13.1
84 62 3763 Alex Mantong 11 4 Christian Brothers 22:19.4
85 63 3258 Tristan Hegseth 11 3 Placer 22:19.7 t
86 64 4677 David Mendonca 11 5 Capital Christian 22:21.1
87 65 3796 Jacob Colon 10 4 Colfax 22:27.5
88 66 2937 Omar Dahud 12 3 Kimball 22:34.2
89 67 2936 Tyler Christensen 10 3 Kimball 22:35.5
90 68 3728 Frankie Lopez 11 4 Center 22:38.6
91 69 3898 Ryan Giles 12 4 El Dorado 22:38.8 t
92 70 3730 Andy Ma 11 4 Center 22:39.2
93 71 2848 Kevin Campos 11 3 Golden Valley (sj) 22:40.4
94 72 4710 Samuel Khacho 9 5 Central Catholic 22:40.4
95 73 3725 Tommy Lee 11 4 Center 22:45.6
96 74 4337 Ryan Myers 11 4 Ripon 22:48.0
97 75 2753 Cristian Zepeda 12 3 East Union 22:48.3
98 3694 Dalton Edd 12 4 Casa Roble 22:50.5
99 76 3799 Joseph Garofalo 11 4 Colfax 22:51.2
100 77 4656 Abraham Canafe 11 5 Capital Christian 22:51.9
101 78 4350 Isaiah Thompson 11 4 Ripon 22:52.4
102 79 2855 Ismael Ferreyra-Paez 12 3 Golden Valley (sj) 22:52.5
103 80 3946 John Lunn 12 4 Escalon 22:59.6 t
104 4567 Deondrae Whitten 12 4 Weston Ranch 22:59.6
105 81 2532 Kenneth Perena 9 3 American Canyon 23:02.0
106 82 2508 Fernan Bautista 10 3 American Canyon 23:03.3
107 83 2726 Seth Lozano 11 3 East Union 23:05.4
108 84 3276 Steven Overdevest 12 3 Placer 23:11.7 t
109 4836 Joseph Collins 11 5 Golden Sierra 23:14.7
110 3401 Johnny Gogue Iv 10 3 Rosemont 23:16.5
111 85 3794 David Buettner 11 4 Colfax 23:16.6
112 86 3779 Lee Shi 11 4 Christian Brothers 23:16.8
113 3615 Riley Slater 11 4 Bear River 23:18.7
114 87 3810 Dillon McMenomey 12 4 Colfax 23:21.1
115 88 3115 Andrey Yegorov 12 3 Mira Loma 23:26.1
116 3674 Bora Mert 12 4 Calaveras 23:28.5
117 2626 Brandon Rodriguez 11 3 Ceres 23:34.7
118 89 2530 Lazaro Padiernos 10 3 American Canyon 23:37.1
119 4843 Josiah Wells 12 5 Golden Sierra 23:38.6
120 90 4697 Chris Andrews 11 5 Central Catholic 23:44.2
121 5000 Kyle Piet 10 5 Western Sierra 23:44.9
122 91 3632 Hayden Jeanor 11 4 Bret Harte 23:46.2
123 92 3643 Nick Kristoff 11 4 Bret Harte 23:46.4
124 93 2945 Michael Owerfeldt 12 3 Kimball 23:47.8
125 94 3950 Tim Megenney 11 4 Escalon 23:50.0 t
126 4922 Marquice Joseph 12 5 Sierra Ridge 23:50.2
127 3613 Dustin Roberts 12 4 Bear River 23:50.5
128 95 2963 Vincent Alvarez 11 3 Los Banos 23:51.2
129 96 3876 Israel Aguilar 11 4 El Dorado 23:51.7 t
130 2633 Julian Virgen 11 3 Ceres 23:56.7
131 97 2993 Jared Haug 11 3 Los Banos 23:58.8
132 98 4356 Seth Whitley 11 4 Ripon 23:58.9
133 99 3777 Riley Schanberger 11 4 Christian Brothers 24:00.4
134 100 3620 Gilbert Alvarado 11 4 Bret Harte 24:03.7
135 101 2730 Ivan Mendoza 11 3 East Union 24:07.2
136 3618 Micah Warner 10 4 Bear River 24:10.3
137 4923 Miguel Manuel 10 5 Sierra Ridge 24:13.0
138 4313 Nicky Anderson 11 4 Ripon 24:17.1
139 102 3091 Nicholas Malloy 12 3 Mira Loma 24:17.2
140 4347 Branden States 11 4 Ripon 24:17.9
141 103 3083 Daniel Gallagher 11 3 Mira Loma 24:18.1
142 4844 Mason Ziegler 11 5 Golden Sierra 24:24.5
143 104 3812 William Morris 10 4 Colfax 24:30.6
144 105 3966 Livius Seung 11 4 Escalon 24:32.5 t
145 5003 Kai Rebollo 9 5 Western Sierra 24:33.3
146 106 2522 John Kogami 10 3 American Canyon 24:40.0
147 107 4719 Jason Simmons 10 5 Central Catholic 24:40.9
148 108 3909 Justin Martini 11 4 El Dorado 24:41.6 t
149 109 2721 Miguel Juarez 11 3 East Union 24:42.7
150 4556 Sanmeet Dhillon 11 4 Weston Ranch 24:46.0
151 110 4709 Sebastian Jauregui 10 5 Central Catholic 24:50.5
152 3491 Nikhil Kothavale 12 3 Vista Del Lago 24:52.5
153 111 4718 Ben Shinkwin 10 5 Central Catholic 24:57.8
154 112 4722 Jack Yu 11 5 Central Catholic 24:59.6
155 113 4118 Christian Guzman 11 4 Lathrop 25:07.4
156 4557 Christopher Diaz 12 4 Weston Ranch 25:08.5
157 114 3756 David Garza 11 4 Christian Brothers 25:13.9
158 115 2888 Hunter Slatten 11 3 Golden Valley (sj) 25:17.6
159 2829 Jacinto Lepe 11 3 Florin 25:21.9
160 116 2859 Dante Garza 11 3 Golden Valley (sj) 25:23.8
161 117 2518 Matthew Fernandez 10 3 American Canyon 25:27.8
162 118 3653 Paul Westermann 11 4 Bret Harte 25:32.4
163 119 2954 Connor Sweeney 11 3 Kimball 25:54.5
164 120 4689 Christian Taeleifi 11 5 Capital Christian 25:58.6
165 3032 Josue Nunez 12 3 Manteca 26:17.1
166 121 4667 Danny Liang 12 5 Capital Christian 26:18.2
167 122 4113 Conner Edwards 12 4 Lathrop 26:20.3
168 4928 Miguel Villalobos 11 5 Sierra Ridge 26:20.3
169 3143 Ethan Chiesa 11 3 Pacheco 26:21.7
170 4841 Casey Mitchell 12 5 Golden Sierra 26:28.4
171 123 3808 Alex Manos 11 4 Colfax 26:28.9
172 124 4700 Chase Costa 11 5 Central Catholic 27:20.3
173 3768 Michael Ost 11 4 Christian Brothers 27:22.6
174 2597 Isai Anguiano 12 3 Ceres 27:36.5
175 2509 Allan Canaya 11 3 American Canyon 27:45.2
176 3043 Tyler Boker 11 3 McNair 27:49.9
177 125 2889 Randu Terrazas 11 3 Golden Valley (sj) 27:51.9
178 126 3278 Dom Ramos 12 3 Placer 27:56.7 t
179 2520 Darryl Ilagan 11 3 American Canyon 28:00.7
180 2599 Jose Arroyo 11 3 Ceres 28:55.0
181 3053 Derek Khor 11 3 McNair 29:02.2
182 3788 Oscar Wong 11 4 Christian Brothers 29:16.9
183 4999 Peter Ordonio 9 5 Western Sierra 29:23.4
184 2541 Hernandez-Lo Sebasti 9 3 American Canyon 29:50.1
185 2502 Isaiah Abcede 11 3 American Canyon 29:50.7
186 127 4692 Johnny Wei 11 5 Capital Christian 30:38.2
187 3749 Nicolas Cuomo 11 4 Christian Brothers 30:56.4
188 2837 Jasmeet Singh 11 3 Florin 32:41.4
189 3857 Kaden Hensley 11 4 Dixon 33:48.1
190 3951 Dylan Mendes 12 4 Escalon 34:28.2
191 128 2867 Alan Law 12 3 Golden Valley (sj) 42:08.1
------------------------------------------------------------------------
JV Boys Divisions 3-4-5
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 46 Vista Del Lago (18:57.0 94:44.7 1:48.8)
==========================================
1 2 3507 Tyler Rosson 11 3 18:04.4
2 3 3461 Henry Ankhelyi 12 3 18:31.0
3 5 3482 Daniel Howell 11 3 18:37.4
4 16 3483 Paul Hudson 12 3 19:38.7
5 20 3510 Austin Soelzer 11 3 19:53.2
6 ( 21) 3490 Nathan Koning 11 3 19:53.3
7 ( 26) 3518 Alex West 11 3 20:00.6
2. 54 Del Oro (19:03.9 95:19.4 1:06.9)
==========================================
1 6 2688 Cade Nelson 10 3 18:38.2
2 8 2644 Kyle Arteaga 12 3 18:41.1
3 9 2667 Ryan Jacobs 12 3 18:47.9
4 14 2653 Robert Brock 11 3 19:27.1
5 17 2678 Jacob Lyons 11 3 19:45.1
6 ( 25) 2695 Thomas Puppo 11 3 19:59.9
7 ( 33) 2650 Garret Bomhoff 12 3 20:15.7
3. 55 Rio Americano (19:01.7 95:08.3 2:09.6)
==========================================
1 1 3320 Armon Hodge 12 3 17:46.7
2 4 3340 Kaj Olson 11 3 18:31.5
3 13 3328 Brenden Lewis 11 3 19:26.6
4 15 3303 Miguel Cruz 12 3 19:27.2
5 22 3345 Trevor Singley 12 3 19:56.3
6 ( 32) 3292 Owen Bister 11 3 20:14.2
7 ( 35) 3316 Raymond Halverson 11 3 20:27.5
4. 132 Placer (20:06.4 100:31.9 3:27.0)
==========================================
1 10 3253 Mark Griffitts 11 3 18:52.7
2 12 3242 Jeremy Brown 12 3 19:24.5
3 18 3277 Joey Poggi 11 3 19:47.3
4 29 3263 Aidan Keyes 11 3 20:07.7
5 63 3258 Tristan Hegseth 11 3 22:19.7
6 ( 84) 3276 Steven Overdevest 12 3 23:11.7
7 (126) 3278 Dom Ramos 12 3 27:56.7
5. 230 Escalon (21:08.8 105:43.6 3:59.9)
==========================================
1 11 3936 Daniel Galvin 11 4 18:59.7
2 36 3972 Samuel Thomson 12 4 20:28.2
3 44 3971 Josh Teske 11 4 21:12.0
4 59 3941 Lucas Guadagnolo 12 4 22:04.1
5 80 3946 John Lunn 12 4 22:59.6
6 ( 94) 3950 Tim Megenney 11 4 23:50.0
7 (105) 3966 Livius Seung 11 4 24:32.5
6. 255 El Dorado (21:30.9 107:34.1 4:01.1)
==========================================
1 19 3884 Thomas Buethe 12 4 19:50.6
2 31 3907 Cole Locher 11 4 20:13.5
3 40 3877 Issac Aguilar 11 4 20:59.5
4 69 3898 Ryan Giles 12 4 22:38.8
5 96 3876 Israel Aguilar 11 4 23:51.7
6 (108) 3909 Justin Martini 11 4 24:41.6
7. 274 Center (21:46.1 108:50.2 2:02.0)
==========================================
1 37 3723 Armand Hernandez 10 4 20:37.2
2 46 3722 Julian Gonzales 9 4 21:17.6
3 53 3732 Netza Ponce 10 4 21:37.6
4 68 3728 Frankie Lopez 11 4 22:38.6
5 70 3730 Andy Ma 11 4 22:39.2
6 ( 73) 3725 Tommy Lee 11 4 22:45.6
8. 279 Lathrop (21:47.3 108:56.2 4:58.7)
==========================================
1 30 4125 Cezar Morgan 10 4 20:08.7
2 41 4141 Karanveer Singh 10 4 21:01.5
3 47 4109 Luis Boiso 11 4 21:18.8
4 48 4138 Matthew Schuck 10 4 21:19.8
5 113 4118 Christian Guzman 11 4 25:07.4
6 (122) 4113 Conner Edwards 12 4 26:20.3
9. 288 Ripon (21:57.2 109:45.8 1:22.4)
==========================================
1 49 4314 Zach Angel 11 4 21:25.6
2 51 4322 Erick Gonzalez 12 4 21:37.4
3 56 4317 Griffin Brow 11 4 21:53.5
4 58 4352 Grayson Wagner 10 4 22:01.3
5 74 4337 Ryan Myers 11 4 22:48.0
6 ( 78) 4350 Isaiah Thompson 11 4 22:52.4
7 ( 98) 4356 Seth Whitley 11 4 23:58.9
10. 304 Christian Brothers (22:05.0 110:24.8 2:03.3)
==========================================
1 45 3761 Russell Lee 12 4 21:13.5
2 50 3784 Evan Watkins 11 4 21:29.9
3 61 3775 Nick Rubio 11 4 22:05.2
4 62 3763 Alex Mantong 11 4 22:19.4
5 86 3779 Lee Shi 11 4 23:16.8
6 ( 99) 3777 Riley Schanberger 11 4 24:00.4
7 (114) 3756 David Garza 11 4 25:13.9
11. 314 East Union (22:02.1 110:10.2 4:04.4)
==========================================
1 27 2725 Richard Lopez 11 3 20:02.8
2 28 2734 Tomohiro Nakanoh 11 3 20:06.5
3 75 2753 Cristian Zepeda 12 3 22:48.3
4 83 2726 Seth Lozano 11 3 23:05.4
5 101 2730 Ivan Mendoza 11 3 24:07.2
6 (109) 2721 Miguel Juarez 11 3 24:42.7
12. 331 American Canyon (22:18.6 111:32.8 3:37.9)
==========================================
1 24 2547 Daneiel Yalew 9 3 19:59.2
2 55 2523 Nathan Thao 9 3 21:51.2
3 81 2532 Kenneth Perena 9 3 23:02.0
4 82 2508 Fernan Bautista 10 3 23:03.3
5 89 2530 Lazaro Padiernos 10 3 23:37.1
6 (106) 2522 John Kogami 10 3 24:40.0
7 (117) 2518 Matthew Fernandez 10 3 25:27.8
13. 334 Los Banos (22:24.2 112:01.0 2:52.6)
==========================================
1 42 2998 Eddie Lagos 11 3 21:06.2
2 43 2959 Austin Aaron 11 3 21:11.0
3 57 2965 Robert Azevedo 12 3 21:53.8
4 95 2963 Vincent Alvarez 11 3 23:51.2
5 97 2993 Jared Haug 11 3 23:58.8
14. 355 Bret Harte (22:34.0 112:49.6 3:42.3)
==========================================
1 34 3627 Anthony Fleck 12 4 20:21.4
2 38 3622 Max Clark 11 4 20:51.9
3 91 3632 Hayden Jeanor 11 4 23:46.2
4 92 3643 Nick Kristoff 11 4 23:46.4
5 100 3620 Gilbert Alvarado 11 4 24:03.7
6 (118) 3653 Paul Westermann 11 4 25:32.4
15. 355 Mira Loma (22:35.5 112:57.5 4:20.7)
==========================================
1 23 3103 Sarthak Sharma 11 3 19:57.4
2 39 3105 Timothy Simanhadi 11 3 20:58.7
3 88 3115 Andrey Yegorov 12 3 23:26.1
4 102 3091 Nicholas Malloy 12 3 24:17.2
5 103 3083 Daniel Gallagher 11 3 24:18.1
16. 365 Colfax (22:42.8 113:33.9 1:43.6)
==========================================
1 52 3803 Shawn Harris 11 4 21:37.5
2 65 3796 Jacob Colon 10 4 22:27.5
3 76 3799 Joseph Garofalo 11 4 22:51.2
4 85 3794 David Buettner 11 4 23:16.6
5 87 3810 Dillon McMenomey 12 4 23:21.1
6 (104) 3812 William Morris 10 4 24:30.6
7 (123) 3808 Alex Manos 11 4 26:28.9
17. 389 Capital Christian (23:13.7 116:08.4 7:39.6)
==========================================
1 7 4684 Tyler Renn 11 5 18:38.6
2 64 4677 David Mendonca 11 5 22:21.1
3 77 4656 Abraham Canafe 11 5 22:51.9
4 120 4689 Christian Taeleifi 11 5 25:58.6
5 121 4667 Danny Liang 12 5 26:18.2
6 (127) 4692 Johnny Wei 11 5 30:38.2
18. 399 Kimball (23:19.9 116:39.2 4:07.3)
==========================================
1 54 2950 Octavio Ramalho 11 3 21:47.2
2 66 2937 Omar Dahud 12 3 22:34.2
3 67 2936 Tyler Christensen 10 3 22:35.5
4 93 2945 Michael Owerfeldt 12 3 23:47.8
5 119 2954 Connor Sweeney 11 3 25:54.5
19. 441 Golden Valley (SJ) (23:39.7 118:18.5 3:19.6)
==========================================
1 60 2871 Steven Maldonaldo 11 3 22:04.2
2 71 2848 Kevin Campos 11 3 22:40.4
3 79 2855 Ismael Ferreyra-Paez 12 3 22:52.5
4 115 2888 Hunter Slatten 11 3 25:17.6
5 116 2859 Dante Garza 11 3 25:23.8
6 (125) 2889 Randu Terrazas 11 3 27:51.9
7 (128) 2867 Alan Law 12 3 42:08.1
20. 490 Central Catholic (24:10.8 120:53.8 2:17.4)
==========================================
1 72 4710 Samuel Khacho 9 5 22:40.4
2 90 4697 Chris Andrews 11 5 23:44.2
3 107 4719 Jason Simmons 10 5 24:40.9
4 110 4709 Sebastian Jauregui 10 5 24:50.5
5 111 4718 Ben Shinkwin 10 5 24:57.8
6 (112) 4722 Jack Yu 11 5 24:59.6
7 (124) 4700 Chase Costa 11 5 27:20.3
------------------------------------------------------------------------
JV Girls Divisions 3-4-5
Event No. 19 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 3474 Jackie Davis 12 3 Vista Del Lago 21:06.7 t
2 2 3329 Molly Lewis 11 3 Rio Americano 22:26.7 t
3 3 3473 Kaitlin Cruz 11 3 Vista Del Lago 22:47.7 t
4 4 3465 Danielle Bello 11 3 Vista Del Lago 23:01.0 t
5 5 4083 Sophia Kline 11 4 Hughson 23:04.1 t
6 6 3480 Katelin Godwin 12 3 Vista Del Lago 23:05.5 t
7 7 3296 Maddy Burns 9 3 Rio Americano 23:10.6 t
8 8 3495 Sophie Moore 11 3 Vista Del Lago 23:11.0 t
9 9 3344 Natalie Siliman 11 3 Rio Americano 23:39.7 t
10 10 4063 Bernice Arguello 11 4 Hughson 23:44.6 t
11 11 3494 Grace Markel 11 3 Vista Del Lago 23:53.2 t
12 3021 Natalia Duran 12 3 Manteca 24:03.3 i
13 12 3256 Brenn Haydon 11 3 Placer 24:06.6 t
14 3959 Brianna Reimann 9 4 Escalon 24:12.8 i
15 13 3310 Carrie Gipson 12 3 Rio Americano 24:21.3 t
16 3405 Celeste Angulo 11 3 Sierra 24:42.7 i
17 3407 Elibeth Barrera 12 3 Sierra 24:43.0 i
18 3866 Jenna Padilla 11 4 Dixon 24:52.7 i
19 14 4073 Priscilla Fernandes 12 4 Hughson 25:05.5 t
20 15 3321 Justine Intemann-Mil 11 3 Rio Americano 25:07.7 t
21 4351 Sarah Thompson 11 4 Ripon 25:12.4 i
22 16 4067 Diana Brown 11 4 Hughson 25:21.1 t
23 17 3304 Megan Dang 10 3 Rio Americano 25:24.5 t
24 18 3267 Julia Lindbloom 12 3 Placer 25:26.2 t
25 19 3517 Gillian Werolin 11 3 Vista Del Lago 25:26.8 t
26 20 3332 Liliana Mazza 12 3 Rio Americano 25:44.0 t
27 3300 Sydney Carnefix 11 3 Rio Americano 25:51.3 i
28 3427 Taylor White 11 3 Sierra 25:54.4 i
29 3470 Tiana Christensen 11 3 Vista Del Lago 26:04.7 i
30 21 2780 Sophie Minter 10 3 El Camino 26:12.2 i
31 2641 Shayla Nuttall 11 3 Cordova 26:12.6
32 22 2736 Alicia Mya Perez 11 3 East Union 26:20.3 t
33 3299 Gabi Calderon 11 3 Rio Americano 26:21.0
34 23 2851 Kayla Commons 12 3 Golden Valley (sj) 26:21.8 t
35 4330 Bailey Joachim 12 4 Ripon 26:29.0
36 24 3238 Elizabeth Argueta 12 3 Placer 26:47.8 t
37 25 4103 Teagan Zuniga 12 4 Hughson 26:54.7 t
38 26 2713 Nyah Catalfo 11 3 East Union 26:57.3 t
39 27 2715 Angela Fausto 11 3 East Union 27:02.5 t
40 2984 Marlene Delgado 12 3 Los Banos 27:07.0
41 4324 Jasleena Herrera 11 4 Ripon 27:12.1
42 4465 Marissa Deville 12 4 Union Mine 27:15.8
43 28 2765 Lulu Craig 9 3 El Camino 27:42.9
44 29 4088 Gabriela Madrigal 11 4 Hughson 27:50.1 t
45 30 2884 Alicia Rodriguez 11 3 Golden Valley (sj) 27:52.0 t
46 3011 Daisy Briceno 11 3 Los Banos 27:56.2
47 31 3261 Alexis Johnson 12 3 Placer 27:59.2 t
48 32 2746 Alexis Smith 11 3 East Union 28:20.5 t
49 4470 Savannah Henderson 12 4 Union Mine 28:27.8
50 4484 Stephanie Villanueva 9 4 Union Mine 28:27.9
51 2956 Ashley Tunquist 10 3 Kimball 28:32.1
52 33 2890 Ingrid Tirado 11 3 Golden Valley (sj) 28:46.0 t
53 34 2770 Stephanie Glaser 10 3 El Camino 28:57.6
54 35 2875 Samatha Miramontes 11 3 Golden Valley (sj) 29:01.8 t
55 36 4077 Hannah Hanson 11 4 Hughson 29:05.6 t
56 4357 Maddie Wilkins 11 4 Ripon 29:10.9
57 4099 Alexis Vasquez 11 4 Hughson 29:12.6
58 37 2744 Nicole Robertson 11 3 East Union 29:15.7 t
59 3337 Samantha Myers 11 3 Rio Americano 29:27.3
60 2938 Allisa Enriquez 11 3 Kimball 29:35.7
61 3015 Stephanie Westbrook 11 3 Los Banos 29:37.6
62 4471 Jana Hudak 11 4 Union Mine 29:40.0
63 38 2779 Emma Minter 10 3 El Camino 29:51.8
64 4654 Cathy Cai 11 5 Capital Christian 29:58.8
65 3037 Katia Valencia 12 3 Manteca 30:15.1
66 39 2849 Joceline Ceja Baraja 11 3 Golden Valley (sj) 30:18.9 t
67 3963 Brianna Reimann 09 4 Escalon 31:04.5
68 40 2885 Emeral Rodriguez 11 3 Golden Valley (sj) 31:09.3 t
69 41 2760 Anna Castel 12 3 El Camino 31:39.0
70 42 3259 Angelique Hernandez 12 3 Placer 31:44.6 t
71 4033 Kaeli Kazanjian 4 Highlands 32:05.5
72 43 2775 Devon Lilley 11 3 El Camino 32:10.1
73 4044 Rowan Webster 4 Highlands 32:34.3
74 44 3287 Maggie Swett 12 3 Placer 33:09.3 t
75 4032 Savannah Gonzalez 11 4 Highlands 33:27.5
76 2624 Gricelda Ramirez 12 3 Ceres 34:28.1
77 45 2772 Mallory Hedges 11 3 El Camino 34:56.7
78 3859 Shanon Jurado 12 4 Dixon 37:39.9
79 3975 Viviana Alonso 11 4 Foothill (sac) 39:07.8
80 46 2892 Destini Vallez 11 3 Golden Valley (sj) 39:23.8 t
------------------------------------------------------------------------
JV Girls Divisions 3-4-5
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 22 Vista Del Lago (22:38.4 113:11.9 2:04.3)
==========================================
1 1 3474 Jackie Davis 12 3 21:06.7
2 3 3473 Kaitlin Cruz 11 3 22:47.7
3 4 3465 Danielle Bello 11 3 23:01.0
4 6 3480 Katelin Godwin 12 3 23:05.5
5 8 3495 Sophie Moore 11 3 23:11.0
6 ( 11) 3494 Grace Markel 11 3 23:53.2
7 ( 19) 3517 Gillian Werolin 11 3 25:26.8
2. 46 Rio Americano (23:45.2 118:46.0 2:41.0)
==========================================
1 2 3329 Molly Lewis 11 3 22:26.7
2 7 3296 Maddy Burns 9 3 23:10.6
3 9 3344 Natalie Siliman 11 3 23:39.7
4 13 3310 Carrie Gipson 12 3 24:21.3
5 15 3321 Justine Intemann-Milli 11 3 25:07.7
6 ( 17) 3304 Megan Dang 10 3 25:24.5
7 ( 20) 3332 Liliana Mazza 12 3 25:44.0
3. 70 Hughson (24:50.0 124:10.0 3:50.6)
==========================================
1 5 4083 Sophia Kline 11 4 23:04.1
2 10 4063 Bernice Arguello 11 4 23:44.6
3 14 4073 Priscilla Fernandes 12 4 25:05.5
4 16 4067 Diana Brown 11 4 25:21.1
5 25 4103 Teagan Zuniga 12 4 26:54.7
6 ( 29) 4088 Gabriela Madrigal 11 4 27:50.1
7 ( 36) 4077 Hannah Hanson 11 4 29:05.6
4. 127 Placer (27:12.9 136:04.4 7:38.0)
==========================================
1 12 3256 Brenn Haydon 11 3 24:06.6
2 18 3267 Julia Lindbloom 12 3 25:26.2
3 24 3238 Elizabeth Argueta 12 3 26:47.8
4 31 3261 Alexis Johnson 12 3 27:59.2
5 42 3259 Angelique Hernandez 12 3 31:44.6
6 ( 44) 3287 Maggie Swett 12 3 33:09.3
5. 144 East Union (27:35.3 137:56.3 2:55.4)
==========================================
1 22 2736 Alicia Mya Perez 11 3 26:20.3
2 26 2713 Nyah Catalfo 11 3 26:57.3
3 27 2715 Angela Fausto 11 3 27:02.5
4 32 2746 Alexis Smith 11 3 28:20.5
5 37 2744 Nicole Robertson 11 3 29:15.7
6. 160 Golden Valley (SJ) (28:28.1 142:20.5 3:57.1)
==========================================
1 23 2851 Kayla Commons 12 3 26:21.8
2 30 2884 Alicia Rodriguez 11 3 27:52.0
3 33 2890 Ingrid Tirado 11 3 28:46.0
4 35 2875 Samatha Miramontes 11 3 29:01.8
5 39 2849 Joceline Ceja Barajas 11 3 30:18.9
6 ( 40) 2885 Emeral Rodriguez 11 3 31:09.3
7 ( 46) 2892 Destini Vallez 11 3 39:23.8
7. 162 El Camino (28:52.7 144:23.5 5:26.8)
==========================================
1 21 2780 Sophie Minter 10 3 26:12.2
2 28 2765 Lulu Craig 9 3 27:42.9
3 34 2770 Stephanie Glaser 10 3 28:57.6
4 38 2779 Emma Minter 10 3 29:51.8
5 41 2760 Anna Castel 12 3 31:39.0
6 ( 43) 2775 Devon Lilley 11 3 32:10.1
7 ( 45) 2772 Mallory Hedges 11 3 34:56.7
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 4
Event No. 20 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 3916 Marcela Rodriquez 4 El Dorado 15:07.2 t
2 4456 Elizabeth Young 9 4 Summerville 15:13.7 i
3 4450 Kaila Lloyd 9 4 Summerville 15:22.4 i
4 2 3922 Siera Whiteley 10 4 El Dorado 15:30.9 t
5 3 4412 Isabelle Estrada 10 4 St Mary's 15:31.1 t
6 4 3662 Lindsey Gaspers 10 4 Calaveras 15:37.9 i
7 5 4065 Jasmine Barrita 9 4 Hughson 15:40.5 t
8 6 3891 Payton Constancio 9 4 El Dorado 15:43.6 t
9 7 3682 Sophia Schlenz 10 4 Calaveras 15:44.1 i
10 8 3821 Juliana Reyna 10 4 Colfax 15:49.6 i
11 9 3628 Kat Flood 10 4 Bret Harte 15:53.7 i
12 10 4087 Gabriela Lopez 9 4 Hughson 16:00.2 t
13 11 3565 Mirette Earnest 10 4 Amador 16:02.6 t
14 12 3581 Raven Loffland 9 4 Amador 16:04.2 t
15 13 4136 Jayna Rodriguez 9 4 Lathrop 16:06.5 t
16 14 4001 Abby Vargas 10 4 Foothill (sac) 16:14.6 i
17 15 3602 Lynnae Wells 10 4 Amador 16:20.5 t
18 16 4095 Kylie Sullivan 9 4 Hughson 16:22.8 t
19 17 4358 Abbigael Williams 9 4 Ripon 16:23.3 t
20 18 3760 Katherine Kasbergen 10 4 Christian Brothers 16:27.8 i
21 19 4129 Tiffany Ormonde 9 4 Lathrop 16:29.2 t
22 20 3783 Riley Vigil 9 4 Christian Brothers 16:30.8 i
23 21 4425 Alyssa Ortega 10 4 St Mary's 16:32.1 t
24 22 3809 Jana Martello 10 4 Colfax 16:33.5 i
25 23 4200 Rajwinder Kaur 10 4 Livingston 16:34.2
26 24 4201 Myriam Lopez Torralb 9 4 Livingston 16:36.3
27 25 4402 Brooke Aberle 10 4 St Mary's 16:39.3 t
28 4578 Jasmin Lopez 10 4 Woodland 16:41.9
29 26 3817 Kristin Pischel 10 4 Colfax 16:45.9
30 27 4128 Jasmine Ormonde 9 4 Lathrop 16:46.5 t
31 28 3636 Brenna Landis 9 4 Bret Harte 16:48.2
32 29 4415 Julianne Hall 9 4 St Mary's 16:50.8 t
33 30 4316 Gianna Brocchini 9 4 Ripon 16:55.0 t
34 31 4344 Kate Phelps 10 4 Ripon 16:58.9 t
35 4237 Taila McKelvy 10 4 Mesa Verde 16:59.0
36 32 4249 Nicole Bittar 9 4 Mountain House 17:00.0
37 33 4422 Katie Moreno 9 4 St Mary's 17:03.3 t
38 34 4089 Blanca Madrigal 9 4 Hughson 17:05.4 t
39 35 4102 Monica Yup 10 4 Hughson 17:05.9 t
40 36 4202 Diosely Martinez 10 4 Livingston 17:15.0
41 37 3904 Sarah Johns 9 4 El Dorado 17:16.7 t
42 38 4335 Kiana Mikami 9 4 Ripon 17:17.1 t
43 39 4424 Dominique Nerecina 10 4 St Mary's 17:18.0 t
44 40 3587 Mila Opalenik 9 4 Amador 17:21.4 t
45 41 4079 Emily Herrera 9 4 Hughson 17:24.2 t
46 42 4323 Gabriella Graham 9 4 Ripon 17:24.6 t
47 43 3913 Tera Nicita 9 4 El Dorado 17:30.5 t
48 44 3595 Tessa Stewart 10 4 Amador 17:33.1 t
49 45 4354 Denver West 10 4 Ripon 17:34.7 t
50 46 3687 Cheyenne Towler 10 4 Calaveras 17:35.9
51 47 3880 Olivia Baker 9 4 El Dorado 17:38.2 t
52 48 3634 Andrea Kirkendall 10 4 Bret Harte 17:39.6
53 49 4433 Monique Vu 10 4 St Mary's 17:43.3 t
54 50 3629 Samantha Franck 10 4 Bret Harte 17:44.7
55 3861 Najia Khan 10 4 Dixon 17:46.2
56 51 4252 Elliana Davis 9 4 Mountain House 17:47.9
57 3829 Sofia Aguilar 9 4 Delhi 17:56.7
58 52 4105 Paola Baltazar 10 4 Lathrop 18:01.3 t
59 53 4211 Jocabed Soto 9 4 Livingston 18:01.3
60 54 4254 Lauryn Freeborn 10 4 Mountain House 18:01.7
61 55 3667 Sylvia Hood 10 4 Calaveras 18:03.3
62 56 4130 Jasmine Palacios 9 4 Lathrop 18:08.3 t
63 57 4331 Chloe Kiser 10 4 Ripon 18:10.9 t
64 58 3683 Kaite Schubert 10 4 Calaveras 18:12.2
65 59 4193 Briana Flores 9 4 Livingston 18:12.8
66 60 3800 Star Garzoni 10 4 Colfax 18:13.8
67 61 4209 Iselda Rodriguez Tor 9 4 Livingston 18:23.6
68 62 3656 Madison Anaya 10 4 Calaveras 18:25.2
69 63 3982 Mackenzie Clark 9 4 Foothill (sac) 18:26.5
70 64 3811 Meara McMenomey 10 4 Colfax 18:35.7
71 65 3646 Luna Schridde 10 4 Bret Harte 18:38.3
72 66 4261 Gabriella Siaton 9 4 Mountain House 18:42.4
73 4282 Matea Rushing 10 4 Natomas 18:49.0
74 4051 Allison Desilva 9 4 Hilmar 18:52.8
75 67 3974 Analicia Adame 10 4 Foothill (sac) 19:01.9
76 68 4117 Allesondra Giordano 9 4 Lathrop 19:03.2 t
77 4584 Jacky Salas 4 Woodland 19:07.3
78 69 3650 Ellie Tafjen 10 4 Bret Harte 19:22.9
79 70 4247 Isabella Birks 9 4 Mountain House 19:25.4
80 4440 Steffanie Daumberger 9 4 Summerville 19:28.8
81 71 3641 Emma Queirolo 10 4 Bret Harte 19:33.8
82 4176 Michelle Morfin 9 4 Linden 19:45.0
83 72 4199 Gagandeep Kaur 10 4 Livingston 19:47.0
84 73 3778 Priya Sharma 9 4 Christian Brothers 19:51.6
85 74 4255 Tara Freeborn 9 4 Mountain House 19:52.8
86 75 3991 Hannah Hernandez 10 4 Foothill (sac) 19:53.1
87 4270 Juliana Gutierrez 10 4 Natomas 20:19.9
88 4280 Antonice Reed 10 4 Natomas 20:23.8
89 76 3752 Margaret Donovan 10 4 Christian Brothers 20:37.0
90 77 3765 Jessica Martinez 9 4 Christian Brothers 20:38.3
91 78 3997 Jessica Ruiz 9 4 Foothill (sac) 20:47.1
92 4512 Samantha Toale 9 4 Venture Academy 20:55.1
93 4492 Alejandra Cachua 10 4 Venture Academy 21:38.5
94 4516 Madelyn Brandt 10 4 West Campus 22:10.2
95 79 3681 Audriana Schaad 10 4 Calaveras 22:32.3
96 80 4090 Lauren Massone 10 4 Hughson 24:22.8 t
97 4182 Dana Podesta 9 4 Linden 24:49.7
98 4569 Iqra Akram 10 4 Woodland 25:52.8
99 4187 Adrianna Sanchez 10 4 Linden 26:23.0
100 4575 Shanzay Khan 10 4 Woodland 26:36.6
101 4504 Emily Phosalath 10 4 Venture Academy 30:59.5
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 89 El Dorado (16:13.8 81:08.9 2:23.3)
==========================================
1 1 3916 Marcela Rodriquez 4 15:07.2
2 2 3922 Siera Whiteley 10 4 15:30.9
3 6 3891 Payton Constancio 9 4 15:43.6
4 37 3904 Sarah Johns 9 4 17:16.7
5 43 3913 Tera Nicita 9 4 17:30.5
6 ( 47) 3880 Olivia Baker 9 4 17:38.2
2. 100 Hughson (16:27.0 82:14.8 1:25.4)
==========================================
1 5 4065 Jasmine Barrita 9 4 15:40.5
2 10 4087 Gabriela Lopez 9 4 16:00.2
3 16 4095 Kylie Sullivan 9 4 16:22.8
4 34 4089 Blanca Madrigal 9 4 17:05.4
5 35 4102 Monica Yup 10 4 17:05.9
6 ( 41) 4079 Emily Herrera 9 4 17:24.2
7 ( 80) 4090 Lauren Massone 10 4 24:22.8
3. 111 St Mary's (16:31.4 82:36.6 1:32.2)
==========================================
1 3 4412 Isabelle Estrada 10 4 15:31.1
2 21 4425 Alyssa Ortega 10 4 16:32.1
3 25 4402 Brooke Aberle 10 4 16:39.3
4 29 4415 Julianne Hall 9 4 16:50.8
5 33 4422 Katie Moreno 9 4 17:03.3
6 ( 39) 4424 Dominique Nerecina 10 4 17:18.0
7 ( 49) 4433 Monique Vu 10 4 17:43.3
4. 122 Amador (16:40.4 83:21.8 1:30.5)
==========================================
1 11 3565 Mirette Earnest 10 4 16:02.6
2 12 3581 Raven Loffland 9 4 16:04.2
3 15 3602 Lynnae Wells 10 4 16:20.5
4 40 3587 Mila Opalenik 9 4 17:21.4
5 44 3595 Tessa Stewart 10 4 17:33.1
5. 158 Ripon (16:59.8 84:58.9 1:01.3)
==========================================
1 17 4358 Abbigael Williams 9 4 16:23.3
2 30 4316 Gianna Brocchini 9 4 16:55.0
3 31 4344 Kate Phelps 10 4 16:58.9
4 38 4335 Kiana Mikami 9 4 17:17.1
5 42 4323 Gabriella Graham 9 4 17:24.6
6 ( 45) 4354 Denver West 10 4 17:34.7
7 ( 57) 4331 Chloe Kiser 10 4 18:10.9
6. 167 Lathrop (17:06.4 85:31.8 2:01.8)
==========================================
1 13 4136 Jayna Rodriguez 9 4 16:06.5
2 19 4129 Tiffany Ormonde 9 4 16:29.2
3 27 4128 Jasmine Ormonde 9 4 16:46.5
4 52 4105 Paola Baltazar 10 4 18:01.3
5 56 4130 Jasmine Palacios 9 4 18:08.3
6 ( 68) 4117 Allesondra Giordano 9 4 19:03.2
7. 170 Calaveras (17:02.7 85:13.4 2:34.3)
==========================================
1 4 3662 Lindsey Gaspers 10 4 15:37.9
2 7 3682 Sophia Schlenz 10 4 15:44.1
3 46 3687 Cheyenne Towler 10 4 17:35.9
4 55 3667 Sylvia Hood 10 4 18:03.3
5 58 3683 Kaite Schubert 10 4 18:12.2
6 ( 62) 3656 Madison Anaya 10 4 18:25.2
7 ( 79) 3681 Audriana Schaad 10 4 22:32.3
8. 180 Colfax (17:11.7 85:58.5 2:46.1)
==========================================
1 8 3821 Juliana Reyna 10 4 15:49.6
2 22 3809 Jana Martello 10 4 16:33.5
3 26 3817 Kristin Pischel 10 4 16:45.9
4 60 3800 Star Garzoni 10 4 18:13.8
5 64 3811 Meara McMenomey 10 4 18:35.7
9. 195 Livingston (17:20.0 86:39.6 1:38.6)
==========================================
1 23 4200 Rajwinder Kaur 10 4 16:34.2
2 24 4201 Myriam Lopez Torralba 9 4 16:36.3
3 36 4202 Diosely Martinez 10 4 17:15.0
4 53 4211 Jocabed Soto 9 4 18:01.3
5 59 4193 Briana Flores 9 4 18:12.8
6 ( 61) 4209 Iselda Rodriguez Torr 9 4 18:23.6
7 ( 72) 4199 Gagandeep Kaur 10 4 19:47.0
10. 200 Bret Harte (17:20.9 86:44.5 2:44.6)
==========================================
1 9 3628 Kat Flood 10 4 15:53.7
2 28 3636 Brenna Landis 9 4 16:48.2
3 48 3634 Andrea Kirkendall 10 4 17:39.6
4 50 3629 Samantha Franck 10 4 17:44.7
5 65 3646 Luna Schridde 10 4 18:38.3
6 ( 69) 3650 Ellie Tafjen 10 4 19:22.9
7 ( 71) 3641 Emma Queirolo 10 4 19:33.8
11. 264 Christian Brothers (18:49.1 94:05.5 4:10.5)
==========================================
1 18 3760 Katherine Kasbergen 10 4 16:27.8
2 20 3783 Riley Vigil 9 4 16:30.8
3 73 3778 Priya Sharma 9 4 19:51.6
4 76 3752 Margaret Donovan 10 4 20:37.0
5 77 3765 Jessica Martinez 9 4 20:38.3
12. 273 Mountain House (18:11.5 90:57.4 2:25.4)
==========================================
1 32 4249 Nicole Bittar 9 4 17:00.0
2 51 4252 Elliana Davis 9 4 17:47.9
3 54 4254 Lauryn Freeborn 10 4 18:01.7
4 66 4261 Gabriella Siaton 9 4 18:42.4
5 70 4247 Isabella Birks 9 4 19:25.4
6 ( 74) 4255 Tara Freeborn 9 4 19:52.8
13. 297 Foothill (Sac) (18:52.7 94:23.2 4:32.5)
==========================================
1 14 4001 Abby Vargas 10 4 16:14.6
2 63 3982 Mackenzie Clark 9 4 18:26.5
3 67 3974 Analicia Adame 10 4 19:01.9
4 75 3991 Hannah Hernandez 10 4 19:53.1
5 78 3997 Jessica Ruiz 9 4 20:47.1
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 5
Event No. 20 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 4839 Brooke Hoppe 10 5 Golden Sierra 16:04.6 i
2 4629 Annagrace Bliek 9 5 Buckingham Charter 16:18.7 i
3 4846 Citlali Lopez 10 5 Gustine 16:25.4 i
4 4617 Madison Speer 9 5 Argonaut 17:48.2 i
5 4723 Lesley Bojorquez 9 5 Cristo Rey 17:58.5 i
6 4847 Argelia Macias 10 5 Gustine 18:03.2 i
7 4637 Lindsey Malaney 9 5 Buckingham Charter 18:05.8 i
8 4698 Abigail Baker 10 5 Central Catholic 19:59.3 i
9 4870 Shradha Thapa 10 5 Leroy Greene Acade 20:06.5 i
10 4759 Danielle Tigner 10 5 Denair 20:08.7 i
11 4867 Mirabelle Quilatan 10 5 Leroy Greene Acade 20:33.9
12 4728 Maria Shoup 10 5 Cristo Rey 21:12.3
13 4731 Mayra Soto 9 5 Cristo Rey 21:19.5
14 4644 Cece Ochoa 9 5 Buckingham Charter 21:48.3
15 4672 Danielle Maestas 10 5 Capital Christian 22:09.4
16 4658 Gracelyn Ebenezer 10 5 Capital Christian 22:17.2
17 4694 Crisabel Williams 9 5 Capital Christian 23:32.4
18 4993 Peyton Knight 10 5 Western Sierra 23:35.3
19 4715 Lena Magee 9 5 Central Catholic 24:27.0
20 4664 Alexa Hammett 9 5 Capital Christian 25:15.8
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 3
Event No. 21 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 2582 Brady Cardozo 10 3 Beyer 11:56.7 i
2 1 3498 Stephen Northouse 10 3 Vista Del Lago 12:02.3 t
3 2 2562 Jacob Hoenig 10 3 Benicia 12:08.9 t
4 3 3485 Brenden Jones 10 3 Vista Del Lago 12:12.2 t
5 4 3005 Adrian Marquez 10 3 Los Banos 12:13.0 i
6 3416 Frankie Leyva 10 3 Sierra 12:17.9 i
7 5 3268 James Linder 10 3 Placer 12:20.4 t
8 6 2610 Noah Holloway 10 3 Ceres 12:22.7 i
9 7 2785 Xavier Sherman 10 3 El Camino 12:25.4 t
10 8 2805 Rogelio Velazquez 10 3 El Capitan 12:26.7 t
11 2584 Conner Farrow 10 3 Beyer 12:27.1 i
12 9 2787 Jaden Thompson 9 3 El Camino 12:30.7 t
13 10 3513 Addison Vaquero 10 3 Vista Del Lago 12:32.0 t
14 11 3180 Noah Mirelez 10 3 Patterson 12:38.4 t
15 12 3451 Samuel Klein 10 3 Vanden 12:38.6 i
16 13 3335 Reed Moore 10 3 Rio Americano 12:41.2 i
17 14 3213 Sergio Gonzalez-Pere 10 3 Pioneer 12:42.2 i
18 15 3192 Lolyn Tejeda 10 3 Patterson 12:42.5 t
19 16 2990 Joseph Giuliani 10 3 Los Banos 12:46.7 i
20 3544 Gulabjeet Singh 9 3 Will C Wood 12:51.9 i
21 17 3286 Merrick Slane 10 3 Placer 12:53.1 t
22 2636 David Franco 10 3 Cordova 12:55.2
23 18 3088 Lukas Koller 10 3 Mira Loma 12:59.6
24 19 2552 Ignacio Clemente 10 3 Benicia 13:05.3 t
25 20 3486 James Junaidi 10 3 Vista Del Lago 13:06.5 t
26 21 2794 Christopher Giardina 10 3 El Capitan 13:07.8 t
27 22 3266 Austin Lee 10 3 Placer 13:09.4 t
28 23 2769 Charley Garrard 9 3 El Camino 13:09.8 t
29 24 2759 Gabriel Carino 10 3 El Camino 13:12.0 t
30 25 2596 Aaron Alarcon 10 3 Ceres 13:12.9
31 2645 Ethan Aschemeyer 10 3 Del Oro 13:13.4
32 26 2563 Noah Hoenig 10 3 Benicia 13:17.5 t
33 27 3076 Dominik Bahm 10 3 Mira Loma 13:21.7
34 28 3352 Avery Anderson 9 3 River Valley 13:24.3
35 29 2572 Jonhnny Rentfro 10 3 Benicia 13:30.6 t
36 3057 Francisco Manzanarez 10 3 McNair 13:31.4
37 30 3458 Keoni Yonamine 10 3 Vanden 13:32.7
38 31 2797 Marcos Jimenez 10 3 El Capitan 13:33.6 t
39 32 3378 Yusef Muhammed 9 3 River Valley 13:34.1
40 33 2555 Brandon Ferrer 10 3 Benicia 13:35.8 t
41 34 3080 Augie Eriksson 10 3 Mira Loma 13:36.1
42 35 2617 Zachery McCleskey 10 3 Ceres 13:37.7
43 36 3178 Jesus Medina 10 3 Patterson 13:39.2 t
44 37 2894 Andy Vue 10 3 Golden Valley (sj) 13:40.5
45 3536 Mason Howard 10 3 Will C Wood 13:40.9
46 38 3512 Tanner Tran 10 3 Vista Del Lago 13:41.8 t
47 2904 Paulo Chacon 10 3 Grace Davis 13:41.9
48 39 3388 Abhayjot Singh 10 3 River Valley 13:42.6
49 40 3455 Blake Miles 10 3 Vanden 13:43.8
50 41 2795 Izaak Goodman 10 3 El Capitan 13:44.6 t
51 42 3164 Junior Cruz 9 3 Patterson 13:44.7 t
52 43 3307 Stefan Eiremo 10 3 Rio Americano 13:45.1
53 2913 Dustin Hiatt 10 3 Grace Davis 13:46.0
54 44 3324 Jake Kaspari 10 3 Rio Americano 13:48.5
55 45 3166 Francisco Duran 10 3 Patterson 13:55.1 t
56 46 2773 Noah Herfurth 10 3 El Camino 13:55.6 t
57 47 2865 Rene Herrera 10 3 Golden Valley (sj) 13:57.0
58 3066 Vincent Surait 10 3 McNair 14:07.3
59 48 3343 William Samuelson 10 3 Rio Americano 14:08.4
60 3425 Moises Vazquez 10 3 Sierra 14:14.3
61 49 3189 Dylan Sabori-Lopez 10 3 Patterson 14:15.2 t
62 50 2858 Pedro Garcia 10 3 Golden Valley (sj) 14:16.4
63 51 3353 Harnaik Bains 9 3 River Valley 14:16.7
64 52 2756 Kody Bates 10 3 El Camino 14:16.8 t
65 3017 Lucas Bayramian 10 3 Manteca 14:19.9
66 53 2766 Brendan Cushing 10 3 El Camino 14:26.4 t
67 2586 Alexzander Johnston 10 3 Beyer 14:26.7
68 54 3333 Christian Melliza 10 3 Rio Americano 14:28.5
69 55 3179 Javier Mendoza 10 3 Patterson 14:29.6 t
70 56 2852 David Davalos 10 3 Golden Valley (sj) 14:30.3
71 57 3219 Pablo Meraz 10 3 Pioneer 14:32.7
72 3547 Michael Vigo 9 3 Will C Wood 14:34.0
73 2782 Connor Pexa 10 3 El Camino 14:36.5
74 58 3293 Max Boyken 10 3 Rio Americano 14:39.0
75 59 3236 Oliver Aceves 10 3 Placer 14:39.4 t
76 2784 Jake Rybarczyk 10 3 El Camino 14:40.2
77 60 2857 Giovanny Gama-Macias 10 3 Golden Valley (sj) 14:43.7
78 61 3295 Hudson Burke 10 3 Rio Americano 14:45.6
79 3325 Nick Kopitske 10 3 Rio Americano 14:46.8
80 62 3209 Maxon Faekert 10 3 Pioneer 14:47.9
81 63 3509 Rayum Shahed 10 3 Vista Del Lago 14:48.9 t
82 2694 Ethan Powers 10 3 Del Oro 14:50.1
83 64 3016 Alex Zaragosa 10 3 Los Banos 14:50.3
84 65 3442 Antonio Adams 10 3 Vanden 14:53.5
85 66 2969 Jacob Bonilla 10 3 Los Banos 14:57.4
86 67 2895 James Walker 10 3 Golden Valley (sj) 14:57.9
87 2758 Owen Byrd 10 3 El Camino 15:03.2
88 2754 Charles Almeida 9 3 El Camino 15:03.3
89 68 3110 Walter Tadokoro 10 3 Mira Loma 15:03.7
90 3187 Marcus Rodea 10 3 Patterson 15:04.1
91 69 3273 Mitchell Moreland 10 3 Placer 15:05.7 t
92 2909 Angel Garcia 10 3 Grace Davis 15:06.7
93 70 2897 Jonathan Ya 10 3 Golden Valley (sj) 15:09.4
94 2864 Brian Hartman 10 3 Golden Valley (sj) 15:10.8
95 3023 Noel Estrada 10 3 Manteca 15:14.0
96 3327 Nicolas Lemke 10 3 Rio Americano 15:14.7
97 71 3226 Cristopher Rodriguez 10 3 Pioneer 15:17.1
98 72 3212 Aaron Garcia Varela 10 3 Pioneer 15:21.6
99 73 3227 Lucas Sandsor 10 3 Pioneer 15:22.3
100 3022 Thomas Duran 10 3 Manteca 15:28.9
101 74 3095 Raees Mullah 10 3 Mira Loma 15:44.0
102 75 3395 Kellen Trutna 10 3 River Valley 15:44.8
103 76 2799 Reynaldo Ramon 10 3 El Capitan 15:58.7 t
104 77 3013 Felix Sanchez 10 3 Los Banos 15:59.1
105 78 3453 James Mallard 10 3 Vanden 16:05.2
106 2781 Thomas Perez 10 3 El Camino 16:10.9
107 3158 Nicholas Alvarez 10 3 Patterson 16:12.1
108 79 3216 Vicente Luna 10 3 Pioneer 16:13.8
109 80 2807 Eliseo Villegas 10 3 El Capitan 16:16.5 t
110 81 2601 Fernando Cardoza 10 3 Ceres 16:26.1
111 2898 Justin Ya 10 3 Golden Valley (sj) 16:26.7
112 82 2974 Paulo Campos 10 3 Los Banos 16:40.6
113 83 2967 Quentin Barcellos 10 3 Los Banos 17:31.6
114 84 2554 Sebastien Dumesnil 10 3 Benicia 17:56.0 t
115 85 2632 Kolton Vaughn 10 3 Ceres 18:03.4
116 2843 Luke Yang 10 3 Florin 18:07.1
117 86 3381 Kian Raisi 9 3 River Valley 18:12.6
118 3006 Nestor Martinez 10 3 Los Banos 18:59.2
119 87 3396 Sahib Tumber 9 3 River Valley 20:15.4
120 3147 Giovanni Martinez 10 3 Pacheco 22:35.7
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 72 Vista Del Lago (12:43.0 63:34.8 1:39.5)
==========================================
1 1 3498 Stephen Northouse 10 3 12:02.3
2 3 3485 Brenden Jones 10 3 12:12.2
3 10 3513 Addison Vaquero 10 3 12:32.0
4 20 3486 James Junaidi 10 3 13:06.5
5 38 3512 Tanner Tran 10 3 13:41.8
6 ( 63) 3509 Rayum Shahed 10 3 14:48.9
2. 109 El Camino (13:02.7 65:13.5 1:30.2)
==========================================
1 7 2785 Xavier Sherman 10 3 12:25.4
2 9 2787 Jaden Thompson 9 3 12:30.7
3 23 2769 Charley Garrard 9 3 13:09.8
4 24 2759 Gabriel Carino 10 3 13:12.0
5 46 2773 Noah Herfurth 10 3 13:55.6
6 ( 52) 2756 Kody Bates 10 3 14:16.8
7 ( 53) 2766 Brendan Cushing 10 3 14:26.4
3. 109 Benicia (13:07.7 65:38.1 1:26.9)
==========================================
1 2 2562 Jacob Hoenig 10 3 12:08.9
2 19 2552 Ignacio Clemente 10 3 13:05.3
3 26 2563 Noah Hoenig 10 3 13:17.5
4 29 2572 Jonhnny Rentfro 10 3 13:30.6
5 33 2555 Brandon Ferrer 10 3 13:35.8
6 ( 84) 2554 Sebastien Dumesnil 10 3 17:56.0
4. 149 Patterson (13:20.0 66:39.9 1:16.7)
==========================================
1 11 3180 Noah Mirelez 10 3 12:38.4
2 15 3192 Lolyn Tejeda 10 3 12:42.5
3 36 3178 Jesus Medina 10 3 13:39.2
4 42 3164 Junior Cruz 9 3 13:44.7
5 45 3166 Francisco Duran 10 3 13:55.1
6 ( 49) 3189 Dylan Sabori-Lopez 10 3 14:15.2
7 ( 55) 3179 Javier Mendoza 10 3 14:29.6
5. 172 Placer (13:37.6 68:08.0 2:45.3)
==========================================
1 5 3268 James Linder 10 3 12:20.4
2 17 3286 Merrick Slane 10 3 12:53.1
3 22 3266 Austin Lee 10 3 13:09.4
4 59 3236 Oliver Aceves 10 3 14:39.4
5 69 3273 Mitchell Moreland 10 3 15:05.7
6. 177 El Capitan (13:46.3 68:51.4 3:32.0)
==========================================
1 8 2805 Rogelio Velazquez 10 3 12:26.7
2 21 2794 Christopher Giardina 10 3 13:07.8
3 31 2797 Marcos Jimenez 10 3 13:33.6
4 41 2795 Izaak Goodman 10 3 13:44.6
5 76 2799 Reynaldo Ramon 10 3 15:58.7
6 ( 80) 2807 Eliseo Villegas 10 3 16:16.5
7. 202 Rio Americano (13:46.4 68:51.7 1:47.3)
==========================================
1 13 3335 Reed Moore 10 3 12:41.2
2 43 3307 Stefan Eiremo 10 3 13:45.1
3 44 3324 Jake Kaspari 10 3 13:48.5
4 48 3343 William Samuelson 10 3 14:08.4
5 54 3333 Christian Melliza 10 3 14:28.5
6 ( 58) 3293 Max Boyken 10 3 14:39.0
7 ( 61) 3295 Hudson Burke 10 3 14:45.6
8. 221 Mira Loma (14:09.1 70:45.1 2:44.4)
==========================================
1 18 3088 Lukas Koller 10 3 12:59.6
2 27 3076 Dominik Bahm 10 3 13:21.7
3 34 3080 Augie Eriksson 10 3 13:36.1
4 68 3110 Walter Tadokoro 10 3 15:03.7
5 74 3095 Raees Mullah 10 3 15:44.0
9. 225 River Valley (14:08.5 70:42.5 2:20.5)
==========================================
1 28 3352 Avery Anderson 9 3 13:24.3
2 32 3378 Yusef Muhammed 9 3 13:34.1
3 39 3388 Abhayjot Singh 10 3 13:42.6
4 51 3353 Harnaik Bains 9 3 14:16.7
5 75 3395 Kellen Trutna 10 3 15:44.8
6 ( 86) 3381 Kian Raisi 9 3 18:12.6
7 ( 87) 3396 Sahib Tumber 9 3 20:15.4
10. 225 Vanden (14:10.8 70:53.8 3:26.6)
==========================================
1 12 3451 Samuel Klein 10 3 12:38.6
2 30 3458 Keoni Yonamine 10 3 13:32.7
3 40 3455 Blake Miles 10 3 13:43.8
4 65 3442 Antonio Adams 10 3 14:53.5
5 78 3453 James Mallard 10 3 16:05.2
11. 227 Los Banos (14:09.3 70:46.5 3:46.1)
==========================================
1 4 3005 Adrian Marquez 10 3 12:13.0
2 16 2990 Joseph Giuliani 10 3 12:46.7
3 64 3016 Alex Zaragosa 10 3 14:50.3
4 66 2969 Jacob Bonilla 10 3 14:57.4
5 77 3013 Felix Sanchez 10 3 15:59.1
6 ( 82) 2974 Paulo Campos 10 3 16:40.6
7 ( 83) 2967 Quentin Barcellos 10 3 17:31.6
12. 232 Ceres (14:44.6 73:42.8 5:40.7)
==========================================
1 6 2610 Noah Holloway 10 3 12:22.7
2 25 2596 Aaron Alarcon 10 3 13:12.9
3 35 2617 Zachery McCleskey 10 3 13:37.7
4 81 2601 Fernando Cardoza 10 3 16:26.1
5 85 2632 Kolton Vaughn 10 3 18:03.4
13. 250 Golden Valley (SJ) (14:13.6 71:07.9 1:03.2)
==========================================
1 37 2894 Andy Vue 10 3 13:40.5
2 47 2865 Rene Herrera 10 3 13:57.0
3 50 2858 Pedro Garcia 10 3 14:16.4
4 56 2852 David Davalos 10 3 14:30.3
5 60 2857 Giovanny Gama-Macias 10 3 14:43.7
6 ( 67) 2895 James Walker 10 3 14:57.9
7 ( 70) 2897 Jonathan Ya 10 3 15:09.4
14. 276 Pioneer (14:32.3 72:41.5 2:39.4)
==========================================
1 14 3213 Sergio Gonzalez-Perez 10 3 12:42.2
2 57 3219 Pablo Meraz 10 3 14:32.7
3 62 3209 Maxon Faekert 10 3 14:47.9
4 71 3226 Cristopher Rodriguez 10 3 15:17.1
5 72 3212 Aaron Garcia Varela 10 3 15:21.6
6 ( 73) 3227 Lucas Sandsor 10 3 15:22.3
7 ( 79) 3216 Vicente Luna 10 3 16:13.8
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 4
Event No. 22 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 3718 Anthony Zhurko 10 4 Casa Roble 12:06.3 t
2 2 3776 Nicolas Sanchez 10 4 Christian Brothers 12:13.7 t
3 3 4442 Brennan Dibble 10 4 Summerville 12:19.4 t
4 4 3782 Enrique Verschoor 10 4 Christian Brothers 12:23.1 t
5 5 3889 Jacob Combrink 9 4 El Dorado 12:29.2 t
6 6 4452 Logan Richardson 10 4 Summerville 12:30.5 t
7 7 4381 Ramon Rosas 9 4 Riverbank 12:31.4 t
8 3998 Josh Smith 10 4 Foothill (sac) 12:36.9 i
9 8 3676 Cooper Morrison 10 4 Calaveras 12:37.8 i
10 9 3745 Max Bonini 10 4 Christian Brothers 12:38.1 t
11 10 4203 Francisco Mejia 10 4 Livingston 12:43.1 i
12 11 4520 Mahkai Davis-Macias 10 4 West Campus 12:45.1 t
13 12 4543 Myles Torneros 10 4 West Campus 12:45.3 t
14 13 4371 Julian Lopez 10 4 Riverbank 12:53.1 t
15 14 3703 Carson Konvalin 9 4 Casa Roble 12:53.4 t
16 15 4423 Carlos Natividad 10 4 St Mary's 12:53.8 i
17 16 4437 David Cazares 9 4 Summerville 12:54.6 t
18 17 4196 Alexis Guzman 10 4 Livingston 12:55.6 i
19 18 3773 Evan Recanzone 10 4 Christian Brothers 12:56.4 t
20 19 3852 Brady Edmonds 10 4 Dixon 12:59.4 i
21 20 4548 Ethan Walker 9 4 West Campus 13:04.4 t
22 21 3917 Isaak Roemer 10 4 El Dorado 13:08.0 t
23 22 3854 Ian Foster 10 4 Dixon 13:12.3 i
24 23 3766 Miguel Menchaca 10 4 Christian Brothers 13:16.3 t
25 24 3658 Lucas Borchin 10 4 Calaveras 13:20.3 i
26 25 4447 Levi Izzo 10 4 Summerville 13:26.1 t
27 4391 Kiernan Kostlivy 10 4 Sonora 13:27.0 i
28 26 4528 Cruz Lopez 10 4 West Campus 13:28.6 t
29 27 4364 Isaac Andalon 9 4 Riverbank 13:29.5 t
30 28 4194 Holester Galvan 10 4 Livingston 13:30.2 i
31 29 4429 Noah Ryan 10 4 St Mary's 13:30.2
32 30 3912 James McNiece 9 4 El Dorado 13:32.5 t
33 31 4197 Alexis Hernandez 10 4 Livingston 13:33.5
34 32 3897 Andreas Escobar 10 4 El Dorado 13:34.0 t
35 33 3716 Jacob Vega 9 4 Casa Roble 13:34.6 t
36 34 4446 Neilson Holland 10 4 Summerville 13:35.3 t
37 35 3944 Jayden Lopez 10 4 Escalon 13:36.4
38 4394 Travis Moore 10 4 Sonora 13:37.1
39 36 4363 Christian Aguiniga 10 4 Riverbank 13:38.9 t
40 37 3786 James White 10 4 Christian Brothers 13:39.6 t
41 38 4537 Elijah Rojas 10 4 West Campus 13:41.4 t
42 39 3945 Daniel Luis 10 4 Escalon 13:42.9
43 40 3582 Everardo Lopez 10 4 Amador 13:43.5
44 41 3579 Tyler Kirkbride 10 4 Amador 13:44.7
45 42 3603 Evan Winton 10 4 Amador 13:45.0
46 43 3858 Lawson Hensley 9 4 Dixon 13:45.8
47 44 3702 Evan Kliewer 9 4 Casa Roble 13:46.7 t
48 45 3908 Eric Lotz 9 4 El Dorado 13:48.8 t
49 46 3670 Jackson Kaufman 10 4 Calaveras 13:51.7
50 47 3953 Trenton Nascimento 10 4 Escalon 13:53.1
51 3645 Nathaniel Schaffer 10 4 Bret Harte 13:55.0
52 48 4431 Jonathan Semillo 10 4 St Mary's 13:55.2
53 49 3851 Nathaniel Doane 10 4 Dixon 13:57.7
54 4265 Anthony Cortez 10 4 Natomas 14:01.3
55 50 3747 Turner Clark 10 4 Christian Brothers 14:03.8 t
56 51 3930 Ross Calderon 10 4 Escalon 14:05.1
57 52 4454 Jason Vaccarezza 10 4 Summerville 14:05.3 t
58 53 4409 Hudson Carruesco 10 4 St Mary's 14:06.0
59 54 3888 Isaiah Cockerham 9 4 El Dorado 14:06.3 t
60 55 3871 Michael Playford 10 4 Dixon 14:09.6
61 56 3955 Zachary Pickett 10 4 Escalon 14:13.2
62 57 4417 Robby Johnson 10 4 St Mary's 14:13.8
63 3999 Edward Stepanyuk 10 4 Foothill (sac) 14:15.3
64 58 3875 Harley West 10 4 Dixon 14:17.7
65 59 4059 Emmanuel Rabago 9 4 Hilmar 14:20.5
66 60 3559 Brennan Chadwick 10 4 Amador 14:21.3
67 61 4374 Fernando Martinez 10 4 Riverbank 14:28.7 t
68 3750 Larson Dana 10 4 Christian Brothers 14:29.1
69 62 3573 Elias Hammam 10 4 Amador 14:30.8
70 63 3598 Aaron Strickland 10 4 Amador 14:31.6
71 64 3938 Victor Gonzalez 10 4 Escalon 14:35.5
72 65 3584 Tim McCarthy 10 4 Amador 14:35.9
73 66 4053 Zachary Goodnight 9 4 Hilmar 14:37.8
74 67 4055 Jose Hererra 10 4 Hilmar 14:46.8
75 68 3923 William Zachary 9 4 El Dorado 14:50.7 t
76 69 3699 Jack Jendricks 10 4 Casa Roble 14:51.4 t
77 70 3864 Jesus Martinez 10 4 Dixon 14:55.9
78 71 4413 Fernando Gonzalez 10 4 St Mary's 14:56.9
79 3902 Isaiah Hulsing 9 4 El Dorado 14:57.5
80 72 4427 Nathan Perez 10 4 St Mary's 14:58.4
81 73 4049 Adrien Castro 10 4 Hilmar 14:58.9
82 3567 Jack Foraker 10 4 Amador 15:01.7
83 74 3926 Dan Bava 10 4 Escalon 15:03.0
84 75 3684 Kaleb Spears 10 4 Calaveras 15:03.3
85 4147 Trenton Abid 10 4 Liberty Ranch 15:06.0
86 76 3677 Kyle Phillips 10 4 Calaveras 15:06.6
87 77 4056 Anthony Jimenez 9 4 Hilmar 15:12.8
88 3642 Nathaniel Ratkovich 10 4 Bret Harte 15:18.4
89 3948 Ian McCulloch 10 4 Escalon 15:21.3
90 3965 Nathan Sarkozy 10 4 Escalon 15:26.3
91 4568 Rehan Akram 10 4 Woodland 15:30.8
92 78 4372 Ty Luu 9 4 Riverbank 15:37.7 t
93 4491 Brian Ayala 10 4 Venture Academy 15:47.9
94 79 4531 Christian Morales 10 4 West Campus 15:49.6 t
95 3900 Arthur Herrick 9 4 El Dorado 15:51.1
96 80 3701 Robert Kimbler 10 4 Casa Roble 15:54.7 t
97 81 4438 Logan Conklin 10 4 Summerville 15:57.2 t
98 4262 Emilio Valdivia 10 4 Mountain House 16:10.6
99 3557 Travis Boggan 10 4 Amador 16:19.1
100 4581 Joaquin Martinez 10 4 Woodland 16:24.3
101 82 3665 Ryan Hache 10 4 Calaveras 16:26.3
102 3647 Richard Scibelli 10 4 Bret Harte 16:29.8
103 3970 Scott Terpstra 10 4 Escalon 16:33.4
104 4163 Mason Smith 10 4 Liberty Ranch 16:37.3
105 4499 Jesus Machado 10 4 Venture Academy 17:01.9
106 3962 Adrian Roque 10 4 Escalon 17:09.7
107 4449 Brandon Lesley 10 4 Summerville 17:09.9
108 3873 Josh Soares 10 4 Dixon 17:10.9
109 3992 Andy Huynh 10 4 Foothill (sac) 17:12.0
110 3780 Spencer Tacherra 10 4 Christian Brothers 17:13.7
111 4505 Sam Ponce 10 4 Venture Academy 17:15.7
112 83 4212 Francisco Valenzuela 10 4 Livingston 17:16.8
113 4257 Isaac Inveen 10 4 Mountain House 17:36.3
114 3790 Leo Yang 10 4 Christian Brothers 18:12.4
115 4502 Connor Morris 10 4 Venture Academy 18:19.7
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 56 Christian Brothers (12:41.6 63:27.6 1:02.6)
==========================================
1 2 3776 Nicolas Sanchez 10 4 12:13.7
2 4 3782 Enrique Verschoor 10 4 12:23.1
3 9 3745 Max Bonini 10 4 12:38.1
4 18 3773 Evan Recanzone 10 4 12:56.4
5 23 3766 Miguel Menchaca 10 4 13:16.3
6 ( 37) 3786 James White 10 4 13:39.6
7 ( 50) 3747 Turner Clark 10 4 14:03.8
2. 84 Summerville (12:57.2 64:45.9 1:15.9)
==========================================
1 3 4442 Brennan Dibble 10 4 12:19.4
2 6 4452 Logan Richardson 10 4 12:30.5
3 16 4437 David Cazares 9 4 12:54.6
4 25 4447 Levi Izzo 10 4 13:26.1
5 34 4446 Neilson Holland 10 4 13:35.3
6 ( 52) 4454 Jason Vaccarezza 10 4 14:05.3
7 ( 81) 4438 Logan Conklin 10 4 15:57.2
3. 107 West Campus (13:09.0 65:44.8 0:56.3)
==========================================
1 11 4520 Mahkai Davis-Macias 10 4 12:45.1
2 12 4543 Myles Torneros 10 4 12:45.3
3 20 4548 Ethan Walker 9 4 13:04.4
4 26 4528 Cruz Lopez 10 4 13:28.6
5 38 4537 Elijah Rojas 10 4 13:41.4
6 ( 79) 4531 Christian Morales 10 4 15:49.6
4. 133 El Dorado (13:18.5 66:32.5 1:19.6)
==========================================
1 5 3889 Jacob Combrink 9 4 12:29.2
2 21 3917 Isaak Roemer 10 4 13:08.0
3 30 3912 James McNiece 9 4 13:32.5
4 32 3897 Andreas Escobar 10 4 13:34.0
5 45 3908 Eric Lotz 9 4 13:48.8
6 ( 54) 3888 Isaiah Cockerham 9 4 14:06.3
7 ( 68) 3923 William Zachary 9 4 14:50.7
5. 144 Riverbank (13:24.4 67:01.6 1:57.3)
==========================================
1 7 4381 Ramon Rosas 9 4 12:31.4
2 13 4371 Julian Lopez 10 4 12:53.1
3 27 4364 Isaac Andalon 9 4 13:29.5
4 36 4363 Christian Aguiniga 10 4 13:38.9
5 61 4374 Fernando Martinez 10 4 14:28.7
6 ( 78) 4372 Ty Luu 9 4 15:37.7
6. 161 Casa Roble (13:26.5 67:12.4 2:45.1)
==========================================
1 1 3718 Anthony Zhurko 10 4 12:06.3
2 14 3703 Carson Konvalin 9 4 12:53.4
3 33 3716 Jacob Vega 9 4 13:34.6
4 44 3702 Evan Kliewer 9 4 13:46.7
5 69 3699 Jack Jendricks 10 4 14:51.4
6 ( 80) 3701 Robert Kimbler 10 4 15:54.7
7. 169 Livingston (13:59.9 69:59.2 4:33.7)
==========================================
1 10 4203 Francisco Mejia 10 4 12:43.1
2 17 4196 Alexis Guzman 10 4 12:55.6
3 28 4194 Holester Galvan 10 4 13:30.2
4 31 4197 Alexis Hernandez 10 4 13:33.5
5 83 4212 Francisco Valenzuela 10 4 17:16.8
8. 188 Dixon (13:37.0 68:04.8 1:10.2)
==========================================
1 19 3852 Brady Edmonds 10 4 12:59.4
2 22 3854 Ian Foster 10 4 13:12.3
3 43 3858 Lawson Hensley 9 4 13:45.8
4 49 3851 Nathaniel Doane 10 4 13:57.7
5 55 3871 Michael Playford 10 4 14:09.6
6 ( 58) 3875 Harley West 10 4 14:17.7
7 ( 70) 3864 Jesus Martinez 10 4 14:55.9
9. 202 St Mary's (13:43.8 68:39.0 1:20.0)
==========================================
1 15 4423 Carlos Natividad 10 4 12:53.8
2 29 4429 Noah Ryan 10 4 13:30.2
3 48 4431 Jonathan Semillo 10 4 13:55.2
4 53 4409 Hudson Carruesco 10 4 14:06.0
5 57 4417 Robby Johnson 10 4 14:13.8
6 ( 71) 4413 Fernando Gonzalez 10 4 14:56.9
7 ( 72) 4427 Nathan Perez 10 4 14:58.4
10. 228 Escalon (13:54.2 69:30.7 0:36.8)
==========================================
1 35 3944 Jayden Lopez 10 4 13:36.4
2 39 3945 Daniel Luis 10 4 13:42.9
3 47 3953 Trenton Nascimento 10 4 13:53.1
4 51 3930 Ross Calderon 10 4 14:05.1
5 56 3955 Zachary Pickett 10 4 14:13.2
6 ( 64) 3938 Victor Gonzalez 10 4 14:35.5
7 ( 74) 3926 Dan Bava 10 4 15:03.0
11. 229 Calaveras (14:00.0 69:59.7 2:28.8)
==========================================
1 8 3676 Cooper Morrison 10 4 12:37.8
2 24 3658 Lucas Borchin 10 4 13:20.3
3 46 3670 Jackson Kaufman 10 4 13:51.7
4 75 3684 Kaleb Spears 10 4 15:03.3
5 76 3677 Kyle Phillips 10 4 15:06.6
6 ( 82) 3665 Ryan Hache 10 4 16:26.3
12. 245 Amador (14:01.1 70:05.3 0:47.3)
==========================================
1 40 3582 Everardo Lopez 10 4 13:43.5
2 41 3579 Tyler Kirkbride 10 4 13:44.7
3 42 3603 Evan Winton 10 4 13:45.0
4 60 3559 Brennan Chadwick 10 4 14:21.3
5 62 3573 Elias Hammam 10 4 14:30.8
6 ( 63) 3598 Aaron Strickland 10 4 14:31.6
7 ( 65) 3584 Tim McCarthy 10 4 14:35.9
13. 342 Hilmar (14:47.4 73:56.8 0:52.3)
==========================================
1 59 4059 Emmanuel Rabago 9 4 14:20.5
2 66 4053 Zachary Goodnight 9 4 14:37.8
3 67 4055 Jose Hererra 10 4 14:46.8
4 73 4049 Adrien Castro 10 4 14:58.9
5 77 4056 Anthony Jimenez 9 4 15:12.8
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 5
Event No. 21 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 4848 Jason Padilla 9 5 Gustine 12:28.8 i
2 4868 Jesus Sanders 10 5 Leroy Greene Acade 12:50.3 i
3 1 4782 Niraj Rai 10 5 Encina 13:00.6 t
4 2 4669 Luke Lockwood 10 5 Capital Christian 13:14.8 t
5 3 4690 Claro Tayros 10 5 Capital Christian 13:21.7 t
6 4727 Alex Montano 10 5 Cristo Rey 13:38.3 i
7 4 4776 Abolfazl Bahari 10 5 Encina 14:21.2 t
8 5 4783 Yelin Ted 9 5 Encina 14:25.9 t
9 6 4777 Raul Flores 10 5 Encina 14:38.6 t
10 4849 Damien Rangel 10 5 Gustine 15:46.9 i
11 4611 Daniel Howe 10 5 Argonaut 16:24.4 i
12 7 4675 Daniel Malinowski 10 5 Capital Christian 16:26.6 t
13 4758 Seth Martinez 10 5 Denair 17:52.8 i
14 4619 Justin Wagner 10 5 Argonaut 17:57.5 i
15 8 4655 Ken Cai 10 5 Capital Christian 18:09.7 t
16 4699 Steve Chen 10 5 Central Catholic 18:11.1 i
17 9 4691 Ricky Wang 10 5 Capital Christian 18:57.4 t
18 10 4779 Kevin Jimenez 10 5 Encina 22:21.6 t
------------------------------------------------------------------------
Sophomore Boys Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 26 Encina (15:45.6 78:47.9 9:21.0)
==========================================
1 1 4782 Niraj Rai 10 5 13:00.6
2 4 4776 Abolfazl Bahari 10 5 14:21.2
3 5 4783 Yelin Ted 9 5 14:25.9
4 6 4777 Raul Flores 10 5 14:38.6
5 10 4779 Kevin Jimenez 10 5 22:21.6
2. 29 Capital Christian (16:02.1 80:10.2 5:42.6)
==========================================
1 2 4669 Luke Lockwood 10 5 13:14.8
2 3 4690 Claro Tayros 10 5 13:21.7
3 7 4675 Daniel Malinowski 10 5 16:26.6
4 8 4655 Ken Cai 10 5 18:09.7
5 9 4691 Ricky Wang 10 5 18:57.4
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 3
Event No. 22 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 3370 Sarah Holland 9 3 River Valley 13:22.2 t
2 2 3501 Sophie Pelletier 9 3 Vista Del Lago 13:34.6 t
3 2568 Alexandra Menjibar 9 3 Benicia 13:45.6 i
4 3 3464 Maya Barragan 9 3 Vista Del Lago 13:51.1 t
5 4 3468 Abby Carter 9 3 Vista Del Lago 14:02.6 t
6 2578 Athena Adamakis 9 3 Beyer 14:08.6 i
7 2564 Hannah Keala 9 3 Benicia 14:09.7 i
8 5 3466 Kathleen Breeze 10 3 Vista Del Lago 14:17.8 t
9 6 3459 Courtney Aitken 9 3 Vista Del Lago 14:43.4 t
10 7 3264 Riley Lasher 10 3 Placer 14:52.1 t
11 8 3462 Mary Arnez 10 3 Vista Del Lago 14:54.9 t
12 9 2906 Amber Cordova 10 3 Grace Davis 14:57.5 t
13 10 3262 Abigail Jones 10 3 Placer 14:58.6 t
14 11 2629 Destiny Suarez 10 3 Ceres 15:08.8 i
15 12 3508 Sarah Sanderson 10 3 Vista Del Lago 15:10.1 t
16 13 3282 Kate Riccardelli 10 3 Placer 15:25.3 t
17 3492 Payton Lagomarsino 10 3 Vista Del Lago 15:32.6 i
18 14 2674 Julia Lake 9 3 Del Oro 15:33.8 t
19 15 3081 Reese Farrell 10 3 Mira Loma 15:36.1 t
20 3421 Jenelle Rodriguez 9 3 Sierra 15:40.4 i
21 16 2671 Lindsay Konieczny 9 3 Del Oro 15:47.1 t
22 2808 Makenna Williamson 10 3 El Capitan 15:48.0 i
23 17 3265 Maddie Lasher 9 3 Placer 15:50.5 t
24 18 3289 Emily Youngblood 10 3 Placer 15:56.6 t
25 2833 Desiree Reber 10 3 Florin 16:02.1 i
26 19 2908 Rhea Gandhi 10 3 Grace Davis 16:05.3 t
27 20 3368 Genevieve Hagen 10 3 River Valley 16:11.2 t
28 2566 Isabelle Lafountain 9 3 Benicia 16:13.2 i
29 21 2872 Jacqueline Manzo 10 3 Golden Valley (sj) 16:14.2 i
30 22 2646 Jenna Barba 9 3 Del Oro 16:16.2 t
31 23 2659 Madison Fahning 9 3 Del Oro 16:17.0 t
32 3196 Marilyn Ventura 10 3 Patterson 16:17.9
33 24 3232 Yadira Vega 9 3 Pioneer 16:24.0
34 2587 Natalie Mitchell 10 3 Beyer 16:24.4
35 25 3204 Leila Brannan 9 3 Pioneer 16:24.9
36 26 3085 Melisanda Jaecks 10 3 Mira Loma 16:29.8 t
37 27 2887 Manpreet Sangha 10 3 Golden Valley (sj) 16:30.8
38 28 3384 Holly Samuelson 9 3 River Valley 16:34.7 t
39 3460 Brieanna Anderson 9 3 Vista Del Lago 16:35.4
40 29 3107 Annamarie Solorzano 10 3 Mira Loma 16:35.7 t
41 2982 Marissa Cintora 10 3 Los Banos 16:38.4
42 30 2918 Salma Orozco 10 3 Grace Davis 16:42.9 t
43 31 2665 Emma Harrison 9 3 Del Oro 16:47.8 t
44 3528 Bella Costantino 10 3 Will C Wood 16:53.4
45 32 3257 Kate Haydon 9 3 Placer 16:56.1 t
46 33 3234 Fatima Viorato 10 3 Pioneer 16:59.1
47 34 3214 Alissa Hanick 10 3 Pioneer 17:04.8
48 35 3113 Liya Tesman 9 3 Mira Loma 17:05.4 t
49 36 2630 Joanna Torrez 9 3 Ceres 17:10.9
50 3443 Calista Ayala 10 3 Vanden 17:15.7
51 3317 Caitlyn Hayden 9 3 Rio Americano 17:16.4
52 37 3355 Katie Blair 9 3 River Valley 17:19.8 t
53 3497 Olivia Nicosia 10 3 Vista Del Lago 17:22.6
54 38 2916 Olivia Navarro 9 3 Grace Davis 17:23.0 t
55 39 2870 Karla Madrigal 10 3 Golden Valley (sj) 17:23.2
56 40 2643 Jacqueline Armand 9 3 Del Oro 17:25.4 t
57 41 2846 Ximena Ayala-Ramirez 10 3 Golden Valley (sj) 17:25.8
58 3195 Jasmine Tello 9 3 Patterson 17:26.7
59 3302 Anna Chriss 10 3 Rio Americano 17:26.8
60 3047 Imani Cooper 10 3 McNair 17:37.4
61 42 2745 Ana Romero 10 3 East Union 17:39.4
62 43 3359 Grecia Rodriguez 9 3 River Valley 17:40.1 t
63 44 3279 Sofia Ramos 9 3 Placer 17:43.1 t
64 3051 Natali Franco 9 3 McNair 17:52.1
65 45 2922 Ashley Soleno 10 3 Grace Davis 17:53.2 t
66 3535 Melissa Harshberger 9 3 Will C Wood 17:56.3
67 46 3228 Herneek Sanghera 10 3 Pioneer 17:59.6
68 47 2716 Jocelyn Galvan 9 3 East Union 18:13.7
69 2981 Isabel Chavez 9 3 Los Banos 18:14.7
70 3290 Emi Anzai 9 3 Rio Americano 18:15.5
71 48 2724 Noemi Leon 9 3 East Union 18:20.0
72 49 3217 Adriana Magana 10 3 Pioneer 18:21.3
73 50 2718 Luciana Hernandez 10 3 East Union 18:21.9
74 2801 Tianna Rodriguez 10 3 El Capitan 18:24.9
75 51 2876 Esmeralda Miranda-Gu 10 3 Golden Valley (sj) 18:26.6
76 52 2622 Marissa Prestia 9 3 Ceres 18:27.4
77 53 2853 Layla Eltal 10 3 Golden Valley (sj) 18:52.0
78 54 2899 Flory Abzun 9 3 Grace Davis 18:52.5 t
79 55 3201 Lissilma-Pat Arroyo 10 3 Pioneer 18:53.9
80 3319 Emma Hernandez 9 3 Rio Americano 18:55.3
81 56 3099 Arianna Ong 10 3 Mira Loma 18:57.7 t
82 57 2733 Nina Murphy 10 3 East Union 19:01.1
83 3206 Crystal Cortez 10 3 Pioneer 19:05.6
84 3048 Evelyn Delgado 10 3 McNair 19:14.6
85 2574 Alia Toth-Smith 9 3 Benicia 19:17.0
86 3060 Megan Mungia 9 3 McNair 19:18.5
87 2989 Paulina Garcia 10 3 Los Banos 19:27.3
88 3160 Maya Bearrup 10 3 Patterson 19:33.2
89 2987 Tonya Lopez 10 3 Los Banos 19:34.2
90 58 3114 Rachel Westrup 9 3 Mira Loma 19:40.8 t
91 59 2850 Cassidy Chao 10 3 Golden Valley (sj) 20:54.0
92 60 3075 Jess Angell 10 3 Mira Loma 20:55.7 t
93 2802 Elisa Rodriguez-Higa 10 3 El Capitan 21:17.7
94 2790 Briana Arevalo 9 3 El Capitan 21:22.0
95 61 2631 Deborah Vasquez 10 3 Ceres 21:35.2
96 62 2602 Alicia Cortez 10 3 Ceres 21:40.8
97 3223 Ana Puente 10 3 Pioneer 21:50.6
98 3221 Briana Ortiz 10 3 Pioneer 21:51.0
99 2821 Myra Ea 9 3 Florin 22:55.8
100 63 2723 Adriana Lemus 10 3 East Union 23:11.1
101 3220 Citlali Olmedo 9 3 Pioneer 23:12.8
102 64 2927 Ana Torres 10 3 Grace Davis 23:43.7 t
103 3521 Zara Alam 9 3 Will C Wood 24:00.2
------------------------------------------------------------------------
Frosh/Soph Girls Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 20 Vista Del Lago (14:05.9 70:29.5 1:08.8)
==========================================
1 2 3501 Sophie Pelletier 9 3 13:34.6
2 3 3464 Maya Barragan 9 3 13:51.1
3 4 3468 Abby Carter 9 3 14:02.6
4 5 3466 Kathleen Breeze 10 3 14:17.8
5 6 3459 Courtney Aitken 9 3 14:43.4
6 ( 8) 3462 Mary Arnez 10 3 14:54.9
7 ( 12) 3508 Sarah Sanderson 10 3 15:10.1
2. 65 Placer (15:24.7 77:03.1 1:04.5)
==========================================
1 7 3264 Riley Lasher 10 3 14:52.1
2 10 3262 Abigail Jones 10 3 14:58.6
3 13 3282 Kate Riccardelli 10 3 15:25.3
4 17 3265 Maddie Lasher 9 3 15:50.5
5 18 3289 Emily Youngblood 10 3 15:56.6
6 ( 32) 3257 Kate Haydon 9 3 16:56.1
7 ( 44) 3279 Sofia Ramos 9 3 17:43.1
3. 106 Del Oro (16:08.4 80:41.9 1:14.0)
==========================================
1 14 2674 Julia Lake 9 3 15:33.8
2 16 2671 Lindsay Konieczny 9 3 15:47.1
3 22 2646 Jenna Barba 9 3 16:16.2
4 23 2659 Madison Fahning 9 3 16:17.0
5 31 2665 Emma Harrison 9 3 16:47.8
6 ( 40) 2643 Jacqueline Armand 9 3 17:25.4
4. 129 River Valley (16:13.6 81:08.0 4:17.9)
==========================================
1 1 3370 Sarah Holland 9 3 13:22.2
2 20 3368 Genevieve Hagen 10 3 16:11.2
3 28 3384 Holly Samuelson 9 3 16:34.7
4 37 3355 Katie Blair 9 3 17:19.8
5 43 3359 Grecia Rodriguez 9 3 17:40.1
5. 141 Grace Davis (16:36.4 83:01.9 2:55.7)
==========================================
1 9 2906 Amber Cordova 10 3 14:57.5
2 19 2908 Rhea Gandhi 10 3 16:05.3
3 30 2918 Salma Orozco 10 3 16:42.9
4 38 2916 Olivia Navarro 9 3 17:23.0
5 45 2922 Ashley Soleno 10 3 17:53.2
6 ( 54) 2899 Flory Abzun 9 3 18:52.5
7 ( 64) 2927 Ana Torres 10 3 23:43.7
6. 161 Mira Loma (16:57.0 84:44.7 3:21.6)
==========================================
1 15 3081 Reese Farrell 10 3 15:36.1
2 26 3085 Melisanda Jaecks 10 3 16:29.8
3 29 3107 Annamarie Solorzano 10 3 16:35.7
4 35 3113 Liya Tesman 9 3 17:05.4
5 56 3099 Arianna Ong 10 3 18:57.7
6 ( 58) 3114 Rachel Westrup 9 3 19:40.8
7 ( 60) 3075 Jess Angell 10 3 20:55.7
7. 162 Pioneer (16:58.5 84:52.4 1:35.6)
==========================================
1 24 3232 Yadira Vega 9 3 16:24.0
2 25 3204 Leila Brannan 9 3 16:24.9
3 33 3234 Fatima Viorato 10 3 16:59.1
4 34 3214 Alissa Hanick 10 3 17:04.8
5 46 3228 Herneek Sanghera 10 3 17:59.6
6 ( 49) 3217 Adriana Magana 10 3 18:21.3
7 ( 55) 3201 Lissilma-Pat Arroyo 10 3 18:53.9
8. 179 Golden Valley (SJ) (17:12.2 86:00.6 2:12.4)
==========================================
1 21 2872 Jacqueline Manzo 10 3 16:14.2
2 27 2887 Manpreet Sangha 10 3 16:30.8
3 39 2870 Karla Madrigal 10 3 17:23.2
4 41 2846 Ximena Ayala-Ramirez 10 3 17:25.8
5 51 2876 Esmeralda Miranda-Gutier 10 3 18:26.6
6 ( 53) 2853 Layla Eltal 10 3 18:52.0
7 ( 59) 2850 Cassidy Chao 10 3 20:54.0
9. 222 Ceres (18:48.7 94:03.1 6:32.0)
==========================================
1 11 2629 Destiny Suarez 10 3 15:08.8
2 36 2630 Joanna Torrez 9 3 17:10.9
3 52 2622 Marissa Prestia 9 3 18:27.4
4 61 2631 Deborah Vasquez 10 3 21:35.2
5 62 2602 Alicia Cortez 10 3 21:40.8
10. 244 East Union (18:19.3 91:36.1 1:21.7)
==========================================
1 42 2745 Ana Romero 10 3 17:39.4
2 47 2716 Jocelyn Galvan 9 3 18:13.7
3 48 2724 Noemi Leon 9 3 18:20.0
4 50 2718 Luciana Hernandez 10 3 18:21.9
5 57 2733 Nina Murphy 10 3 19:01.1
6 ( 63) 2723 Adriana Lemus 10 3 23:11.1
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 3
Event No. 23 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 2703 Tate Sutter 9 3 Del Oro 12:00.6 t
2 2 3260 Reed Hickman 9 3 Placer 12:18.0 t
3 3 3314 Ross Gowan 9 3 Rio Americano 12:23.6 t
4 2796 Zachary Haase 9 3 El Capitan 12:29.4 i
5 2577 Jackson Yacullo 9 3 Benicia 12:30.8 i
6 4 3249 Andrew Davis 9 3 Placer 12:38.2 t
7 5 3312 Nic Gorman 9 3 Rio Americano 12:45.0 t
8 6 3315 Cian Hale 9 3 Rio Americano 12:49.1 t
9 7 3479 Anish Gaddam 9 3 Vista Del Lago 12:50.1 t
10 8 2964 Jaime Andrade 9 3 Los Banos 12:50.7 t
11 9 2672 Luke Lacey 9 3 Del Oro 12:51.5 t
12 10 2986 Kyle Diaz 9 3 Los Banos 12:54.0 t
13 11 2676 Gabe Lewis 9 3 Del Oro 12:54.5 t
14 12 3275 Devin Muzzy 9 3 Placer 12:56.5 t
15 13 3487 Ethan Karr 9 3 Vista Del Lago 12:59.7 t
16 14 3471 Jude Clark 9 3 Vista Del Lago 13:02.9 t
17 2928 Robert Uva 9 3 Grace Davis 13:03.9 i
18 15 3496 Alcuin Mowrer 9 3 Vista Del Lago 13:04.5 t
19 16 2657 Ben Edwards 9 3 Del Oro 13:09.1 t
20 17 2677 Ben Lubiens 9 3 Del Oro 13:15.4 t
21 18 3270 Logan Meng 9 3 Placer 13:18.3 t
22 19 3472 Sam Clauer 9 3 Vista Del Lago 13:18.9 t
23 2854 Zack Fernandez 9 3 Golden Valley (sj) 13:19.9 i
24 20 2701 Bryan Stafford 9 3 Del Oro 13:22.2 t
25 21 3515 Jonathan Wang 9 3 Vista Del Lago 13:26.2 t
26 2551 Jun Cheng 9 3 Benicia 13:27.9 i
27 2738 Marco Perez 9 3 East Union 13:29.9 i
28 22 3519 Dennis Xiao 9 3 Vista Del Lago 13:32.2 t
29 23 3063 Adrian Rivera 9 3 McNair 13:36.8 i
30 24 3350 Nathan Witte 9 3 Rio Americano 13:37.3 t
31 25 3159 Alex Alvarez 3 Patterson 13:42.5 t
32 2611 Colton Johnson 9 3 Ceres 13:42.9 i
33 3500 Michael Pecha 9 3 Vista Del Lago 13:43.3 i
34 26 2655 Conor Daly 9 3 Del Oro 13:44.1 t
35 27 3001 Ethan Leyva 9 3 Los Banos 13:46.8 t
36 28 3351 Elliot Worledge 9 3 Rio Americano 13:47.5 t
37 2623 Justin Prestridge 9 3 Ceres 13:50.9 i
38 29 3284 Cedar Rosso 9 3 Placer 13:54.3 t
39 2907 Paul Espinoza 9 3 Grace Davis 13:55.0
40 2689 Dane Nelson 9 3 Del Oro 13:55.4
41 30 3074 Alexander Anaya 9 3 Mira Loma 14:03.1
42 3484 Lukas Jakubicki 9 3 Vista Del Lago 14:04.4
43 31 3174 Grant Kelly 9 3 Patterson 14:07.4 t
44 2549 Reid Burford 9 3 Benicia 14:09.8
45 32 3338 Alex Nash 9 3 Rio Americano 14:17.2 t
46 2673 Nick Lacey 9 3 Del Oro 14:19.6
47 33 3002 Victor Lopez 9 3 Los Banos 14:21.3 t
48 34 3181 Jacob Montoya 9 3 Patterson 14:22.7 t
49 2866 Enzo Hormozi 9 3 Golden Valley (sj) 14:26.0
50 35 3348 Davis Westover 9 3 Rio Americano 14:35.3 t
51 36 3000 Alonso Lara 9 3 Los Banos 14:37.5 t
52 37 2949 Fredy Quinteros 9 3 Kimball 14:39.2
53 38 2932 Jaden Anson 9 3 Kimball 14:39.7
54 39 2933 Jeremy Burks 9 3 Kimball 14:40.2
55 40 2985 Abel Delgado 9 3 Los Banos 14:42.8 t
56 3305 McCormick Doolittle 9 3 Rio Americano 14:44.7
57 3025 Hector Garcia 9 3 Manteca 14:46.0
58 41 3240 Connor Braica 9 3 Placer 14:47.3 t
59 42 2966 Daniel Baerwaldt 9 3 Los Banos 14:55.1 t
60 3031 Ian Noriega 9 3 Manteca 14:55.5
61 43 3052 Akara Ham 9 3 McNair 14:56.5
62 2991 Ivan Gonzales 9 3 Los Banos 14:56.8
63 3444 Gabriel Chavez 9 3 Vanden 14:58.3
64 2804 Randy Sanchez 9 3 El Capitan 14:59.6
65 2980 Isaiah Chavez 9 3 Los Banos 15:14.5
66 3469 Colton Casella 9 3 Vista Del Lago 15:17.7
67 44 3062 Nathan Orton 9 3 McNair 15:29.4
68 45 3177 Andre McDonald 9 3 Patterson 15:30.2 t
69 2883 Paul Roberts-Estrad 9 3 Golden Valley (sj) 15:45.9
70 3520 Timothy Yomogida 9 3 Vista Del Lago 15:46.9
71 2732 Mark Murphy 9 3 East Union 15:47.6
72 46 3046 Avikash Chandra 9 3 McNair 15:48.5
73 47 3073 Luis Aguilar 9 3 Mira Loma 15:51.7
74 48 3040 Emilio Arias 9 3 McNair 15:53.0
75 49 3049 Angel Estrada 9 3 McNair 15:55.5
76 50 3112 Eyouel Teketel 9 3 Mira Loma 15:56.0
77 2961 Chase Akers 9 3 Los Banos 15:57.0
78 51 3247 Henry Cox 9 3 Placer 16:01.1 t
79 52 3170 Benjamin Hernandez 9 3 Patterson 16:03.7 t
80 2925 Trace Thrall 9 3 Grace Davis 16:15.6
81 3318 Josh Hendrickson 9 3 Rio Americano 16:34.0
82 53 3070 Chenou Vang 9 3 McNair 16:37.4
83 54 2952 James Rose 9 3 Kimball 16:43.9
84 55 2939 Ryan Facha 9 3 Kimball 16:49.9
85 56 3101 Evan Pratt 9 3 Mira Loma 17:13.3
86 3069 Chai Vang 9 3 McNair 17:42.8
87 57 3102 Matthew Risley 9 3 Mira Loma 17:50.0
88 58 3161 Aaron Botkin 9 3 Patterson 17:51.5 t
89 59 2943 Enrique Munoz 9 3 Kimball 17:53.6
90 3044 Eduardo Camacho 9 3 McNair 18:12.8
91 3041 Josef Balbin 9 3 McNair 21:16.7
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 3
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 54 Del Oro (12:50.3 64:11.1 1:14.8)
==========================================
1 1 2703 Tate Sutter 9 3 12:00.6
2 9 2672 Luke Lacey 9 3 12:51.5
3 11 2676 Gabe Lewis 9 3 12:54.5
4 16 2657 Ben Edwards 9 3 13:09.1
5 17 2677 Ben Lubiens 9 3 13:15.4
6 ( 20) 2701 Bryan Stafford 9 3 13:22.2
7 ( 26) 2655 Conor Daly 9 3 13:44.1
2. 65 Placer (13:01.1 65:05.3 1:36.3)
==========================================
1 2 3260 Reed Hickman 9 3 12:18.0
2 4 3249 Andrew Davis 9 3 12:38.2
3 12 3275 Devin Muzzy 9 3 12:56.5
4 18 3270 Logan Meng 9 3 13:18.3
5 29 3284 Cedar Rosso 9 3 13:54.3
6 ( 41) 3240 Connor Braica 9 3 14:47.3
7 ( 51) 3247 Henry Cox 9 3 16:01.1
3. 66 Rio Americano (13:04.5 65:22.5 1:23.9)
==========================================
1 3 3314 Ross Gowan 9 3 12:23.6
2 5 3312 Nic Gorman 9 3 12:45.0
3 6 3315 Cian Hale 9 3 12:49.1
4 24 3350 Nathan Witte 9 3 13:37.3
5 28 3351 Elliot Worledge 9 3 13:47.5
6 ( 32) 3338 Alex Nash 9 3 14:17.2
7 ( 35) 3348 Davis Westover 9 3 14:35.3
4. 68 Vista Del Lago (13:03.3 65:16.1 0:28.8)
==========================================
1 7 3479 Anish Gaddam 9 3 12:50.1
2 13 3487 Ethan Karr 9 3 12:59.7
3 14 3471 Jude Clark 9 3 13:02.9
4 15 3496 Alcuin Mowrer 9 3 13:04.5
5 19 3472 Sam Clauer 9 3 13:18.9
6 ( 21) 3515 Jonathan Wang 9 3 13:26.2
7 ( 22) 3519 Dennis Xiao 9 3 13:32.2
5. 114 Los Banos (13:42.1 68:30.3 1:46.8)
==========================================
1 8 2964 Jaime Andrade 9 3 12:50.7
2 10 2986 Kyle Diaz 9 3 12:54.0
3 27 3001 Ethan Leyva 9 3 13:46.8
4 33 3002 Victor Lopez 9 3 14:21.3
5 36 3000 Alonso Lara 9 3 14:37.5
6 ( 40) 2985 Abel Delgado 9 3 14:42.8
7 ( 42) 2966 Daniel Baerwaldt 9 3 14:55.1
6. 187 Patterson (14:45.3 73:46.5 2:21.2)
==========================================
1 25 3159 Alex Alvarez 3 13:42.5
2 31 3174 Grant Kelly 9 3 14:07.4
3 34 3181 Jacob Montoya 9 3 14:22.7
4 45 3177 Andre McDonald 9 3 15:30.2
5 52 3170 Benjamin Hernandez 9 3 16:03.7
6 ( 58) 3161 Aaron Botkin 9 3 17:51.5
7. 204 McNair (15:08.9 75:44.2 2:16.2)
==========================================
1 23 3063 Adrian Rivera 9 3 13:36.8
2 43 3052 Akara Ham 9 3 14:56.5
3 44 3062 Nathan Orton 9 3 15:29.4
4 46 3046 Avikash Chandra 9 3 15:48.5
5 48 3040 Emilio Arias 9 3 15:53.0
6 ( 49) 3049 Angel Estrada 9 3 15:55.5
7 ( 53) 3070 Chenou Vang 9 3 16:37.4
8. 223 Kimball (15:30.6 77:32.9 2:10.7)
==========================================
1 37 2949 Fredy Quinteros 9 3 14:39.2
2 38 2932 Jaden Anson 9 3 14:39.7
3 39 2933 Jeremy Burks 9 3 14:40.2
4 54 2952 James Rose 9 3 16:43.9
5 55 2939 Ryan Facha 9 3 16:49.9
6 ( 59) 2943 Enrique Munoz 9 3 17:53.6
9. 240 Mira Loma (16:10.9 80:54.1 3:46.9)
==========================================
1 30 3074 Alexander Anaya 9 3 14:03.1
2 47 3073 Luis Aguilar 9 3 15:51.7
3 50 3112 Eyouel Teketel 9 3 15:56.0
4 56 3101 Evan Pratt 9 3 17:13.3
5 57 3102 Matthew Risley 9 3 17:50.0
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 4
Event No. 23 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 3827 Trace Williams 9 4 Colfax 12:01.3 t
2 3671 Joe Kelly 9 4 Calaveras 12:08.2 i
3 3669 Andrew Hutt 9 4 Calaveras 12:14.9 i
4 2 3823 Sam Sinor 9 4 Colfax 12:34.2 t
5 3 4002 Carlos Venevidez 9 4 Foothill (sac) 12:42.8 t
6 4 3813 Chance Netemeyer 9 4 Colfax 12:45.5 t
7 5 3772 Luke Powers 9 4 Christian Brothers 12:52.5 t
8 6 4428 Matteo Ramirez 9 4 St Mary's 12:54.9 t
9 7 4115 Omar Estrada 9 4 Lathrop 12:58.9 i
10 8 3804 Jason Harris 9 4 Colfax 13:00.1 t
11 3666 Bennie Hesser 9 4 Calaveras 13:01.1 i
12 3621 Jonah Cardoza 9 4 Bret Harte 13:01.8 i
13 9 4420 Luke Luchessi 9 4 St Mary's 13:05.3 t
14 10 4346 Brock Sadler 9 4 Ripon 13:10.8 t
15 3680 Rafael Roldan 9 4 Calaveras 13:23.9 i
16 11 3933 Andres Cornejo 10 4 Escalon 13:25.6 t
17 12 3940 Moises Grajeda 9 4 Escalon 13:29.4 t
18 13 3781 Dylan Tibon 9 4 Christian Brothers 13:30.4 t
19 14 4406 Kennedy Barbic 9 4 St Mary's 13:31.2 t
20 3648 Ethan Smithers 9 4 Bret Harte 13:33.2 i
21 15 3764 Anthony Martinez 9 4 Christian Brothers 13:34.2 t
22 3865 Taylor Maseda 9 4 Dixon 13:40.7 i
23 16 3957 Miguel Plascensia 9 4 Escalon 13:42.0 t
24 17 4403 Ben Aghazarian 9 4 St Mary's 13:45.6 t
25 18 3774 Hunter Rojas 9 4 Christian Brothers 13:46.0 t
26 19 3947 Miguel Marmol 9 4 Escalon 13:46.6 t
27 4150 Braden Birkes 9 4 Liberty Ranch 13:46.8 i
28 3623 Tyler Crawford 9 4 Bret Harte 13:51.8 i
29 20 4434 Justin Whitlock 9 4 St Mary's 13:54.6 t
30 21 3967 Gino Stern 9 4 Escalon 13:59.3 t
31 22 4315 Josh Atilano 9 4 Ripon 14:01.5 t
32 23 3824 Preston Sladek 9 4 Colfax 14:05.0 t
33 24 3751 Giovanni Delpiero 9 4 Christian Brothers 14:07.9 t
34 25 4338 Alex Newkirk 9 4 Ripon 14:08.1 t
35 26 4239 Ben Nguyen 9 4 Mesa Verde 14:11.7
36 27 3956 David Plascensia 9 4 Escalon 14:12.3 t
37 4448 Josh Kappl 9 4 Summerville 14:12.9
38 4204 Alejandro Mendez 9 4 Livingston 14:13.6
39 3833 Andrew Goodinez 9 4 Delhi 14:19.2
40 28 4325 Elias Herrera 9 4 Ripon 14:20.2 t
41 29 3744 Carson Bates 9 4 Christian Brothers 14:20.4 t
42 4210 Filiberto Salazar Me 9 4 Livingston 14:20.5
43 30 4340 Aidan Nilsson 9 4 Ripon 14:20.6 t
44 31 3988 Tony Garcia 9 4 Foothill (sac) 14:20.7 t
45 32 3969 Max Teague 9 4 Escalon 14:21.5 t
46 33 4116 David Fernandez 9 4 Lathrop 14:22.5
47 34 3995 Keny Montez 9 4 Foothill (sac) 14:23.6 t
48 35 3986 Alex Findlay 9 4 Foothill (sac) 14:24.3 t
49 36 4421 Ben Martin 9 4 St Mary's 14:24.7 t
50 4100 Lance Walton 9 4 Hughson 14:28.5
51 37 4126 Isaiah Ochoa 9 4 Lathrop 14:37.4
52 38 4416 Matt Herrera 9 4 St Mary's 14:39.1 t
53 4170 Charles Drinkwine 9 4 Linden 14:46.3
54 39 3575 Cole Hasson 9 4 Amador 14:56.3
55 40 3589 Liam Priddy 9 4 Amador 14:58.2
56 4068 David Brussow 9 4 Hughson 15:15.7
57 41 3753 Rafael Fernandez 9 4 Christian Brothers 15:16.2 t
58 3952 Alex Mendoza 9 4 Escalon 15:18.7
59 42 4360 Zaahir Zaro 9 4 Ripon 15:20.1 t
60 4273 Simon Issac 9 4 Natomas 15:23.8
61 4075 Micah Fisher 9 4 Hughson 15:26.2
62 43 4231 Austin Fackrell 9 4 Mesa Verde 15:29.3
63 44 3552 Evan Anderson 9 4 Amador 15:30.4
64 45 4144 Josh Vargas 9 4 Lathrop 15:32.4
65 46 4342 Brandon Panameno 9 4 Ripon 15:37.7 t
66 3792 James Zheng 9 4 Christian Brothers 15:41.1
67 3973 Jonathan Yepiz 10 4 Escalon 15:43.7
68 47 4134 Manuel Ramirez 9 4 Lathrop 15:56.1
69 3934 Manuel Diaz 9 4 Escalon 15:57.5
70 48 4243 Jonathan Sand 9 4 Mesa Verde 15:58.8
71 49 3558 Ben Carter 9 4 Amador 16:00.0
72 50 3583 Cody Louis 9 4 Amador 16:05.9
73 4186 Oscar Sanchez 9 4 Linden 16:07.8
74 4070 Colton Calbreath 9 4 Hughson 16:12.4
75 51 4108 Maximus Beasley 9 4 Lathrop 16:19.8
76 52 3816 Noah Pierce 9 4 Colfax 16:26.4 t
77 3789 Linn Xia 9 4 Christian Brothers 16:30.7
78 3931 Alex Calderon 9 4 Escalon 16:37.0
79 53 3977 Chris Arellano 9 4 Foothill (sac) 16:41.1 t
80 54 3586 Ross Olar 9 4 Amador 16:44.4
81 55 4111 Joseph Chavan 9 4 Lathrop 16:49.6
82 4385 Tanner Foote 9 4 Sonora 17:11.9
83 56 4240 Renzo Romero 9 4 Mesa Verde 17:47.8
84 4443 Cooper Garman 9 4 Summerville 18:25.7
85 4119 Aaron Huynh 9 4 Lathrop 18:42.5
86 4190 Jagjit Atwal 9 4 Livingston 18:47.8
87 57 4234 Daniel Hampshire 9 4 Mesa Verde 18:49.7
88 58 3562 Riley Der Manuelian 9 4 Amador 18:50.6
89 4208 Andres Rodriguez 9 4 Livingston 21:31.6
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 4
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 38 Colfax (12:53.3 64:26.1 2:03.7)
==========================================
1 1 3827 Trace Williams 9 4 12:01.3
2 2 3823 Sam Sinor 9 4 12:34.2
3 4 3813 Chance Netemeyer 9 4 12:45.5
4 8 3804 Jason Harris 9 4 13:00.1
5 23 3824 Preston Sladek 9 4 14:05.0
6 ( 52) 3816 Noah Pierce 9 4 16:26.4
2. 66 St Mary's (13:26.4 67:11.6 0:59.7)
==========================================
1 6 4428 Matteo Ramirez 9 4 12:54.9
2 9 4420 Luke Luchessi 9 4 13:05.3
3 14 4406 Kennedy Barbic 9 4 13:31.2
4 17 4403 Ben Aghazarian 9 4 13:45.6
5 20 4434 Justin Whitlock 9 4 13:54.6
6 ( 36) 4421 Ben Martin 9 4 14:24.7
7 ( 38) 4416 Matt Herrera 9 4 14:39.1
3. 75 Christian Brothers (13:34.2 67:51.0 1:15.4)
==========================================
1 5 3772 Luke Powers 9 4 12:52.5
2 13 3781 Dylan Tibon 9 4 13:30.4
3 15 3764 Anthony Martinez 9 4 13:34.2
4 18 3774 Hunter Rojas 9 4 13:46.0
5 24 3751 Giovanni Delpiero 9 4 14:07.9
6 ( 29) 3744 Carson Bates 9 4 14:20.4
7 ( 41) 3753 Rafael Fernandez 9 4 15:16.2
4. 79 Escalon (13:40.6 68:22.9 0:33.7)
==========================================
1 11 3933 Andres Cornejo 10 4 13:25.6
2 12 3940 Moises Grajeda 9 4 13:29.4
3 16 3957 Miguel Plascensia 9 4 13:42.0
4 19 3947 Miguel Marmol 9 4 13:46.6
5 21 3967 Gino Stern 9 4 13:59.3
6 ( 27) 3956 David Plascensia 9 4 14:12.3
7 ( 32) 3969 Max Teague 9 4 14:21.5
5. 115 Ripon (14:00.3 70:01.2 1:09.8)
==========================================
1 10 4346 Brock Sadler 9 4 13:10.8
2 22 4315 Josh Atilano 9 4 14:01.5
3 25 4338 Alex Newkirk 9 4 14:08.1
4 28 4325 Elias Herrera 9 4 14:20.2
5 30 4340 Aidan Nilsson 9 4 14:20.6
6 ( 42) 4360 Zaahir Zaro 9 4 15:20.1
7 ( 46) 4342 Brandon Panameno 9 4 15:37.7
6. 156 Foothill (Sac) (14:30.5 72:32.5 3:58.3)
==========================================
1 3 4002 Carlos Venevidez 9 4 12:42.8
2 31 3988 Tony Garcia 9 4 14:20.7
3 34 3995 Keny Montez 9 4 14:23.6
4 35 3986 Alex Findlay 9 4 14:24.3
5 53 3977 Chris Arellano 9 4 16:41.1
7. 169 Lathrop (14:41.5 73:27.3 2:57.2)
==========================================
1 7 4115 Omar Estrada 9 4 12:58.9
2 33 4116 David Fernandez 9 4 14:22.5
3 37 4126 Isaiah Ochoa 9 4 14:37.4
4 45 4144 Josh Vargas 9 4 15:32.4
5 47 4134 Manuel Ramirez 9 4 15:56.1
6 ( 51) 4108 Maximus Beasley 9 4 16:19.8
7 ( 55) 4111 Joseph Chavan 9 4 16:49.6
8. 222 Amador (15:30.2 77:30.8 1:09.6)
==========================================
1 39 3575 Cole Hasson 9 4 14:56.3
2 40 3589 Liam Priddy 9 4 14:58.2
3 44 3552 Evan Anderson 9 4 15:30.4
4 49 3558 Ben Carter 9 4 16:00.0
5 50 3583 Cody Louis 9 4 16:05.9
6 ( 54) 3586 Ross Olar 9 4 16:44.4
7 ( 58) 3562 Riley Der Manuelian 9 4 18:50.6
9. 230 Mesa Verde (16:27.5 82:17.3 4:38.0)
==========================================
1 26 4239 Ben Nguyen 9 4 14:11.7
2 43 4231 Austin Fackrell 9 4 15:29.3
3 48 4243 Jonathan Sand 9 4 15:58.8
4 56 4240 Renzo Romero 9 4 17:47.8
5 57 4234 Daniel Hampshire 9 4 18:49.7
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 5
Event No. 23 -- Individual Results
Advancers: Top 6 Teams, Top 10 Individuals
------------------------------------------------------------------------
Place TmPl No. Name Yr D School Time
===== ==== ==== ==================== == = ================== =======
1 1 4683 Marcos Quezada 9 5 Capital Christian 12:44.7 t
2 2 4666 Joel Kraiser 9 5 Capital Christian 13:36.7 t
3 4869 Michael Sanders 9 5 Leroy Greene Acade 14:25.3 i
4 4864 Rossvan Mazariegos 9 5 Leroy Greene Acade 14:38.0 i
5 3 4681 Daniel Prasad 9 5 Capital Christian 14:49.1 t
6 4757 Jonathan Ibarra 9 5 Denair 14:53.0 i
7 4600 Michael Alcoriza 9 5 Argonaut 15:20.4 i
8 4 4671 Diogo Lucio 9 5 Capital Christian 15:25.3 t
9 5 4665 Joshua Jernigan 9 5 Capital Christian 16:18.0 t
10 4616 Ryan Speer 9 5 Argonaut 16:20.4 i
11 4711 Nick Kiesel 9 5 Central Catholic 16:36.3 i
12 4601 Jeremy Allgeyer 9 5 Argonaut 17:18.1 i
13 4729 James Smith 9 5 Cristo Rey 17:53.5 i
14 4810 Joel Cruz 9 5 Foresthill 18:56.4 i
15 4630 Sean Cheathan 9 5 Buckingham Charter 20:41.4 i
16 4703 John Finnegan 9 5 Central Catholic 24:04.4
------------------------------------------------------------------------
Freshman Boys Division 5
Team Results and Scores
Advancers: Top 6 Teams
------------------------------------------------------------------------
1. 15 Capital Christian (14:34.8 72:53.8 3:33.3)
==========================================
1 1 4683 Marcos Quezada 9 5 12:44.7
2 2 4666 Joel Kraiser 9 5 13:36.7
3 3 4681 Daniel Prasad 9 5 14:49.1
4 4 4671 Diogo Lucio 9 5 15:25.3
5 5 4665 Joshua Jernigan 9 5 16:18.0
History for California CIF SJS Subsection XC Championships - Sac-Joaquin Section
Show 8 more
|